yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@zalo88 ja zgadam się z tym. W ogóle nie widać ręki ani pomysłu trenera. Nawet gdyby grali na wrzutki tylko, to jest to pomysł. Ataki skrzydłami? Taktyka.
Ale u nas jak jest dobrze to jest stara dominacja i kontrola. A za chwilę zawodnicy nie umieją wyjść z piłką z pod pressingu Osasuny, która sadza na nas atak pozycyjny, na ktory my nie potrafimy odpowiedzieć kontrą.
Ale po Setienie i Koemanie boję się każdego trenera. Myślę, że koniec z trenerami drugiego składu. 2 razy wapaliło ale nie zawsze się uda.
Ktoś z pomysłem. Ale kto? Kto by nie przyszedł musi mieć szczęście i odpalić z wynikami w 1 sezonie. Szczęśliwe losowanie w LM. Walka do końca w LL nawet przegrana. Inaczej w hiszpańskim piekiełku już go nie ma.
I naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić takiego trenera. A Flick i Nagelsman nie są dla mnie żadnym dobrym pomysłem. Choć to w sumie trenerzy, którzy jak w Bayernie zaakceptowali by zakupy przez klub, a nie celów wskazanych przez trenera.
Klopp z Guardiolą są za drodzy kontraktowo i wydatkowo. Po prostu nie stać nas na ich potrzeby odnośnie składu.
Arteta był by odpowiedni z obecną pozycją, ale tylko ktoś zmęczony Anglią odszedłby z niej na rzecz Hiszpanii.
Dodatkowo pisałem o tym wcześniej. Obecnie bardzo trudno będzie pokonać Real. Skład młody ale już zgrany. Dochodząca gwiazda odpaliła na bardzo wysokim poziomie. Klub w dobrej (a przynajmniej na to wygląda) kondycji finansowej. Z zapatrywaniem na gwiazdy. Ciężko zbudować coś przeciwko temu z naszymi obecnie możliwościami. Jedyna szansa, że doradcy Mbappe i Erlinga wskażą im, że granie w Realu bez realnego przeciwnika w lidze wcale nie musi przenieść się na poziom medialny i wielkości. Kiedy Barca była wielka? Kiedy miała za przeciwnika wielki Real.
Jeden bez drugiego robi tą ligę po prostu nudnawą i przewidywalną.
Osobiście jeśli miałbym kogoś chcieć na stanowisku to Ten Hagga. Nie poradził sobie w MU ale tam miał inne problemy. I duże zaległości drużynowe względem topki oraz problemy z czołowymi zawodnikami.
Wierzę, że w tak młodej Barcelonie byłby w stanie ogarnąć jak w Ajaxie. Bo nam jest po prostu potrzebny człowiek, który wymusi na zawodnikach pressing i poruszanie się bez piłki. Bo chyba tego brak. Widocznie brak.
Drugi kandydat to Ernesto Valverde. Może przegrywaliśmy z nim w sposób spektakularny i nie byliśmy gotowi na końcową faze sezou. Ale to był trener który na każdym froncie potrafił zmotywować drużynę i pchać do wypracowania przewagi która powinna starczyć do samego finiszu. Z nim natomiast nie liczyłbym na LM szybko. Ale w sumie czy ktoś obecnie liczy na nią?
1
Jak pokazał przykłada Arsenalu czasem przychodząc do byrdelu potrzebujesz czasu aby narzucić swoją wizję i posparzatac to co nie pasuje.
Żaden trener, choć to by był Pep nie dostanie w Barcie 2 lat na budowanie, bez sukcesów.
Xavi wygrał Ligę w innym stylu niż poprzednia Barca. Ten sezon ma słaby choć w lidze gdyby nie Jude, Real wcale by nie wiódł roli dominującej.
Ale styl nie jest taki jak oczekują kibice. I trener 3 roku nie dostanie.
Najlepszym przykładem jest Valverde. Polfinal LM, Mistrz LL i Finał Cdr poskutkowały zwolnieniem. Przez styl porażkę z Liverpoolem po mimo genialnego 1 meczu. Ale zbierało się więcej na to. Po prostu czara goryczy się przelała. A jak widzimy nie powinna.
Klops nie awansował do LM. Tytułami przegrywa z MC. A jednak nikt tam nie myślał nawet o zwolnienie go. A co najlepsze miał kibiców za siebie. Nie tych internetowych (choć tych też) tych że stadionu, najbardziej związanych z klubem. A to o czymś świadczy.
