yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jaką akcję w 2 połowie zrobiła Barca? Pamięta ktoś choćby jedną?
0
@Davvd gdyby było choć 10 wrzutek. Ale nie ma nic.
0
@arsenallondyn0 działa
0
Masz takjiego Kounde w skladzie i przez pół sezonu widzisz po 2-3 krytyczne sytuacje spowodowane w meczu przez niego. A później patrzysz, ze koleś jest w 11 (pół)sezonu. Serio? Z takim sabotażem własnej drużyny?
3
Xavi....nie spodziewałeś się co?
0
@Krtg każdy kto chce to zobaczyć, ten widzi. Dawno pisałem, że bez względu na efekt nie ma u nas powtażalności i pomysłu. Nie umiemy grać na wrzutki aby wykorzystać lewego. Nie umiemy grać na wejście na skrzydło. Na ścianę zagrania nie istnieje. Prostopadłe na wybieg? Jak kot napłakał. Gra jest jakaś stateczna. Niby jest podstawa jak piłka idzie na wycofanie ale w tym momencie nie ma ruchu z przodu aby zagrać prostopadle. W ostatnim czasie tylko Ferran wychodził do prostopadłych piłek. I Rouqe potrafił znaleźć się w sytuacji do otrzymani podania. Reszta to zejście do lewej Yamala.
I na tym kończy się fantazja w taktyce Xaviego.
0
Fajnie, że w końcu gramy w stylu mało sytuacji, ale ze skutecznością.
5
@kuz mieliśmy szanse wyrobić sie w 30 sekund. Ja nie wiem jak ich odcina w takich momentach. Ale znowy po prostu staneli :D
1
Taaa. Z 20 mln odszkodowaniem dla Broghtonu. Na pewno.
Jedynym trenerem z którym powinni rozmawiać to Ernesto Valverde.
I tyle w temacie.
Małe wymagania transferowe. Potrafi grać tym co ma. Zna klub. I nawet w hu....stylu grania był w stanie osiągnąć półfinał LM, Mistrzostwo i final CdR. Co obecnie wydaje się abstrakcją.
Poza tym kto nie przyjdzie przygotujmy się i tak na lata posuchy. Real będzie obcenie w primie ze swoją sytuacją finansowo, kadrową.
My natomiast powinniśmy szukać trenera pod budowę, który wystartuje z tym co mamy. Pokończy kontrakty typu 36mln+ dla FdJ. Wprowadzi drabinkę płacową opartą na chęci grania dla klubu. A nie dojenia go.
Wtedy może za 3-4 lata coś się ustabilizuje. Trafi się jakaś mega gwiazda jak swojego czasu R10, Ronaldo albo MEssi. I klub odpali. Na razie natomiast BArcelona rzucając się ze swoim "gramy o wszystko" wygląda jak koleś z nożem, który przyszedł na strzelaninę.
0
@4Fabregas4 jaki to DM co nie gra w obronie?
W ogóle spójrz na jego liczby. I to co wyprawia w tym sezonie. Teoretycznie nie widzimy gry bez niego. A tak naprawdę wyprowadza piłkę cofając się w linie obrony, spowalniając grę. A później nie wraca ze środka pomocy grając jako ostatni pomocnik. NO sorry ale na DM to on kompletnie się nie nadaje.
Bez wsparcia prawdziwego DM po prostu nie istnieje i dubluje się z Pedrim.
1
Serialnie boję się końcówki sezonu.
Atletico gubi głupie punkty, ale pod ścianą potrafi zachować żelazną dyscyplinę, kiedy trzeba.
Atletic gra na wysokim poziomie i jak się rozpędzi może pojechać na fali wznoszącej.
My natomiast gubimy obecnie punkty już z każdym. Gorzej gramy ze słabszymi. Nie ma już znaczenia gra u siebie czy na wyjazdach.
Aby trener nie sprawił nam niespodzianki i nie zostawił nas poza LM.
0
Oglądam skróty z ligi francuskiej. Pięknie PSG jedzie z finansowym fair play. Imiona na koszulkach są po chińsku. Pewnie kontrakt na 50mln za to :D. Można?
1
Gratulacje dla Granady za bardzo fajny mecz. Gratulacje dla Barcelony, że jednak podjęła walkę po każdej straconej bramce. Brawo dla sędziego za bardzo wysoki poziom sędziowania i nie przeszkadzania w grze.
Pretensje do Naszego trenera za to co robi z tym zespołem. Człowieku pozostaw przygotwanie asystentom. Nie popsują więcej niż ty. Sam pooglądaj trochę meczy po Europie. Zaqobserwuj jak przechodzi się z 4 do 3 w obronie tym bardziej, że masz 3 nominalnych śr obrońców na boisku. Naucz się przekonywać pomocników do cofania się na 11-16 metr w obronie. Naucz się, że ktoś musi blokować piłki wycofywane. Naucz się, że ustawienie obrońcy dużo częściej ma większe znaczenie niż warunku fizyczne. Przyjrzyj się grze Kounde, który poza ostatnimi minutami nie odpowiadał za żadne zadania na boisku. Porozmawiaj z Fdj że jesli rozgrywa z obrony to niech tam już zostaje. Bo wychodzi na środek boiska ale z niego nie wraca. Albo niech gra z przodu a Gundogan niech gra na rozgrywającym DM. Zrób cokolwiek czego nie robisz od pół roku.
