Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Persyfl Murem za tym mundurem.
2
@Barca1992 @domin1515 @Kurkmen @JonSnow
Są, są moi ulubieńcy, siewcy bezkarności i aroganckie wyzwolone od wszystkiego, nadęte wszechwiedzące gwiazdy medycyny. Cała parada już się stawiła.
To jest ciekawa historia. Powszechne szczepienie w Portugalii przynosi rewelacyjne efekty, ale jednak rząd w obliczu wzrostu zachorowań w Europie, wprowadza czasowe i punktowe obostrzenia. Odpowiedzialny rząd, sprawujący faktyczna władzę, dba o obywateli.
Jestem przekonany, że żaden odpowiedzialny Portugalczyk z tego powodu nie rozpacza. Jednak dla lubiącego pieniactwo i samowolę azjatyckiego Polaka, to draka. Powód do wszczęcia alarmu. Być może nawet Portugalczyk nie ma nic przeciw, ale polski prawicowiec, miłośnik bigosu i wódy, wie lepiej co Portugalczyk ma myśleć.
A za chwilę, w Polsce mamy kolejne 550 zgonów - jednak srać na to, polski szlachcic szcza na statystyki, życie rodaka nie jest w cenie.
3
Komentarz 14-latki jaki usłyszałem: moja matka non-stop siedzi w telefonie.
Wiele dzieciaków krytykuje się, że uzależnione i gapią się bezrozumnie w telefon, ale tak z drugiej strony ile tych biednych dzieciaków ma w głowie zakodowany obrazek, kiedy ich rodzic jak zombie wgapia się w szkiełko, kompletnie ich ignorując.
I to nie jest rzadka sytuacja. Odpowiedzialność często przegrywa z uzależnieniem.
6
Walczymy w tym sezonie o udział w następnej edycji LM, a jest aż 20 kolejek do końca rozgrywek. Wszystko mamy w swoich rękach (czyli nogach i głowach), a systematyczna praca przy kontynuowanych postępach powinna dać top 4. Jednak poza Realem, Sevillą i Atletico pozostałe zespoły puchną wcześniej czy później i kończą z 62 punktami jak Sociedad w poprzednim sezonie, czy 60 jak Villareal 2 sezony temu.
Jeśli Xavi utrzyma dotychczasowe tempo zdobywania punktów, powinno skończyć się dobrze. A liczę na to, że Xavi okaże się facetem metodycznym i będzie tylko lepiej, nawet jeśli z młodzieżą trafią się wpadki.
26
Poczucie dużego niedosytu po zremisowanym wyjazdowym meczu z wiceliderem to bardzo dobry sygnał. Kontynuować wędrówkę tą ścieżką i będą powody do uśmiechu.
Przebieg meczu przerósł moje oczekiwania sprzed pierwszego gwizdka. Szkoda tego słupka Dembele.
Wieczór na duży plus
1
@Bocheno1 Ja jestem tylko zwierciadłem tego co się dzieje na murawie i w klubie. Ze mną zawsze wszystko było ok
25
Ale taką Barcę chce się oglądać. Jest momentami fajny pressing, jest energia i chęć ciągłego atakowania i jest dominacja. W efekcie Lopetegui przy linii dostaje białej gorączki.
Stare zmory też są, akcja rywali to gol, a z dobrych założeń Xaviego nie wynikają klarowne sytuacje. Jednak sam fakt, że "rama" Barcy jest i trzyma się dobrze niezwykle cieszy.
Oby w 2 połowie utrzymać intensywność i gramy o zwycięstwo.
1
Na czas meczu dodam @VamosRakieta do ignorowanych. Niech ma!
1
@panczo panczo ufam Tobie!
3
@Zoker O kurczę, naprawdę cudeńko malowane!
0
@raben24 Ani jednego użycia, chyba, że sarkastycznie względem kogoś, kto tego używa. Nie wiem dlaczego ludzie nie czują, że xd jest albo obciachowe, albo typowe dla dzieciarni
1
@Khajio Jogurt (dzisiaj gęsty) z majonezem i odpowiednie przyprawy. Z reguły różna mieszanka, w zależności od zapotrzebowań. Ale curry jest zawsze
0
@Zoker No coś Ty, z kalafiorem
1
@masq Na razie zaklinasz rzeczywistość, bo nie wiadomo, w którą stronę wychyli się wahadło trenerskie, ale obyś trafił z tą świetlaną przyszłością
17
Zrobiłem to znowu. Sos czosnkowy do meczu. Sos czosnkowy ściśle wiąże się z tym co piszę po meczach Barcy, a zawsze piszę: "sos czosnkowy uratował wieczór"
Oby nie dzisiejszego wieczora
0
@CZaras Celnie opisałeś tych ludzi i na ich tle rzeczywiście łatwo mieć takie przekonanie. Co źle świadczy o nich, nie o mnie.
Sugerujesz, że te wymienione grupy mają jakieś cechy, które powinny budzić szacunek? Bo zamordyści raczej mojego szacunku nie budzą.
Uzasadnij dlaczego mam nieuka nie nazywać nieukiem, rasistę rasistą, zamordystę zamordystą. Powodzenia
2
"Lek z TVN"
To nie jest nagonka na stację, stacja ma lek na covid". Zaszło horrendalne nieporozumienie.
6
@Arkon Mój sąsiad pisowski pracuje w Danii (jak na patriotę przystało) i strasznie ujadał na to, że w tym zgniłym kraju, jakiś plakat z "pedałem" (przepraszam za język, ale on tak mówi) reklamował pewną akcję promocyjną. Czyż to nie jest takie nasze, swojskie?