A teraz realnie. Ile wytrzymałby klopp na posadzie u Nas nie awansując do LM?
0
@Maker0 od kilku lat byliśmy przekonani, że Barcelona nie potrafi sprzedać drogo zawodnika. I okazało się to nie prawdą. Nie potrafili sprzedać zawodnika drogo, musieli schodzić z ceny z uwagi na kosmiczne pensje graczy, których nie chciał płacić nikt inny.
Więc w przypadku Fdj 60 mln to będzie dobra cena. Choć jest pewnie wart przy cenach innych graczy (z portugalskich klubów) ze 100+ lekko. Niestety:
https://www.capology.com/player/frenkie-de-jong-35562/
przy takiej pensji to nie ma co liczyć, że ktoś da 100 mln.
0
@Luccas za taką pracę im płacą. A ich celem jest obecnie wzmacnianie MC.
4
Zejdźmy na ziemię? Pep? Klopp? Mają możliwości warszatotowe o ile mają możliwości kadrowe. Pep bierze obrońców za 100mln, a wy wierzycie że zrobi samograja z tego co ma?
Trenera z topu było brać w momencie jak wzieliśmy Xaviego. Wtedy były pieniądze na Lewego itp. Obecnie powinniśmy spuścić z tonu. Wziąć kogoś kto potrafi pracować z tym co dostaje. I iść w stronę przyhamowania z płacami i wydatkami.
Szukać takich Arujo którego bierze się za "grosze" ogrywa i sprzedaje.
Tylko głupi nie umie się dostosować i tkwi w przeszłości. A my na takiego wyjdziemy.
Real jest w primie finansowym. Marzą o Erlingach i Mbappe. I stać ich na to. A my dalej wozimy dup....niż głowę i próbujemy grać jako topowy zawodnik na rynku transferowym, z pustym portfelem.
Później weźmie się Kloppa albo Pepa nie da mu się możliwości transferowych i wielki płacz, że przegrywa się z Realem na każdej stopie. Bo przecież to właśnie przez chorobliwą zazdrość do kolejnych zdobywanych LM wpadliśmy w takie szastanie kasą, że głowa mała. Bo własnie podwórko było za małe.
Nie zawsze trafi się R10 albo Messi. Pora zbudować solidne podstawy. Nauczyć się sprzedawać i pracować z tym co się ma. A po woli wrócimy do formy.
Zresztą proponuję zobaczyć które miejsce zajął Klopp z Liverpoolem w poprzednim sezonie. Gdyby u nas coś się zdarzyło takiego to wiadomo, że to by była jego wina. A nie graczy i zespołu. Zupełnie inna klutura pracy niż w Anglii. Gdzie po mimo braku awansu do LM nikt nie chciał jego zwolnienia.
0
@MOLESTA Juvenalia to nie Barca Atletic.
8
Niestety statystyka jest wyłącznie statystyka. Jest jeszcze presja i wymagania ligi. Gdyby w tej śmiesznej Hiszpanii stałe były 4-5 drużyny walczące o mistrza wszystko było by łatwiejsze.
Taki Klopp mógł zająć 7 miejsce i nie awansować do LM. A i tak wszyscy chcą aby został. Bo jest managerem drużyny pełną gębą. Drużyny która 30lat czekała na mistrza. A u nas niestety jest Real i My. Jak nie my to Real. I to boli wszystkich. Dwa razy bardziej. Przegrywamy dramatyzujemym. REAL wygrywa również płaczemy. I przez to jest takie ciśnienie.
Xavi wygrał majstra. Ma gorszy sezon. Może w nastwpnym było by lepiej. Ale tu nie ma prawa być słabszego sezonu. I takiego poziomu gry. Bo jeszcze porażki można przeżyć. Ale stylu już nikt nie łyknie. Dlatego tak ciężko znaleźć tu trenera na lata. Bo presja jest przeogromną.
EV zwolniono po mistrzostwie, półfinale lm i finale cdr. Obecnie to wydaje się śmieszne.
1
@Arczi57 A skąd informacja że Flick go nie chce? Nie ma się też co oszukiwać że hansi tu nie przyjdzie.
0
Gdyby ktoś dał za niego 70 milionów to laporta już by go tam dowoził swoim prywatnym autem.
1
@Kulakula jeśli jeden kibic pyta drugiego o takie aspekty to pokazuje jak jednowymiarowym zespołem się staliśmy.
