Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Cholerka, tak sobie dumam, jakby tu piekło rozpętać na La Rambli?
3
@Kurkmen Nie obrażaj innych imieniem naszej pani redaktor. Nie lepiej napisać dorotki albo maryśki? No maryśki to może nie, bo od tego akurat depresji się nie dostaje
1
@BombowiecKrawczyk Ale przyznaj, że masz 4 lata i dyktujesz mamie co ma napisać
15
@PodkarpackiKibic Hawaje to nazwa na jakąś dzielnicę Rzeszowa?
6
Z okazji zaniechania finansowania Telefonu Zaufania dla Dzieci Młodzieży przypomnę, że rzecznikiem praw dziecka jest Mikołaj Pawlak (pewnie każdy słyszał o jego prężnej działalności)
A o to co możemy napisać o tym wspaniałym człowieku na stronie rządowej:
Mikołaj Paweł Pawlak – prawnik realizujący w praktyce troskę o dobro dzieci, inicjator i współautor licznych rozwiązań chroniących prawa najmłodszych, promotor działań
edukacyjnych na rzecz dzieci i młodzieży, doświadczony adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym.
I jeszcze taki piękny fragment:
Mikołaj Pawlak miał istotny współudział przy tworzeniu prawa, które chroni najmłodszych przed pedofilami. Ustawa o przeciwdziałaniom przestępczości na tle seksualnym wprowadziła jawny rejestr najgroźniejszych tego typu przestępców.
Prawo do ochrony dzieci zostało postawione ponad anonimowość przestępców. Przyjęte zmiany spowodowały także, że sądy muszą obligatoryjnie orzekać wobec pedofilów zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad dziećmi.
3
@MesQueUnClub_87 Zwal sobie. Coś ze stołu oczywiście. I potem pozbieraj.
16
Nasz Pedri rzeczywiście nabrał masy mięśniowej. Można śmiało powiedzieć, że to teraz nasz Shaqiri
9
@Encore Przestań Bruno, 2 gole strzeliłeś i już zaczynasz wszystkich ustawiać po kątach?
0
@Ojciec5tkidzieci Nie do końca. Świadomość ekologiczna ma sens, a bezkarność bogatych zawsze była, jest i będzie. Przecież to, że ktoś ma w tyłku przepisy drogowe, nie oznacza, że one tracą sens i że należy naśladować bogatych półgłówków.
17
@Mamm0nFanNumberOne Nie łam się. Z czasem zaakceptujesz emigrację a potem swój homoseksualizm. Powolutku
7
@Criss18Barca Fale uderzeniowe to taka sama ściema naukowców jak covid. Jednego i drugiego nie widać, to ich nie ma.
0
To był pierwszy mecz z bardzo poważnym rywalem od potyczki z Bayernem. Postęp jest ogromny, nie do przeoczenia. I wg mnie powinniśmy mocno podkreślić, że ten postęp zasadniczo nie miał prawa się wydarzyć. Rozbity kontuzjami i covidem zespół, brak jednostek treningowych w pełnym składzie nie powinny wróżyć poziomu jaki Barca zaprezentowała. Skąd miały wziąć się mechanizmy, płynność i zsynchronizowany pressing? A mimo wszystko sporo elementów z każdej kategorii się pojawiło.
Pół gracza w postaci Torresa, dziadek Alves w sumie świeżo przybyły, a Pedri po długiej kontuzji.
Skąd zatem tyle pasji i skąd to zaskakująco dobre przygotowanie fizyczne?
Co do strat Barcy wynikających z naszego ustawiania, to jak zauważyła Julka, jest to konsekwencja stylu prezentowanego od lat. Cały czas prowadzimy ryzykowną rozgrywkę, w której sukces zależy od pieczołowitego szanowania piłki i uniknia strat w newralgicznych miejscach murawy.
Strata Busiego wyłamuje się z tego schematu, bo Barca nie była całym zespołem w fazie wianuszka wokół pola karnego Realu, ale Sergio wykazał się skandaliczną nieodpowiedzialnością. Nie pierwszy raz zresztą w meczu z silnym rywalem.
Dla mnie ten mecz był niezwykle pozytywnym sygnałem. Obserwuję proces i jesteśmy w jego trakcie. Obawiałem się, że Xavi może zadziałać krótkoterminowo, swoją legendą, tytułami, blaskiem sławy, ale wiele wskazuje na to Xavi ma pomysł na zespół.
Wierzę, że pressing, zaangażowanie to elementy, których zawodnikom nie zabraknie.
Kolejne na liście oczekiwań są płynność rozegrania (tzn. takie wymienianie piłki, proporcjonalnie do umiejętności technicznych zawodników, od którego rywalom zakręci się w głowie) i praca nad przechodzeniem z ofensywy do obrony. Mogę wybaczyć gole po błyskotliwych akcjach rywala, ale nie po naiwnych błędach, które są do uniknięcia.
