2

@Bocheno1 Głosowanie ma być ponoć przełożone na koniec grudnia i słusznie. To o czym piszesz byłoby dość absurdalne. O ile normalnie w listopadzie nic ważnego się nie dzieje, to MŚ są imprezą o wielkim znaczeniu

5

Komentarz usunięty

24

@mokrychlopiec No tak, napiszmy logicznie, że Leo jest winny pudłom Mbappe i di Marii. Coś masz z głową kolego i to poważnie. To się właśnie nazywa umniejszanie Messiemu. A porównanie z Griezmanem to chyba znalazłeś na Pudelku.

9

@DaPidejpi Mbappe antybohaterem spotkania - baaardzo słabiutkie zawody. Di Maria nie wiele lepiej.

5

@Bulls1938 Słabo wygląda PSG. Messi już w pierwszych 7 minutach 3 razy otwierał korytarz skrzydłowym świetnymi podaniami, ale nic z tego nie zrobili. Nie ma to jak wsadzić wszystkich do jednego wora.

19

@masq Podpowiem, że macie wspólne hobby

0

@Kubix93 Nie miałem o tym pojęcia przecież. Jeśli tak, to smutna sprawa, ale u nas 520 zgonów dziennie na covid to prawo do wolności

2

@espan96 Chyba upadłeś kolego na głowę. Nie dość, że Messi w dwumeczu z PSG strzelił 2 bramki, a w pierwszym meczu przy 1:0 wyłożył piłkę Dembele na 2:0, to jeszcze w rewanżu grał świetny mecz i wychodził z siebie by odrobić straty.

Już tylko nieliczni nie zauważyli, że Messi jednoosobowo wznosił Barcę na znacznie wyższy poziom, o którym bez niego można tylko pomarzyć. Czego Ty oczekujesz, że Leo powinien wtedy strzelić 4 gole i mieć 3 asysty?

Twój wpis jest wręcz obłąkanym zakrzywieniem rzeczywistości.

18

Przerwali mecz Chelsea.

Cristiano zabarykadował się w biurach i grozi wysadzeniem siebie i trybun z kibicami w powietrze jeśli nie oddadzą mu Złotej Piłki.

11

Pamiętajmy przed meczem Messiego o właściwych kryteriach oceny zawodnika, a kryteria te ustalili polscy wybitni dziennikarze od lewa do prawa, od północy do południa:

1) Mecz nieudany pod kontem Złotej Gały
* 8 udanych dryblingów
* 4 groźne dośrodkowania
* 4 kluczowe podania
* 2 preasysty prowadzące do gola
* 1 asysta

2) Mecz wybitnie udany po kątem Złotej Gały
* 0 dryblingów
* 0 dośrodkowań
* 0 kluczowych podań
* 0 preasyst
* 0 asyst
* 4 zmarnowane setki
* 1 gol


1

@Encore Bruno nie płacze

2

Ponoć jakiś przystojny, ładnie opalony facet wykupił wszystkie środki uspokajające w Manchesterskich aptekach od poniedziałkowego wieczora do dziś.

3

@Encore Ale Ty zniewieściały jesteś. Porządny facet gwoździe popija piwem.

0

@IronSanHybrid To zajadę z poznańska: tej, to gdzie to niebo jest usytuowane?

2

@Mixtape Nic nie wskazuje żeby mieli zatracić regularność z zeszłego sezonu, a jeszcze doszło do tego zaprawienie play-offami z zeszłego sezonu. Wyglądają na pewniaka do finału konferencji zachodniej. Świetne skomponowany skład, niezawodność Paula i ciągle rozwijający się Booker, oraz niezwykle dojrzały Ayton pod koszem. Wydaje się, że nie może się nie udać

0

@ciema Ok. To o 22 dzisiaj, za szopą koło gospody po prawej między Poznaniem a Luboniem w stronę Lubonia, ok?

3

@ciema To nieprawda co piszesz.
PS. Chcesz w ryja?

8

@tom9001 Ale Messi miał lepsze statystyki w 2021 roku od Lewego. Ty mówisz tylko o bramkach, więc manipulujesz. Poza tym porównaj statystyki uczciwie: ile goli może strzelić napastnik, ale ile playmaker i wtedy porównuj? Nie obronisz tu Lewego, chyba, że będziesz udowadniał sztucznie pod zakładaną tezę.

Rok 2019 - pięknie to ująłeś: Van Dijk - jeden z wiodących zawodników Liverpoolu.
Messi - bezdyskusyjnie najlepszy w swoim zespole, o 2 długości przed innym zawodnikiem, i gracz, który wielokrotnie został wybrany graczem kolejki LM, z mistrzostwem Hiszpanii. Oczywiście LM jest ważniejsza, tyle, że Messi był wtedy zdecydowanie najlepszym graczem tych rozgrywek. Poza tym, dlaczego van Dijk a nie bramkarz Liverpoolu, który wtedy sięgnął po Copę America? Przecież zgarnął łącznie ważniejsze trofea niż van Dijk. Czyli wpadłeś w we własną pułapkę - wybierania na siłę zawodnika z triumfujących zespołów - ale zrobiłeś to za mało wnikliwie.

