Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Zoker Podaj mi dane, wg których w Izraelu jest ponad 80% zaszczepionych.
Słuchaj Ty na poziomie zwykłego pytania popełniasz błąd merytoryczny. Podwójną dawką zaczepionych jest 66%.
I właśnie tak najczęściej wygląda wiedza ludzi, którzy ze mną dyskutują. Na poziomie podstawowych danych popełniacie błędy. To jak w takim razie wymagać zdolności wnioskowania gdy sprawy się komplikują?
1
@adasko1998 Żartujesz. Liczba zgonów w Portugalii spadła kilkukrotnie w stosunku do przedniej fali. I tak jest w zdecydowanej większości dobrze wyszczepionych krajów. A nie wiemy jeszcze czy ta liczba bez szczepień nie byłaby jeszcze wyższa niż wcześniej.
Czyli prosta wiedza medyczna - szczepienia pomagają, znalazła zastosowanie.
1
@adasko1998 Problem w tym, że jak nie organizujesz służby zdrowia przez lata, to w czasie pandemii tych strat nie nadrobisz.
Ty tego nie uważasz za ważne, a ja za fundamentalne- skoro mamy dostęp do możliwego skutecznego rozwiązania, to szczepimy się wszyscy, albo nie robimy farsy z wybiórczym podniem specyfiku, bo to nie zadziała.
Proszę bardzo, Portugalia:
Poprzednia fala: średnia 7-dniowa - ok 70 zgonów, potem systematyczny wzrost aż do 290 zgonów.
Obecna fala: średnia 7-dniowa - kilkanaście zgonów i obecnie wzrost do 35-38.
Jakby nie patrzeć jest to przepaść.
Pozdrawiam i dzięki za pogawędkę
0
@lucas/catalan Wpadka Maty ma zerową szkodliwość społeczną, Twoje nieszczepienie wespół z innymi Tobie podobnymi powoduje dziennie kilkaset nadmiarowych zgonów, które są do uniknięcia.
Gdy funkcjonujesz indywidualnie, nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale razem z 45% społeczeństwa robicie fatalną robotę. Czy chcesz czy nie tak jest. Możesz się oszukiwać, że jest inaczej, ale dane pokazują, że szczepionki mają sporą skuteczność
A Mata choćby zjarał całą marychę tego świata, nikomu poza sobą nie zaszkodzi.
Taka mała różnica.
Ja szkodzę? Raczysz żartować
0
@adasko1998 Ja nie mogę jaki Ty agresywny jesteś człowieku. No i gitara , że się zaszczepiłeś, w niczym to nie zmienia faktu, że 45% społeczeństwa niweczy nasz wysiłek. Możesz oskarżać ułomną służbę zdrowia, ale nie przeskoczysz tego, że populacyjnie wirus ma wielkie pole do popisu. Stąd służba zdrowia nie nadąży za nieodpowiedzialnością ludzi myślących inaczej niż Ty czy ja.
Nieszczepieni zawsze będą wycierać swoje ubrudzone buźki, a jeśli żale kierujesz do lekarzy, to trafiasz kulą w płot. To nie dyrektorzy placówek odmawiają dofinansowania na procedury, i to nie oni są winni temu, że jest zbyt mała liczba pielęgniarek i lekarzy na rynku. Z próżnego Salomon nie naleje.
0
@Persyfl Zasadniczo nie zmierzam w żadną stronę, ponieważ temat można ugryźć na wiele sposobów, choć wielkiego wyboru nie ma.
Wielka Prohibicja dała nam wgląd w obrazek jak wyglądałoby życie w trzeźwości w społeczeństwie dorosłych ludzi, których państwo traktuje jak dzieci. Stąd jasnym jest, że dostęp do używek musi być możliwy.
Pojawiają się pytania, jak szeroki dostęp, w jakich cenach i jakich używek.
Mi obecny układ odpowiada, bo jaki mam interes walczyć o demokrację wśród używek? To nie moja broszka, choć rozumiem tych, którzy chcą legalizacji maryśki, jak mój kumpel, który popala ją sobie od wielu lat i nijak nie może pojąć dlaczego musi się z tym chować jak przestępca, którym formalnie jest (a będąc realistą nie jest - ma przepraszać, że woli marychę od alkoholu?)