15
@mindbender84 Mnie takie kpiny nigdy specjalnie nie bawią, choć rozumiem okazjonalne ponabijanie się tu i ówdzie. Ale prowadzona konsekwentnie od dłuższego czasu kampania hejtu przez jedna osobę wobec konkretnego zawodnika to nie kpina a obsesja realizowana w rynsztokowym stylu.
2
@tomek8756 Język łączy w związku
0
@Coutinho007 Muszę Cię dodać do zablokowanych bo musiałeś zepsuć mi taką fajną tezę. Psuja jeden
26
Przypadek Coutinho pokazuje, że to jednak La liga jest najsilniejszą ligą świata. Angielska dołączyła do ogórkowej mizerii
17
Komentarz usunięty
0
@masq Nie można. Kiedyś byłem Comentejta, chciałem odtworzyć i wyskoczyło info, że nazwa zajęta.
1
@masq osobę, która usunęła już konto
2
@Encore Nie, wspomniałem nieistniejącą już, jak się okazało, osobę
5
@Moderacja Chciałem Wam podziękować za 1-dniowego słusznego bana. W pełni zasłużyłem i przepraszam, że Was zawiodłem
5
No dobra, to już może na tę chwilę, przekierowujemy powoli działa z ostrzeliwania się nawzajem (choć to miłe, że się czubimy) w kierunku Madrytu. Cała La Rambla upycha proch do kolubryny, lont czeka od podpalenia i tak dajmy im do wiwatu, żeby Casemiro i reszcie te białe wdzianka przysmaliły się na czarno.
I z tym przesłaniem Was zostawiam. Do usłyszenia wieczorem w przerwie meczu.
15
Tak poczytuję sobie o Salahu we wczorajszym meczu z Nigerią i wszędzie jest info o tym, że nie był dobrze obsługiwany przez swoich kolegów, stąd słaby występ.
Cała linijka statystyczna to 1 strzał, 1 drybling i 0 kluczowych podań. Nota na whoscored to jakieś makabryczne 5.85, którego chyba w życiu nie widziałem u gracza z topu światowego.
A tyle było ubliżania Leo kogo on tam nie ograł w Ameryce Południowej.
Tego chyba niektórzy kibice nigdy nie zrozumieją: w reprezentacjach często jest o wiele trudniej pokazać pełnię umiejętności nawet grając przeciw Nigerii czy Kolumbii.
Nigdzie nie jest powiedziane, że łatwo zostać gwiazdą imprezy w Afryce czy Ameryce Płd. Czekamy na kolejne mecze i odpalenie fajerwerków przed Salaha.
11
Lex Czarnek dzisiaj prawdopodobnie zostanie przyjęte. Ma chronić dzieci przed demoralizacją.
Wydaje mi się akurat, że strażniczki polskich lasów w obszarach przydrożnych mają większe kwalifikacje by mówić o moralności niż PiS.
3
@Coutinho007 Starzejesz się. Kiedyś, tzn. 2 dni temu nie wrzuciłbyś czegoś tak łagodnego.
0
@XTobiX Chyba raczej
#LenistwoedukacyjneNiezaszczepionych
1
@Foton Widziałeś kiedyś kalkulatorek zasilany energią słoneczną? Więc co to za pytanie?
0
@KrystianR Centrowcy? To pytanie do mnie. Mogę odpowiadać za siebie, ale ponieważ nie muszę uprawiać tępej propagandy za czy anty, lubię bazować na precyzyjnych danych.
Koledzy konserwatywni na tej stronie piszą takie historie niewiarygodne jakby uzasadnienie wymyślili 5 minut wcześniej. Przed chwilą jeden takowy kolega nie umiał sprawdzić danych zgonów z Hiszpanii, a wrzucał wiadomość by napędzić antyszczepionkowe postawy.
I tak cały czas: wiedza kontra uprzedzenia. Ten mem wyżej super ale mocno przesadzony. Konserwa w swojej masie nie jest zainteresowana książką
0
@GeneralXavi Prawicowcy jadą wszystko z głowy. I to widać w dyskusjach
1
@maroon Mi tresowanie nie odpowiada, ponieważ korzystam z wiedzy dostępnej każdemu. Ale tresowanie potrzebne jest tym osobom, które mają ograniczenia poznawcze.
Oczywiście to nie wynika z chęci dokopania komukolwiek, ale z chęci ochrony życia i zdrowia części obywateli przed skutkami niewiedzy innych.
Tam gdzie zawodzi nauka i zachęcanie, należy wprowadzić stanowcze kroki. Przecież nie może być tak, że o fatalnej sytuacji w polskich szpitalach decydują czyjeś uprzedzenia, często pod wpływem patogwiazd z "YT" i niechęć do tekstu pisanego.