Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@BART97 Ciekawe czy ułaskawi covid?
0
@michal26 Pierwsze, zazdroszczę, że jesteś tak młody : )
Drugie, powszechność szczepienia jest fundamentalnym warunkiem jego skuteczności, więc przyjęcie tych 2 czy 3 dawek przez wszystkich chroni starszą część społeczeństwa wielokrotnie lepiej.
U nas szczepienia nie mają większego sensu. 55% to absurd medyczny. Tak jakbyś położył na dom pół dachu.
Ja się cieszę ze słów Pollarda, ponieważ daje powody do optymizmu. Widzi szanse na ustępowanie covida, bądź przyjęcie łagodniejszych form. Oby się nie mylił
0
@wyrek To wyjaśnij słowo niewykonalne w tym artykule, bo ględzisz na około. Z jakich względów szczepienia są niewykonalne?
0
@michal26 Ta ironia wydaje mi się chybiona.
A po drugie, on chyba pisze o 4 dawce i kolejnych, nieprawdaż? A nie o tym, że pierwsze 3 dawki nie miały sensu w powszechnym ujęciu?
Zresztą gdy widzę jak powszechne szczepienie ograniczyło zgony w krajach Zachodu w porównaniu z azjatycką Polską, to Twoje stwierdzenie, że trzeba było szczepić tylko osoby 60+, wydaje się mocno chybione.
Szurem nikt nie powinien Cię nazywać, bo brak wiedzy to nie szurstwo, tylko niekompetencja. A Ty się wypowiadałeś jako profesor medycyny? A jeśli nie to na kogo się powoływałeś? Bo środowisko naukowe gremialnie zalecało powszechne szczepienie
0
@wyrek Jest przeciwny szczepieniu wszystkich bo jest to niewykonalne. Czego nie rozumiesz w słowie niewykonalne? Tzn., że albo brakuje szczepionek, nie ma możliwości dostarczenia ich, albo brakuje kadry medycznej. Albo jest jeszcze inne słabe miejsce w łańcuszku zasobów.
Poza tym jest przeciwny nie szczepieniu wszystkich, tylko szczepieniu wszystkich czwartą dawką, bo być może nie będzie ona konieczna.
1
@tomek8756 Nie rozumiem komentarza "co za antyszczepionkowiec" z tego pana.
Ten pan stwierdził, że nie ma zasobów by wyszczepić wszystkich, a nie, że jest przeciwny szczepieniu wszystkich.
Co Wy ludziska potraficie za deformacje uczynić z prostej wiadomości, to aż rozum się buntuje.
Jeśli tata powie dziecku: nie naleję ci soczku bo się skończył, to wyciągniesz wniosek, że jest wrogiem dzieci albo soku? Hmm, na to wygląda
8
@Janiama Żeby nie odbierać rywalom nadziei
3
@Encore Bruno, Ty na forum jesteś jak na murawie - na wszystko masz odpowiedź
3
@Encore Bruno z Tobą nie za dobrze się dzieje ostatnio: kopiesz krzywo, gadasz od rzeczy : ) Que pasa?
27
Wreszcie pojawiło się u mnie coś co zostało zabite przez nudnego pragmatyka Valverde i ugruntowane przez Setiena i Koemana - czekam na kolejny mecz Barcy. I nie obchodzi mnie czy to Sevilla czy Granada. Xavi zasiał ziarenko nadziei i entuzjazm zawodników wyzwala u mnie szczere chęci kibicowania im.
Gdzieś człowiek miał ten zapał utajony w sobie, choć od 2, 3 sezonów tego bym u siebie nie podejrzewał. Potrzeba było wyzwalacza. Nie wiem jak to Xaviemu ostatecznie wyjdzie, ale z jego reakcji przy linii i tego jak żyje meczami wnioskuję, że to nie jest zapał na 2 miesiące.
11
Barcelona nareszcie strzeliła gola głową z akcji po dośrodkowaniu bocznego obrońcy. Oby Xavi w dłuższym dystansie zadbał o to żeby lewy i prawy sektor boiska był obsadzony obrońcami z dobrym dośrodkowaniem. Najczęściej wielkie liczące się zespoły posiadają przynajmniej jednego takiego defensora, który precyzyjną piłką robi różnicę na murawie.
Powala wręcz prostota zagrania wrzutka - strzał - gol. I oczywiście nie chodzi o to by stosować ten zabieg zamiast koronkowo tkanych akcji, ale jako element arytmii w atakach. Potrafi być bardzo zaskakujący i dorzucić jeszcze jeden element zaskoczenia defensywy.
Chyba do perfekcji doprowadził to Liverpool z Arnoldem i Robertsonem, którzy w bieżących rozgrywkach notują aż 14 asyst, z całkowitej liczby 39.
