7

Nie rozumiem co można zarzucać Dembele. Hejtowano go za radość z gola w pierwszym meczu. Kibice przywitali go pod hotelem i transparentami ze swiniami i Judaszami.
Koleś zrobił swoje. Strzelił bramkę. Wywalczył karnego. Okazał radość. Nie jakąś przesadną. Na pewno nikogo nie prowokował i nie walczył z trybunami. A schodząc co miał robić? Plakać że go wyzywają i błagać i wybaczenie?
Bądźmy poważani. Jak mówił Pique gwizdy motywują niektórych najbardziej.
Dla mnie Dembele zachował się w dwumeczu jak profesjonalista. Grał dla swojej drużyny i w żaden sposób nie obrażał, ani nie prowokował poprzedniej. Nawet nie było widać z jego strony żadnej chęci do kłótni w sytuacjach spornych.
A wrzucanie mu, to tylko zawiść ludzka w mojej opinii. A już krytykowanie gracza i wyzywanie za to, że zagrał dobrze zakrawa o żart.

0

@Matheu12 dziś po prostu fatalny występ. Ta bramka na 1.1 to ok błąd. Spóźnienie. Komar jest dynamiczny i szybki. Zdarza się. Ale faul na karnego to jakiś całkowite odklejnie. Co on mógł tym wywalczyć? Pchnięcie piłki 5 metrów dalej? Wybicie w aut? Piłka i tak wychodziła poza pole karne. Niezrozumiała interwencja.
No cóż trzeba było strzelać co mieliśmy. Lewy na 2.0
Gundo na 2.2
Lewy na 2.3

0

@betleyoneDEjong bo nie popełnił błędu z kartka żeby var go przywołał. A faul byl przed polem karnym. Nie ma co zaprzeczać nawet faul był a wychodził sam na sam. Jak mówili komentatorzy. Nie ręce a nogi i dynamika wejścia go wycięty.

0

@barteq zdecydowaniem ale po prostu na ostatnim odcinku wszedł przed niego i ten wlecial w niego.
Mimo wszystko źle nasza gra wygladala. Nie potrafimy utrzymać piłki w środku. Teraz to.oczywiste ale wcześniej z takim środkiem to szok.

0

@masa11 gorzej, że straszliwie wygląda w pomocy. Z taka trójka nie są w stanie w środku utrzymać piłki 10 sekund

0

@agrad0 PSG jest ustawione ofensywnie bo nie ma nic do stracenia. A ofensywa to to co im idzie dużo lepiej niż bronienie. Może być groźnie biorąc pod uwagę że nie mieliśmy zdolności opanować Cadiz w środku w pierwszych 30min

0

Nie ma co mówić. Każda że stron zyskała by na tej transakcji. Pajorowa to klasa sama w sobie. Prawdziwa goleadorka. A z nią Barca mogła by zdominować Europę , tak jak dominuje rodzimą Ligę.

0

@Hindus oczywiście, że jest. Wszystko zależy komu się płaci.
Popatrzysz na transfery wewnątrz ligowe w Anglii, to od razu widać że kwoty są podwyższane. 60-80mln lekką ręką. Szczególnie jak mniejsze kluby wykupują giganci.
Nie wiem czy w ten sposób podkręcają sobie próg FFP, czy co. Ale np z Francji bardzo rzadko zdarza się transfer przekraczający 40mln do ligi angielskiej. Ostatnio chyba tylko Real robił tam droższe zakupy.
Natomiast Portugalia, to kuźnia talentów za 60+mln. I to bez względu kto płaci. Benfica, Sporting, Porto są zdecydowanie nastwione na eksport zawodników za kosmiczne pieniądze. I z tego żyją.
Natomiast cena za Mudryka nie wiadomo czemu na takim poziomie. Zważywszy na to że to Chelsea kupowała i że Abramowicz obiecywał pieniadze Ukrainie, to tam bym się doszukiwał jakiś wałków. Albo być może ugadania na jakieś odzyskanie pieniędzy przez niego poprzez ten transfer. Bo gracz na pewno nie był tyle wart.