Co do dystrybuowania marychy miałem na myśli nie działalność całkowitą mafii, tylko samą dystrybucję maryśki - nie widzę tu wielkiej szkody społecznej, poza samym faktem sprzeczności z obowiązującym prawem.
Co do zasady, jasna sprawa, że im więcej nielegalnych źródeł zapewniających dostęp do narkotyku tym gorzej, ale w Polsce chyba nie jest źle pod tym względem? Jednak liczba tragedii spowodowana sankcjonowanym przez państwo dostępem do używek jest znacznie większa, niż z działalności narkotykowej.
I tak musi zostać, bo alternatywą jest Wielka Prohibicja, a z naturą ludzką nie wygrasz.
0
@fanoflakers Oceniam Twoją edukację na 5 klasę podstawówki i dodatkowo środowisko chyba niezbyt ciekawe. Trudno, takich mamy obywateli
0
@endriuuu2 Oddziałowe czasami potrafią być tak samo zabobonne jak sami nieszczepieni. Niechęć do zwykłej procedury medycznej, jest takim samym przesądem jak topienie Marzanny na wiosnę w rzece.
Porównuję do płaskoziemców, ponieważ to ten sam poziom pogardy dla nauki.
Gdyby szczepienia z dzieciństwa były obowiązkowe po 30 roku życia, przepadłyby z kretesem pod naporem bzdurnych wymysłów niedouczonych ludzi.
U mnie ten wstręt do szczepień wywołuje ciary żenady - jak bardzo można gardzić prostą wiedzą medyczną i czego tu się bać? Jeszcze zrozumiem starszych, schorowanych ludzi ze słabą odpornością, ale reszta?
1
@WojtekCh10 Właśnie dlatego nazywam Cie płaskoziemcą swoich faktów.
Nawrzucałeś kraje o różnym stopniu wyszczepienia, wymieszałeś kraje gdzie szczepienia zmniejszyły liczbę zgonów kilkukrotnie, z danymi z ostatnich dni, kiedy to mamy omikron, na który szczepionka nie jest przygotowana i chłop zadowolony.
Właśnie istotą dyskusji ludzi typu płaskoziemca, jest mieszanie wszystkiego ze wszystkim. Nawet nie mam jak się odnieść merytorycznie, bo skoro kłamiesz na poziomie podawania krajów którym się nie udało np. Portugalia czy Hiszpania, mimo ewidentnych danych o sukcesie, to dyskutuję ze betonową ścianą.
A wyjątki od reguły potwierdzają regułę a nie wyjątek - chyba, że w encyklopedii płaskoziemców stoi inaczej?
4
Może sam Djoković, mistrz medycyny alternatywnej, dawał mu wskazówki - napompował się kierując wiązki myśli na mięśnie?
1
@WojtekCh10 Ach Wy płaskoziemcy i te Wasze "fakty"
0
@Lubelak19 Wyłącz głupią gadkę, włącz czytanie fachowych publikacji.
Niestety tacy jak Ty niezależne myślenie oparte o wiedzę naukową, zastępuje powtarzaniem tego zdania-wizytówki środowisk gardzących twardą wiedzą medyczną.
0
@malicinho Masz 100% racji pisząc "Nikt nie ma prawa wtracac sie w zdrowie i zycie innego czlowieka".
Dlatego zaszczep się i nie wtrącaj się w drowie innych narażając ich na ciężkie powikłania lub zgon.
Bądź konsekwentny.
14
Argentyna notuje obecnie passę 28 meczów bez porażki.
Niewyobrażalna passa jeszcze 4 lata temu, kiedy drużyna wydawała się w rozsypce po przegranym meczu MŚ z Francją (3:4, 2 asysty Messiego)
3
@norbi77 Głupie przepisy prowadzą do nierozwiązywalnych sytuacji. Kompletnie odrealniony przepis nakręcający spiralę oskarżeń
0
@Persyfl No ale wydaje tak wiele koncesji, że można masowo się truć czy to alkoholem czy papierosami. Jeszcze przy tym daje podprogowe przekonanie, że skoro legalne, to chyba nie takie złe.
Sądzę, że dystrybutorzy marihuany prowadzą działalność w arcymini ułamku tak szkodliwą co państwo w tym zakresie.
