Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@tadzik447 Nie możemy bo nasze zdrowie jest też zależne od niezaszczepionych nieuków/egoistów/przestraszonych igły. To znaczy ich tok myślenia stwarza zagrożenie społeczne i to oni odpowiadają za liczbę zgonów w Polsce
6
@michal26 Niestety masz rację w malutkiej części. Przy odpowiednim poziomie zaszczepienia poziom ochrony rośnie wykładniczo. Obecne 55% ponosi też konsekwencje egoizmu/tchórzostwa/nieuctwa pozostałych rodaków. Działanie szczepionki jest, ale radykalnie mniej skuteczne, co widać w danych, szczególnie w porównaniu ze społeczeństwami bardziej odpowiedzialnymi/inteligentnymi.
7
@dasouzar11 Zgony rzędu kilkanaście dziennie, w stosunku do między kilkadziesiąt a ponad 200 przed rokiem. Jest miażdżąca redukcja zgonów. Bardzo mądre społeczeństwo w przeciwieństwie do naszych rodzimych nieuków.
Kolego Ty nawet danych nie umiesz sprawdzić. Z kim ja tu żyję? Pomocy! Ratunku! Niewiedza chce mnie wciągnąć i udusić!
7
@Batys Ty masz immunitet. Bezpośrednio nie ma szans na mój atak, chyba, że taki bezzębny w stylu Barcelony. Możliwe, że moje komentarze ogólne w Ciebie jakoś ugodziły, ale chyba już tu wszyscy się przyzwyczaili mniej więcej do mnie i moich treści, więc pewnie i tak coraz więcej osób machnie ręką i nie odbierze tego zbyt osobiście
5
@gumaz Wiadomo co ludzie myślą i jak bardzo ludzie są bezmyślni. Twarda rzeczywistość kontra wyobrażenia ludzi bez wiedzy.
21
@bartekvisca Tyle się trąbi o odporności zbiorowej, która może zostać osiągnięta przy odpowiednim procencie ludzi zaszczepionych. I co? Jak grochem o ścianę. 45% nieuków w Polsce odpowiada za taką a nie inną liczbę zgonów. W Wielkiej Brytanii masz np. średnią zgonów z 7 dni kilkukrotnie niższą niż 1 rok temu. Niestety w społeczeństwie pieniaczy inteligentna wiadomość się nie przebija.
U nas liczy się wolność i walka z urojoną segregacją a nie wartość życia ludzkiego.
24
@gumaz Aż się dziwię, że z Twoimi zdolnościami analitycznymi nie pracujesz w NASA. Widać kłamliwa rzeczywistość na necie swoją drogą, a lekarze i pielęgniarki zapieprzający na 120% w służbie zdrowia swoją.
Są konkretne danie ile osób leży w szpitalach z powodu covidu, a ile jest podłączonych do tlenu. To wszystko skontrastowane z liczbą łóżek covidowych dostępnych. Ale nie, wy żyjecie dalej w świecie własnych wyobrażeń i urojeń.
4
@IronSanHybrid @Zoker Z racji zawodu mam do czynienia z młodzieżą i gruntownie ich przepytałem na tę okazję. Absolutnie nikt tego słowa nie znał. Mówili, że było "twoja stara" "a kto pytał" "sus" i takie tam, ale śpiulkolot, to chyba moje pokolenie wymyśliło i wmawia młodzieży to ich słowo.
Ale swoją drogą słowo niezwykle ciekawe
6
@arasz1819 Takie to proste, a jednak koledze @Barca1992 należy tłumaczyć, że chaotyczne działania rządu, a kwestia szczepień i ich znaczenia w zwalczaniu pandemii to dwie różne sprawy.
3
@Barca1992 To nie jest pytanie do mnie. Jeśli uważasz, że tak, to nie zrozumiałeś nic z moich poprzednich wpisów, które nie dotyczyły wybiórczego zamykania czegokolwiek bez ładu i składu, tylko nieuków, które kierują się egoizmem i szkodzą społeczeństwu swoją ignorancją.
0
@konrad1661 Tak piszesz jakby facet wyglądający jak facet nie mógł być zadbany.
Ci ludzie, których opisałem, czy czepia się ich Czarner, swoją ciotkowatość zawdzięczają zniewieściałości a nie dbaniu o siebie. Zresztą wg mnie facet, a nie cioteczka nie chce się upodabniać do tworów, tylko wyglądać jak facet.
2
@Kgorecki2500 Jakkolwiek Czarnek oznacza kompletny upadek standardów w edukacji (jak wielu jego kolegów), to zgadzam się, że młode chłopaczki wyglądają obecnie często jak cioteczki. Rureczki, sczesane gładko włoski, wydelikacenie.
