4

@Stanio87 Właśnie tylko trole piszą, że Messi wygląda słabo w PSG. Messi wygląda dobrze, a na tle drużyny w większości meczów się wyróżnia i jego rola polega na przejęciu odpowiedzialności za rozegranie.
Widziałeś chociaż jeden mecz Leo? Bo porażasz ignorancją jak kolega @Pogba, który mógłby jedynie przeanalizować wiarygodnie czy gacie zakłada się przez głowę czy przez nogi.

Piszesz kolego kompletne bzdury, a rozliczanie tylko przez liczby to niedorzeczność. Oczywiście jeszcze to są tylko gole i asysty, czyli typowy pakiet kibica amatora, nie rozumiejącego roli playmakera.

1

@NicoGonzalez Bankrutom moralnym nie pomoże żadna metodologia. A ta brednia o pomaganiu swojemu otoczeniu to nieudana i desperacka próba zakłamywania prawdy o upadku moralnym większości katolików w Polsce i ich wydmuszkowym sposobie wiary.

To nie jest tak, że to bankructwo wychodzi tylko w przypadku uchodźców. Dowolny temat obnaża powierzchowność wiary katolików i ich przywiązanie do decorum a nie treści płynących z nauczania religijnego

2

@Arkon Tu nie chodzi o wierzenie czy nie, bo w sumie niech każdy sobie robi co chce, ale ta zbieżność wiary z upadkiem moralnym jest nokautująca.
Moje pytanie brzmi - to jak wygląda wychowanie etyczne i duchowe na lekcjach religii?
Katolicyzm w Polsce zatem oferuje chyba wieloletnią maskaradę.

Ci ludzie nie są wierzący. Nie wystarczy zapisać tego w aktach bo wiara to nie deklaracje, ale sposób życia.

1

@amanter Szczepienia fenomenalnie zmniejszyły skalę zgonów w UK, ale jeśli opierać będą się o przypadki zachorowań, to rozgrywki mogą być storpedowane. Omikron rozchodzi się jak świeże bułeczki, niestety

1

@Encore Nawet Bruno by się z nim zakumplował, co?

1

@MESSIah16 Trzecie miejsce w zasięgu jak najbardziej przy obecnej wydajności

14

Ciekawe czy szejkowie wytrzymają nerwowo Pochettino do meczów LM na wiosnę. Ja miałbym problem by Mauricio nie wywalić. Patrzę na niego i widzę twarz Koemana.
PSG momentami jest koszmarne. W każdym razie wyglądają jak piłkarze bezpańscy

3

@MESSIah16 Gra jak profesor od kilku lat. Nie wiem czy jego rozkwitu nie wiązać z odejściem CR7, od kiedy to nie musiał już grać na swojego kolegę

1

@Borneo Ja muszę odpocząć od tych naszych kolegów.

Wyrywkowość, wybiórczość badań pasujących do tezy, strzelanie danymi bez pokrycia, niedorzeczne porównania, brak wiedzy ukryty za złośliwościami, pogarda dla danych, pogarda dla środowiska naukowego, pogarda dla procedur medycznych, jakaś wręcz religijna nabożność wobec przekonania o tym, że myślenie baśniowe to fakty, odwracanie sensu pojęć, odwracanie kota ogonem (nagminnie), nie odnoszenie się do niepasujących danych kompleksowych, posiadanie emocjonalnego stosunku do wirusa (to dopiero kuriozum) i wiele wiele innych zarzutów można sformułować.

Płakać się chce nad stanem niedoedukowania naszych kolegów. Przygnębiający to obraz.

Dzięki za wspólną wędrówkę przez to morze niewiedzy.

1

@ObiwanKenobi Tak, tak Einsteinie, jeśli przy 90% wyszczepieniu, byłyby tak samo liczne zgony, to znaczy, że szczepienia nie działają.
Ja pier**lę, odkrył Amerykę. Tak wtedy szczepienia okazałyby się nieskuteczne. Wreszcie do tego doszedłeś. Co za ciężki człowiek.

Ale nie możemy tego sprawdzić bo w naszym społeczeństwie jest prawie 50% nieuków i ludzi Twojego pokroju, który nie rozumie nawet prostej przenośni o katarze i do tego dziwi się, że na oddział szpitalny nie można wpuścić pacjenta bez testu na covid.

