2

Pora iść spać. Dlatego wyciągam dębową ramę, z podłużnymi listwami nabijanymi gwoździami 7-centymetrowej długości, by hartować ciało w trakcie zasłużonego nocnego wypoczynku. Jako kołdra posłuży mi ołowiana plandeka o wadze 6 kilogramów, równomiernie dociążająca ciało.

12

@stone80 Od Moraty pałka Ci się przegła? O kurcze, ale rzeczy Cię podniecają

0

@adamt1996 Ale coś wiarygodnego musi nam rzucić już w tym sezonie. Żeby nie trzymać kolejnego Koemana na zapas

8

@tomek8756 Wspaniały wybór - wizjoner, mąż stanu, poliglota i wybawiciel. Wybór był oczywisty

3

@Rewolucja123 Dlatego Xavi ma jeszcze 1 mecz szansy

57

Że też człowiek nie urodził się kaszalotem. Bym sobie pływał po oceanach, zajadał większe i pomniejsze ssaki morskie i ryby, tu i ówdzie łyknęłoby się plankton, albo postraszyło rekiny czy rybaków na łajbach tak dla jaj.

A tak to człowiek musi się zastanawiać co Xavi wymyśli na następny mecz, i stresować czy rano seniorita Cicha lub senior Maruszczak nie wrzucą info o kolejnym połamańcu.
Eh

5

@Worny Niestety, nie ujęte na flashscorze, to znaczy, że się nie liczy.

34

Tak przewijam komentarze, zatrzymuję się przy jednym i pytam, co to za czubek napisał te głupoty? A to ja. Aż głupio mi było odpisywać, więc dałem mu czyli sobie spokój

0

@sokot Ja tu widzę lustrzane procesy: wypieranie tego co istnieje i narzucanie tego co nie istnieje - oba mechanizmy, tak powszechne u ludzi, mnie przerażają, bo są objawami fanatyzmu

0

@Jcob_95 Chyba miałeś na myśli bogów, bo religie istnieją. Gorzej z bogami, którym oddają cześć.

0

@sokot Nie rozumiem 2 rzeczy:
Obrażania się na fakty niepodważalne - fochy, zżymanie się na coś czemu nie da się zaprzeczyć. To jest fanatyzm.
Zresztą dla mnie tym samym przypadkiem jest religia. Stworzenie mitologii czyli fikcji, o której twierdzi się, że jest niepodważalna, mimo, że jest niepodważalnym kłamstwem.

1

@Jcob_95 Ale Mbappe nie opuszczał meczów, to jedno. Po drugie Mbappe nie zmienił ani zespołu, ani ligi, czyli środowiska. Jest od kilku lat z Neyem liderem tego zespołu. U Messiego widać w czasie meczów, że nie chce wchodzić w paradę Mbappe i podporządkowuje swoje interesy Francuzowi i szerzej zespołowi. Stąd niezła chemia między obydwoma graczami. I widać, że Leo chętnie szuka Mbappe podaniami, pracując na jego sytuacje bramkowe.
Messi od początku uważa, żeby nie narzucać się ze swoją legendą innym, usuwając się nieco w cień. Trzeba zrozumieć, że Leo uznał, że to on jest gościem, który musi się dostosować do młodego Francuza, a nie na odwrót.

0

@Isso89 To po co go łapiesz? To on ma złapać Ciebie.

2

@Zoker A dobrze, teraz rozumiem, bo porównanie było do Majera, więc ugryzłem to inaczej.

Messi w PSG głównie rozgrywa, więc spodziewać się należy i wymagać dobrych liczb asyst, kluczowych podań oraz podań progresywnych. Messi w pierwszych dwóch kategoriach jest w czołówce ligi. Kluczowe podania - 5 miejsce.
W asystach nie jest w czołówce z bezwzględną liczbą asyst gdyż ze względu na niewiele minut to prawie niemożliwe.

Kto ogląda mecze PSG ten wie ile Messi gra piłek progresywnych i podań rozwijających akcje. Nie da się obronić tezy o słabym Messim. Tak rozumują tylko osoby, które oglądają flashscora.

0

@Encore Leo to team player, który nie narzuca się zespołowi. Bruno, zespół Leo deklasuje ligę i jest na drodze do odzyskania tytułu mistrza. I o to chodzi, a nie zaspokojenie chciwości i oczekiwań braci internetowych krytyków.

