yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Nasz problem obecnie leży zdecydowanie w pomocy. Każde wykopanie RSSS kończyło się wczoraj (ale i we wcześniejszych meczach) przejęciem piłki w środku. Wjeżdżali tam jak chcieli. My natomiast nie mamy rozegrania w tej strefie w ogóle.
Dopiero w ostatnich 10 min odpalił Pedri i obraz gry się zmienił. Problemem naszego środka jest to, że w ostatnim okresie poza Gundoganem, mało kto potrafił wygrać pojedynek 1 na 1, mając przeciwnika przed sobą. Ani Gavi ani Fermin (choć ten już bardziej), ani tym bardziej Oriol technikami nie są. I nie potrafią utrzymać posiadania piłki, a tym bardziej stworzyć przewagi w przodzie z piłką przy nodze jak kiedyś np Iniesta. Dlatego fajnie wyglądała gra z Yamalem, Felixem na skrzydłach i szybką grą, gdy nie umieliśmy trzymać piłki. Ale już ze statecznym Lewandowskim tak nie będzie. Chyba, że zacznie on naprawdę atakować pole karne.
Dlatego tak wyczekujemy powrotu Pedriego i Fdj aby stworzyć tą przewagę z piłką. Ale kiedy oni wrócą będziemy mieli problem z miejscem w składzie. Bo będzie go brakowało dla Raphini, Yamala, Ferrana. A tym bardziej dla młodej brazylijskiej gwiazdeczki, która ma pojawić się zimą.
Ciężki orzech do zgryzienia. Ale gra niedługo powinna wyglądać lepiej. Dużo więcej akcji dla Lewego i Felixa pod bramką. No chyba, że skład się posypie.
Kolejny problem jaki widzę to organizacja środka obrony. Mamy 4 naprawdę mocnych zawodników (ok kontuzja i może być zaraz 2-3). Ale nadmiar też nam będzie doskiwerał. Bo grania dla obrońcy jest najważniejsze. Wtedy ma pewność wślizgu, trzymania linii. Sami widzieliśmy co pokazał w pierwszych swoich dwóch meczach Inigo. A teraz? Martinez gra świetnie. Dodatkowo jest bezbłędny w grze górą, a i piłkę wyprowadza znakomicie. To wpływa na brak gry Andreasa, który jest w świetnej formie również i raczej błędów nie popełnia. Choć w tym sezonie gra do przodu kuleje. 3-4 mecze bez gry i forma poleci (chyba, że szykują go na zarobek)
Arujo? Klasa sama w sobie. Ale nie na prawej obronie. Bo tam powinien grać Cancelo, który nie daje nam tego grając w pomocy, co daje normalnie. Jednak z Arujo na prawym przy wyjściu przechodzimy na 3 środkowych obrońców Arujo-Kounde-Inigo, a Balde może lecieć po skrzydle. Co wygląda fajnie. Ale zabija Cancelo. To też orzech do zgryzienia dla Xaviego. Co zrobić z Kounde, który jest ostatnio eklektyczny (podanie do Oiarzabala na sam na sam wczoraj, nieodgwizdany faul na karnego) i dużo więcej dawał drużynie na skrzydle.
0
@partymaker tylko, że MC miał więcej strzałów jednym meczu niż my w 5 ostatnich razem wziętych.
0
@Compadre tak samo było w poprzednim meczu z nami. Strzał życia i jakaś odbitka co minęła w niemożliwy sposób całą defensywę.
Taka piłka. Dwie akcje. I bramka choć to oni atakowali cały mecz.
0
Transmisja sie zawiesila. Jest go?
0
Dobra. Może to herezja ale dawaj tego Oriola za Gaviego i niech Gundo idzie na środek rozegrania, bo Yamal nawet jednej piłki nie dostanie.
Mamy takich grajków a w środku nie istniejemy. Błędem jest tez granie Arujo na skrzydle, jeśli do tej pory (do klasyku) Cancelo tam dawał super granie.
2
Jak Xavi wpuści znowu Yamala na leww skrzydło to po prostu zepsuje jakiekolwiek granie.
0
Trzeba przyznać, że Inigo po słabym początku w pierwszych swoich meczach, naprawdę jest solidny. Kounde natomiast odwrotnie, jest mega elektryczny.
3
Wow. Mimo wszystko Xavi zaimponowałaś zdejmując Lewego.
1
Lewy do zmiany. Nic nie dają te jego zejścia. Wygląda to koszmarnie. Zero pogrania piłką.