Ja to nazywam tworami, bo nie wiem jaki oni mają związek z męskim wyglądem.
Te twory są odbiciem swoich czasów, gdzie charaktery nie są kształtowane, a rozmiękczane.
I tak jak jestem zwolennikiem różnorodności, więc dobrze, że są faceci i mężczyźni zniewieścieli, tak jednak ten sposób bycia odrzuca mnie.
Zresztą to, że bronię LGBT przed juntą agresywnych oszołomów, nie znaczy, że ich styl bycia również mnie nie odrzuca
0
@kakusus Tu już mamy wyższy poziom nieuctwa, wręcz do oprawienia w ramce.
Jest odwołanie do historii uciśnionego narodu - co to ma wspólnego z wirusem, wie tylko nieuk.
Jest przypadek (ale czy prawdziwy) pokazania jak szczepionka nie działa, czyli klasyka - zróbmy z wyjątku regułę.
jest spisek - koncerny zarabiają na szczepionce - czyli pozostałe leki rozdają za darmo i na nich nie zarabiają?
Jest pominięcie obecnej sytuacji związanej z ofiarami dziennymi i globalnymi wirusa.
Jest pominięcie osób (licznych) zmagających się z powikłaniami po covidzie.
Nie ma żadnego zdania o ujęciu naukowym.
Podsumowując - chłop zdjął zabłocone kalosze, dopadł do klawiatury i nie mając żadnego oparcia w wiedzy fachowej i danych wyskrobał co wiedział - a nie wie praktycznie nic.
0
@antymadridista100 Niestety teraz też będę miał odpowiedź: kompletnie nie słucham rządu, ponieważ to banda ograniczonych ludzi. Niestety tak wyglądają dyskusje, już na poziomie założeń mijasz się z prawdą. Stąd potem takie wnioski - godne nieuka.
0
Na razie, a propos Xaviego mamy festiwal zaklinania rzeczywistości. Ale w końcu dowiemy się z czego jest ulepiony Xavi - trener
0
@michal26 Tak masz rację, ale ja nie pisałem o dzisiejszej małpie, tylko ogólnie rzecz biorąc małpie człekokształtnej jako przodku, co podważyłeś.
Ok, mogę przyjąć moje błędne wyrażenie się, chodziło mi o istotę człekokształtną, która chcąc nie chcąc musiała wyglądać małpowato i dała nam początek.
A we wpisie początkowym chodziło mi o ilustrację, jaki bunt budziło za Darwina stwierdzenie, że możemy być z tej samej linii rozwojowej co jakieś owłosione stworzenia z drzewa i mieć wspólnego przodka. Toż to niepojęte było.
0
@Laramblaessa Nie, tylko nie trawię rozpowszechniającego się nieuctwa.
0
@michal26 To może skoro nie pochodzimy od małpy człekokształtnej (a nie małpy) to może oświecisz mnie do kogo? Delfinów?
Mamy wspólnego przodka więc od tego wniosku nie uciekniesz. Należymy do tej rodziny małp człekokształtnych i nasz przodek pochodzi z drzewa. Nie ma odrębnej linii rozwojowej człowieka, która oddziela nas od szeroko rozumianej rodziny małpowatych.
Co do punktu 2, ach te polskie obsesje. To co napisałeś pokazuje, że nie mamy wdrukowane uprzedzenia i do zwykłych spraw nie podchodzimy normalnie. Ale to wada, patologia a nie powód do dumy, to przypomina pacjenta z dolegliwościami psychicznymi.
1
PS. nie ma czegoś takiego jak covidianie, ale są za to nieuki antycovidowe i dzielnie ich reprezentujesz
1
@Barca1992 Poziom ignorancji w Polsce jest jednak znacznie większy niż myślałem.
Ty jesteś jak ci ludzie, którzy zaczęli udawać prześmiewczo małpy, po tym jak Darwin stwierdził, że pochodzimy od małp człekokształtnych. Zero wnikliwości, za to mnóstwo tanich, nieprzemyślanych błyskotek, nie mających nic wspólnego z rozumem.
Bardzo dobrze - chronić przed nieukami
0
@Tomason Wybiórczo słuchasz tego co środowisko naukowe mówi i wybierasz to co ci wygodne by pasowało do narzekania. No chyba, że słuchasz polityków, a to znaczy, że za dobrze z Tobą nie jest.
Jesteś jak wyznawcy Szyszki, którego 3 przekupionych naukowców mówiło, że trzeba wyrżnąć puszczę. Jeśli chcesz udowadniać tezę, zawsze znajdziesz takich głupków.
Słuchaj wnikliwie i nie pojedynczych głosów.