1

@xavi890 gdyby ktoś tyle dal sam bym go zawiózł do kupującego ????
60 wydaje się natomiast racjonalną kwotą. Największy problem może być jednak wysoki kontrakt.

0

@pacior95 wszystko przed tobą ????

6

@Zbyszard od 2 sezonów jego gra została cofnięta. Rozgrywa z linii obrony i nie ma już wejść na z drugiej linii na wrzucane piłki, oraz nie atakuje pola karnego przy akcjach z boku. Stał się nie jaki. Nie ma liczb, a Iniestą na razie nie jest. Bardzo często spowalnia grę, nie chcąc wdawać się w pojedynki z piłką w kierunku bramki przeciwnej. Paradoksalnie wdaje się w nie na własnej połowie, ale na stronie przeciwnika odpuszcza.
Straszliwy zjazd możliwości tego zawodnika. Jedynie co zostało to długie pasy. Ale na ten moment to bardzo mało.
Co dziwniejsze grając z linii obrony, nie uczestniczy w defensywie i nie można na niego liczyć na pozycji DM co jest mega dziwne. Bo nie widujemy go za często pod polem karnym przeciwnika, a często brak go jednak w naszym polu karnym. Lubi też odpuścić biegnięcie za zawodnikiem. Jak z PSG Vithinie

0

Najważniejsze co dają nam rozbłyski młodych gwiazd Yamala i Cubarsiego oraz postawa Forta, to to że inni młodzi widzą dla siebie szansę. Wiedzą, że będąc tu można odpalić jeśli tylko szczęście będzie sprzyjało. Wcześniej Gavi, później 18 letni Pedri też wskakiwali do składu. Ok nie każdemu się uda. I pewnie większość się odbiej. Ale ta myśl, że będąc tutaj ma się szanse na pewno w nich mocniej zakiełkuje.
Z drugiej strony też musi tam być dobry psycholog. Bo fakt, że do 1 składu wskakiwali zawodnicy 16 i 17 letni może negatywnie wpływać na 18-20 latków. Mogą myśleć, że tracą czas i już nic nie osiągną.

1

I bardzo dużo racji z tym Pedrim ma Pau. I nie tyczy się to tylko Pedriego, tylko każdego młodego piłkarza. Messi w tym aspekcie był geniuszem. "Kuloodpornym" ale jak złapał uraz też się g* za nim ciągnęło. Po to też zespół ma głębię składu aby było kim rotować.
My tego nie widzimy i nie czujemy. Ale wysiłek i okopane nogi nie leczą się z dnia na dzień. To są profesjonaliści. Ale ze zdrowiem nikt nie wygrał jeszcze.

0

Wszystko rozchodzi się o wysokość kontraktu. Jeśli będzie to płacą na poziomie rezerwowego, to nie należy zastanawiać się ani minuty. Wszechstronność. Znajomość drużyny. Doświadczenie w meczach na najwyższym poziomie. Po co szukać kogoś innego za większe pieniądze?

17

Nie rozumiem jednego. Czy na takim poziomie piłkarz taki jak FdJ, który rozgrywa każda akcje z linii obrony ma problem z grą jako DM? Ok. Nie oczekuje ze będzie mistrzem świata. Ale przez tydzień znając swoją rolę może chyba w jednym meczu obudzić w sobie instynkty defensywne i skupić się w większości na bronieniu. Skoro i tak każda akcje z tej obrony wyprowadza.
W chwili obecnej kompletnie nie rozumiem roli tego piłkarza w zespole. Kiedyś wchodził z drugiej linii na piłki rzucane za obrońców. Kiedyś uczestniczył w ataku pola karnego w akcji że skrzydeł. Obecnie? Brak jakichkolwiek liczb. Przy polu karnym szukać go ze świecą. A mimo to nie można oczekiwać aby zagrał jeden mecz jako DM?
To już w tym momencie wystawiałbym go na sprzedaż bo jego dalszy pobyt tutaj jest bezsensowny.

