2

@Nightraider Gdyby nie atakował brutalnie takich ofiar jak ta z fejkowym banknotem w Polsce byłby raj.

2

@marcin62 To przerażające jak pralnia mózgów działa. Tu na LR również.
Na szczęście, ta bardziej uśmiechnięta część Polski umie rozbroić takie sytuacje.

0

@Maker0 "im się noga powinie"

2

@Safrani Pierwszy wygrany finał LM Barcy oglądałem na żywo. Potwierdzam.

0

@michal26 Powagę instytucji odbiera taki pisowski lizus jak Duda, pozbawiony niezależności i przykładający rękę do dewastowania prawa oraz instytucji.
Powagę instytucji odbierają wyborcy Dudy, którzy w imię politycznej identyfikacji nie potrafią wyznaczyć granic i powiedzieć nie bezprawiu.
jednego czy drugiego Kononowicza przeżyję, bowiem są oni zaledwie meteorami.
Typki spod ciemnej gwiazdy jak Duda zapisują się w historii makabrycznymi zgłoskami.

1

Czy Hansi brzmi jak imię dla Niemca?

1

@GeneralXavi Już Ci Xavi uwierzyłem, że podobają się Tobie jaja Flicka.

0

@Foro Nie podam, bo trudno żebym pamiętał szczegółowo nazwiska recenzentów. Pamiętam wymowę różnych dyskusji.

1

@lithotripter Bez pierwszego sezonu, kolejne nie miałyby takiego sensu.
Zresztą krytycy często oceniają początek BB za najlepszy, a resztę bardziej pod publiczkę.
Klasa serialu nie musi polegać na jego efektowności/dynamice/widowiskowości.

0

@michal26 Od lat jest jak jest i ja przeciw obecnej formule nic nie mam.
Mamy demokrację, startować ma prawo każdy. Przecież narzekamy wciąż na wybór z dwojga złego.
Pierwsza runda - selekcja
Druga runda - finał Champions League

Dla mnie ok.

0

@RafiVeB Żryj, żryj polski owies, karm swój patriotyzm.

0

@Roobo @Majkel34 "Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy" Yyyyyyy
Miało być kiedy my żyjemy.

O ja zły, o ja antypolski, o ja durny. Muszę ponieść konsekwencje swojego debilizmu.
O ja kompletna porażka. Larum, larum - źle hymn śpiewają niemieckie podnóżki.

Straszny ja.

0

@mmaciass Nie wojuję za Koalicją dla Koalicji. Tylko PiS i ich przystawki nie są w stanie uszanować prawa i instytucji demokratycznych do tego stopnia, ze robią z nich wydmuszki. Za rządów KO tego problemu nie ma, bo oni nie chcą obstawiać sądów i trybunałów swoimi tylko po to by zyskać bezkarność. To kwestia intencji i działanie w dobrej lub złej wierze.
Rządy KO w przeciwieństwie do pisowskich nie pozycjonują Polski na tym samym poziomie co reżim Orbana. Jest to poziom zawłaszczania państwa i jego instytucji oraz politycznego sprostytuowania np. TVP.
Słowem PiS przez 8 lat napluł w twarz wszystkim, którzy od lat komunizmu walczyli o demokrację i instytucje. KO może być nieudolne, mieć swoje wady, czasem obsadzić swoimi, ale wszystko to mieści się w pewnych akceptowalnych ramach.
Pisowscy Hunowie urządzili jazdę bez trzymanki. Mnie cieszy odzyskany kierunek proeuropejski, co też jest odwrotnością chłopskiego podejścia PiSu, który dalej niż swoje podwórko nie widzi.

Nie rozumiem, dlaczego takie podstawy trzeba tłumaczyć i tłumaczyć, a Wy dalej ze swoimi zaklęciami, że wszyscy są dokładnie tacy sami.

Co do Giertycha, ten typ z LPR-u zawsze był u mnie na cenzurowanym. Jego obecność nie zmienia nic w ogólnym obrazie Koalicji, choć trudno mi zrozumieć, po co im te spadochroniarz z fanatycznej prawicy.

2

@CLS63AMG Tego jestem wręcz pewien. Japończycy dali idealny pretekst do przetestowania nowej broni, a raporty wskazywały, że wojna totalna w Japonii byłaby niezwykle krwawa - fanatyczni Japończycy zamierzali walczyć do ostatniego człowieka.
Zatem znalazło się sensowne uzasadnienie. Ba, ono nie było tylko formalne, uzycie obu bomb mogło sumarycznie pochłonąć mniej ofiar niż wojna lądowa.

0

@JoeBlack Na pewno przejęzyczyła się z nienawiści do Polski. Taką ma konstrukcję anatomiczną języka. Co Wy konserwatyści macie w tych swoich głowach?
Bardziej nienawistnej frakcji wyborców w Polsce nie znam. Wy z miłości do kraju dewastowaliście praworządność w Polsce, albo jak Konfiarze przyzwalająco i strategicznie milczeliście.

1

@Tomason Tak, na pewno chciała zaatakować Polskę z pianą w ustach i przekrwionymi oczami.

0

@CLS63AMG Tak samo jak Wietnam? I co im dał ten napalm. Historia pokazała, że USA nie były skuteczne z powietrza, bo to broń ograniczonych możliwości.
Jednak wiesz, że USA, uznały, że pokonanie Japonii pochłonęłoby życie kilkuset tysięcy żołnierzy w wojnie lądowej?
Naloty nękają, ale dalej to nie sposób wygrywania wojen.

0

@tbas Mi zdrowia na takich nie zabraknie. Sekciarz się kompromituje fanatyzmem a 20 innych sekciarzy jeszcze to poleca.

