Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Puig zalicza preasystę - kluczowe rozciągnięcie gry. Jednym momentem magii przyćmił legendy Gaviego i Pedriego. Warto było czekać, aż łezka się w oku zakręciła
3
Puig - Mingueza - de Jong. Czyżby to kolejne wielkie trio po niezapomnianym zestawie Messi - Neymar -Suarez?
Wszystko na to wskazuje, tej lawiny nic już nie powstrzyma
4
Mamy już nowy rok, a to oznacza, że zawodnicy znowu zaczęli pracować, praktycznie (to nieprawda, nadbudowa z jesieni też już pracuje na sukces) od zera na Złotą Piłkę. Z uwzględnieniem lig, LM, Pucharu Afryki i MŚ, komu przyznajecie największe szansę na końcowy triumf w tym plebiscycie?
Ja może zacznę od przedstawienia paru kandydatur, żebyście mogli się zgodzić, bądź nie:
1. Benzema - szansa na wygranie La Ligi, fenomen w La Liga, świetny w LM, z szansami na wygraną, realna szansa na triumf w MŚ
2. Mbappe - wygra Ligue 1 notując w niej znakomite statystyki, z szansami na triumf w MŚ, a to dałoby mu wielką kartę przetargową do ręki. Moim zdaniem LM poza zasięgiem
3. Lewandowski - wygrana Bundesliga z tytułem króla strzelców to za mało. Ale w przypadku wygrania LM szanse rosną. MŚ może niestety zobaczyć sprzed telewizora
4. Muller - świetny w Bundeslidze, szanse na triumf w LM, i na wielką rolę w MŚ ze strefą medalową
5. Vinicius Junior - crack w Realu zarówno w La Liga i LM. Jeżeli Brazylia powalczy o triumf w MŚ szanse na Złota Piłkę nabiorą realnych kształtów
6. Mo Salah - ze sporą szansą na końcowy triumf w LM, raczej nie wygra mistrzostwa kraju, ale indywidualnie gra fenomenalnie. Szansa na zostanie gwiazdą w Pucharze Afryki, a to będzie ważyć.
7. Bruyne - świetny w Anglii, serce zespołu, musiałby jednak otrzeć się o finał LM, w MŚ trudno wróżyć Belgom karierę
8. Leroy Sane - Niemiec błyszczy w Bundeslidze i LM, z szansami na sukces w LM i również na MŚ
9. Messi - wszelkie nadzieje w plebiscycie wiązać może z MŚ, jeśli sięgnie po złoto, grając ważną rolę, dodatek w postaci LIgue 1 i dobrej gry na wiosnę może przesądzić o nagrodzie. W LM nie widzę szans dla PSG w LM
10. Ronaldo - awans na MŚ wisi na włosku, ale przy awansie Portugalia będzie w gronie faworytów. Liga wygląda na przegraną, LM mimo dobrych występów też nie rokuje obiecująco, chyba, że Ragnick zaskoczy.
1
@masq No tak, czyli de Bruyne jest cienki jak sik Busquetsa jako playmaker z tą jedną asystą. Oczywiście kierując się Twoja logiką.
To wielka przyjemność gdy ktoś tak wspaniale demaskuje wielkich zawodników. W jakim żyłbym błędzie podziwiając Argentyńczyka i Belga, gdyby nie takie wizjonerskie interpretacje.
1
@maroon @masq
Tu nie chodzi o to w jakiej lidze grają, tylko o to do jakich głupich wniosków prowadzi patrzenie na suche liczby z flashscora - kompletnie nie zrozumieliście wymowy wpisu, ale mnie to nie dziwi
1 błąd w Waszym myśleniu - przecież bez względu na ligę, liczby goli i asyst czołowych graczy zawsze będą +/-podobne.
