@PatrykBarca nie nie. Już niżej była o tym dyskusja. Większość normalnych ludzi widzi konieczność zmian i głupie decyzje. Ale to właśnie skrajna prawica chce ludziom wmówić że można z UE wyjść a gdybyśmy w ogóle nie weszli to byłoby tu lepiej niż jest
@Ojciec5tkidzieci a ja myślę że z tych 99% co najmniej 75% wykazało by na potrzebę zmian. Nie wiem na jakiej podstawie masz taką opinię o wyborcach KO. W mojej rodzinie praktycznie każdy na nich głosował i tak samo praktycznie każdy nie jest zadowolony z obecnego rządu. Ale nie ma na kogo innego zagłosować z naszymi poglądami i naszym statusem ekonomicznym
@Ojciec5tkidzieci ale to jest proste pytanie na które jest tylko jedna rozsądna odpowiedź... nie wiem nad czym chcesz tu myśleć Nigdzie tu nikt nie pytał o wady czy konieczność reform.
@PeRRy no i tutaj możemy się zgodzić bo polityka UE jest chaotyczna, nieprzemyślana i wali na oślep. Zamknięcie przez Niemców energetyki jądrowej to jawny sabotaż rosyjskiej agentury. Ale ja osobiście bym właśnie szedł w kierunku Chin a nie USA. Pomarańczowy w ogóle sie obraził że to złe dla biznesu i eko terroryzm. A Chińczycy spokojnie, nie torpedują swojego przemysłu ale co roku największe przyrosty w generowaniu odnawialnej energii.
@Zelazny_Mike ale uściślij proszę. Uważasz że zmiany klimatu powodowane przez działalność człowieka to szaleństwo czy działania UE w tej kwestii to szaleństwo? Bardzo ważna kwestia bo nie wiem czy warto podejmować dyskusję czy nie :D
@kanver_ Czy to małe czy duże zakupy kasuję na samoobsłudze bo jest zazwyczaj dużo szybciej. Ale też ja nie robię takich zakupów jak niektórzy, że mam koszyk wypchany za 4-5 stów. Jak wydam 100 na raz na zakupy to święto. Niestety też te samoobsługowe kasy różnie działają. W Lidlu bym powiedział, że są doskonałe, w biedrze, Kauflandzie czy Carefurze czasami mnie wkurzają. Ale plus jest taki że np u mnie w Kaufie są już te skanery Scan and Go czy jak one się tam nazywają. W każdym razie skanujesz sobie wszystko po drodze i już nie musisz wykładać nic przy kasie.
@LAMC_10 Też podejrzewam, że to z takiego powodu większość. Chociaż na przykład mój tata 99% transakcji gotówką a wszystko na legalu z opodatkowanego przychodu. Po prostu stara szkoła :D Nie powiem, też taki byłem, ale jak już przeszedłem na kartę to nie ma powrotu
@LukaszFan jest u mnie w Tomaszowie hala lodowa. Miała też powstać w Zakopanem ale nie wiem czy już stoi, chyba nie. @BorzyKrzys uważam że inwestowanie w sporty zimowe jest coraz bardziej bez sensu. Nie bardzo będzie gdzie robić zawody niedługo
@gumaz Za pierwszym i co ciekawe właśnie w Piotrkowie :D Moja żona za drugim i nie jestem pewien ale coś mi się kojarzy, że pierwszy raz u tego sukinkota zdawała
@Cochise Ja jednak pozwolę sobie uważać, że traktowanie tego "newsa" jako niezwykle wyrafinowanej strategii dezinformacyjnej Białego Domu, żeby zaskoczyć Iran, jest wysoce naiwne, żeby nie powiedzieć niepoważne. Co do drugiej kwestii to naprawdę nie rozumiem w jaki sposób połączyłeś KOD, z demokracją bezpośrednią, bazującą na referendum. KOD skupiał się tylko (a przynajmniej takie było założenie) na filarze demokracji tzn trójpodziale władzy, niezależnym sądownictwie. I to w tej sprawie protestowałem. Nigdy nie byłem, a z biegiem lat tylko się w tym utwierdziłem, zwolennikiem przeprowadzania referendum, w szczególności na tematy wymagające specjalistycznej wiedzy. Referendum można przeprowadzić w sprawie chociażby aborcji czy małżeństw homoseksualnych bo to nie jest kwestia wiedzy tylko poglądów/wartości, wiedza jest mniej istotna. Pytanie ludzi o kwestie zbrojeń jest niedorzeczne.