W naszym przypadku wrzutka Minguezy to 3 punkty do kolekcji. Oby częściej, ale potrzeba odpowiednich wykonawców i przy planowanych transferach warto pomyśleć nie tylko o napastnikach. Zresztą napastnik o odpowiednim wzroście to warunek lepszego wykorzystania kolegów z dośrodkowaniem i 184 cm Torresa to krok w dobrym kierunku.
14
@Przemek2323 Z takich wyliczeń to wyjdzie, że Twoje wakacje w Gnieźnie to w porównaniu z Lewym są jak wakacje na Saturnie.
1
Komentarz usunięty
0
@Godlo Pocisk może razić odłamkami delikatnie, lekko, poważnie i może zabić. Coś słabo z wyobraźnią u ciebie.
Zresztą nie o to chodziło w tym porównaniu, a nie zrozumiałeś chyba, że przy ponad 80% wyszczepienia mielibyśmy efekt schronu - wyraźne zmniejszenie liczby zgonów, tak jak w krajach Zachodu.
Tzn., że średnio zaszczepiona osoba rzadziej wyląduje w szpitalu. Niestety, wyszczepienie na poziomie 55 % bardzo naraża nawet zaszczepionych.
Co smutne zaczepieni też są zależni od tych drugich, ale jak widać po twoim wpisie, nie rozumiecie prostego mechanizmu działania szczepień i trudno liczyć na ludzi kierujących się przesądami
0
@Odcinkowy Ja w ogóle mam wyobrażenie, że Twoja głowa pozostaje niezmącona, ale myślą.
3
Komentarz usunięty
0
@Odcinkowy Przytocz ten wpis cały a nie fragment wyrwany z kontekstu i to z pamięci. Bo poza złośliwościami z reguły w merytorycznej dyskusji nie masz zbyt wiele do powiedzenia. Może poprosiłem Cię żebyś wymienił te wpadki, bo Twoim nawykiem jest obrażać kogoś albo przypisywać do danej grupy bez uzasadnienia.
Przecież ten wpis o składaniu literek i liczeniu do 10 jest w 100% napisany żeby ubliżać komuś. Czyli ten prymityw znowu z ciebie wylazł.
Typowy odcinkowy - zero treści, uprzedzenia, i obrażanie na deser
0
@tomek8756 @Odcinkowy Przy całym szacunku do Was, ale Wy oceniający coś jako absurdalne czy beznadziejne, nie budzicie mojego zaufania. Tzn. od razu włącza mi się myślenie czy nie jest na odwrót.
0
@Barca1992 Regularnie Twoje wyrwane z kontekstu wpisy konfrontuję z danymi szczepień i zgonami w różnych krajach. To samo tyczy nadmiarowych zgonów. Polska w jakimkolwiek ujęciu wygląda fatalnie na tle cywilizowanego świata.
W moim prywatnym rankingu jesteś siewcą największej głupoty na tej stronie.
67
De Jong i Torres wystarczą. Brać kasę za Grieza i szykować lepszy transfer.Morata to nie jest projekt długoterminowy. Ona jest jak Sousa, krótkie strzały w wielu klubach.
1
@michal26 Jeśli jest nakaz czegoś, a tego się nie egzekwuje, to w efekcie część społeczeństwa stosuje przemoc lub tworzy zagrożenie wobec drugiej części społeczeństwa.
Przemoc nie musi mieć formy pały i gazu. Również nielegalne przepisy prawne przyjmowane od 2015 roku, rodzą przemoc wobec nielojalnych. Ewentualnie powodują efekt mrożący, lekceważony przez wyborców pisu, bo pewnie nie rozumieją jego działania. My mamy państwo opresyjne, więc dziwię się Twojemu zadowoleniu, które wydaje się powierzchowne
1
@tomek8756 Nie widzę ani jednego ani drugiego. Walka z epidemią oznaczałaby obowiązek szczepień i ograniczenia dla nieszczepionych. A w Polsce mamy wolną amerykankę, róbta co chceta.
W efekcie rekordowe liczby zgonów, a ludziska robią co chcą, co widać na co dzień, a koronny dowód na to mieliśmy w Zakopcu. Dla mnie bezmyślna swojskość Polaków od kapelusza po buty aż krzyczy.
1
Orki, orki z Majorki, orki z Poznania i Stalowej Woli.
Uważajmy na te orki w 2 połowie
10
Puig zalicza preasystę - kluczowe rozciągnięcie gry. Jednym momentem magii przyćmił legendy Gaviego i Pedriego. Warto było czekać, aż łezka się w oku zakręciła
3
Puig - Mingueza - de Jong. Czyżby to kolejne wielkie trio po niezapomnianym zestawie Messi - Neymar -Suarez?
