@LukaszFan jest u mnie w Tomaszowie hala lodowa. Miała też powstać w Zakopanem ale nie wiem czy już stoi, chyba nie. @BorzyKrzys uważam że inwestowanie w sporty zimowe jest coraz bardziej bez sensu. Nie bardzo będzie gdzie robić zawody niedługo
@gumaz Za pierwszym i co ciekawe właśnie w Piotrkowie :D Moja żona za drugim i nie jestem pewien ale coś mi się kojarzy, że pierwszy raz u tego sukinkota zdawała
@Cochise Ja jednak pozwolę sobie uważać, że traktowanie tego "newsa" jako niezwykle wyrafinowanej strategii dezinformacyjnej Białego Domu, żeby zaskoczyć Iran, jest wysoce naiwne, żeby nie powiedzieć niepoważne. Co do drugiej kwestii to naprawdę nie rozumiem w jaki sposób połączyłeś KOD, z demokracją bezpośrednią, bazującą na referendum. KOD skupiał się tylko (a przynajmniej takie było założenie) na filarze demokracji tzn trójpodziale władzy, niezależnym sądownictwie. I to w tej sprawie protestowałem. Nigdy nie byłem, a z biegiem lat tylko się w tym utwierdziłem, zwolennikiem przeprowadzania referendum, w szczególności na tematy wymagające specjalistycznej wiedzy. Referendum można przeprowadzić w sprawie chociażby aborcji czy małżeństw homoseksualnych bo to nie jest kwestia wiedzy tylko poglądów/wartości, wiedza jest mniej istotna. Pytanie ludzi o kwestie zbrojeń jest niedorzeczne.
@robsesh Ja natomiast uważam, że powszechne wybory to już i tak wystarczająca władza obywateli. Właśnie dlatego że są to zbyt ważne sprawy, nie powinni o nich decydować randomowi ludzie bez wiedzy i wielu wypadkach wykształcenia. Co jakiś Zenek Bębenek może powiedzieć na temat SAFE? Tylko to co usłyszy w wybranej przez siebie telewizji. Nie zagłębi się do źródeł, nie skonfrontuje kilku poglądów, po prostu będzie myślał to co mu powie ulubiony prezenter tv. Debilizm żeby taki człowiek miał głos w tak ważnej sprawie
@FCB_dimiC Kurde zapomniałem, że na końcu żartu trzeba w nawiasie napisać że to żart bo trudno to wyłapać :D Ps Ja z łódzkiego a też nigdy nie widziałem 20 miliardów, nawet miliona nie widziałem nigdy na własne oczy
@Trojanek23 Nie wiem czemu odpisujesz do mnie i piszesz o lewicy ale ok xD Nie no można zadać pytanie dowolnie ale kwestia bezsporna jest taka, że statystyczny obywatel ma na ten temat gównianą wiedzę. Ja mimo, że uważam się za człowieka w miarę ogarniętego, nie uważam żebym miał wystarczającą wiedzę żeby decydować swoim głosem o takich kwestiach
@Foton Nie wydaje mi się, że jest aż tak tragicznie. Jasne zaniedbania były ogromne i wszyscy liczyli że z ruskimi już będzie normalny biznes, no ale psikus. Jednak mamy w Europie super nowoczesne technologie w porównaniu ze sprzętem jaki pokazują Ruscy. A wiesz wydaje mi się, że nawet trochę możemy teraz "zyskać" na tej wojnie w Ukrainie. Do tej pory nikt jakoś bardzo nie myślał o systemach anty-dronowych, a okazuje się, że to jest bardzo ważny element nowoczesnego pola walki.
@Trojanek23 Doskonały plan :D Drodzy obywatele czy mamy się zbroić czy jednak lepiej nie? :D Czy lepszy jest kredyt z UE na 3% czy z Korei/USA na 6? :D Myślę, że Mietek z kieleckiego świetnie to oszacuje
@PatrychoO Też byłbym w szoku. Ja sobie zdaję sprawę, że pewnie przekaz medialny jest trochę napompowany a do tego reprezentacje będą miały ochronę kosmiczną, ale na miejscu piłkarzy jednak by mi się tam jakaś lampka w głowie świeciła
@michal26 No tak ale nie wyjdą do otwartej bitwy z armią. Będą atakowali z doskoku, przeprowadzali ataki terrorystyczne, porwania. Wykorzystają kontakty w lokalnych służbach, w polityce i gdziekolwiek jeszcze je posiadają. A do tego duża część ludzi albo ze strachu albo dla korzyści będzie im po prostu pomagać. Żeby zastosować zdecydowane rozwiązanie siłowe to przede wszystkim społeczeństwo musi tego chcieć i być gotowe wytrzymać miesiące lub nawet lata terroru na ulicach. A niestety wydaje mi się, że większość społeczeństwa woli względny zgniły spokój
@michal26 no czyli nie jest proste :D na tej samej zasadzie co proste było wybicie terrorystów w Afganistanie :D to się tylko tak ładnie mówi. Kartele to nie armia która wyjdzie do otwartej bitwy.
