0

@wpwelement Czyli znikąd nadziei ...

6

@Mitch_Atleta Nie ciężkie warunki decydują a nastawienie. Boom narodzin byłpo 2 wojnie. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, ze warunki były komfortowe.

Albo, że w Afryce żyje się super.

0

@wpwelement Zmieńcie tego Miko w podcaście, gościa i tych jego wniosków nie da się słuchać.

6

@Mitch_Atleta Nie przekonuje mnie to, że lewica jest odpowiedzialna za brak dzieci. Lewica w Polsce to margines.

2

Wczoraj usłyszałem info, że jeśli zamrozić wskaźniki dzietności i zgonów na obecnym poziomie, w 2100 roku Polska będzie liczyć 15 mln mieszkańców.

Pytanie, dlaczego miałoby być inaczej? Nic na to nie wskazuje.

0

@lucca87 Ja bym dał czas Flickowi, który popracuje nad Araujo. Każdy zawodnik na sój sposób odnalazł swoją rolę w systemie Flicka. Okazały Pedri, coraz lepszy de Jong, dyrygent Inigo, potężny Kounde, odbudowujący się Gavi, eksplodujący Lamine.

Oczywiście Lewy nie daje rady oszukać wieku, Rapha też swoich ograniczeń nie przeskoczy w co którymś meczu, ale plus minus mam wrażenie, że widzimy maxa u wielu graczy.

2

@IronMan43 Już od kilku dekad się rozpada. To pokazuje, jacy z konserwatystów świetni wrózbici

0

@Kitek1640 Czyli co? Jednak brak Kane'a waży? Nie przypominam sobie tak tragicznych Totków w składzie z Kane'm.

6

@xvcWinterSoldier Ostatnie 2 imprezy reprezentacji i z tego co kojarzę 1 gol z karnego. To nie brzmi jak oszukiwanie wieku.

30

Krótko ze śmietankowymi językiem faktów.

3

Przypomnijcie mi, ile razy Messi w wywiadach mówił lub sugerował, że jest najlepszym piłkarzem na świecie albo w dziejach?.

33

@MesQueUnClub96 Czemu nie grasz, jesteś gejem?

2

Ale ten post pewnego użytkownika (nie pamiętam którego) o tym, żeby sprzedawać Yamala za 200 mln do PSG, coraz gorzej się starzeje.
Jeszcze 2 sezony Yamala na takim lub wyższym poziomie i post zostanie skompromitowany doszczętnie.

0

1 mln 200 tys. ludzi w Polsce zmaga się z taką czy inną formą raka.

14

Wiecie, że ta "rywalizacja" była tak wyrównana, że w La Liga, na whoscored.com, Messi przez 9 sezonów "rywalizacji", zawsze miał średnią notę wyższą niż CR7.
Czyli CR7 ani razu nie wyprzedził Messiego.
Podobnie z sezonów dostępnych na sofascore, mamy tę samą sytuację, tyle, że CR7 lądował nawet za Neymarem.

Nikt nie grał na najwyższym poziomie konsekwentniej niż Messi. Bramka w meczu z automatu nie oznacza lepszego meczu.

W reprezentacji Messi osiągnięciami deklasuje CR7, a Leo jest bez porównania bardziej kluczową postacią zespołu.

Na dobrą sprawę CR7 ma LM jako punkt zaczepienia. Ale gdyby tu jeszcze Messi był nieco lepszy a Barca nie pokpiła sprawy, obraz demolki i deklasacji byłby porażający na korzyść Leo.

0

@Pnog37 Bo jak już miałbym wybierać, to byłby Inter. Może kiedyś o tym napisałem, ale tu uczucia nie ma.

0

@Pnog37 Nie mam tam ulubionej drużyny.

0

@BorzyKrzys Sekciarstwo na punkcie Tuska, Trzaskowskiego, silnychrazem, konserwy. Do wyboru do koloru - dołącz do nas, wskaż ofiarę a my przyczepimy łatkę. Specjalność zakładu.