To co nie opierasz się już na marginalnym badaniu Szwedów i zdjęciu starszej pani w masce? Skąd te 70%? Podaj mi te wypowiedzi, które stwierdzają, że udowodniono, ze 70% gwarantuje odporność zbiorową (podpowiem - nie ma takich, a jak są to incydentalne i przez to bez znaczenia)

https://polmed.pl/zdrowie/szczepienia-szansa-na-zbiorowa-odpornosc/

Na początku pandemii koronawirusa ZAKŁADANO (nie udowodniono i mamy też 80% - to mój dopisek), że aby powstało zjawisko odporności zbiorowej odporność poprzez zaszczepienie lub przechorowanie COVID-19 musi uzyskać około 70–80% populacji. Jednak z racji tego, że kolejne warianty koronawirusa, w szczególności dominującego obecnie wariantu delta, są bardziej zakaźne, naukowcy sugerują, że ten odsetek populacji powinien wynosić około 90%.

Ten wirus jest nowy i mutuje, dlatego żaden lekarz niczego nie stwierdza autorytatywnie na 100%. A Ty to omijasz i zachowujesz się jakby nikt nie robił zastrzeżeń. A te zastrzeżenia lekarze robią od początku.

Naukowcy wykazują elastyczność, której Tobie brak. Nie rozumiesz istoty badań naukowych, gdzie występuje teza oraz czasami jest jej obalenie, poprzez nowsze badania. Za to chętnie zachowujesz się jak roszczeniowy bachor - dawać mi tu efekty, ma działać albo kłamiecie

1

@ObiwanKenobi Znowu dostałem pakiet populisty. Dostałeś wszystkie odpowiedzi ale beton trzyma się mocno.

Jedno badanie grupy naukowców, niezweryfikowane, ma być wyrocznią w sprawie covida - kompletnie nie rozumiesz idei wiążących i udowodnionych wyników naukowych. Naukowcy niczego w sprawie covida nie stwierdzają na 100% bo jest to teren nieznany, a to badanie z 43% brzmi jak abstrakcja. Ale jest to deska ratunkowa, dla kogoś kto buja w obłokach i traktuje wiedzę wybiórczo.
To cecha nieuków - jeden link jako dowód ostateczny. Tylko dowód na co? Na własną bezmyślność?

Porównanie kataru do covida nie ma sensu, bo mamy niezłe szczepienia na covid. I całkiem skuteczne przy dużej wyszczepialności. Populistycznie udowadniasz coś przez niedorzeczne analogie.

Czego nie zrozumiałeś w fakcie, że przy 90% społecznie dołożono wszelkich starań by uniknąć pandemii. Obwinianie kogoś byłoby szukaniem kozła ofiarnego. Obecnie niezaszczepieni odpowiadają za ogromną liczbę zgonów, co potwierdza porównanie Polski ze społeczeństwami ludzi inteligentnych i odpowiedzialnych.

Każdy kolejny akapit Twojego wpisu jest głupszy od poprzedniego, ale porównanie sytuacji gdy możemy ograniczyć skutki pandemii, z ustawowym nakazem młodości i piekna, pokazuje jak wielce ograniczonym człowiekiem jesteś.
Nieodpowiedzialnym i zadufanym w sobie.

Doradzę ci to co innemu koledze o podobnym braku wyobraźni i równie miernemu rozmówcy.

Co najwyżej nadajesz się do sortowania pomidorów. Poważne sprawy zostaw ludziom poważnym i dojrzałym. Niestety polski rząd jest pełen ludzi Twojego pokroju - bezradnych, bezwolnych i bezmyślnych

0

@Zoker Życzmy mu spełnienia tych marzeń. Ależ to by było piękne, dla nas kibiców

1

@MarioVeB! I ta porażająca momentami niechlujność. Mnie krew zalewała jak widziałem te jego pseudo zagrania z kilku ostatnich meczów. Gdzie odpowiedzialność, gdzie dawanie przykładu młodej gwardii? Przecież nie może być tak, że to młodzi biorą na siebie odpowiedzialność, a starsi i doświadczeni ciągną wózek wstecz

0

@ObiwanKenobi Uwielbiam gdy ktoś niedouczony pisze komuś o pokazywaniu niewiedzy.

