7

@david89 Nieszczepieni szkodzą sobie ale też mniej odpornym nieszczepionym. Przez brak wyszczepienia na poziomie 80% mamy ogólny kilkukrotny wzrost zachorowań. Obrywają też szczepieni i co gorsza chorzy na inne choroby, którzy nie mogą otrzymać pomocy poprzez obłożenie szpitali.

Swoją drogą ile można te proste rzeczy tłumaczyć? To, że te proste zależności odrzucasz, nie znaczy, że nie istnieją

0

@dawidor9 Jestem za wolnością z poszanowaniem dla innych.

Uwolnić chłopaka

5

@pedrixxx Właśnie widzę. Marycha - zbrodnia, nieszczepienia prowadzące do zgonów - luzik i oznaka wolności

23

Ja bym zamiast Maty zatrzymał niezaszczepionych. Mata korzysta z wolności, tak jak należy rozumieć wolność - robię co chcę nie szkodząc innym. Nieszczepieni, dla kontrastu, szkodzą innym zarówno bezpośrednio i pośrednio.

Zatem - Mata na wolność, dajcie spokój chłopakowi, a 45% społeczeństwa do aresztu.

Dziękuję za uwagę.

7

W żadnych snach nie umiałbym sobie wyobrazić, że Barcelona będzie się "wzmacniać" piłkarzami typu Traore. Ewidentnie jest to zakup w trybie awaryjnym i tylko to tłumaczy obecność takiego gracza w naszym zespole

3

Brazylia z 6 żółtymi kartkami do przerwy? Nie na takiej Brazylii się wychowywałem wiele lat temu. Co to, jakieś nowe reprezentacyjne Atletico?

1

Ja słyszałem, że Traore został ściągnięty do Barcy z inicjatywy Busquetsa. Wobec nasilających się głosów żeby pozbyć się Sergio, Adama ma własnym ciałem zagwarantować naszemu amigosowi nietykalność. Ponoć w całej akcji maczał palce @pax : )
Źródło: Netflix

2

@amanter To ujęcie takie flashscorowe. Może Xavi znajdzie mu pożyteczną funkcję jeśli nie będzie robił liczb. Choć efektywny skrzydłowy powinien mieć jakieś liczby goli czy asyst, zawsze jest wtedy lepszy

9

Adama Traore:

2021/22 - 1065 minut, 1 gol, 0 asyst,
2020/21 - 2645 minut, 2 gole, 2 asysty,
2019/20 - 2608 minut, 4 gole, 9 asyst,
2018/19 - 896 minut, 1 gol, 1 asysta,
2017/18 - 2427 minut, 5 goli, 10 asyst

No i ma te ponad 4 dryblingi na mecz.

Perła

10

Trzeba doceniać występ Igi całościowo. Top 4 prestiżowej imprezy, jest przecież jak Final 4 w innych dyscyplinach sportu. Grono elitarne - takie osiągnięcia nie zdarzają się zbyt często w polskim tenisie. Nie ma co narzekać jak hejterzy Messiego, po przegranym finale MŚ. Na tyle widocznie Igę stać - a to bardzo dużo.

1

Wiedziałem. I jeszcze na dodatek Koeman okłamywał swoje dzieci. No czy da się powiedzieć coś pozytywnego o tym panu?

0

@ferdas_rawa Tyle, że Jordan z Waszyngtonu byłby za słaby na zespół Chicago z sezonów mistrzowskich. Co więcej w Waszyngtonie nie grał gorzej bo miał słabszych partnerów, tylko dlatego, że był cieniem siebie z przeszłości i łatwo Ci to udowodnię: Jordan po przyjściu do ligi w pierwszych sezonach miał słabiutki zespół a potrafił zagrać zjawiskowo na poziomie 30-kilku punktów/sezon. Zatem to nie koledzy byli przeszkodą.

Mam wrażenie, że nie do końca złapałeś o co mi chodzi, ale też Twoje interpretacje budzą moje zdziwienie, więc trudno nam się zgodzić.