7
@KrystianR Dlaczego? Jestem Polakiem i to mój kawałek na ziemi, mimo wszystko - tu się czuję swojsko, lubię nasze żarcie, nasz język, nasz folklor, przrodę itp. itd .
Kiedyś sądziłem, że pewne rzeczy w Polsce nie wrócą, że ludzie się zmienili, ale to co się dzieje od 6 lat każe mi myśleć, że pewne ułomności (i to te ciężkie) zawsze będą nawracać. Niestety. Ale przecież nie muszę się bratać z ludźmi, których nie trawię
1
@7black4 Załamujesz mnie człowieku i ta cała Twoja ferajna z La Rambli.
15
@Kgorecki2500 Ale jednak zakompleksieni Polacy nieustannie porównują się do Zachodu, jest on dla nich punktem odniesienia, tupią, pokazują w pieniacki sposób jak są niezależni i wspaniali, a nikogo to pewnie na tym Zachodzie nie obchodzi.
W UE są dwa potężnie zapóźnione społeczeństwa: Węgrzy i Polacy (może jeszcze Bułgarzy i Rumunii) Nie chcę pisać, co od lat mówię o Węgrach. Dziś to samo myślę o Polakach.
Dla mnie Polacy dają wiele powodów do wstydu i nie ukrywam, że wśród tego społeczeństwa mieszka się nie najlepiej. Choć jest też część rodaków z klasą i wysokimi standardami - oni dają nadzieję.
1
@7black4 Niestety nieuk w wielu przypadkach jest odzwierciedleniem stanu faktycznego. Niestety dla Ciebie i niektórych kolegów nie jestem złośliwy, ale opisuję stan faktyczny. Niestety wiele wpisów budzi podejrzenia, że książek używacie jedynie do rozpałki w kominku.
1
@7black4 Co robi nieuk na odpowiedź, że informacji nie można wyrywać z kontekstu? Jeszcze raz pisze to samo. Co zrobi, na kolejną uwagę, że jedna informacja nie jest postawą oceny szczepień? Napisze jeszcze raz to samo.
Czy nieuk analizuje zgony? Nie bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Czy nieuk analizuje ciężkie przypadki? Nie, bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Czy nieuk zajmuje się skutecznością masowego szczepienia? Nie, bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Czy nieuka interesuje jak brak oddzielenia niezaszczepionych wpływa na obciążenie służby zdrowia? Nie, bo POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM KRAJU NIE MA ISTOTNEGO WPŁYWU NA TRANSMISJĘ WIRUSA.
Nieuk przerabia jedną informację naraz. Na resztę nie starcza rozumu i wyobraźni.
I oczywiście co robi nieuk? Ponieważ inne dane nie pasują mu do teorii, skrzętnie je omija. I napawa się jedną informacją, która sama w sobie, oderwana od kontekstu nie ma znaczenia.
Taśma i pomidory. Tam nie trzeba mieć szerszej perspektywy.
3
@Marik1234 No o tym właśnie trąbię na lewo i prawo. Niedouczone społeczeństwo lekomanów faszeruje się specyfikami na potęgę a ze szczepionki robi kozła ofiarnego. Totalny rozjazd wyobrażeń z rzeczywistością
0
Komentarz usunięty
0
@7black4 I o tym właśnie trąbię na tej stronie nazywając sektę antyszczepionkowców nieukami. Nie rozumieją działania szczepień, nie słuchają wyjaśnień, wynajdują wyrywkowe dane, albo wręcz jeden wykres i co robią? Wyciągają jedyne słuszne, choć de facto skrajnie bzdurne wnioski, które zadowalające mogą być albo dla fanatyków albo dla 6-klasistów, choć nie chciałbym młodziaków obrażać.
Miało być mądrze a dowaliłeś do pieca niewiedzy i niekompetencji. Jak można być tak odpornym na wiedzę i opornym na kompleksowe informacje?
2
@ferdas_rawa Ty nie propagujesz tolerancji tylko bezkarność. Gdy przychodzi do wykazania się tolerancją to na tej stronie wybija szambo ze strony tych zamordystów, które ze mną dyskutują - rasizm, homofobia, mizoginizm i wiele innych.
Jedyne co Was utrzymuje w dyskusji to fakt, że nie rozumiecie podstawowych pojęć z racji nieuctwa. Przyzwoity człowiek już dawno spaliłby się ze wstydu na Waszym miejscu. Ale Wy zmienicie znaczenie pojęć, jak to robią od 6 lat pisiory i wypisujecie te swoje rynsztokowe bzdury.
6
@JimMorrisonFCB Nie zgodzę się, młodzi mają prawo uczyć się na błędach. Niech wróci na warunkach ustalonych przez klub. Chyba, że z analizy wyniknie, że to nieuleczalny przypadek
9
No to czas do śpiulkolotu, jak mawia bądź nie mawia młodzież
5
@Janiama Ale można zrobić stop klatkę w trakcie akcji i ocenić to co się działo sekundę, 2, 3 i 5 przed nią i po niej. I ładnie wyjaśnić. Ja bardzo lubię te screeny z możliwościami wyprowadzenia piłki, bo czasami w czasie meczu aż by człowiek krzyknął żeby zagrać piłkę w dany sposób, a zawodnik wybiera ryzykowne zagranie ze stratą, albo wrzuceniem kolegi na wysokiego konia. Screeny mają znaczenie pomocnicze w stosunku do filmu poglądowego i też są przydatne, mimo oczywistych wad.