Guardiola jak potrzebował wystawił na Real MoU Puyola na DM. Guardiola jak potrzebował to wymyślił sobie nie grającego od 2 lat regularnie Stonsa na DM z przejściem na 4 obrońce w defensywie. Enrique jak potrzebował większego pressingu to przechodził na 3 obrońców którzy potrafili się ustawiać.
A teraz? Jak nie mamy 1 do 1 na daną pozycję to płacz, bo zawodnik z lewego skrzydła nagle nie umie pobiec po prawym?
PRzychodzi Cancelo na prawą obronę i koleś gra od lewego ataku, przez środek pomocy, po prawo skrzydłowego. WIęc to pokazuje gdzie my jesteśmy zespołowo. Bo u nas pomocnik nie może zagrać na DM ale jak gra to zapomina się cofać. Kounde który miażdżył w Sevilli nie potrafi się ustawić w obronie. Jak przeciwnik atakuje, to obrona wbiega w bramkę zostawiając 11-16 metr wolny i sztab szkoleniowy tego nie widzi? To trwa cały sezon. Widać to w meczu, na powtórkach. A trener nie widzi bo mu koncepcja z Oriolem odpadła. Bo ten miał z 5 treagicznych pomyłek, stracił zaufania a trener nie ma pomysłu jak to zmienić?
Ale wracając do twojego pytania. Nie obchodzi mnie kto. Fermin. Jakiś młodzieżowiec. A nawet Lewandowski. Jak jest potrzeba to trzeba tak grać i nie ma że ja jestem 9. Jak ktoś by tak Mou powiedział jutro by się pakował. To jest drużyna i jak trzeba gra się bez napastnika (tak grał MC i zdobywał mistrzostwo).
Można przejść też na 442 z Lewym i Rouqe, i Ferminem w diamencie. Tylko trzeba mieć pomysł i pewne rzeczy przetrenować. Każdy z powołanych młodych mógł być przygotowany do jakieś roli. A nie wygląda na to by byli.
I później: Kim mamy grać?
A kim będziesz grał jeśli Yamal dostanie kontuzji?
On ma 16 lat. Rośnie. Tkanka mięśniowa nie jest jeszcze jak u dorsosłych. Kontuzje go omijają. Do czasu....wtedy nie będzie już nikogo do grania. A obecnie można korzystac na słabym sezonie. I ogrywać takiego właśnie Koubarsiego. Bo jest ku temu podstawa. Braki kadrowe nią są.
Nasz cel to powinno być 3 miejsce. Uda się lepiej? Super. Nie uda się to wyciągnijmy jak najwięcej z nieudanego sezonu.
1
@Dalhi nie było. Startuje do piłki. Obrońca ewidentnie wchodzi w niego przy grze bez piłki. A ten próbuje go wyminąć. Jaki to jest faul z jego strony nie potrafię powiedzieć. Tym bardziej że to atak obrońcy w biegnącego piłkarza.
Jaka tam.zolta? Nie wspominając w ogóle że to najprawdopodobniej nie faul Rouqe nawet.
Warto obejrzeć z ciekawości.
1
@norbi77 zgadzam się że w obu przypadkach nie na mowy o karnym. Tak jak naprzyklad w meczu Psg Newcastle. Var jest zbawieniem dla piłki. Ale przez to że dużo zasad jest niejasnych, a dodatkowo dostepnosc użycia nie jwst znan przeciwtnym kibicom (co widać po autorze posta), widać jak błędnie wpływa na piłkę.
Dla mnie osobiście Var musi przejść zmiany. Szczególnie w odniesieniu do spalonego. Przez to że sędziowie nie podnoszą chorągiewki "bo var" zweryfikuje, dochodzi do patologicznych sytuacji. Var powinien każdego spalonego zgłaszać do odgwizdania. Inaczej w puszczonej akcji beż bramki obrońca może wybić na różny. Po różnym bramka nie zostanie już zweryfikowana. A przy spalonym nie miało prawa jej być.
Na necie jest też filmik z ligi francuskiej zdaj się. Gdzie boczny podnosi chorągiewkę. Główny odgwizduje. Ale napastnik biegnie z 3 sekundy i strzela. Pokazuje że nie słyszał. Po chwili Var zglasza brak spalonego. A sędzia uznaje gola. Choć na filmie wyraźnie widać że podniósł rękę i odgwizdał spalonego.
Dlatego obecnie nie ma co patrząc na gwizdek tylko się gra.