0

Świątek spadła z progu

3

Mam nadzieję, że kroplówka dla Alby i Alvesa zadziałała

2

Michael Jordan był fundamentem zespołu Chicago Bulls w wieku 30 lat i ten Jordan dawał inną dynamikę zespołowi niż Jordan, który miał 39 lat i grał w Waszyngtonie, W stolicy USA był liderem, wyglądał dobrze, ale oczywistym było, że z nim zespół nie walczy o ambitne cele, bo ograniczenia lidera, wyznaczały poziom aspiracji zespołu.

Zastanawiam się głośno czy tak nie jest z Busim. Jest on liderem zespołu grającego nierzadko w anemicznym tempie. W tym marazmie mamy doskonałe środowisko by Busquets czuł się doskonale i błyszczał podaniami. Moja teza jest taka, że w zespole grającym błyskotliwą piłkę na dużej intensywności fizycznej, nie wydoliłby przyzwoitych występów co tydzień, nawet teraz trudno o zachwyty, kiedy tempo gry zespołu jest zgoła emerytalne. Dla mnie zakończenie przygody Busquetsa z Barcą jest warunkiem koniecznym by wyznaczyć cezurę rozdzielającą Barcę starą od nowej i przedefiniowanie sposobu gry pomocy.

Samemu Sergio nie mogę nic narzucić, ale kiedyś trzeba odciąć tę pępowinę, bo nie ruszymy z miejsca. Oczywiście, o kolegach z boków defensywy pisać nie trzeba.

6

Wczoraj ok. 17 czytam, że "za chwilę" strona będzie dostępna, a po kilku godzinach naszła mnie refleksja, że dla redakcji "za chwilę" oznacza mniej więcej to co dla prezydenta Dudy "niezwłocznie"

0

@LS Mnie? A o czym mowa, bo nic mi nie wiadomo

PS. Biedny Ty

15

I teraz wyobraźmy sobie o ile silniejsza byłaby Barcelona, gdyby mogła liczyć na Ansu przez cały sezon. Jego nieobecność to prawdopodobnie ok 15-20 bramek w sezonie mniej, brak stałego zagrożenia dla rywali i permanentne łatanie dziur na skrzydle półgraczami typu Abde, lub graczami o braku charakterystyki skrzydłowego.
Szkoda.

4

Będziemy czekać. To nie jest tak, że jedynym warunkiem osiągania wyników jest cierpliwość.
Cierpliwość musi połączyć się z umiejętnościami trenerskimi i wtedy dopiero możemy liczyć na pozytywny lub spektakularny efekt.
Cierpliwość w połączeniu z trenerem pozbawionym papierów na swoją robotę, oznacza czas i pieniądze wyrzucone w błoto.

Co do Xaviego, zbyt wiele jeszcze nie wiemy, ale sytuacja w tabeli wygląda obiecująco. Dlatego możemy uznać 2 ostatnie miesiące za względnie udane. Choć nie należy zapominać, że naczelnym celem jest zbudowanie zespołu, który wygląda jak .... zespół, a nie zlepek zawodników z przebłyskami.

0

@Rewolucja123 Dla mnie warsztat nie polega na zmianie systemu z 4-3-3 na inny. Warsztat służy temu, by ten system działał, a tego nie widać zbyt wyraźnie.

Przypomina mi to argument, że Koeman stawia na młodych. Stawiać a wykorzystywać ich zalety, to 2 odrębne historie. I też chodzi o warsztat, czyli nie co wprowadzamy, tylko jak.

1

@Pawel13sz Na razie nie typuję, ponieważ do meczu zostało trochę czasu, a nie wiem jaki będziemy mieli skład na murawie. Poza tym, zobaczymy, czy ostatnie 2 mecze to przypadek, czy zaczyna wychodzić brak warsztatu Xaviego.

1

W ostatnim meczu ligowym rzuciło mi się bardzo, ale to bardzo, w oczy, że Barca niezwykle często wycofywała piłkę z połowy rywala, do obrońców, a potem do Stegena. Nie było odważnej gry do przodu, ani szukania kolegów piłkami prostopadłymi, tylko bezpieczne przeklepywanie piłki do tyłu.
Stąd wizualne wrażenie, że Barcelona nie potrafiła siąść na rywalu, wcisnąć w pole karne, przytłoczyć. Rozwiązania penetrujące defensywę zastępowała często gra na alibi.