Ja krytykuję polską patusiarską konserwę, a nie konserwę. Tej drugiej niestety jest poważny deficyt, de facto jest szczątkowa. Gdyby było inaczej, ZIobro byłby już publicznie skończony.

5

Z weekendowych dyskusji dowiedziałem się min., że Lewy jest winny wygranej 1:0 z Alaves.
Czuję się ubogacony.

0

@draxidox Minimum za 8 tys. z półki premium. Stwórz psiecku komfortowe warunki.
W końcu chcesz by linia psaxidoxów w przyszłości miała swoją kontynuację, więc musi być wszystko na błysk.

0

@BorzyKrzys Brawo Krzysiu, Ziobro wizerunkowo wygrywa. Jeśli Ziobro wizerunkowo wygrywa, to patusiarstwo konserwatywne jest w wyższym stopniu zaawansowania.

22

No i to jest perspektywa trenerska, której nie da się podważyć. Ostatnio mam wrażenie, że Casado obniżył loty i nie jest tym samym zawodnikiem co na początku sezonu.

6

@Messiah10 Ostatnio odkryłem RN - Radio Naukowe z prowadzącą, która pracowała w TOK FM. Prowadzi rozmowy z różnymi naukowcami w różnych dziedzinach.
Często odpalam przez snem.

Kiedyś czytałem książki popularnonaukowe, ale po pewnym czasie tematy się powielają/nakładają, więc wybieram temat, który mnie interesuje z RN, a który jest mi mniej znany i słucham.

Świetna sprawa zbudować sobie globalną wiedzę o wszechświecie bo daje ciekawą perspektywę na temat naszego w nim miejsca.

0

@GigiAmoroso Muszę Cię zgłosić, to nie TV Republika, żeby tak brutalizować język

14

Barca w tym roku kalendarzowym:
9 meczów - 7/2/0 - 32:11

Jestem zadowolony.

0

@BorzyKrzys Ambasada wydała komunikat:

BorzyKrzys - persona non grata

1

Córka 51-letniej byłej bokserki Agnieszki Rylik, najbardziej utytułowanej w Polsce:

"Mama nie może się ruszyć, gotuje mi nawet na siedząco czasami. Ma skończone 50 lat, ale funkcjonuje, jakby miała ponad 80. Widzę jej ból i jest mi ciężko z tym, bo nie jestem w stanie z mamą pójść na spacer"
Nie tak dawno 51-latka wyznała w sieci, że musi mierzyć ze zwyrodnieniem kręgosłupa, które doprowadziło do drętwienia nóg i ogranicza jej poruszanie się.

Chętnie oglądamy sportowców w primie, ale czasami po latach okazuje się, że koszty sukcesu jakie ponoszą są ogromne i paskudne.

2

7

@4Fabregas4 Mądrego inaczej zawsze warto czytać.
"Dużo lepsza od Alaves Valencia i podane xG" - to jest Twoja kolejna kompromitacja.
Tak jakby jakość całej gry Valencii zależała od xG, a co z defensywą? Jakość gry defensywnej była katastrofalna i to nie przez nieobecność Lewego, tylko fatalne ustawienie defensywy. Można wyjść 5 Messimi ale żaden szanujący się zespół nie traci 4 goli w 24 minuty. To nie ma nic wspólnego z Lewym

Dlaczego nie porównasz meczu z Lewym z Realem, z meczem z Lewym z Alaves.
Bo wyszłyby sprzeczne dane?

Rozumiem, że Lewy był winny temu, że cały zespół grał dziś apatycznie, niedokładnie i powoli?
Naprawdę niewiele rozumiesz z tego co widzisz na murawie. Wszystko mieszasz tak tendencyjnie, że jedynym winnym zawsze będzie Lewy.

36

Biorę 1:0 z pocałowaniem ręki. Kiepska pora na mecz, zawodnicy w letargu przez 45 minut, ale wybiegana wygrana, dystans do śmietankowych skrócony.
Jeszcze ta perspektywa, że Real ma teraz nawałnicę meczów, więc dużo wskazuje na to, że przy konsekwentnym punktowaniu można skrócić dystans w tabeli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?