4
Yamal zapowiada się niesamowicie i najprawdopodobniej będzie się tylko tak zapowiadał. Czemu? Bowiem oczekujemy gry i opieramy ją na 16 latku. Szesnastolatku!!
Czemu Messi mógł być wielki? Bo mógł robić swoje i nie przejmować się swoimi błędami i startami. A tych było sporo. Tylko po zwycięstwach nikt ich nie pamięta. Dodatkowo Messi miał R10 Xaviego Inieste Puyola do wsparcia. Graczy którzy robili grę. On miał tylko błyszczeć. Dla tych którzy nie wiedzą niech zobaczą ile minut rozegrał Messi w swoim pierwszym sezonie i czyim był zmiennikiem. Jak w drugim sezonie wymieniał się minutami na równi z Lucovicem. I dopiero w 3 sezonie ciężar już siadł na niego gdy był gotowy.
A Yamal MUSI grać i nie rzadko cały wymiar spotkania. Jak kończy Pedri Gavi Balde każdy widzi. Messi był Bogiem pod względem odporności na urazy. Oby Yamal miał tą samą przypadłość to może być naprawdę wielkie.
Chciałbym w tym sezonie zobaczyć z przodu choć w jednym meczu
Ferrari Rouqe Yamal
0
@mekston ale wiara LEwego, żeby biec, bo Yamal da radę, to było widoczne gołym okiem....człap, człap, człap
0
W końcu kiedy od jakiś 15min obrona wygląda solidnie i pracuje jak należy treneiro robi dwie kluczowe zmiany w tej formacji.
Obyśmy nie płakali.
0
@Piorun nie moze. Var nie pozwala sprawdzać w przypadku żółtej kartki. A taką dał. Tylko bezpośrednia czerwona może być sprawdzana.
0
@P33ck niestety nie stać nas raczej na taki kontrakt trenerski. Poza tym należy pamiętać, że w Anglii jednak mieli takie budżety, że kupowali kogo chcieli do zepsołu.
0
@Heros11 tez pamiętam ten post.
0
Wow. Od 1 meczu miał sytuacje. Partoilił ale je miał. To samo z Ferranem. Naprawdę moze dadzą radę.
0
@kosiarz92 bzdura. Guardiola najpierw wyrzucił by połowę zespołu, później musiał by dostać z 300mln na uzupełnienia( szczególnie w defensywie) i na gracza pokroju KdB. Później możemy możemy mówić o grze.
0
Środek obrony w tym sezonie to dramt. Kompletny brak pojęcia gdzie się ustawiać. Jak się ustawiać. A nawet czy się ustawiać. Zobaczcie sobie każdą akcje przeciwnika z boku. JEśli pójdzie piłka zwrotna w kierunku środka + 16 metra od nas nie ma tam nikogo. Dziura.
0
@Lama20 a co miał zrobić bramkarz z takim strzałem?
0
Gundo pięknie. Idziemy po 3:0 bo 2 to niebezpieczny wynik dla nas.
0
Gra Kounde w ustawianiu jest po prostu skandaliczna.
1
@xvcWinterSoldier dlatego, że duża część państw tej federacji azjatyckiej nie uznaje Izraela jako panstwo.
6
To jest przerażające, że Alaves rozgrywa piłkę z nami bez większego problemu. Ma płynne przejście z defensywy do ataku i szybki kontratak. A my co? Nie potrafimy przy piłce 15 sek się utrzymać.
Do czego Xavi doprowadził ten zespół to ja nie wiem.
0
Nie ważne kto. Oby to był któremu pozwolą ułożyc zespół do stylu a nie będą trzymali się ciągle jednego i tego samego. Pozycyjny pozycyjny pozycyjny. I płacz że potrzebujemy gwiazd na każdej pozycji aby wygrać zdecydowanie z Osadunami Getafe i Valladoidami.
0
Serio uważacie, ze nie było faulu Arujo? Bez przesady. Trochę obiektywizmu.
6
Przerażające jest, że mając takich piłkarzy nie potrafimy po prostu przystrzymać piłki i zabić meczu. Kiedyś oni by nie dotkneli nawet piłki, nie mówiąc o przeprowadzeniu akcji. A teraz jesteś kinicem Barcy, oglądasz mecz u siebie z Osasuną, prowadzenie 1:0 i przeciwnika w 10 i drżysz o wynik. Quo vadis Xavi
0
To co pisałem. Akcja bokiem i wycofanie pod 16 metr. Nikogo z Barcelony aby tam pilnować. I tak jest w każdej akcji gdy pilka jest wycofana