2 błąd - Bruyne nie zaliczył dziś ani gola ani asysty co obnaża Wasze błędne myślenie o udanym meczu bo szczególnie masq u siebie eksponuje, dziś de Bruyne kluczowy przy 2 golu
3 błąd u masq - fanatyzm każe Ci pochwalić gole Bruyne, ignorując asysty, tym samym pomniejszając ich znaczenie
4 błąd u masq - Messi jest głównym konstruktorem akcji w PSG, jak Bruyne w City, tu wychodzi, że nie rozumiesz fenomenu Leo, który ma taką łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich i na poziomie podstawowym nie rozumiesz jego roli w zespole. Na to wychodzi
1
@Encore 5 goli i 3 asysty w 1476 minut, 2.8 kluczowego podania.
PS. ostatnia asysta w lidze w październiku, przykro mi
3
Ach to flashscorowe postrzeganie rzeczywistości
Nieudacznik (wg. co niektórych) Messi w lidze - 866 minut, 1 gol, 4 asysty, 2.2 kluczowe podania
De Bruyne w lidze - 923 minuty, 5 goli, 1 asysta, 2.4 kluczowe podania
To ten cały de Bruyne też w sumie nieudacznik?
8
Przejrzałem ranking najciekawszych wiadomości z portalu epoznan.pl z roku 2021 i zdecydowanie wyróżnia się 3 najbardziej czytany news:
"Ugniatał penisem ciasto do pizzy. Obrzydliwe nagranie z Murowanej Gośliny wyciekło do internetu"
Do internetu wyciekło obrzydliwe nagranie, które przedstawia scenę na której pracownik pizzerii z Murowanej Gośliny ugniata penisem ciasto do pizzy. 'Bohater' filmu opublikował go na swoim profilu w serwisie randkowym, po czym profil ten usunął. Oczywiście nagrania nie opublikujemy.
Zatem uważajcie co i gdzie zamawiacie, he he
https://epoznan.pl/news-news-113945-ugniatal_penisem_ciasto_do_pizzy_obrzydliwe_nagranie_z_murowanej_gosliny_wycieklo_do_internetu
9
Jeśli (a może lepiej użyć słowa gdy) City zdobędzie mistrzostwo, będzie to ich 6 tytuł w ostatnich 11 sezonach. Dla porównania w poprzedniej 11-latce, United również sięgnęło po 6 tytułów.
2
Czyli znowu otrzymaliśmy Arsenal w pigułce - koncertowa gra do momentu półkarnego, którego mogło nie być, ale na wszelki wypadek obrońca zostawił nogę, żeby rywal miał szansę się o nią potknąć. Poprawka czerwienią i znowu Kanonierzy podpadają pod formułę "my bardzo chcemy, ale nam się ciągle nie udaje tak do końca"
1
@Don-Corleone Zacznijmy od tego, że w żadnej grupie ludzi nigdy nie będzie tak, ze wszyscy jej członkowie będą odporni na pokusy. A w grupie, która dzierży władzę, takich ludzi będzie więcej. W trzecim najwyższym stadium, mamy grupę dzierżącą władzę i w dodatku niekontrolowaną przez czynniki zewnętrzne. I do niej należy Kościół. Siłą rzeczy taka sytuacja musi rodzić u części jej członków poczucie bezkarności, z którego będą korzystać.
I tak się stało w Irlandii, ale i w innych zakątkach świata, choćby USA. I tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli co się stało takiego, że w Irlandii Kościół wywieziono na taczkach, a w Polsce nic się nie zmieniło?
Dla mnie odpowiedzią jest moralność owieczek. Owieczki irlandzkie okazały się głęboko moralne, uczciwe i stwierdziły, że nie można autoryzować przestępczych działań ludzi, którzy potem pouczają Cię na temat moralnych postaw w życiu. Irlandczycy pokazali wielkiego fucka hipokryzji duchownych.
Owieczki polskie okazują się pozbawione moralności. Uznały, że instytucja, która przerzuca gwałciciela z jednej parafii do drugiej (czyli to nie są pojedynczy członkowie, ale zorganizowane działania włodarzy kościelnych, chroniących przestępców) budzi zaufanie. Chodząc do kościołów owieczki dają mandat ludziom, którzy zajmują się bezdusznym procederem. Polska owieczka zadaje sobie pytanie (albo jednak nie): czy zgwałcone dziecko jest ważniejsze od imprezy komunijnej swojej pociechy i dochodzi do wniosku, że nie. Błyskotki okazują się ważniejsze.
