Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@LS Ale rozpracowałeś temat. Ty za Glapińskiego aplikuj
1
@Kurkmen A z czego ty się śmiejesz, bo też chciałbym mieć wspaniałe poczucie humoru? Jak śniady imigrant dostaje z armatki wodnej, Kaczor sobie beknie, czy może spałują lewaka? Poproszę o jakąś drogocenną wskazówkę
0
@Persyfl : )
1
@NismoFCB Teraz tak, należy ci się, ale nie mogę pojąć dlaczego NFZ nie ustanowi szczepienia jako warunku korzystania z leczenia covidowego. Ma prawo to zrobić a nie robi - jest to oznaka słabego państwa.
Co do korzystania z prywatnej służby zdrowia - pełna zgoda, to jest fatalna sprawa. Ale niestety jeśli kasę wydaje się na przekupstwa wyborcze, a będzie tego ok 30 mld rocznie, to brakuje min. na służbę zdrowia. Niestety znowu to powiem ale wpływ na to ma niedouczony elektorat,który łatwo przekupić
0
@anxted Obecnie ok. 10% szkół jest na zdalnym
1
@daniel32778 Piszemy dokładnie o tym samym, ale Ty widzisz tylko swój nos, a w razie problemów, płacą za to inni. Nie jesteś oderwany od społeczeństwa, więc jeśli chojraczysz, to nie wybiórczo, tylko bądź konsekwentny.
Właśnie dlatego, że szczepieni ponoszą ryzyko, powinni mieć prawo do leczenia. Ci, którzy nie szczepią się, powinni płacić ze swojej kieszeni, bo wypinają się na resztę. Szkoda, że w Polsce rząd nie ma jaj i rząd schlebia tym niedouczonym.
1
Nie wiemy jakim trenerem będzie Xavi, ale to co już mi się podoba to zaszczepianie sposobu myślenia o klubie u zawodników, którzy w nim są oraz wysyłanie sygnału na zewnątrz, że nie chcemy najemników myślących o apanażach, ale piłkarzy, którym zależy reprezentowaniu barw Barcy. Mam nadzieję, że okres rządów Bartomeu, uczuli klub na to w jakim kierunku nie należy j nigdy zbaczać. Oby ta praca nad identyfikacją z klubem była nieustanna i ważne by przywrócić nieco właściwe wartości, bo kult pieniądza to nie jest chyba kierunek, w którym chcemy podążać.
I oby naszemu klubowi pomagały przypadki takie jak Moriby, który na razie się sparzył opuszczając klub gwarantujący mu obfite minuty. Niech ten przykład będzie punktem odniesienia dla tych młodziaków, którzy na widok banknotów nadmiernie się podniecą. Choć, oczywiście, niech się Moribie wiedzie, ale póki co ma sporo do myślenia
1
@daniel32778 Nigdy choroba zakaźna nie jest niczyją prywatną sprawą. Rozumiem, że jak będziesz konał (czego Ci nie życzę) to wtedy leczenie też będzie Twoja prywatną sprawą? Bo jeśli twierdzisz, że skorzystasz z pomocy lekarskiej, to znaczy, że kłamałeś i nie jest to prywatna sprawa.
0
@tobiasson92 A na jakiej podstawie twierdzisz, że utrata węchu czy smaku jest zjawiskiem rzadkim? Mam co prawda niewielką próbkę osób z przebytym covidem, i każda z nich straciła jedno, drugie, bądź oba. Masz jakieś dane?
0
@paweldunajecfcb Ja kupuję 1 słonecznik na 4 dni bo mnie nie stać na więcej. Wychodzi 75 gorszy na dzień. Pod warunkiem, że jest dostepny w dyskoncie
1
@kejdzi A jak ja jestem wytrenowany po ostatnich sezonach Lecha! Normalnie loser idealny ze mnie.
2
@arasz1819 No, niemożliwy jest ten Twój drugi wuja. Niezatapialny
1
@Peszko07 Tzn. sugerujesz, że Kopacz go upiła i wsadziła do samochodu? A potem Kopacz spowodowała, że pogubił się w życiu?
1
@Kurkmen Tak mam 5 służących i ogrodnika. Oczywiście błędnie mnie przypisujesz. No to tym bardziej Ciebie nie rozumiem, skoro tam pracujesz. A może w pracy nabawiłeś się tego podejścia?
Mówisz, że dyskusja nie ma sensu, a jak tłumaczę Ci 100 razy, ze nie można wpuszczać imigrantów hurtowo, to na następny dzień zachowujesz się jakby głowa się zresetowała i bredzisz PONOWNIE o lewicowcach.
Moje podejście jest centrowe, stąd wyważone, a to Ty jest fundamentalistą antyimigranckim w obecnej sytuacji przy granicy. Skrajna lewica mówi - wpuścić wszystkich. Nie rozumiem Was - tak skrajnych ludzi
4
Komentarz usunięty
0
@lucas/catalan @Kurkmen Skąd Wy obaj macie tak wbudowaną nienawiść do ludzi innego koloru. Próbuję zrozumieć fenomen jadu jaki z Was się wylewa. Przecież to nie ma uzasadnienia w krzywdach, tylko w 100% rasizmie. Tak Was w domu wychowywali? Od dziecka słuchaliście w domu o "pedałach" i "ciapatych"? Przecież z domu o elementarnej wrażliwości na drugiego człowieka, nie pluje się na innych z taką gorliwością. A może jesteście z kotła jakiegoś klubu?
Co jest z Wami nie tak?