70% wyszczepienia do osiągnięcia odporności zbiorowej?
https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/co-to-jest-odpornosc-zbiorowiskowa/

Świnka 76-85%, to najniższy wymóg. Więc szanowny kolego - bujasz na obłokach niewiedzy. I nie mówię tego złośliwie, a faktograficznie.

Poczytaj sobie jakie są procenty. Sprawdź kraje wyszczepione w ponad 80% populacji. Jakie notują kilkukrotne spadki zgonów i ciężkich przypadków.

Katar może mieć podłoże wirusowe, bakteryjne, alergiczne, może być reakcją mechaniczną na bodziec, więc Twój wniosek o katarze jako pochodnej działalności wirusa jest prawdziwy w 25%, a to chyba oznacza poważne braki w wiedzy. I niech mnie poprawi ktoś kto jest z branży medycznej.

Tam gdzie wyszczepienie byłoby w 90%, a szczepionka nie działałaby, obwinianie 10% niezaszczepionych byłoby całkowicie bezzasadne, ze względu na spełniony wymóg powszechności szczepienia.

Ja nie czepiam się niezaszczepionych bo mam takie hobby, obserwuję dane i my Polacy sami sobie robimy krzywdę. Jesteśmy samolubni i szanujemy wartości życia ludzkiego. Mam nadzieję, że jesteś w stanie przyjąć część argumentów.

0

@usztafik Tak często występujący katar oznacza, że powinieneś się poddać 5-letniej kwarantannie. Najlepiej schować się w szczelnej szafie i zaopatrzyć w środki do przeżycia. Nie dziękuj za fachową radę, to z troski obywatelskiej.

3

@Borneo Dziękuję niebiosom za takich ludzi jak Ty. Dzięki za te wpisy, dzięki za cierpliwość, dzięki za niesienie kaganka oświaty na ciemnej La Rambli.

3

@michal26 A te 30% i liczba globalna zgonów w kraju jest WINĄ osób niezaszczepionych. Sens szczepień jest przy ich masowości. W Polsce nie spełniamy nawet podstawowego warunku powszechnego zaszczepienia. Stąd zamiast 50, 100, 150 zgonów dziennie nie zaszcepieni załatwili nam ok. 500 dziennie.

Niestety zszokowałeś mnie zdaniem kuriozum (tu prosi się o moje nieulubione słowo, ale za bardzo Cię szanuję): " Szczepienie powinno być raz na cale życie albo przynajmniej raz na kilka lat"

Pociągnijmy to stwierdzenie dalej.
Jak weźmiesz antybiotyk to powinien działać na 10 lat wprzód.
Katar powinien atakować raz na 5 lat.

Obnażyłeś sporą niewiedzę na temat relacji szczepienie i choroba. Szczepionka to nie bateria w telefonie.

0

@7black4 To Ty jeszcze jesteś psychologiem? Po Twoich poradach chyba musi wzrastać wskaźnik samobójstw.

A swoją drogą, te wnioski wyciągane online przez użytkowników La Rambli to kolejna osłona dramatu.

Ty zachowujesz się jak okropnie brzydka kobieta, która mówi, że faceci się nigdy nie uśmiechają. To prawda, nigdy się nie uśmiechają na jej widok.
Rozumiesz to porównanie? Przepraszam za brutalność

3

Z jednej strony to jest utalentowany gracz, z drugiej skoro to taki talent to dlaczego siedzi w City na ławie i dlaczego tyle kosztuje? Moim zdaniem zbyt gruba kasa za tego typu gracza.

0

@7black4 Z cyklu nieuk nieukom:

Ilu jest ekspertów od spraw covida na świecie?
Odpowiedź: jeden. Pan Horban

Popełniasz wszystkie grzechy nieuka. Próbuj dalej.

Jeszcze nie bredziłeś, że dane są sfałszowane. Koledzy już tego próbowali.
Dajesz!

0

@7black4 Wpis z cyklu:

Nieuk nieukom. Bierzcie i czerpcie z mojego źródła (nie)wiedzy.