0
@Tomo_95 Podobnie nikt nie obiecywał, że jak pojawi się szczepionka to wirus wyparuje. Szczepionka była potencjalnym a nie gwarantowanym rozwiązaniem sytuacji. Jeśli nazywasz coś antylogiką to uzasadnij to na poziomie, a nie jeszcze wzmacniasz mój argument.
0
@Barca1992 To pisanie o powrotach do normalności, to chyba jakaś dziwna nienormalność u ludzi, którzy nie zauważyli, że zmieniła się rzeczywistość. Bardzo wygodne upraszczanie rzeczywistości, by mieć narzędzie do okładania kogoś tam.
Oczywiście to okładanie to odruch bardzo prymitywny, pokazujący brak elastyczności w myśleniu i chorą roszczeniowość.
Czy taki człowiek np. w 1942 roku zaakceptowałby, że są działania wojenne, czy chodziłby i ględził: kiedy wróci normalność? Co to za niesłychany wręcz rozlew paranoicznego myślenia roszczeniowego
5
@kamilo0066 To jest przykład kompletnego odklejenia od rzeczywistości. A pamiętam jak w radiu czy TV grzmiał w sprawach uczciwości. Każdemu może zdarzyć się wpadka, ale to nie była wpadka ale premedytacja.
Z Tuskiem jest lepiej bo robił to co wielu głupawych rodaków, którzy srają na przepisy drogowe. Był występek jednorazowy, ale przynajmniej się nie usprawiedliwiał.
Ale przy okazji wyszło, że wyborcy Tuska, nagle spuścili z tonu w sprawie uczciwych zachowań, i usprawiedliwiają, że 107 km/h tam gdzie dozwolone jest 50 km/h to standard w Polsce.
1
@Zoker "odmawiają eksperymentalnej iniekcji terapii genowej mRNA"
To stwierdzenie rządu, czy realizacja Twoich antynaukowych fanatyzmów? To drugie nieprawdaż?"
Kiedy zaczniesz protest w sprawie dyskryminacji wszystkich chorych na choroby zakaźne typu ospa, różyczka? Przecież tacy ludzie powinni paradować wśród innych bezkarnie narażając ich na zarażanie. Inaczej to dyskryminacja.
Twoje myślenie jest tak populistyczne i emocjonalne, a na podstawowym poziomie niespójne, że aż szkoda, że głowa nie daje sygnału poprzez ból.
Generalnie to co napisałeś, oznacza, że nie jesteś osobą, która rozumie, że dla dobra społecznego, czasami robi się rzeczy nieprzyjemne. Masz brak talentu odpowiedzialnego lidera, ale mnie najbardziej poraża ta antynaukowość fanatyka i nieumiejętność zważenia zysków i strat, schowana za nieudolną promocją tolerancji. Co ciekawe, osoby Twojego pokroju, często są często zamordystami, którzy wykluczają różne grupy społeczne na co dzień, co zresztą współgra z niechęcią do chronienia społeczeństwa przez zagrożeniem.
4
@Rewolucja123 Może potrzebuje ogrania. Bardzo często biega z głową wpatrzoną w piłkę. To i tak nieźle wygląda, przypomnij sobie Viniciusa, który też bez głowy ganiał, a 2 lata szlifowania przynoszą teraz rezultat.
Jeszcze miałem w uzupełnieniu napisać, że mnie trochę razi to, że w Barcy przy klepaniu często nie widać tych słynnych trójkątów, gdzie zawsze jest do kogo podać. Zawodnicy są za daleko od siebie i tu nie wiem czy obwiniać Xaviego czy brak czasu. Na razie jeszcze to drugie, ale moim zdaniem ustawieniem można wiele zyskać, bo przecież mamy kilku świetnych techników w składzie i w końcu paru gości, którzy są stworzeni do klepek.
4
@Foton Niestety, takie rzeczy się zdarzają. U mnie sprawa nie dotyczy co prawda żony, ale mój najlepszy kumpel z podstawówki (tyle, że ta szkoła była 30 lat temu) po tygodniu podwyższonej gorączki wylądował z białaczką w szpitalu. Przeszczep po kilku miesiącach się nie powiódł. Do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć, bo śmierć zabrała kolegę, który przez pewien okres w życiu odgrywał wielkie znaczenie. Wiek 37 lat - mnie to wspomnienie dzisiaj jeszcze paraliżuje. A co dopiero gdy mówimy o wieloletniej partnerce.
1
@patry295 A który na choince to Ty?
17
@wpwelement Czyli jak wpiszę typy na forum Interii to nie będziecie ich szukać i zaliczać? Ale szkoda
9
2015 - Barcelona to najlepszy klub na świecie
2019 - Barcelona to jeden z najlepszych klubów na świecie
2021 - Barcelona to jeden z bardzo wielu najlepszych klubów na świecie
2024 - Żeby nie było, że Barcelona to jeden z klubów na świecie