3
@Kurkmen Opozycja byłaby mocno osadzona w relacjach międzynarodowych i korzystając z doświadczeń UE w tym zakresie, rozwiązałaby problem, w miarę możliwości, w sposób cywilizowany i godny naszego kraju. Wybrańcy prostego ludu pisowskiego, załatwiają sprawę w sposób godny swojego niewyszukanego wyborcy - z laczka, ze zgrabnością ślepego słonia.
Rządziła opozycja, żadnych Ahmedów nie było, wielki napływ migrantów odbywa się za PiSu. Oczywiście prosty lud pisowski tego nie wie, bo nie sprawdza faktów tylko słucha miernego manipulanta Kurskiego. I nie wie też, że bardzo słaba pozycja międzynarodowa Polski wskutek pieniackiej polityki rządu naraża nas na ataki Putina i jego maskotki z BIałorusi.
Tylko uspokój mnie, że nie jesteś wyborcą PiSu, bo często piszesz jakbyś nim był, niestety
1
@tomcruise Ale oczywistym jest, że zdesperowani ludzie będą zachowywać się w sposób desperacki, to było do przewidzenia. Tak działa państwo polskie i nie chce zastosować procedur już wypracowanych. Ulegasz sile obrazków, a nie widzisz całego kontekstu
1
@prokofiew Najgorsze jest wsadzanie wszystkich do jednego wora. Trzeba zorientować się kogo warto czytać a kogo nie
1
@dasouzar11 Na szczęście niewielu jest u nas imigrantów, a okradają nas i czasami mordują polskie zbiry. To prawdziwy zaszczyt mieć poczucie, że to przedsiębiorczy Polak okrada czy likwiduje rodaka. Prawdziwe uczucie ulgi.
Niestety państwo polskie traktuje imigrantów w sposób zdziczały, odbiegający od jakichkolwiek cywilizowanych standardów, więc takie zachowania zdesperowanych ludzi będą się zdarzać. Proponuję Ci pomieszkać 1 tydz w lesie bez dachu nad głową i zobaczymy czy będziesz taki szarmancki w swoich zachowaniach.
W prymitywny sposób uzasadniasz prymitywnie działania rządu wybranego przez prosty lud, którego w gruncie rzeczy nic nie obchodzi.
2
@FC1899Barca Ale dodaj, że lepsze ma statystyki goli. I tylko goli. I uzupełnij, że Lewy jest od wykańczania, a Messi ma zupełnie inne obowiązki na boisku.
0
@ranger3120 Kawy na pusty żołądek nie powinno się pić, ponieważ podrażnia układ pokarmowy. Niby nie brzmi groźnie, ale praktykowane latami może skutkować problemami. Pomyśl o tym by przed kawą przegryźć cokolwiek, nawet niewielkiego
0
@Pawel13sz To się wkrótce okaże
16
Moim zdaniem nie ma co płakać. Jeśli nie chcemy po raz kolejny na mundialu odgrywać roli statystów, to kogokolwiek spotkamy na swojej drodze (może z wyjątkiem Włochów) mamy obowiązek ograć. Albo kiedyś wskoczymy na ten niedościgniony level wyżej, albo nie.
Jeśli znowu mam oglądać mecz otwarcia, o wszytko i o honor, to wolę żeby nas ktoś wyjaśnił w barażach. Mecze barażowe, to wymóg pewnego poziomu, a jeśli tego poziomu nie ma, to panowie lepiej sobie zostaną w domu.
1
@Kurkmen No właśnie nie rozumiem odpuszczenia tego meczu, w obliczu potyczek barażowych. Przecież 2 silnych rywali a 1 to konkretna różnica. A poza tym, przecież tu chodzi też o przywilej własnego stadionu. Lewego nie ma co winić, bo widać, że to sztab szkoleniowy podszedł do sprawy na pół gwizdka.
1
Piętka Piątka i wszystkie sitcomy i stand-upy pobite
10
Mecz Polska - Węgry mniej więcej na poziomie wyborców w obu krajach. Sami sobie odpowiedzcie jaki to poziom.
0
@Fenelon Znam jednego Konfederatę, jest to facet prowadzący firmę. Rozbroiła mnie jego rodzina, przyznali, że wszyscy głosowali na Konfederację, bo głowa rodziny ich do tego zobowiązała. Prawdziwy demokrata nie ma co - dla mnie karykatura wolnego człowieka.
On wszystko rozumuje po konfederacku, wolność tak, ale osobista do robienia co mu się żywnie podoba, a już odbierania wolności wyboru głosu członkom rodziny nie zauważył.
W ogóle z rozmów z nim wynikało, że zależy mu na wszystkim ale lokalnie i jakby miał wyłączone myślenie w kategoriach nieco obszerniejszych, kategoriach dobra ogólnego.
Ogólnie fajny facio, taki polski republikanin, nawet mu to powiedziałem, a on się uśmiechnął. Gdy mówił o sądownictwie, to nacisk kładł na skuteczność i szybkość orzekania, co bardzo mi się podobało.
Facet pragmatyczny, sprawczy, dynamiczny, przedsiębiorczy, inteligentny. Na mnie robi dobre wrażenie, ale jednak gdzieś ten horyzont zawężony do "ja" i "wokół mnie". Bardzo dbający o rodzinę.
Oto moje świadectwo
3
@Cobra303 To już dawno było wyjaśnione przez naukowców, którzy obliczyli, ze współczynnik uczestnictwa Messiego w akcjach bramkowych jest miażdżąco wyższy od CR7. Można na siłę udowadniać, że decydujący to wtedy gdy strzela gola, ale to błędne podejście, a nawet i tu nie byłbym pewien, że Ronaldo przeważa.
3
@macio_944 Na pewnym etapie kariery statystyki strzałów do goli Messi miał miażdżąco lepsze. Nie dysponuję jednak najnowszymi danymi.