@Beztroskii ja np nie twierdzę czy wygląda lepiej czy gorzej pod względem wartości dla drużyny. Twierdzę tylko że jakby mniej chętnie wchodzi w pojedynki po linii do linii końcowej boiska
Wiem że to już na zmęczonego przeciwnika ale czemu Yamal a ogóle przestał wchodzić w takie pojedynki biegowo/dryblerskie jak teraz Roony dwa razy. Wygląda jakby Yamal grał na zaciągniętym ręcznym
0
@kanver_ no my chcemy za zmiennika na skrzydło dać 30
0
@LukaszFan jest u mnie w Tomaszowie hala lodowa. Miała też powstać w Zakopanem ale nie wiem czy już stoi, chyba nie.
@BorzyKrzys uważam że inwestowanie w sporty zimowe jest coraz bardziej bez sensu. Nie bardzo będzie gdzie robić zawody niedługo
2
@gumaz Za pierwszym i co ciekawe właśnie w Piotrkowie :D Moja żona za drugim i nie jestem pewien ale coś mi się kojarzy, że pierwszy raz u tego sukinkota zdawała
4
W nagrodę teraz w meczu w którym będziemy wygrywać 4:0 sędzia pomyli się na naszą korzyść :D
1
@Arkon The PITT sztos. Na bieżąco oglądam też Doctor Larsen (ang. The Doc) całkiem spoko. Rycerz w planach
2
@Cule1234 Ogólnie to szok że nadal 30% (a pewnie realnie z 40) ufa Laporcie
0
@Cochise Ja jednak pozwolę sobie uważać, że traktowanie tego "newsa" jako niezwykle wyrafinowanej strategii dezinformacyjnej Białego Domu, żeby zaskoczyć Iran, jest wysoce naiwne, żeby nie powiedzieć niepoważne.
Co do drugiej kwestii to naprawdę nie rozumiem w jaki sposób połączyłeś KOD, z demokracją bezpośrednią, bazującą na referendum. KOD skupiał się tylko (a przynajmniej takie było założenie) na filarze demokracji tzn trójpodziale władzy, niezależnym sądownictwie. I to w tej sprawie protestowałem. Nigdy nie byłem, a z biegiem lat tylko się w tym utwierdziłem, zwolennikiem przeprowadzania referendum, w szczególności na tematy wymagające specjalistycznej wiedzy. Referendum można przeprowadzić w sprawie chociażby aborcji czy małżeństw homoseksualnych bo to nie jest kwestia wiedzy tylko poglądów/wartości, wiedza jest mniej istotna. Pytanie ludzi o kwestie zbrojeń jest niedorzeczne.
0
@Cochise Myślę, że na 100% to są szachy 185D Pomarańczowego
0
@robsesh Ja natomiast uważam, że powszechne wybory to już i tak wystarczająca władza obywateli. Właśnie dlatego że są to zbyt ważne sprawy, nie powinni o nich decydować randomowi ludzie bez wiedzy i wielu wypadkach wykształcenia. Co jakiś Zenek Bębenek może powiedzieć na temat SAFE? Tylko to co usłyszy w wybranej przez siebie telewizji. Nie zagłębi się do źródeł, nie skonfrontuje kilku poglądów, po prostu będzie myślał to co mu powie ulubiony prezenter tv. Debilizm żeby taki człowiek miał głos w tak ważnej sprawie
0
@FCB_dimiC Kurde zapomniałem, że na końcu żartu trzeba w nawiasie napisać że to żart bo trudno to wyłapać :D
Ps Ja z łódzkiego a też nigdy nie widziałem 20 miliardów, nawet miliona nie widziałem nigdy na własne oczy
0
@Trojanek23 Nie wiem czemu odpisujesz do mnie i piszesz o lewicy ale ok xD
Nie no można zadać pytanie dowolnie ale kwestia bezsporna jest taka, że statystyczny obywatel ma na ten temat gównianą wiedzę. Ja mimo, że uważam się za człowieka w miarę ogarniętego, nie uważam żebym miał wystarczającą wiedzę żeby decydować swoim głosem o takich kwestiach
1
@Foton Nie wydaje mi się, że jest aż tak tragicznie. Jasne zaniedbania były ogromne i wszyscy liczyli że z ruskimi już będzie normalny biznes, no ale psikus. Jednak mamy w Europie super nowoczesne technologie w porównaniu ze sprzętem jaki pokazują Ruscy. A wiesz wydaje mi się, że nawet trochę możemy teraz "zyskać" na tej wojnie w Ukrainie. Do tej pory nikt jakoś bardzo nie myślał o systemach anty-dronowych, a okazuje się, że to jest bardzo ważny element nowoczesnego pola walki.