@robsesh Ja natomiast uważam, że powszechne wybory to już i tak wystarczająca władza obywateli. Właśnie dlatego że są to zbyt ważne sprawy, nie powinni o nich decydować randomowi ludzie bez wiedzy i wielu wypadkach wykształcenia. Co jakiś Zenek Bębenek może powiedzieć na temat SAFE? Tylko to co usłyszy w wybranej przez siebie telewizji. Nie zagłębi się do źródeł, nie skonfrontuje kilku poglądów, po prostu będzie myślał to co mu powie ulubiony prezenter tv. Debilizm żeby taki człowiek miał głos w tak ważnej sprawie
@FCB_dimiC Kurde zapomniałem, że na końcu żartu trzeba w nawiasie napisać że to żart bo trudno to wyłapać :D Ps Ja z łódzkiego a też nigdy nie widziałem 20 miliardów, nawet miliona nie widziałem nigdy na własne oczy
@Trojanek23 Nie wiem czemu odpisujesz do mnie i piszesz o lewicy ale ok xD Nie no można zadać pytanie dowolnie ale kwestia bezsporna jest taka, że statystyczny obywatel ma na ten temat gównianą wiedzę. Ja mimo, że uważam się za człowieka w miarę ogarniętego, nie uważam żebym miał wystarczającą wiedzę żeby decydować swoim głosem o takich kwestiach
@Foton Nie wydaje mi się, że jest aż tak tragicznie. Jasne zaniedbania były ogromne i wszyscy liczyli że z ruskimi już będzie normalny biznes, no ale psikus. Jednak mamy w Europie super nowoczesne technologie w porównaniu ze sprzętem jaki pokazują Ruscy. A wiesz wydaje mi się, że nawet trochę możemy teraz "zyskać" na tej wojnie w Ukrainie. Do tej pory nikt jakoś bardzo nie myślał o systemach anty-dronowych, a okazuje się, że to jest bardzo ważny element nowoczesnego pola walki.
@Trojanek23 Doskonały plan :D Drodzy obywatele czy mamy się zbroić czy jednak lepiej nie? :D Czy lepszy jest kredyt z UE na 3% czy z Korei/USA na 6? :D Myślę, że Mietek z kieleckiego świetnie to oszacuje
@PatrychoO Też byłbym w szoku. Ja sobie zdaję sprawę, że pewnie przekaz medialny jest trochę napompowany a do tego reprezentacje będą miały ochronę kosmiczną, ale na miejscu piłkarzy jednak by mi się tam jakaś lampka w głowie świeciła
12
@PatrykBarca nie nie. Już niżej była o tym dyskusja. Większość normalnych ludzi widzi konieczność zmian i głupie decyzje. Ale to właśnie skrajna prawica chce ludziom wmówić że można z UE wyjść a gdybyśmy w ogóle nie weszli to byłoby tu lepiej niż jest
22
@macio_944 ale brauniści powiedzą że nie wiesz jakbyśmy się rozwinęli bez UE !!!!!!1111
6
@Ojciec5tkidzieci a ja myślę że z tych 99% co najmniej 75% wykazało by na potrzebę zmian.