Zgadzam się z rokiem 2010 i 2013. Obaj rywale Leo i CR7 grali kapitalne sezony, będąc absolutnymi gwiazdami swoich zespołów i wygrywali prawie wszystko co się dało. I dlatego tu piszesz niepodważalnie. Zatem triumfy plus wyjątkowe występy, a nie triumfy plus szukanie zawodnika na siłę.

51

Martwi mnie to, że w ostatnich 2 meczach PSG Messi wypracował 4 bramki dla zespołu. To może oznaczać rosnącą formę, i że za chwilę zacznie gromadzić imponujące statystyki. A gdy już je zgromadzi, to znowu zacznie mieć roszczenia do Złotej Gały za 2022 rok.
Czy ta arogancja nigdy się nie skończy?

7

@arasz1819 Najnowszy komunikat głosi, że Leo jutro ma wystąpić.

3

@masq Nieprawdopodobna jest Twoja negatywna obsesja na punkcie Messiego. Mam nadzieję, że ostatecznie nie odwiozą Cię do pokoiku z miękkim obiciem, bo prawdę mówiąc patrząc na to z boku, nie wygląda to u Ciebie za dobrze pod względem psychicznym. Chyba, że trolujesz dla hobby i się dobrze bawisz, to inna sprawa.

1

@AmigoBlancos Dość nieudolnie Tobie wyszło podważanie nagrody dla Leo.

Przykład Sancheza poza top 30 pokazuje, to co zdarza się zawsze, czyli pominięcie jakiegoś gracza, który powinien w rankingach być znacznie wyżej. Co nie zmienia faktu, że czołówkę stanowią sami najlepsi w danym roku. To jest niepodważalne.

Sam zamieniłeś się w populistę: Sanchez wygrał Copę, ale na imprezie zdobył 3 gole nie zaliczając ani jednej asysty. Porównaj to z Messim z ostatniej Copy- przepaść.
Co więcej w 2016 Messi na imprezie zmiażdżył Sancheza pod względem indywidualnym notując 5 goli i 4 asysty. Zatem nie dość, że Sanchez nie był najlepszy na tym turnieju, to jeszcze był w wielkim cieniu Messiego. W tym roku Messi zdemolował imprezę.

W Arsenalu 13 goli i 4 asysty. Sezon bardzo udany, ale to dalej nie ten poziom co Messi. Sanchez był jednym z kilku/kilkunastu wyróżniających się piłkarzy, Messi był najlepszy w swojej lidze, grając w we wraku zespołu pod żenującym trenerem.

Ani Sanchez nie był najlepszy w Copie ani w lidze. Dla mnie porównanie bardzo ułomne i na siłę naciągasz argumentację, mając wątpliwe do tego podstawy. Choć zgadzam się, że bycie poza 30-tką to przesada.

38

Dzisiaj rano półśpiący słucham wiadomości sportowych na TOK FM, a dziennikarz sportowy informuje o Złotej Gale dla Messiego i dodaje komentarz własny, który mnie zdumiał w morzu polskiej martyrologii: Lewandowski miał świetny rok, jednak zdecydowały dokonania na najbardziej prestiżowych turniejach. Podczas gdy Robert wracał z EURO z podkulonym ogonem po fazie grupowej, Messi prowadził Argentynę do złota na COPA, będąc najlepszym piłkarzem turnieju.

Można nie być populistą? Można

0

@jeyx77x Messi ma lepsze statystyki. Ty mówisz tylko golach, czyli wpadłeś, jak wielu w pułapkę zawężonego pola widzenia

1

@masq Zgadzam się. Trzymać się należy określonych kryteriów i dla mnie to z zasady powinna być mieszanka wybitnych występów oraz sukcesów z zespołem. Jednak w przypadku pobicia jakiegoś rekordu indywidualnego z kosmosu, nie miałbym nic przeciw by to przeważyło w walce o wygraną.
Stąd pobicie niebotycznego rekordu Bundesligi Gerda Mullera kazało mi widzieć w Lewym tak samo ważnego kandydata od triumfu jak Leo.

18

Ale jeśli Złota Gała to plebiscyt popularności, to Lewy nie jest drugim najlepszym graczem na świecie, tylko drugim najbardziej popularnym. Potem jeszcze kilku innych popularnych w pierwsze 10-tce.

To ja się pytam: gdzie są ci najlepsi?

11

@Danny Gaucho Fenomen piłki światowej mógł mieć kompletnie wywalone na Lewego, odebrać nagrodę i pojechać na imprezę. Ale zamiast docenić to, że taki geniusz uznał Lewego za bezdyskusyjnie najlepszego w poprzednim roku, część Polaków zachowuje się jakby Messi był Lewemu cokolwiek winien. Przecież to jest rywalizacja do jasnej ciasnej.

9

Czyli Iwański dał 1 miejsce za osiągnięcia indywidualne, a 2 miejsce za ważne sukcesy zespołowe. Tzn. Messi, który miał i jedno i drugie wyszedł z tego klucza na 3 miejscu.
Aha.

0

Jak to? Rezerwowy PSG?

1

@Agonus Oj Ty latynoski bocianie : )

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?