0

@syngoku1 No tak. Camp Nou jednak umiejscowione jest w środku miasta (można powiedzieć, że w blokowisku). Na pewno infrastruktura jest tam lepsza. Mam nadzieje, że poszli po rozum do głowy i będą budować obiekty podziemne. Sporo ich w Barcelonie więc czemu nie na CN.
Odnośnie Olimpijskiego to ciężko mi powiedzieć o dniu meczowym. Ja wszedłem głównym wejściem otwartym dla wszystkich i można było z pół stadionu przejść. Obietkt fajny. Infrastruktura też. Nie myślałem pod kątem nowoczesności, dostępu osób niepłenosprawnych. Raczej w kategorii jak zastępuje CN. I generalnie nie ma się co wstydzić odnośnie grania tam. Jednak z perspektywy kibica dojazd i powrót może być utrudniony. A jednak Barcelona to wielkie miasto, więc pieszo z meczu który zaczyna się o 21 może być kiepściutko.

0

Sorry Panowie ale pirdol....farmazony. Mamy bić się do końca o wszystko co możliwe. Nawet jeśli wychodzili byśmy tylko rezerwami, to oni mają wiedzieć, że grają o wynik. Każde złe kopnięcie ma być złym kopnięciem, a ..uj tam i tak się nie liczy. Wygrajmy El Calassico. Real ma wygrać 4 mecze do mistrza? Niech się napoci. A my grajmy swoje. pracujmy nad schematami, ogrywajmy młodzież. Nie ma się co oszukiwać. Dziś do końca było lekkie drżenie o wynik. 6 lat temu te Cadiz od 80 minuty poza wykopywaniem do przodu nie dotknęła by pilłki.

0

Jednak postawił bym na Garnacho. Gra w dużo trudniejszej lidze. I ma dużo większy udział w wynikach drużyny (jeśli są). Yamal ma czas. W jego wieku i tak super, że trzyma w miarę wysoki poziom, z momentowymi spadkami formy, przez większość czasu grania. Ale jednak one są. Garnacho po niżej pewnego poziomu nie schodzi. Ale jego grę przykrywają marne osiągi MU w tym sezonie.
Ale to moja opinia.
Nie potrafię ocenić Nevesa, bo nie oglądam ligi portugalskiej nawet skrótach. Ale sam fakt, że już mówi się o transferze 100mln+, sprawia że na pewno też musi być przekozakiem.

0

@Volk Natomiast ja byłem w zeszłą sobotę na Wzgórzu Monjouic i stadionie. Muszę przyznać, że on wygląda słabo tylko w TV. Jego minusem jest też bieżnia oddzielająca murawę od trybun i brak parkingów na wzgórzu. Przez to wydaje się to dużo mniejszy, niż te 50k widzów. Ale poza tym?
Stadion spektakularny. Więc nie powinniśmy mimo to narzekać.
Camp Nou w tym momencie jest w całkowitym remoncie. Przykryte siatką. Został sam szkielet konstrukcji, ale prace szły pełną parą. Wg mnie nie wyrobią się do otwarciem do końca 2024r. tych 60k. Ale obym się mylił.

0

@martool2 mea coulpa. Zapomniałem, że się wykartkował w poprzednim meczu.

0

@Visca_barca grał dobrze dla drużyny i reweleayjnie w kadrze. Później nastąpił regres formy i jest cieniem siebie. Przegrywa większość pojedynków, z dryblingiem kuleje, podania poza tym przy 1 bramce Raphini (i we wcześniejszym meczu) to dramat. Więc tak. Nazywam go cieniem siebie z przed chwili. I dlatego właśnie powinien odpocząć i nie powąchać murawy. Aby w dalszej części sezonu móc pomóc drużynie. Czy ty masz problem z tym?

2

@Campeon87 On gra do dziś. W naszych wspomnieniach. El Capitan. Brakuje nam takiego lidera, którego nawet największe gwiazdy (R10, Messi, Havi, Iniesta, Pique) słuchały.