Ale takie podejście jest zgodne z tym co widzieliśmy na granicy i co widzimy w statystykach zgonów covidowych oraz nadwyżce zgonów w ogóle. Polaka nie obchodzi rodak, Polak jest indywidualistą rozumianym w najgorszy możliwy, często rynsztokowy sposób.
I na deser hit sezonu, antyszczepionkowa i groteskowa marionetka Kaczyńskiego, wygłasza orędzie, w którym zachęca do szczepień.
Witamy w Disneylandzie po polsku
7
Ależ dzisiaj Arsenal jest świetnie dysponowany, City coś tam im fiknie, jakieś sytuacje mieli ale Kanonierzy kompaktowo, króciutko kryją i poważnie stłamsili rywali.
Zarząd wytrzymał ciśnienie i mając przekonanie, że Arteta to właściwy człowiek na właściwym miejscu pozwolił mu spokojnie pracować po nieudanym początku sezonu.
Tylko z Artetą jest tak, że gdy wydaje się, że zespół wskakuje na wyższy poziom, potem zalicza serię gorszych meczów. I w drugą stronę, wszyscy Artetę zwalniają a zespół nagle odpala i zalicza dobrą serię.
Także nie wiadomo tak na 100% czy zespół ma właśnie potencjał na takie osiągnięcia (2 razy 8 miejsce w lidze) czy Arteta nie jest w stanie wycisnąć więcej.
Skład jakoś nie powala, ale ostatnie 3 sezony to około 300 mln euro wydane na transfery, więc trochę to jest.
Zobaczymy jak odpowie Pep
0
@RivaldoVitorBorba Bo dzięki relatywnie wysokiej liczbie szczepień (choć 71% to nie szał) liczba zgonów jest stosunkowo niska. Średnia z ostatnich 7 dni oscyluje wokół 110.
Porównaj to sobie z naszym krajem.
Populacja Wielkiej Brytanii to 63 mln
5
Pożary w Colorado - trwająca pół roku susza i porywy wiatru sięgające 180 km/h przyczyniły się do powstania żywiołu. Zerwana trakcja elektryczna była bezpośrednim powodem części pożarów. Co ciekawe, w piątek po niszczycielskich pożarach, Colorado nawiedziły potężne burze śnieżne.
https://x.com/i/status/1477107508338647043
33
Czas na mój ostatni wpis na tej stronie w obecnym roku.
Wszystkim kolegom i koleżankom z forum życzę udanego roku 2022, mnóstwo pozytywnych wrażeń, trafionych decyzji, świetnych posad w pracy, dobrych ocen w szkole i na uczelni, zadowolenia z życia osobistego, końskiego zdrowia, no i tego żebyśmy spędzili na tym forum dużo radosnych chwil po wygranych Barcelony czyli naszego ukochanego klubu.
Udanego wieczoru sylwestrowego i trzymajcie się ciepło!
1
@Borneo Ci ludzie nie mają pojęcia o nowoczesnym państwie i cedowaniu obowiązków. Przecież z samorządami wygląda podobnie, wyciągają kasę z regionów a potem wspaniałomyślnie puszczają kasę ze skarbca centralnego w stronę województw.
Ze stratą do samorządów.
Mamy odwrócenie idei jaka przyświecała nam w 1989 roku i okazuje się, że przekupny i wybrany po znajomości ignorant wie lepiej czego potrzebuje lokalna społeczność niż ona sama.
Dramat
26
No dobra, wszyscy wynocha z La Rambli, muszę przejechać odkurzaczem
9
@Encore Bruno jesteś obecnie za słaby na trzecie od końca Burnley - nie zostaniesz wystawiony.
