1

@Kgorecki2500 Żałuję, że nie dano mu więcej czasu.

7

@Bocheno1 Jest neutralny płciowo

0

@Persyfl Właśnie dlatego z kolegą wyżej nie wszedłem w dyskusję - ładnie sprofilował pytanie, wkładając w usta miłośnikom nauki słowa, których oni absolutnie nie uznają. Stąd też uznałem, że tu nie chodzi o merytoryczną dyskusję (jak zawsze), a o kolejne odwrócenie pojęć by wychodząc z błędnego założenia, w sposób nieuzasadniony udowadniać fikcję czy własne urojenia.

2

Przed chwilą skończył się świetny mecz Milwaukee - Boston, a po pierwszych kilku minutach Phoenix - GSW oceniam, że poziom jest jeszcze wyższy.
Nieprawdopodobne wręcz automatyzmy w grze zespołowej obu teamów. Oni grają tak płynnie i szybko jak Barca Pepa z najlepszych lat. A ponieważ jakość jest obecna w obu ekipach, mamy przednie widowisko. Obrona obu zespołów ustawiona rewelacyjnie, ale nie nadąża za jakością ofensywnej siły obu teamów. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Czysto koszykarski skill jest nieskazitelny w obu ekipach.

7

Fenomenalne widowisko w Milwaukee. Świetny start gości Bostonu i zbudowana blisko 20-punktowa przewaga, ale kto zna się trochę na koszykówce, ten mógł się spodziewać, że Milwaukee, jako mistrzowski zespół nie będzie całego meczu rzucać na skuteczności 1/10 i spod kosza i podobnie z dalekiego dystansu. Mnóstwo zmarnowanych łatwych szans na punkty.
Od 2 kwarty normalizacja przełożyła się na systematyczne redukowanie dystansu do stanu 86-89. Boston jeszcze drgnął, odskoczył na 13 punktów, ale od czego ma się Antetokounmpo? Najlepszy koszykarz świata okazał się genialny pod koszem, prowokujący rywali do niezliczonych fauli i jeszcze zalicza w ostatniej minucie spektakularny blok, pilnując 2 zawodników na raz pod koszem (brzmi znajomo?).
Genialny zawodnik, monstrualny występ. Lidership odróżniający go od graczy z wielkim talentem ale bez charyzmy jak Tatum, który jest niewiarygodnie utalentowany ruchowo, ale sprawia wrażenie zbyt miękkiego.

When there is a will, there is a way - jak mawiają Amerykanie i Antek wchłonął tę prostą prawdę całym sobą

1

@barcelonaLM A to w tych czasach wulkan już nie może sobie spokojnie wybuchnąć bez ogłaszania przez władze? Ciekawe

0

@kamyk_23 Po całokształcie, ale jak ktoś wrzuca całą kolejkę NBA, to więcej nie trzeba. Dziś czytam, że Antek wraca po wypisaniu z protokołów covidowych, więc dla mnie decyzja co do meczu jest bardzo oczywista. Pozdrawiam i życzę Tobie dużo koszykarskich emocji

1

@kamyk_23 Powiem Ci, że Ty jesteś swój chłop

61

Dla mnie kluczem do sukcesu jest to, że wreszcie kontraktujemy zawodników, dla których priorytetem jest to by grać dla klubu, a nie grać za gigantyczną kasę.
I tu Laporta niezwykle plusuje, przywracając klubowi właściwe wartości.
Robi prezes swoje i to musi się pozytywnie przekładać na nasze nastroje.

1

@Khajio To co napisałeś jest dla mnie tak nietrafione, że nawet nie umiem się do tego odnieść. Jednak to co sygnalizuje Buffon, czyli zanik gry zespołowej, a domyślnie podporządkowanie gry Cristiano, było zauważone przez kilku innych zawodników oraz stąd też fanem pobytu CR7 w klubie nie był obecny trener Massimiliano Allegri. Obecnie pracuje on nad odbudowaniem sposobu gry Juve sprzed przybycia Portugalczyka.

5

@Ghotti W dni świąteczne i niedziele dane są tradycyjnie zaniżone ponieważ nie spływają wszystkie dane. Podobnie bodajże jest w poniedziałki po weekendzie.
Proszę nie dodawać populistycznych interpretacji, bo aż za łatwo je podważyć.

5

Ciekawe dwie wypowiedzi przeczytałem w ostatnich dniach na goal.com.

Buffon stwierdził, że z przybyciem Ronaldo, Juventus stracił DNA zespołowości jakie ten klub miał przed jego przybyciem.

Z kolei wbrew bardzo dobrym statystykom jakie w PSG ma obecnie Mbappe i słabszym Messiego, Ander Herrera, twierdzi, że Mbappe będzie najlepszym piłkarzem w przyszłości, ale że to Leo jest numerem 1 w zespole, a Mbappe ma wiele pokory i chęci, by się od Leo uczyć. Widać Herrera z perspektywy murawy widzi rzeczy inaczej niż niedzielni krytycy Leo.

1

@Tomo_95 Jedno, to nie ja inicjuję prowokacyjne tematy. Drugie, to koledzy z frakcji antyszczepionkowej wyciągają informacje i przypisują innym łatki faszystów i temu podobne.
Nawet po tym Twoim wpisie widać jak bardzo potraficie być nieuczciwi w ocenianiu rzeczywistości. I właśnie wyżej zaczął się już najazd na lekarza.

Trzecie, pokaż mi jeden wpis, w którym użyłem słowa "szur" czy "faszysta".
Także kolego - pięknie od rana kłamiesz.

3

@marcin62 Było podlewać karpia alkoholem?