0
@kanver_ bez przesady. Nie ma czego zarzucić Grenadzie. 2-3 razy się położyli. To jak na taki mecz nadzwyczajny wynik. Grają jak równy z równym. I na pewno należ im się szacunek.
0
@mekston nie musi. Mięśnie mu nie wytrzymają jak Gaviemu, Balde i Pedriemu.
0
@Qaz123 i to jest słuszna uwaga. Koleś może mieć dobre mecze ale wiadomo, że będzie miał i słabsze. Ale nasz trener nie widzi niczego poza czóbkiem własnego nosa. I myśleniem co powiedzieć na wytłumaczenie na konferencji.
0
Xavci zrezygnuj. To nie jest przypadek, że twoja drużyna po strzeleniu bramki kolejny raz nie potrafi się kur...ustawić z tyłu. Czlowieku co ty zrobiłeś z tym zespołem z tyłu to brak na to słów. Oni nie wiedzą gdzie mają dosłownie stać.
1
@FcPortoFan1999 różnie to wygląda w zależności od kamery. Ale chyba wbił lewą ręką.
0
6 drużyn straciło więcej bramek w Lidze niż Barca. Z czego żadna nie jest w top10 ligi. Ahaha. Naprawdę budzi to uśmiech.
0
Ahahaha. Naprawdę mecze Barcy są mega ciekawymi widowiskami.
0
@szymonekk kamera zza jego pleców pokazała, że to było praktycznie sam na sam. Chyba chciał zaskoczyć Lewego nim ten podniesie głowę przy strzale.
1
Jaka jest rola Kounde na boisku? Nie atakuje skrzydłem. Nie broni. Nie rozgrywa. Ma udział w każdej kluczowej akcji przeciwnika.
Kur....przejdz na gre 3 obrońcami Xavi. Cancelo z przodu coś chociaż gra w przeciwieństwie do Pedriego Fdj i Lewego.
0
@Pogba generalnie jest chyba jakiś zakaz strzelania. Bo nawet Gundo który w MC zdobywał kila bramk w MC z przedpola nie próbuje.
1
Ktoś mi wytłumaczy po kiego ..... Fdj wyprowadza każdą piłkę z linii obrony? Czy naprawdę nie może tego zrobić któryś ze środkowych obrońców, Andreas z pozycji DM, a FDj zrobić przewagę w środku?
Cieżko oczekiwać, że defensywna Grenada w każdej sytuacji wyjdzie wysokim pressingiem i da sobie wciągnąć zawodników.
Na boga przyspieszcie to rozgrywanie.
0
@Gall Messi był zbawieniem, ale i w pewnym momencie problem Barcy i jej trenerów. Super było go mieć. Ale gdy nie miał dnia i po prostu człapał drużyna stała. W pewnym momencie miał bardzo destruktywny wpływ na grę. Ale jasne bronił się statystykami. Trzeba było znaleźć na niego sposób żeby grał a nie opierać na nim WSZYSTKO.
Dodatkowo każdy trener po Enrique nie potrafił przygotować go na końcówkę sezonu i najwazniejsze mecze. Po finale LM z MU potrafił od ćwierćfinałów zagrać po jednym dobrym meczu. W lidze po lutym stawał. To był problem trenerów, że on wolał być gotowy na kadrę.
1
@Michas_13 rozumiem. Gdyby dostał piłkę po ziemi to by zapytał się gdzie ma ją władować. Źle wyszło. Szkoda że Gundo nie kończył sam. Może Lewy był zaskoczony (jasne że należy oczekiwać, że nie będzie). Ale mecz to mecz. Nie wszystko wygląda z poziomu murawy, tak jak na kamerach. Nie strzelił. Zdarza się. Bardziej martwi, że z takim rywalem powinien mieć z 5 takich sytuacji.
6
Bez przesady z tym Lewym. Jasne powinien być gol. Ale nie takich nie strzelali lepsi. Dostał podniesioną piłkę nie mając kontroli gdzie ją kopie. Po prostu był tam obrońca i zrobił swoją robotę.
0
@Maynard666 chłopie ogarnij. Strzał w okno z bliskiej odległości. Nie do obrony. Gdzie byłą druga linia pilnująca wchodzącego z drugiej linii pomocnika to uj wie.
4
Standardzik. Piłka lekko wycofywana w kierunku 11 metra, a obrona nie potrafi tego zblokować bo przecież NIKT kur....nie musi pilnować linii pola karnego i wchodzących z głębi zawodników.
2
Grany z przedostatnią drużyną a nie potrafimy stworzyć akcji. Czy to bokiem, czy to skrzydłem. Ba nawet do strzału z 30 metra nie jesteśmy w stanie stworzyć sytuacji (pomijając, że u nas i tak nikt nie uderzy). To jest straszne, że Xavi (jeden z najlepszych pomocników świata) nie ma wizji na wymyslenie schematów gry w środku pola. Fdj Pedri i Gundo wyglądają jak by każdy z nich grał na innym boisku.