Nie wiem na jakiej podstawie masz taką opinię o wyborcach KO. W mojej rodzinie praktycznie każdy na nich głosował i tak samo praktycznie każdy nie jest zadowolony z obecnego rządu. Ale nie ma na kogo innego zagłosować z naszymi poglądami i naszym statusem ekonomicznym
21
@Ojciec5tkidzieci ale to jest proste pytanie na które jest tylko jedna rozsądna odpowiedź... nie wiem nad czym chcesz tu myśleć
Nigdzie tu nikt nie pytał o wady czy konieczność reform.
2
@PeRRy no i tutaj możemy się zgodzić bo polityka UE jest chaotyczna, nieprzemyślana i wali na oślep. Zamknięcie przez Niemców energetyki jądrowej to jawny sabotaż rosyjskiej agentury. Ale ja osobiście bym właśnie szedł w kierunku Chin a nie USA. Pomarańczowy w ogóle sie obraził że to złe dla biznesu i eko terroryzm. A Chińczycy spokojnie, nie torpedują swojego przemysłu ale co roku największe przyrosty w generowaniu odnawialnej energii.
2
@Zelazny_Mike ale uściślij proszę. Uważasz że zmiany klimatu powodowane przez działalność człowieka to szaleństwo czy działania UE w tej kwestii to szaleństwo? Bardzo ważna kwestia bo nie wiem czy warto podejmować dyskusję czy nie :D
1
@kanver_ Czy to małe czy duże zakupy kasuję na samoobsłudze bo jest zazwyczaj dużo szybciej. Ale też ja nie robię takich zakupów jak niektórzy, że mam koszyk wypchany za 4-5 stów. Jak wydam 100 na raz na zakupy to święto. Niestety też te samoobsługowe kasy różnie działają. W Lidlu bym powiedział, że są doskonałe, w biedrze, Kauflandzie czy Carefurze czasami mnie wkurzają. Ale plus jest taki że np u mnie w Kaufie są już te skanery Scan and Go czy jak one się tam nazywają. W każdym razie skanujesz sobie wszystko po drodze i już nie musisz wykładać nic przy kasie.
7
@maroon W piątek tylko reklamy vege opcji? xD Odpał u tych Niemiaszków totalny
1
@clyde masakra :/
1
@LAMC_10 Też podejrzewam, że to z takiego powodu większość. Chociaż na przykład mój tata 99% transakcji gotówką a wszystko na legalu z opodatkowanego przychodu. Po prostu stara szkoła :D Nie powiem, też taki byłem, ale jak już przeszedłem na kartę to nie ma powrotu
0
@LAMC_10 Aż tak to nie, ale widziałem ludzi którzy płacili 10 koła za telewizor gotówką xD
1
@Katalończyk 99 To prawda :D
2
@LAMC_10 dlaczego? Znam wielu bogatych ludzi którzy płacą niemal wyłącznie gotówką. Co prawda sam tego nie rozumiem bo to turbo niewygodne no ale
2
@Safrani no właśnie, ten podział tutaj mi nie pasuje bo ledwo ledwo ale łapiemy się do wschodu :D
6
@macio_944 ktoś serio oddał by czerwone za zielone? xD
0
@kanver_ no my chcemy za zmiennika na skrzydło dać 30
0
@LukaszFan jest u mnie w Tomaszowie hala lodowa. Miała też powstać w Zakopanem ale nie wiem czy już stoi, chyba nie.
@BorzyKrzys uważam że inwestowanie w sporty zimowe jest coraz bardziej bez sensu. Nie bardzo będzie gdzie robić zawody niedługo
2
@gumaz Za pierwszym i co ciekawe właśnie w Piotrkowie :D Moja żona za drugim i nie jestem pewien ale coś mi się kojarzy, że pierwszy raz u tego sukinkota zdawała
4
W nagrodę teraz w meczu w którym będziemy wygrywać 4:0 sędzia pomyli się na naszą korzyść :D
1
@Arkon The PITT sztos. Na bieżąco oglądam też Doctor Larsen (ang. The Doc) całkiem spoko. Rycerz w planach
2
@Cule1234 Ogólnie to szok że nadal 30% (a pewnie realnie z 40) ufa Laporcie
0
@Cochise Ja jednak pozwolę sobie uważać, że traktowanie tego "newsa" jako niezwykle wyrafinowanej strategii dezinformacyjnej Białego Domu, żeby zaskoczyć Iran, jest wysoce naiwne, żeby nie powiedzieć niepoważne.