Nie wiem czy Xavi tego nie potrafi wyegzekwować, czy może uznał, że nie ma ku temu odpowiednich środków. Zezłomowanie Dembele zabiera zespołowi jedną z możliwości zdobywania przestrzeni. A gdy Ousmane był do dyspozycji, jego rajdy były głównym sposobem atakowania pola karnego. Zarząd i treneiro sami wybili sobie zęby, nie oferując zespołowi nic w zamian.

Przy czym @Rewolucja123 wiem, wiem, 2 punkty na mecz. Już nie musisz tego przypominać.

1

oho, następny Puig w składzie nam się szykuje

1

Z jednej strony można by zarzucić Xaviemu ignorowanie Balde czy Desta kosztem emerytów, ale w końcu Pedri, Gavi czy Nico grają, a to oznacza, że Xavi patrzy na jakość i chyba rzeczywiście jego wybory dyktowane są brakiem lepszego wyboru.

2

@Rewolucja123 Nie wiem czy nasi załapaliby Twoje półprzestrzenie : )

3

Prezes Kulesza wystawia sobie nie najlepsze świadectwo, tak długo zwlekając z wyborem trenera. Wykazuje słabą decyzyjność i już na starcie robi wrażenie ciapciaka a nie faceta z klarowna wizją.

1 krok to zdecydowanie czy bierzemy faceta do 2-meczowej roboty, czy zatrudniamy w perspektywie kolejnego EURO.

2 krok to wybranie jednej z 2 możliwości: albo nasz trener albo zagraniczny. Sporządzenie listy sensownych trenerów nie jest chyba aż takie trudne?

2 krok jest ściśle uzależniony od pierwszego. Żaden poważny spec z zagranicy nie przyjdzie na 2 mecze, od których uzależniona byłaby dalsza przygoda z kadrą.
Z kolei na naszym rynku dostępność różnych wariantów była szersza.
Moim zdaniem w tej konkretnej sytuacji zatrudnianie obcokrajowca byłoby błędem. Przenigdy taki człowiek nie zrobi rozpoznania składu i mocnych stron zespołu w tak krótkim czasie. Paradoksalnie, mniej uzdolnieni polscy trenerzy, lecz ze znajomością naszych realiów będą lepszym wyborem na mecze barażowe. Dla mnie do wyboru najlepsi byliby 2 typowi zadaniowcy, którzy potrafią oddziaływać pozytywnie i krótkoterminowo: Czesiek Michniewicz, albo Jasiu Urban

0

@Survier Jest to mieszanina: błędnych informacji, informacji prawdziwych ale wyrwanych z kontekstu, albo dopasowanych do tezy.

Idealna manipulacja zawiera koktajl kłamstw, półprawd i prawd. Prawda w tym zestawie ma uwiarygodnić kłamstwo. Innym klasycznym zabiegiem jest powoływanie się na profesorów o niepodważalnym wykształceniu i pomijanie faktu, że są nieaprobowani przez środowisko naukowe, głoszą skandaliczne i niepotwierdzone tezy, lub najzwyczajniej chcą zarobić np. na alternatywnych specyfikach, które nie przeszły badań. Jeden z takich "ekspertów" powiedział nawet, że szczepionki są sposobem eliminacji narodu polskiego.

5

@Barca1992 Ależ makabryczny stan niewiedzy i posługiwanie się wybiórczymi stwierdzeniami lekarzy, po to by wałkować tę samą niedorzeczną tezę, odsuwającą od niezaszczepionych odpowiedzialność za wysoką liczbę zgonów i ciężkich zachorowań w tej fali.
Facet powiela te same błędy myślowe, wielokrotnie wyjaśniane, ale bezskutecznie.

A Ty takimi wrzutkami, pokazujesz jakie masz autorytety - pozbawione elementarnej wiedzy. I dalej robisz to samo co wcześniej - jesteś rzecznikiem głupoty i nieodpowiedzialności

1

@Encore Zachęcam do lektury mojego dossier na stronie fcbarca.com. Tam 3 moich idoli jest wymienionych w przypadkowej kolejności. Od każdego z nich mógłby się uczyć sam wiesz kto : )

0

@masq Nie mogę z Tobą dyskutować, bo trolujesz mojego idola. Zastępczo dostaniesz lajki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?