Tylko nie tłumacz, że to żółte kartki. Nie kupimy tego populizmu.
0
@Rhaan Przecież wiadomo, że w afrykańskich krajach gdzie jest wysoka temperatura siłą rzeczy nie będzie pola dla rozwoju wirusa.
Jednak korelacja między szczepieniami a śmiertelnością jest jasna i oczywista gdy porównamy się do krajów o naszym poziomie cywilizacyjnym. Wystarczy spojrzeć na szczegółowe dane.
Powyższa statystyka jest wymowna, bo biorąc pod uwagę ile jest krajów na naszym poziomie cywilizacyjnym, powinniśmy stanowić pewien stosunkowo niewielki ułamek wszystkich zgonów ale nie 10%. Nie da się tego nijak usprawiedliwić.
Pieniactwo, źle rozumiana wolność, antynaukowość, posłuch znachorów internetowych, groteskowy rząd itp. itd. to są powody naszych fatalnych danych
2
@mate92 Na pewne osoby nic nie wpływa. Ani liczba zgonów z powodu covid, ani nadmiarowe zgony rok do roku, ani przepełnione sale szpitalne.
Wynik jaki jest każdy widzi, a Ty się bawisz w niedorzeczny, niczym nie uzasadniony sarkazm.
Stąd ten wynik, tacy są moi rodacy-Polacy. Nieprzemakalni
0
Nieprawdopodobna statystyka z 29 grudnia (tzw. wczoraj)
Zgony covidowe na świecie - 7879
Zgony covidowe w Polsce - 793
Co 10 osoba na świecie zmarła z powodu covidu w Polsce.
Brawa dla rodaków! Brawa dla bezradnego ministra gapy! Brawo my!!!
1
@macio_944 Winszuję, oby z tego wzrosła dzietność naszej ziemi ojczystej
3
@macio_944 Luba - ach jakiż wykwintny język młodzieńcze hoży
11
2016 - niech Pep do Anglii idzie, tam liga jest tak wyrównana, że w życiu jej nie zdominuje.
Zima 2021 (po 3 mistrzostwach kraju w 4 ostatnich sezonach) - czy wyścig po mistrzostwo się skończył? Czy można jeszcze zatrzymać tę maszynę?
2
Bulimia - jest to cierpienie spowodowane brakiem akceptacji dla własnego imienia.
4
Incydent z meczu ZKS Olimpia - Pisa Primavera Barczewo. Sędzia wykazał się poczuciem humoru
11
@derlysy1979 I to jest właśnie ta rozumiana w chory sposób poprawność polityczna.
Wszyscy mają się kochać, chwalić i lubić.
A w rzeczywistości algorytmy tych samych platform są tak skonstruowane by napędzać antagonizmy i budować postawy skrajne.
To absurd.
1
@Rust_Cohle Brata trzymało ok 2 tygodni, ale znam przypadki sięgające nawet ponad pół roku i nie mija
0
@maroon Ok, rozumiem. Co do tej kobiety, wg mojej strategii powinna ona pokazać negatywny test na covid, zrobiony za własne pieniądze, skoro zrezygnowała z darmowych szczepień.
Nie szczepisz się, ok, ale nie obciążaj służby zdrowia ani finansowo, ani zdrowotnie. Jednostkowo zawsze znajdziesz przykłady nadgorliwości, niespójności, nawet absurdów (zaraźliwie powietrze w lesie), ale w swojej masie masowe nieszczepienie w Polsce widać w fatalnych danych.
Ponad 700 zgonów i ta nieustanna beztroska. Mnie to dobija.
0
@maroon Ale co masz na myśli? Jakiej władzy i za co są odpowiedzialni?
Mówisz o tych Chińczykach, czy odpowiedzialnych za zgony w naszym kraju, czy za co?
Wiesz, że ja obwiniam nieszczepionych, jestem na nich wściekły, ale przecież nie żyjemy w czasach linczów publicznych, przynajmniej w Polsce (tzn. nie na ulicach, bo w mediach tak)