1
@don'T.R.I.P.e Poszło pewnie pod "delikatne dotknięcie", jak kilka meczy wczesniej z Yamalem. Ale tu wg mnie czysty karny. Napastnik nie jest duchem żeby przez tą nogę przeniknąć. Przeszkodziła mu iść za piłką więc nie ma znaczenie lekko czy mocno. No ale...
2
@don'T.R.I.P.e w przypadku Lewego Var nawet nie miał prawa interweniować, bo nie było w polu karnym. Więc nieodgwizdanie to wina sędziego boiskowego.
0
@DonAndresFCB kiedyś się skończy ????
0
Na ma Ferrana i brak niewidocznej roboty napastnika. Lewy to jest kur....egzekutor jak podać piłkę. A nie w wieku 36 ciągać na rozegranie
1
Tak naprawdę, to za co?
Co zrobił w tym roku, żeby dostać tą nagrodę?
0
@wodztek97 nie można tak mówić. Real nic nie miał. 1 akcja ta na 1:2 i strzał życia. Wystarczyło.
Zmiany jakieś musiał robić. Wpuścił co było najlepszego. Poszedł w ofensywę i przegrał... Zdarza się.
1
Dramat. Znowu dziwna piłka. Pilkarz Realu nie opanowuje jej, ale ta oczywiście jakoś przelatuje nad obrońcą, tak że nie można jej wybić. Masakra.
1
Yamal na lewej nie wiele daje.
0
Zrobił się naprawdę fajny meczyk z emocjami.
4
Myślę że zdjęcie Cancelo to mega błąd. Dawał i z tyłu i przodu. Yamal moze pociągnie na skrzydle ale oslabi tyly.
0
@Kuba_1 tak naprawdę zmiana Ferrana na Lewego nie ma wplywu na obecny obraz. Oddaliśmy pole. A oni wpuścili zawodników opreujących w końcu piłką a nie kopaczy.
0
@dafik85 bo to rozgrywający. A my im dajemy grać piłką. A kontrach ich zniszczyliśmy. Ale teraz nie możemy się odnaleźć.
3
Na powtórce widać że niesamowity strzal i moc. Ale chyba jednak spory błąd Matsa. Nie trafił w piłkę.
0
Zrobiła się dziura w środku pola i od razu skutek mamy. Że im zawsze coś takiego siądzie. Albo rykoszet. Albo strzał życia. A nam piłka poza szczęściem Gundo przestała sprzyjać i idzie poza światło bramki.
0
Najgorsze że w końcu mają w środku logoś kto rozgrywa a nie kopie się po czole. Wejście Modrica to ciezki czas dla nas.
2
Serio nie ma karnego po ściągnięciu Arujo? Gdzie Var?
7
Jestem w szoku co do poziomu gry Fermina. Mieć wejście jak w prsezonie om. Grać nieźle w meczach gdy dostaje się szansę. Ale grać główne skrzypce w ofensywie i walce na połowie przeciwnika w El Classico to naprawdę świetna postawa. I w strzelanie z formą
1
@MesQueUnClub96 robi niewdoczna robotę ściągając obrońców. Nie ma znaczenia że jest niewidoczny. Dzięki jego grze Fermin Gundo i Gavi mają więcej miejsca.
1
@Comentateiro też przy powtórce tak pomyślałem. Miał 2/3 bramki wolne. Może by zblokowali, ale to dużo łatwiejsze wyjście było.
1
Krytykowany i wypychany z Barcelony pewnie przez większość z nas Ferran błyszczy. Dobrze poprowadzony może być graczem na kilka lat.
Barcelona choć nie rozstrzyga meczów spektakularnie, a nawet w dużej części męczy się, to jednak potrafi stworzyć wyraźną przewagę w akcjach, sytuacjach. To cieszy.
Ale zdecydowanie potrzeba nam jeszcze jednego mocnego transferu do środka. Dwie kontuzje i nie istniejemy w tej formacji jak widać. Nad tym powinni już myśleć przed nadchodzącym oknem. Niech szukają ogranego, darmowego zawodnika nawet na pół sezonu, który potrafił by załatwać dziurę. I niech szukają DUŻYCH pieniędzy na rozgrywającego DM. Jak widać fachowiec od przerywania akcji i kopania się w czoło to za mało.
2
@karci0 nie no, nie każdy z La Masi jest 16/17 latkiem. Dla Fermina to tak naprawdę był ostatni gwizdek na łapanie się na ławkę pierwszej drużyny i wykorzystuje ją światnie, po błyśnięciu w presezonie. Gdyby nie awansował pewnie za sezon dwa odszedłby gdzieś, aby nie grać w 3 lidze.