2

@Roobo Załóżmy, że to nie przejęzyczenie. To znaczyłoby, że ona uważałaby, że to Polscy naziści rzeczywiście zbudowali obozy, a to jest niedorzeczne. Jeśli twierdzisz, że chciała tak powiedzieć, to byłbyś niespełna rozumu.

Docelowa wypowiedź miała brzmieć: "Na terenie okupowanej przez Niemcy Polski, naziści zbudowali obozy, które były obozami pracy, a potem stały się obozami masowej zagłady"

Nowacka wykazała się ogromną niechlujnością, ale tylko fanatyk zarzuciłby jej rozmysł.
Chyba, że sama potwierdzi, że taka była jej intencja.

0

@CLS63AMG Właśnie w przeciwieństwie do Ciebie nigdy w stosunku do spekulacji nie użyłbym słowa bzdura.
To wszystko tak łatwo powiedzieć, po tym jak Niemcy zostali złamani na froncie rosyjskim.
Naloty miały ograniczoną skuteczność rażenia, i znowu nie możemy abstrahować od tego, że Zachód miał mocno ułatwione zadanie, bo Niemcy wykrwawiły się na froncie wschodnim. Zagrało wiele czynników, a Ty tak piszesz, jakby USA mogły wjechać na obcy kontynent i zrobić z Niemcami co zechcą, w przypadku gdyby Rosjanie nie wzięli udziału w wojnie.
Tymczasem USA byłyby w dużej mierze bezradne walcząc z Japończykami na ich terenie, stąd użycie bomb nuklearnych. Skąd założenie, że gdyby nie było w wojnie Rosjan, USA było łatwiej z Niemcami niż z Japonią?


0

@Trojanek23 Amerykanie rośli w siłę, ale mieli za mało siły w ludziach. Tych kilku rosyjskich żołnierzy milionów żołnierzy Amerykanie nie byliby w stanie zastąpić w wojnie pozycyjnej. Nie tylko Amerykanie, ale i Zachód.

A jak wyobrażasz sobie użycie bomby nuklearnej w centrum Europy przez USA? Nie wydaje mi się to prawdopodobne.

0

@Trojanek23 Ja nie wnikam w okoliczności czy motywacje. Wyszło jak wyszło, długoterminowo w tej linii czasu jesteśmy wolnymi Polakami.
Jak byłoby przy innym biegu wydarzeń? Któż to wie.

Swoją drogą takie dywagacje, co by było gdyby są super ciekawe.
Gdyby Polacy dojechali Krzyżaków w Prusach w 15 wieku, nie byłoby roszczeń co do autostrady eksterytorialnej Hitlera.

0

@IronMan43 Upadek III Rzeszy to wypadkowa wielu czynników, a bez mięsa armatniego w postaci rosyjskich żołnierzy, trudno sobie wyobrazić pokonanie wroga. Sam sprzęt bez ludzi, to za mało.
Wyobrażam sobie, że Rosja bez sprzętu z USA, poradziłaby sobie lepiej, niż sprzęt z USA bez radzieckich żołnierzy.

14

Gdy wszystko się kojarzy, a poprawność polityczna powoduje wzrost ciśnienia.

Z poznańskiego podwórka, na Naramowicach, część mieszkańców podpisuje się pod tym, co sugeruje pewna pani:
"Chciałabym poprosić państwa o interwencję w sprawie zmiany nazwy ulicy Czarnucha. Nie ma rady osiedla, co na pewno utrudnia mieszkańcom komunikowanie się.
Prosiłabym o interwencję w tej sprawie. Wielu mieszkańców jest za zmianą nazwy ulicy"

A nazwa "Czarnucha" wzięła się od rodzaju gleby, jaki tam występuje. To czarnoziem nazywany czarnuchą właśnie.

2

@Trojanek23 Alternatywne historie mają to do siebie, że nie idzie ich udowodnić.
Cieszmy się, że była Armia Czerwona i zrobiła z hitlerowcami porządki, bo gdyby nie oni, może dzisiaj mówilibyśmy po niemiecku.

2

@FcPortoFan1999 Za 60 tys. za sezon? Biorę.

4

Za 60tys. euro/sezon. 5 tys euro/mies, to ładne zarobki. Ja de Jong uważa inaczej, zapraszam do Poznania na kasę do Aldi.

2

@Mitch_Atleta On dosłownie ryje banię. Ja co chwila zastanawiam się co ten zespół odwalił. Czasem na minus, częściej na plus, ale mózg po meczu jest pokawałkowany.

23

Kupuję ten felieton. Flick w Bayernie nie musiał ryzykować gry na spalone, bo w tylnych formacjach miał w miarę spokój, choć zespoły Hansiego zawsze charakteryzują się wyższą tracalnością bramek niż inni trenerzy z topu. On już tak ma.
Tamten Bayern wydawał się bardziej wyważony i spokojny.

W Barcy mamy wersję ultra futbolu ofensywnego. Ale ponieważ to 1 sezon Flicka, a sytuacja ze składem jest jaka jest, przymykam na to oczy i po prostu cieszę się efektownym futbolem. Umęczony pseudoestetycznymi torturami Barcy pod batutą Xaviego, Koemana, Setiena i Valverde, napawam się meczami wyciętymi z innej pięknej bajki.

Team jest bardzo młodziutki - ci chłopcy mają prawo do zapaści, wahań formy, niestabilności. Dlatego powinniśmy być wyrozumiali.

A już jeden puchar w gablocie lśni. Może wpadnie kolejny, kto wie.

2

@Mitch_Atleta A może w LM będzie 7 lub 8, PK 2 lub 3. Wszystko mozliwe

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?