Oczywiście jak będziemy się upierać, że o szkodliwości działań nie decyduje ich szkodliwość tylko legalność, to marihuanowi siewcy śmierci są nie do pobicia przez państwo. Tylko formalnie ma się rozumieć.
1
@adasko1998 Niestety, błędnie rozumujesz, albo być może jesteś po zderzeniu ze wspomnianą ścianą. Swoją drogą zadziwiające jest, że wiedza zrozumiała dla 6-klasisty przerasta ludzi dorosłych.
Szczepienia mają najlepszy efekt gdy są powszechne. Problem w tym, że Ty gadając o rąbaniu w ścianę, a nie czytając prostych informacji, że odporność zbiorowiskowa radykalnie redukuje skutki dowolnej choroby, prowadzisz do licznych zgonów. Wielokrotnie wyższych, co pokazuje przykład dobrze wyszczepionych krajów.
Co więcej, takie osoby jak Ty zarażają się i ciężej przechodzą covid, znacznie częściej umierając. Tym samym odciągasz lekarzy z właściwych im oddziałów, do opieki covidowej. W rezultacie, pacjenci chorzy na inne przypadłości nie otrzymują leczenia.
Nie rozumiesz tego, że można otworzyć 10 razy tyle szpitali covidowych, ale nie będzie komu obsługiwać pacjentów.
Podsumowując, nie chcę na Ciebie ujadać, ale widać, że podobnie do innych nieszczepionych, żyjesz w świecie kompletnej nieświadomości i braku podstawowej wiedzy, I to po 2 latach pandemii. To smutne
0
@FCBparasiempre Polski Sule
15
Z reguły kraje wysyłają ludzi, którzy wracają z misji połamani. W Barcy to działa na odwrót, przyślijcie zdrowego człowieka, a my zrobimy z niego inwalidę.
0
@Oskar00 Wyłapuje? Chyba w alternatywnej rzeczywistości. W Polsce obowiązuje zasada - hulaj dusza, piekła nie ma
2
@Encore Bruno, czasami do tej la ramblowskiej zupy trzeba dodać trochę przypraw.
1
@Kluivert_P Co do zasady, nie mówię o sobie, inteligentne osoby używają urozmaiconego słownictwa. Więc co to za dziwaczny zarzut?
2
@Kazragore 1. Nikt nie może korzystać z wolności szkodząc innym (to wyjaśniłem we wpisie głównym). A nie szczepiąc się właśnie szkodzisz, co widać w statystykach zgonów i liczbie ciężkich przypadków.
2. Przez niezaszczepionych nie mamy efektu odporności zbiorowiskowej, co kilkukrotnie zwiększa liczbę zgonów, co pięknie widać w danych z krajów gdzie żyją rozważniejsi ludzie. To raz. Po drugie, w większym stopniu zarażają się między sobą, oraz uderzają w zaszczepionych o niższej odporności (tych z chorobami, lub starszych wiekiem).
Moim zadaniem gra warta świeczki, czy zgonów będzie 400 dziennie czy 100. Chyba, że nie cenimy wartości życia naszych rodaków, a tak jest w istocie.
0
@maroon Nie wiem, może na Narodowym?
0
@adasko1998 Tak niekulturalnie to nie będę dyskutował. A nieszczepieni są winni nadmiarowych zgonów, co jasno pokazują świetne wyniki po powszechnym szczepieniu na Zachodzie.
Nie zabraniam myśleć Ci po azjatycku czy amerykańsku
0
@equwesta Dużo racji - Mata ma posłużyć igrzyskom
0
@DawidM110 Nie wiem, Ty mi powiedz
0
@ObiwanKenobi Pogratuluj mi lepiej obrony życia młodego chłopaka. Co z Tobą?
0
@Persyfl Tu wchodzimy w temat min. państwa, które dystrybuuje legalnie używki (alkohol, papierosy) czyli też jest taką szkodliwą organizacją. I moglibyśmy gadać godzinami .... Ale wiem co masz na myśli i jest tu bardzo dużo racji
0
@Zoker Rzecz w tym, ze to co Ty nazywasz pierdołami jest kwintesencją problemu. Dlatego też wskutek wyparcia rzeczywistości, problemu nie widzisz.
Dane z jednego kraju są reprezentatywne? Ok. Szkoda, że nie spojrzysz szerzej.