15
@Trojanek23 Doskonały plan :D Drodzy obywatele czy mamy się zbroić czy jednak lepiej nie? :D Czy lepszy jest kredyt z UE na 3% czy z Korei/USA na 6? :D Myślę, że Mietek z kieleckiego świetnie to oszacuje
7
@PatrychoO Też byłbym w szoku. Ja sobie zdaję sprawę, że pewnie przekaz medialny jest trochę napompowany a do tego reprezentacje będą miały ochronę kosmiczną, ale na miejscu piłkarzy jednak by mi się tam jakaś lampka w głowie świeciła
2
@marcin62 Na podkarpaciu jeszcze trzeba by im wytłumaczyć co to jest 20 miliardów bo nie widzieli takich pieniędzy :D
2
Napiwno :D Chyba jakby cały zarząd nerki sprzedał xD
1
@Criss18Barca za 4 lata przypomnę ci że się z pani redaktor śmiałeś a jej się po prostu przyszłość objawiła :D
2
@Vegeta88 dokladnie :D w gimnazjum na wycieczce tak się zaciąłem że z tydzień nic nie było. Jednak co swój kibelek to swój
24
@michal26 No tak ale nie wyjdą do otwartej bitwy z armią. Będą atakowali z doskoku, przeprowadzali ataki terrorystyczne, porwania. Wykorzystają kontakty w lokalnych służbach, w polityce i gdziekolwiek jeszcze je posiadają. A do tego duża część ludzi albo ze strachu albo dla korzyści będzie im po prostu pomagać. Żeby zastosować zdecydowane rozwiązanie siłowe to przede wszystkim społeczeństwo musi tego chcieć i być gotowe wytrzymać miesiące lub nawet lata terroru na ulicach. A niestety wydaje mi się, że większość społeczeństwa woli względny zgniły spokój
23
@michal26 no czyli nie jest proste :D na tej samej zasadzie co proste było wybicie terrorystów w Afganistanie :D to się tylko tak ładnie mówi. Kartele to nie armia która wyjdzie do otwartej bitwy.
2
@Rastafarnianin mimo wszystkich wad to jednak wylosowaliśmy turbo dobrze miejsce urodzenia
21
@michal26 jakby to było takie proste to już dawno by sie stało ;)
2
@tbas ta wypowiedź jest oczywiście głupia ale w tej sytuacji nie ma dobrego rozwiązania. Tak czy tak kraj spłynie krwią :/
0
@Cule1234 w zasadzie to nie mam przeciwskazań. Pogoda nie rzutuje w żaden sposób ani na rozgrywki ani na przygotowania
0
@Beztroskii ja np nie twierdzę czy wygląda lepiej czy gorzej pod względem wartości dla drużyny. Twierdzę tylko że jakby mniej chętnie wchodzi w pojedynki po linii do linii końcowej boiska
8
Wiem że to już na zmęczonego przeciwnika ale czemu Yamal a ogóle przestał wchodzić w takie pojedynki biegowo/dryblerskie jak teraz Roony dwa razy. Wygląda jakby Yamal grał na zaciągniętym ręcznym
1
No fajne zmiany, czemu w 88 minucie
1
Ulala ale strzał
2
@Soetie @July_6_BcN stawaj w obronie
6
@Arkon w ogóle bym nie wydawał pieniędzy na napastnika w tym sezonie. Obrona dużo pilniej potrzebuje wzmocnienia