1

@maroon Tylko osoby niedoedukowane się nie szczepią, względnie strachliwe.
Ktoś kto gardzi nauką czepia się jednej wybranej wypowiedzi np. "szczepionka chroni przed zakażeniem" ignoruje wszystkie pozostałe np. "należy poczekać na efekt szczepionki bo z takim wirusem nie mieliśmy do czynienia".

Kolejny punkt z arsenału osoby gardzącej wiedzą to wprowadzenie bohatera grupowego czyli "oni".
Oni to, oni tamto.

Następnie osoba bez wiedzy wprowadza nieweryfikowalny element spiskowy "Oni chcą nas podporządkować" "oni chcą nam odebrać godność" "oni traktują nas jak zwierzęta"

Potem osoba bez wiedzy wprowadza kolejny element kłamstwa czyli generalizacja "nikt im nie chce zaufać". A fakt jest taki, że nie ufa poniżej 50% społeczeństwa, akurat ta część bez wiedzy.

I tyle bzdurnego dorabiania teorii. W międzyczasie osoba z podstawową wiedzą medyczną szczepi się i z zazdrością obserwuje dane z krajów o wysokim wyszczepieniu, gdzie zredukowano skutki pandemii na ile się dało. Jednocześnie dzięki rodakom ignorującym wiedzę, słucha o wysokiej liczbie zgonów w Polsce, bo wrogom edukacji coś się uroiło

0

@maroon Uświadamianie i edukacja w przypadku 45% Polaków zawiodło. Pozostały nakazy, zakazy i tresowanie. Jeśli odmawiają prawa do edukowania siebie w kwestiach medycznych to ich sprawa, ale z powodu takich ludzi, nikomu innemu nie można wystawiać rachunków, ani wysyłać na cmentarz.

3

@maroon Naród w połowie nieświadomy wymaga tresowania. Ci świadomi traktują lek jak lek i nie panikują jak chomiki polane wrzątkiem.

0

@Barca1992 Nieszczepieni wykończą się wirusem, szczepieni marychą i alkoholem.

0

@Zip Oni są jak latarnia morska na wzburzonym morzu w ciemną noc

2

@ProMILs Już mi się nie chce. To jak rzucanie grochem o ścianę. Kilku kolegów bardzo merytorycznie i cierpliwie tłumaczy ten temat. Kto zechce ten skorzysta, ale dominuje wiedza od jakichś łysoli z YT. Szkoda.
Na pewno zauważyłeś, że mocno się uspokoiłem.

2

Czy rada mędrców w składzie Mentzen - Dziambor dzisiaj jeszcze nas nie oświeciła w dowolnej kwestii? Np. podatki, covid, podpaski, kwiaty cięte, mleczarnie? Czekam z niecierpliwością

2

@zadafcb Praktyk

4

@Barca1992 Teraz chyba zrozumiałem dlaczego my się nigdy nie porozumiemy. Inne światy, inne autorytety

5

@ściah A niby jak to co się dzieje teraz mogłoby Tobie przeszkadzać jako turyście np. w 2025 roku? W Polsce i na Węgrzech mamy rządy odszczepieńców a kwaśnica czy żurek od tego nie smakują gorzej, z kolei gdy chodzisz po parkach narodowych nie musisz myśleć o Ziobrze.

3

@ViscaBarca123 Ja czytam w tempie ok. 2 książek na miesiąc, ale siedzę tyle czasu w papierach do czytania zawodowo, że później czuję chęć ucieczki nawet od książek. Dodaj artykuły z neta i treści czytanej jest aż nadto.

Obecnie czytam sobie coś o lodowcach i ich wpływie na funkcjonowanie naszej planety, groźbach wynikających z ociepleń i ochłodzeń itp. Ciekawa lektura, dająca spore tło obecnych wydarzeń klimatycznych.

Poprzednio poczytałem Cixin Liu - trochę sci fi z chińskiej perspektywy i Buicka 8 Kinga. Co miesiąc coś z innej beczki, kiedyś nawet czytałem nowelki norweskie opisujące życie obyczajowe prostego luda tego kraju w 1 połowie 20 wieku.

Także jest co robić. Jak się człowiek różnymi aspektami życia zainteresuje, to się później można załamać, gdy jak niektórzy na forum wypowiadają się nie mając nawet namiastki podstawowej wiedzy o danym temacie. Z zalet czytania podkreśliłbym szczególnie wnikliwość osądu - tego niewątpliwie czytanie uczy.

19

Niewiarygodne ile Alves nauczył się od Minguezy w tak krótkim czasie

13

@SkyWalkerr W jego wypowiedzi nie ma nic niefortunnego

7

@Mixtape To się dopiero po 3 dniach umiera, więc nie świętuj. Najpierw usłyszysz głosy z big farmy.