Wybierania danych z kontekstu, bez uwzględnienia szczegółowych okoliczności ciąg dalszy.

#wiernygłupocie

2

@Kurkmen Podziwiam Twoją nieskończoną determinację by bronić prawa do bycia nieukiem. Wiedza dostępna jest wszędzie, na wyciągnięcie ręki, można przeczytać dowolne portale medyczne, wysłuchać dowolnych profesorów medycyny.

Ale nie. Kurkmen dzielnie wytrze sobie twarz PiSem. Siedzi Kaczor i produkuje taśmociąg kłamstw, a dane wcale nie spływają ze szpitali.

Wygodnie się urządziłeś w swoim zakłamanym świecie. Po co czytać dane o zajętych łózkach, niedrożności służby medycznej wskutek covidu. Przecież to jest niezgodne z dyrdymałami jakie sobie wcisnąłeś do głowy. Jesteś momentami niezwykle ograniczonym człowiekiem. Zastanawia mnie to, że czasem masz niezłe przebłyski, dokonujesz ciekawych spostrzeżeń, ale w tej sprawie, Twoja głupota wybija poza skale.

Najgorsze, że poza bzdurami o pisie czy jakimś bagnie, nie masz za grosz nic merytorycznego do napisania. Nie umiesz ani niczym poprzeć swoich kłamstw, ani obalić faktycznych danych. Robisz to jak Ziutek spod monopolowego i na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Ale dalej idziesz w zaparte.

1

@Kurkmen Nie uciekaj od tematu i odpowiedzialności. Ponad 770 zgonów dzisiaj. Coś przebije się przez te zakute pały kiedyś czy nie?

0

@Cadafaz To jest właśnie różnica, gdy kierowcy nie są roszczeniowi i szanuje się życie.

0

@Ghotti Nie ma co udawać świętych, sam widziałem starowinki przechodzące na czerwonym z perspektywą samochodu, który nadjeżdżał.
Ale to nie usprawiedliwia ucieczek z miejsca wypadku. W powyższych sytuacjach wina kierowców była niepodważalna.

4

@TylkoBarca7273 Ten angielski zawodowy dobrze Ci wróży w pracy na przyszłość.

0

4 świeże wpisy z portalu epoznan.pl

Potrącenie w Swarzędzu, kierowca uciekł. "To około 50-60-letni mężczyzna w ciemnym samochodzie"
O krok od wypadku na jednym z nowych przystanków wiedeńskich. "Kierowca prawie w nas uderzył i jeszcze gestykulował"
Potrącił kobietę z dwójką dzieci na pasach i uciekł. "Wózek się przewrócił, dziecko wypadło na drogę"
"Pędzące auto z impetem uderzyło w kobietę i psa". Kierowca uciekł

Moim zdaniem mamy tu naszą narodową pieniackość w pigułce. To nie przypadek, w innych miejscach niż ulica jest nie lepiej.

2

@skubi99 Masz dzisiaj 750 zgonów i jeszcze obrażasz innych? Taki z ciebie cwaniak? Tak masz totalnie wyje*ane na sprawy dotyczące życia i śmierci naszych Polaków rodaków? Czy można być aż takim cynikiem? Czy Ty się wychowywałeś w budzie z pitbulami?

2

@mokrychlopiec Co za panikarski i populistyczny wpis. Czysty objaw panikarstwa i 500% przesady. Od takich ludzi jak Ty niczego nie idzie się dowiedzieć rzetelnie.

Po ulicach chodzą korowody umartwionych dzieci.

2

@AbelKabel Ja nie wiem jak dotrzeć to tego bęcwałowa. Człowiek jest kompletnie bezradny. To jest tak podstawowa wiedza, szczepienia w praktyce we wszystkich krajów z wyszczepieniem powyżej 80% przepięknie zredukowały zgony i ciężkie przypadki, a ta sama grupa nieuków, dzień w dzień wrzuca te same newsy szukając sensacji.

Przy fatalnych wskazaniach w Polsce. Masz efekt specyfiku, który jest ewidentnie pozytywny. Jednocześnie jakikolwiek przejaw szacunku wobec innego obywatela jest tępiony jako zaraza. Kim są te ludzkie wydmuszki? Kompletnie wyzuci z empatii ludzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?