Wszystko na to wskazuje, tej lawiny nic już nie powstrzyma
4
Mamy już nowy rok, a to oznacza, że zawodnicy znowu zaczęli pracować, praktycznie (to nieprawda, nadbudowa z jesieni też już pracuje na sukces) od zera na Złotą Piłkę. Z uwzględnieniem lig, LM, Pucharu Afryki i MŚ, komu przyznajecie największe szansę na końcowy triumf w tym plebiscycie?
Ja może zacznę od przedstawienia paru kandydatur, żebyście mogli się zgodzić, bądź nie:
1. Benzema - szansa na wygranie La Ligi, fenomen w La Liga, świetny w LM, z szansami na wygraną, realna szansa na triumf w MŚ
2. Mbappe - wygra Ligue 1 notując w niej znakomite statystyki, z szansami na triumf w MŚ, a to dałoby mu wielką kartę przetargową do ręki. Moim zdaniem LM poza zasięgiem
3. Lewandowski - wygrana Bundesliga z tytułem króla strzelców to za mało. Ale w przypadku wygrania LM szanse rosną. MŚ może niestety zobaczyć sprzed telewizora
4. Muller - świetny w Bundeslidze, szanse na triumf w LM, i na wielką rolę w MŚ ze strefą medalową
5. Vinicius Junior - crack w Realu zarówno w La Liga i LM. Jeżeli Brazylia powalczy o triumf w MŚ szanse na Złota Piłkę nabiorą realnych kształtów
6. Mo Salah - ze sporą szansą na końcowy triumf w LM, raczej nie wygra mistrzostwa kraju, ale indywidualnie gra fenomenalnie. Szansa na zostanie gwiazdą w Pucharze Afryki, a to będzie ważyć.
7. Bruyne - świetny w Anglii, serce zespołu, musiałby jednak otrzeć się o finał LM, w MŚ trudno wróżyć Belgom karierę
8. Leroy Sane - Niemiec błyszczy w Bundeslidze i LM, z szansami na sukces w LM i również na MŚ
9. Messi - wszelkie nadzieje w plebiscycie wiązać może z MŚ, jeśli sięgnie po złoto, grając ważną rolę, dodatek w postaci LIgue 1 i dobrej gry na wiosnę może przesądzić o nagrodzie. W LM nie widzę szans dla PSG w LM
10. Ronaldo - awans na MŚ wisi na włosku, ale przy awansie Portugalia będzie w gronie faworytów. Liga wygląda na przegraną, LM mimo dobrych występów też nie rokuje obiecująco, chyba, że Ragnick zaskoczy.
1
@masq No tak, czyli de Bruyne jest cienki jak sik Busquetsa jako playmaker z tą jedną asystą. Oczywiście kierując się Twoja logiką.
To wielka przyjemność gdy ktoś tak wspaniale demaskuje wielkich zawodników. W jakim żyłbym błędzie podziwiając Argentyńczyka i Belga, gdyby nie takie wizjonerskie interpretacje.
1
@maroon @masq
Tu nie chodzi o to w jakiej lidze grają, tylko o to do jakich głupich wniosków prowadzi patrzenie na suche liczby z flashscora - kompletnie nie zrozumieliście wymowy wpisu, ale mnie to nie dziwi
1 błąd w Waszym myśleniu - przecież bez względu na ligę, liczby goli i asyst czołowych graczy zawsze będą +/-podobne.
2 błąd - Bruyne nie zaliczył dziś ani gola ani asysty co obnaża Wasze błędne myślenie o udanym meczu bo szczególnie masq u siebie eksponuje, dziś de Bruyne kluczowy przy 2 golu
3 błąd u masq - fanatyzm każe Ci pochwalić gole Bruyne, ignorując asysty, tym samym pomniejszając ich znaczenie
4 błąd u masq - Messi jest głównym konstruktorem akcji w PSG, jak Bruyne w City, tu wychodzi, że nie rozumiesz fenomenu Leo, który ma taką łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich i na poziomie podstawowym nie rozumiesz jego roli w zespole. Na to wychodzi
1
@Encore 5 goli i 3 asysty w 1476 minut, 2.8 kluczowego podania.
PS. ostatnia asysta w lidze w październiku, przykro mi
3
Ach to flashscorowe postrzeganie rzeczywistości
Nieudacznik (wg. co niektórych) Messi w lidze - 866 minut, 1 gol, 4 asysty, 2.2 kluczowe podania
De Bruyne w lidze - 923 minuty, 5 goli, 1 asysta, 2.4 kluczowe podania
To ten cały de Bruyne też w sumie nieudacznik?