1

@Hosh Widzę, że nie ma sensu tłumaczyć. Żeby szerzyć taki pesymizm, że 2x0 to 0? Nie lepiej napisać 2?

1

@ElKamil Jeśli Lewy ma 2 a Messi 1 to jest 2 razy tyle. Więc logicznie 1 i 0 dają to samo rozwiązanie

2

Lewandowski 1 gol w tym roku Messi 0 czyli Lewy ma dokładnie 2 razy tyle bramek co Messi.

1

@Barca1992 Co do pracy, to jeśli mają nakaz pracy zdalnej by unikać dużego nagromadzenia ludzi, to wszystko jest ok.

Co do ćwiczeń na świeżym powietrzu - to jest właśnie ten przypadek kiedy mój rozum wywraca się na drugą stronę. Może chcą chronić powietrze przed covidem?
Być może ochrona powietrza to jest ten temat, którego nie zgłębiłem wystarczająco by zrozumieć to doniosłość takiej decyzji?

1

@Barca1992 Ja też wolę profilaktykę, ale niektóre osoby, które ją wolą, leżą już w grobie, bo to nie jest tak, że zdrowy tryb życia gwarantuje odporność na covid.

Jeszcze coś napiszę tytułem uzupełnienia, bo jeszcze miałem Ci wygarnąć, ale już mnie ten temat męczy. Piszesz o złej kwalifikacji zgonów, po to żeby pompować statystyki covida. A kompletnie nie pomyślałeś o tym o czym mówi większość specjalistów, że te statystyki są zaniżone, ze względu na nierozpoznany covid. Czyli mieliśmy nierozpoznany covid, który doprowadził do zgonu.
Kolejna sprawa, jako śmierć niecovidowa ma się kwalifikować zgony po powikłaniach, które były skutkiem covida. Ponieważ jako śmierć covidową liczy się taką w wyniku ostrej niewydolności oddechowej.

I możesz zaklinać, że dopisuje się śmierci covidowe, ale nie wspomnisz o tych nierozpoznanych jako covid, bo nikt o nich wiedział.

Gdyby sztucznie zmieniać zgony na covidowe, np. z rakowych czy zawałowych, to liczba zgonów rocznie nie zmieniłaby się, zmieniłaby się kwalifikacja.
A mamy ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów, więc pojawił się nowy czynnik. I to jest koronny dowód na covid.

Na argument, że to dlatego, że pacjentów nie przyjmują, musiałbyś wykazać, że aż 100 tys. ludzi zmarło bo służba zdrowia ich odrzuciła. Są już na necie do znalezienia dane skąd nadmiarowe zgony, ze szczegółowymi grupami i nic nie jest w stanie wyjaśnić takiej śmiertelności z wyjątkiem nowego czynnika.

No chyba, że powiesz, że fałszują dane, a ze 100 tys. nadmiarowych zgonów 50 tys. dopisali i wymyslili. To już nic nie poradzę, wtedy udowodnisz wszystko.

1

@Barca1992 Znowu skupiasz się na wybranym przykładzie, oczywiście skrajnym czyli Francji. Są pewne obostrzenia w innych krajach, ale uprzednio obostrzenia były znacznie większe globalnie a wskaźnik zgonów był mimo tego bez porównania większy. Zatem jest duży postęp.
Obecnie na mecze w Anglii chodzą pełne stadiony, ograniczenia są limitowane, a zgony zostały ograniczone. A co by mogło dopiero dać 85%, 90% zaszczepionych?

Więc to co piszesz jest jałowym podważaniem skuteczności szczepień.
Z kolei pretensje do rządzących ( o ironio na Zachodzie), że chronią swoich obywateli dostosowując się do rzeczywistości, to Twoja osobista skrajna nieodpowiedzialność.

Powoływanie się na domniemany powrót do normalności, świadczy o nieznajomości tematu. Jak będzie szansa, że wróci to być może wróci.

To tak jakby lekarz robił wszystko by uleczyć chorobę, która nie ustępuje, a Ty masz pretensje że lekarz dalej podaje leki. Absurd. Ziobro w Ciebie wstąpił?
W każdym razie wobec efektów jakie dają szczepionki, nie masz prawa ich podważać, bo to oznacza omijanie danych i dezinformację.

1

@Barca1992 Do mnie dociera fakt, że zagranicą mogą liczyć zgony w inny sposób, ale szczepienia rzędu 80% spowodowały redukcję zgonów w porównaniu do poprzednich fal w tych samych krajach.

A w Polsce cały czas liczy się tak samo, a dzięki szkodliwej propagandzie uprawianej przez ludzi Twojego pokroju, dane zgonów są na tym samym poziomie co przy poprzedniej fali.