2

@Jcob_95 A to statystyk nie liczy się względem meczów i minut tylko zarobków?
Rozumiem intencje kolegi zokera, ale jego informacja nic nie wnosi wartości merytorycznych.
Gdyby tak rozumować, to wybitni gracze musieliby strzelać po 60 goli na sezon i zaliczać po 50 asyst.

0

@Zoker To niech pan "ale" Majer zapracuje sobie na transfer do PSG i zarobki Messiego. Nikt mu tego nie broni

4

Tak sobie zerknąłem na najlepszych asystentów w Ligue 1, ale w przeliczeniu 1 asysta na minuty i dla graczy, którzy zgromadzili min. 5 asyst wygląda to tak:

1. Majer - 1/137
2. Messi - 1/178
3. Mbappe - 1/187
4. Clauss - 1/197
5. Payet - 1/201
6. Oudin - 1/224

Wydaje się, że Messiemu najzwyczajniej brakuje minut i regularnej gry by wspiąć się na czoło klasyfikacji asystentów. Leo podobnie jak Majer spędzili znacząco mniej minut na murawie niż reszta stawki. I o ile w przypadku Majera można się spodziewać, że nie utrzyma aż tak dobrej passy, to akurat czas działa korzystnie dla Leo, który grając, poniżej pewnego poziomu regularności nie schodzi.

Całkiem nieźle, jak na transferową klapę. Takich klap życzę każdemu klubowi.

1

@KacperVEB Na pewno wyglądałaby lepiej. To są trenerzy, którzy odciskają piętno na swoich zespołach praktycznie z miejsca. Nie wyobrażam sobie tak koślawej wymiany piłki u Pepa. Z łatwością wyobrażam sobie zespół, który po 2 miesiącach lepiej pressuje u Kloppa. I wyobrażam sobie nawet uzupełnienia składu (nawet za niewielkie pieniądze) pod kątem przydatności do taktyki.
Ponieważ ci panowie zawsze wiedzą czego chcą
Do tego doszedłby rozwój indywidualny pewnych graczy

1

@SuperPatsonFCB Na razie nie wiadomo jakim trenerem jest Xavi, ale co jeśli u nas łączymy problemy kadrowe z przeciętnymi trenerami? To byłby przepis na stagnację

16

Wynik się zgadza, ale do głowy nachalnie zakrada mi się myśl, która mnie bardzo niepokoi: że Xavi wyciągnął z zespołu tyle ile umiał na entuzjazmie, a do pracy długodystansowej się nie nadaje bo najzwyczajniej brak mu pomysłów.

Oby nie, ale jeśli w zespole takiego magika podań, wymiana piłki wygląda po 2 miesiącach tak koszmarnie, zaczynam się martwić. Zawsze jakimś alibi jest jednak skład, tyle, że męczące jest już coraz bardziej to bazowanie na alibi przy ocenie naszych trenerów.

Ocenimy późną wiosną, niepokojących symptomów jednak przybywa

0

@Yoshi94 Ponieważ ostatnie 2 mecze zespół zalicza wyraźny zjazd

3

Nie podoba mi się ta Xavi-taka. Anemicznie, bez pomysłu, bez płynności. Nie wiem nad czym Xavi pracuje od ponad tygodnia na treningach, ale gdybym miał zgadywać na podstawie tego co wiedzę na murawie, to powiedziałbym, że nad niczym

0

No widzę, że powolutku pora wracać do zwyczaju z czasów Koemana - sosu czosnkowego, który jest główną atrakcją wieczoru.

6

To nie fajerwerki, to Luuk kipi energią

16

@Medrzakoo01 Bo puchar Francji jest tak ważny, że wszystkie rozgrywki są wstrzymane

3

Mam nadzieję, że dzisiaj 17,8 na 100m Alby wystarczy do kasowania rywali na skrzydle

4

Barca ma wielką szansę na wygraną w przypadku strzelenia większej liczby goli od rywali.

19

Jeśli chodzi o wybory trenerów reprezentacji Polski, to nigdy nie odżałuję faktu, że trenerem nie został pan Heniu Kasperczak. On miał tak inną wizję gry od reszty polskiej myśli szkoleniowej, że czapki same spadały z głów.

@Janiama

Tutaj link do skrótu z meczu Schalke - Wisła 1:4. Polski zespół demolujący Niemców na ich stadionie? Przepiękne. W składzie Schalke tomasz Hajto


3

@arasz1819
Drogi araszu 1819,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o niekwalifikowanie mnie do kategorii wiekowej, do której nie należę

Z poważaniem,

Comentateiro

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?