Co do drugiej kwestii to naprawdę nie rozumiem w jaki sposób połączyłeś KOD, z demokracją bezpośrednią, bazującą na referendum. KOD skupiał się tylko (a przynajmniej takie było założenie) na filarze demokracji tzn trójpodziale władzy, niezależnym sądownictwie. I to w tej sprawie protestowałem. Nigdy nie byłem, a z biegiem lat tylko się w tym utwierdziłem, zwolennikiem przeprowadzania referendum, w szczególności na tematy wymagające specjalistycznej wiedzy. Referendum można przeprowadzić w sprawie chociażby aborcji czy małżeństw homoseksualnych bo to nie jest kwestia wiedzy tylko poglądów/wartości, wiedza jest mniej istotna. Pytanie ludzi o kwestie zbrojeń jest niedorzeczne.
0
@Cochise Myślę, że na 100% to są szachy 185D Pomarańczowego
0
@robsesh Ja natomiast uważam, że powszechne wybory to już i tak wystarczająca władza obywateli. Właśnie dlatego że są to zbyt ważne sprawy, nie powinni o nich decydować randomowi ludzie bez wiedzy i wielu wypadkach wykształcenia. Co jakiś Zenek Bębenek może powiedzieć na temat SAFE? Tylko to co usłyszy w wybranej przez siebie telewizji. Nie zagłębi się do źródeł, nie skonfrontuje kilku poglądów, po prostu będzie myślał to co mu powie ulubiony prezenter tv. Debilizm żeby taki człowiek miał głos w tak ważnej sprawie
0
@FCB_dimiC Kurde zapomniałem, że na końcu żartu trzeba w nawiasie napisać że to żart bo trudno to wyłapać :D
Ps Ja z łódzkiego a też nigdy nie widziałem 20 miliardów, nawet miliona nie widziałem nigdy na własne oczy
0
@Trojanek23 Nie wiem czemu odpisujesz do mnie i piszesz o lewicy ale ok xD
Nie no można zadać pytanie dowolnie ale kwestia bezsporna jest taka, że statystyczny obywatel ma na ten temat gównianą wiedzę. Ja mimo, że uważam się za człowieka w miarę ogarniętego, nie uważam żebym miał wystarczającą wiedzę żeby decydować swoim głosem o takich kwestiach
1
@Foton Nie wydaje mi się, że jest aż tak tragicznie. Jasne zaniedbania były ogromne i wszyscy liczyli że z ruskimi już będzie normalny biznes, no ale psikus. Jednak mamy w Europie super nowoczesne technologie w porównaniu ze sprzętem jaki pokazują Ruscy. A wiesz wydaje mi się, że nawet trochę możemy teraz "zyskać" na tej wojnie w Ukrainie. Do tej pory nikt jakoś bardzo nie myślał o systemach anty-dronowych, a okazuje się, że to jest bardzo ważny element nowoczesnego pola walki.
15
@Trojanek23 Doskonały plan :D Drodzy obywatele czy mamy się zbroić czy jednak lepiej nie? :D Czy lepszy jest kredyt z UE na 3% czy z Korei/USA na 6? :D Myślę, że Mietek z kieleckiego świetnie to oszacuje
7
@PatrychoO Też byłbym w szoku. Ja sobie zdaję sprawę, że pewnie przekaz medialny jest trochę napompowany a do tego reprezentacje będą miały ochronę kosmiczną, ale na miejscu piłkarzy jednak by mi się tam jakaś lampka w głowie świeciła
2
@marcin62 Na podkarpaciu jeszcze trzeba by im wytłumaczyć co to jest 20 miliardów bo nie widzieli takich pieniędzy :D