Więc można porównać nasze dane do zachodnich i wypadamy fatalnie.
Można porównać nasze dane do naszych wcześniejszych danych i dalej wyglądamy fatalnie.

Więc jakbyś nie kombinował szerzysz dezinformację i zakłamujesz rzeczywistość.

1

@Barca1992 Czyli twarde dane z krajów zachodnich, o wysokim stopniu wyszczepienia dalej nie przebiły się przez tę twardą skorupę nie do sforsowania. Nieustannie żyjesz w świecie własnych obsesji, półprawd, wybiórczych wiadomości i uprzedzeń.

Jestem zdania, że obsesje związane z poczuciem prześladowania przez innych to domena ludzi mało pewnych siebie. Czy piszesz te banialuki, żeby poczuć się lepiej w strasznym świecie?

0

@LS @FC1899Barca Czyli wybrane zwierzęta domowe, głównie psa. A nie wszystkie. Poza tym wiele osób co rok szczepi się na grypę, a od tego nie zaczynają szczekać czy beczeć jak owce, tzn dalej pozostają ludźmi

Mniej populizmu i bezsensownych porównań, a więcej rozwagi zalecam.
Wielcy posiadacze piesków się znaleźli

1

@lukaszbarca15 Tzn. że jak masz papugę czy kota, to co roku są szczepione?

1

@FC1899Barca Zwierzęta co chwilę się szczepią? Czego antyszczepionkowy kwiat inteligencji nie wymyśli w swoim antynaukowym zapale.
PS. Gdy ziemia wykona obrót przytrzymaj się poręczy bo odlecisz w kosmos

0

@A_Gomesinho_21 Oczywiście, możesz tak twierdzić. Ja zastanawiam się od kilku lat jak zamieniliśmy się w wioskę prymitywów. Do 2015 roku wszystko szło dobrze, a teraz mamy polityczne, światopoglądowe i kulturowe disco polo. Budzi to we mnie obrzydzenie

2

@A_Gomesinho_21 Nie pouczaj Australijczyków co mają myśleć. To Polacy i Węgrzy są w tej chwili zakałą Unii Europejskiej i musisz wziąć pod uwagę, że zdanie reprezentantów tych krajów może być traktowane z politowaniem

0

Roald Amundsen, pierwszy zdobywca bieguna północnego (1911) rywalizował o palmę pierwszeństwa z Brytyjczykiem Robertem Scottem.

W odniesieniu sukcesu pomogła Norwegowi lepsza logistyka. Amundsen postawił na psy zaprzęgowe, których początkowo było 118, bo wiedział jak szybko mogą się przemieszczać, natomiast Scott przypłynął z kucami jako zwierzętami jucznymi i saniami z napędem silnikowym, psy traktując tylko jako rezerwę. Okazało się, że był to fatalny wybór - silniki Diesla zamarzły już w pierwszych dniach, a kuce wcale nie sprawiły się lepiej, nie wytrzymując arktycznych warunków. Ostatecznie ekipa została sama ze swoimi saniami, które były 3 razy cięższe niż sanie Norwegów.
Amundsen polegał na psach i to w dość brutalny sposób. Kiedy zwierzęta wykonały już swoją pracę, podróżnicy zjadali je.
Norwegowie ubrani byli w stroje z foczych skór, Scott zdecydował się wyposażyć swoich ludzi w brezentowe kombinezony. Te drugie nie utrzymywały ciepła i przesiąkały wilgocią.

Amundsen zdobył biegun 14 grudnia 1911 roku, Scott – z wielkim trudem – dokonał tego dopiero miesiąc później. Scott i jego towarzysze przypłacili błędy w planowaniu ekspedycji życiem.

7

@masq Osoba, która popierała lex TVN, nie ma prawa domagać się szacunku i równego traktowania na twitterze. I basta.
Jak jesteś ograniczonym prawicowcem to trzymaj się tego i nie skamlaj, ze traktują Cię tak jak ty traktujesz innych.
A jak jesteś umiarkowany, czy lewicowy to broń dostępu do mediów dla wszystkich.

Oczywiście to nie oznacza bezkarności, a w przypadku Konfederacji notoryczne przemycanie szkodliwych treści antynaukowych dotyczących szczepień, plus ich inne poglądy szkalujące np.kobiety, czy regularnie szkalujące myślących inaczej, mogły dać bardzo dobrą podstawę do usunięcia.

Nie wiem czy nie mylisz wolności z bezkarnością, bo to ostatnio jest bardzo popularne na naszej stronie

1

@arasz1819 Jeszcze nie, jeszcze parę lat chojrakowania przed 50-tką

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?