36

Bardzo mi się spodobało to, że wszelkie spory odsunęliśmy wczoraj na bok, (prawie) każdy uszanował świąteczną atmosferę, a wejście na La Ramblę oznaczało przyjemne treści i mnóstwo życzliwości. Wszyscy zapunktowali i tak trzymać. Dzisiaj też moglibyśmy to pociągnąć i dać sobie dużo pozytywnej energii

Edit: a jednak już pod moim wpisem twarz legendy polskiej TVP. No trudno

27

Wesołych Świąt wszystkim kolegom i koleżankom oraz naszym redaktorom i redaktorkom!
Dzisiaj wychylę okolicznościową lampkę wina za zdrowie wszystkich bez wyjątku kibiców Barcy z tej strony. Udanego wieczora w rodzinnej atmosferze!

1

@Stoiczkow Dziękuję i również wszelkiej pomyślności w okresie świątecznym dla Ciebie!

3

@PatrychoO To Twoje chyba zbyt uproszczone spojrzenie, matki z dziećmi błąkające się po lesie to raczej nie patusy, ale widać Ty i ferajna (zawsze ta sama), która Cię popiera nie potraficie traktować innych z godnością

4

@PatrychoO Nie tylko TVN tak robi, ale ludzie wykładający nauki Kościoła. To, że tego nie rozumiesz, świadczy o tylko o Twojej znieczulicy. Porównanie do Jezusa jest tutaj symboliczne, i tak oczywiste, że aż wystawiasz sobie odpowiednią laurkę.

0

@Barca1992 Wiem, że odnosisz to w konkretnej sprawie, ale zerknij na totalitarność szerzej.
Kilka korporacji podzieliło sobie ten świat jak torcik i urządziło go wg schematu: żremy te same fast foody, pijemy kawę z plastikowych kubków, siedzimy jak tumany w telefonie,twitterach FB i innych gównianych tik-tokach, oglądamy Netflixa, tłuczemy wiadomości przez messengery itp. itd.
Słowem typowy bezmyślny człowiek został zaprojektowany wg pewnej modły i według tego schematu żyje. Bezmyślnie, nie zadając sobie pytań o to dlaczego tak robi i czy może inaczej.

Mam niejasne podejrzenie, że stawiasz pytanie o wolność z pozycji takiego właśnie zaprojektowanego niewolnika.

2

@kamyk_23 Potwierdzam, to nieśmiertelny klasyk

0

@Kurkmen W reprezentacji ma 12 goli w 22 występach i tam wykazywał się niezłym wykończeniem. Więc bądźmy optymistami w kwestii wykorzystania go jako napastnika. Poza tym, on kończy w lutym 22 lata, więc jeszcze chłopak jest rozwojowy. Oby tylko Xavi nie rzucał go po całym składzie, a będzie nieźle

0

@kamiVeB Oj będzie, ponieważ dodatnie temperatury się szykują, niestety

1

Poznań zasypany śniegiem, który nadszedł z zachodu. Ale nie jest zgniły.

0

@masq Może ze względu na hejtowanie Messiego nie było odpowiedzi. Ale zawsze w sumie lepiej się oszukiwać : )
Ja wstaję rano i udaję, że konserwatyści i prawicowcy mnie kochają. Jakie to miłe poranki

0

@endriuuu2 Wybrałem szacunek i odpowiedzialność za i wobec rodaków. Bycie skrajnym samolubem mnie nie kusi, raczej brzydzi

5

Nie wiem jak do tego doszło, ale nagle, bo stosunkowo niespodziewanie, sprawy w Barcelonie zaczęły przybierać całkiem sympatyczny obrót.
Sprawy składu budzą optymizm, z niebywale wręcz utalentowanym zestawem młodych pomocników.
Dokonujemy zakupu, wydaje się, wartościowego ofensywnego gracza. Te klocki są powoli gromadzone/wymieniane.
Xavi nie wydaje się być nieporozumieniem, a przynajmniej możemy stwierdzić ostrożnie, że w pewnym stopniu rokuje na przyszłość.
Schematy gry przywracają wiarę w dominującą w posiadaniu Barcę i powrót do naszego ulubionego stylu.
Spodziewam się też prostowania finansów przez Laportę i ostateczne pozbycie się ze kadry typów pjaniciopodobnych.

Nie wiem jak koledzy, ale ja w 2022 rok wejdę mocno podbudowany jako kibic Barcelony.

0

@Barca1992 Na cześć @Barca1992 hip hip hurra. Rzecznik wszystkich egoistów, znowu rzuca lep na muchy. Już zaraz w tym gnieździe zaroi się od nieodpowiedzialnych samolubów, wielkich fanów medycyny alternatywnej, mistrzów walki z chorobą za pomocą poddania się.
Ręce do góry wobec pandemii i czekamy ile wytłucze - bohaterscy nic nierobiący konserwatywni, czekający biernie mędrcy.

Wspaniałe są Wasze zloty pod tymi doskonałymi wiadomościami pokazującymi "PRAWDĘ"

1

@tomek8756 Jak zadajesz pytanie człowieku, to nie podawaj błędnej lub niepełnej definicji. Nie jest winna, tylko obwiniana w części lub całkowicie za winę przestępcy. Np. jak ona śmiała się tak ubrać? Sama sobie jest winna, że została zgwałcona.

Co można twierdzić o obwinianiu ofiary za winę napastnika? To chyba oczywiste, ale na portalu gdzie grasują rasiści, za egzekucję czarnoskórego człowieka, bez żadnych podstaw, obwiniano jego samego a nie policjanta, który miał go pod kontrolą.

Więc co tu sądzą konserwatywni bankruci wiemy, ale jest to mocno patologiczne podejście

0

@Vebrol Ewentualnie Brazol załatwiał sprawy slalomami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?