0

@JaroCoach a ja się przyłączam do życzeń. Do tego dorzucił bym Cubarsiego, który po prostu powinien odpocząć przed PSG.

4

To jest mecz z serii wygrać i zapomnieć. Nie ważny styl. Wyłącznie 3 pkt (oczywiście boisko mocno może nas zweryfikować i trzeba będzie walczyć).
W meczu nawet minuty nie powinni zagrać Yamal (który po kadrze wygląda jak cień siebie), ale przedewszystkim Gundogan i Cubarsi. Cubarsi po prostu musi być świeży, Gundogan rozegrał tyle spotkań że po prostu musi, a ponadto jest zagrożony na EL Classico. Więc to byłby dramat gdyby wpadła głupia żółta kartka.
Inna sprawa jest z Lewandowskim i Raphinią. Ci akurat złapali formę sezonu i ich należy ekspoloatować i utrzymać na tym poziomie jak najdłużej. I choć wcześniej prosiło się o Roque itp to dziś nie. Żadnych eksperymentów. Felix/Ferran do wyboru. Roque może na jakieś 15 min.
Wygrać i przed nami 2 najważniejsze mecze sezonu. Psg zranione może być groźne. A z Realem powalczymy jeszcze o iluzoryczne szanse w lidze.

1

Byłem w poniedziałek w Barcelonie. Budowa pełną parą. Dwa dziwnie nad stadionem jak ten na zdjęciu do artykułu. Cały stadion zasłonięty siatką budowlaną. Ale widać, że obecnie stoi na CN sam szkielet betonowy. Mimo wszystko nie ma wątpliwości, że robota idzie pełną parą. Czyli finansowanie jest. I praca wykonywana.

0

@AndreSantos nie wiem skąd w tej akcji zwalanie winy na S. Roberto. JEdyne co mu można zarzucić to złe wybicie piłki, którą przejął Dembele. Ale to było w walce.


Dosoknale widać kto gdzie stoi. Akurat S. Roberto krył zawodnika w środku i go nie odpuścił. Wina Fdj że poleciał na raz. Ale akurat przy Dembele nie jednemu sie to zdarzyło nie raz. Koleś ma jednak tą technikę. Dodatkowo jak pokazały powtórki przy strzale się pośliznął i noga pojechała mu do przodu (inne powtórki niż ta z linka) więc nie można było doskoczyć do piłki. Ja bym bardziej powiedział, że to geniusz zawodnika i świetne wykończenie, niż obwiniał naszych.

16

Raphinia ustawiony bliżej środka pola karnego, a nie wyrzucony pod samą linię autową, to zdecydowanie dwaj różni gracze. Koleś w środku walczy, bierze udzial w rozegraniu, a jak mu potrzeba zbiega w kierunku boku. Natomiast wsadzony w linię prawego skrzydła po prostu cofa się z piłką i tyle z tego mamy. Super że złapał formę na koniec sezonu.
Najlepsze? Lewandowski. Co dziś grał to bajka.

0

@Kozinho. Serio? Ja bym się cieszył jak głupi. Zdobyłem bramkę przeciwko jednemu z najlepszych zespołów świata. Pracuję obecnie dla PSG z BARCĄ łączy mnie przeszłość, ale radość z gola to wg mnie właśnie okazanie szacunku. Pracy jaką włożyłem w trud bramki.
Czy będąc Dembele cieszył byś się z bramek z zespołem z okręgówki? Czy szalejesz niszcząc rywala 8:0? Nie. Ale gol na 1:1 z takim rywalem jak Barca to jest mega powód do radości. I żadne brak okazania szacunku Barcelonie.
No ale to mój pogląd.

1

@Kapitan hawk on zdaj się strzelił bramkę kiwając cały zespół.

0

@ObiwanKenobi może ich filtrują na bieżąco bo Iwanow wygląda młodziej niż mlody Ibisz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?