yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
I nagle, gdy szalone PSG nie zachowuje się jak rozwydrzony bachor i czeka na nowego Dyrektora Generalnego, który jest specem od budowania kadry meczowej, wszystkie osły przestały ryczeć.
Nagle Debuś, Pogba i miliony innych Haladnów nie mają opcji PSG do podbijania ceny i kontraktu.
Dembele jest też w czarnej dupie bo ze swoją kontuzyjnością może mieć problem z zainteresowaniem jakiegkolwiek klubu top.
I nie zdziwię się jak zacznie się gra aby zostać w Barcelonie bo zawsze o tym marzył.
0
Niestety nie stać nas na Bernardo. Aczkolwiek on lub pomocnik tego typu to moje marzenie
0
@Magicc89PL tylko ze ten Bernardo Silva jak obejrzysz mecz z Realem rozgrywał piłkę od pozycji DM do pozycji OM z jednoczesnym wejście w pole karne. I tego brak nam właśnie w składzie. Kogos kto pociągnie z piłką do przodu i rozegra. Na ten moment jedynie Pedri w tej kwestii coś pokazuje i zrywami z przodu Gavi. A granie przez Busquesta spowalnia tak grę ze przestaliśmy być krwtywni nawet w meczach z Levante i Getafe.
2
Transfer Lewego to jedna wielka niewiadoma.
Inna liga, inny styl gry. Lewandowski jest świetny do szybkiej kombinacyjnej gry, ale wypuszczenia go na walkę. W tym sezonie widzieliśmy parę takich akcji Auby ale generalnie Barcelona tak nie gra.
Czy Lewy odnajdzie się w pozycyjnym ataku bez konkretnych skrzydłowych?
Śmiem wątpić. A dodatkowo bilans wiek/cena może się okazać kolejnym strzałem w kolano.
Jednak największą różnicę robi właśnie ta inna liga. Inny język, kultura, adaptacja i styl ligi.
A jak wpływa zmiana pokazuje przykład Messiego, który w słabszych ligach miał walić po 100 bramek, a strzelił 11.....we wszystkich rozgrywkach.
Mam jednak nadzieję, że LEwy jest bardziej jak Ronaldo. Tytan pracy, nie talentu i podoła jeśli przyjdzie.
Aczkolwiek osobiście jestem przeciwny transferowi. Po prostu jest za stary na inwestowanie w niego takich pieniędzy.
0
@tekken9 bo przed bramką przed benzemą jest tylko jeden gracz Livepoolu a bramkarz jest w tym wypadku jako ostatni obrońca (chyba że tam wyżej jeszcze jeden był). Na mś też nie uznali takiego gola Meksykowi.
0
@MrCental przychodzi taki moment w drugiej połowie, że zaczyna podawać piłkę jak by w irytacji, kopie od niechcenia, albo jak by w ogóle nie patrząc gdzie. I niestety najczęściej robi to w kierunku naszej bramki. Bardzo często mu się to zdarza i najczęściej za chwilę był zmieniany.
To jest po prostu mental. Nie wiem czy nie wytrzymuje meczu, czy nie potrafi poprosić o zmianę. Ale po prostu jakby znikał choć wcześniej gra świetnie. A jak mu podadzą to gra tak jak by psuł specjalnie.
1
Szczerze to powinni porozmawiać z samym sobą.
Za tyle co on bierze wypłaty oraz jeśli trener zrozumie, że to jest gracz na 60/50/45 min w zależności od intensywności meczu, to lepszego nie znajdziemy.
Widać , że Dani jest zawodnikiem który spokojnie da rade w meczach ze słabszymi graczami. A takich graczy na ławce nam po prostu trzeba.
Kurde każdy myśli o gwiazdach. Ale klub potrzebuje nie 11 a 25 graczy.
A myślę, że Dani sam jak i my widzi, że są mecze gdzie już nie daje rady. Są mecze gdzie daje radę, a w drugiej połowie nie istnieje.
I mając taką wiedzę gracza można mocno i pozytywnie eksploatować.
Ciśnie 45 min i wchodzi drugi. Po to do diaska mamy te 5 zmian. A jak trzeba to zdejmować go w 45 min 1 połowy, żeby nie tracić okna zmianowego.
Z głową go wykorzystywać, a nie jak z Messim, czy biegał czy stał, to bite 90 min na boisku.
Nie jesteśmy w stanie zapełnić każdej pozycji transferami.
Chyba, że po prostu bierzemy darmowych graczy, lub do upadłego gramy młodzikiem na danej pozycji.
4
Koleś chce takie bonusy za podpis jak byśmy dokonywali jego ponownego zakupu z BVB.
Rozumiem tez podejście bo przez pół sezonu zaprezentował się lepiej niż wszyscy skrzydłowi razem wzięci.
Ale :
- częste kontuzje
- częsty brak dyscypliny treningowej
- problemy z mentalnością meczową
sprawiają, że chociaż to wielki gracz (na obecne czasy) powinniśmy go pożegnać.
0
Sprzedać taniej o milion z opcją pierwokupu. I tyle.
Jako zmienik nie był by zły. Ale nikt nic nie pokaże jeśli nie będzie grał.
0
Pijanić....szczerze?
Jeśli mamy oddawać go tylko na kolejne wypożyczenie gdzie opłacamy 2/3 jego pensji to wolę go w składzie, bardziej niż widzieć obecny brak, jakiegokolwiek gracza z pomocy na zmianie.
Kopać potrafi. Być może miał problemy ze stylem poprzedniego trenera.
Na pewno opcja warta rozważenia, a nie patrzenia przez pryzmat tego co było.
A nie oszukujmy się. Sprzedanie z taką pensją to był by majstersztyk.
Bernardo Silva - sam przyniósł bym go na plecach do Barceolony. Może nie pierwszej młodości już, ale to jest zawodnik który potrafi ROZEGRAĆ piłkę od pozycji defensywnego pomocnika, do opfensywnego pomocnika razem z wejściem w pole karne i strzałem. I takiego pomocnika nam brak.
Obrona - my tu gadu gadu o ofensywie i pomocy. Ale tak naprawdę naszym koszmarem jest obrona. Niby Arujo gra super ale w każdym meczu widzimy dziwne pinballe z jego udziałem gdy drugi obrońca zawiedzie.
Nie możemy ciągle bazować na Pique. Może pora się przygotować na odcięcie od niego i Busquesta?
0
No cóż. TO jest boleść całego sezonu. Zwykła, najzwyklejsza kontra. Jakaś przepychanka, całkowite nieczucie pozycji przez obrońców, oraz nie wracanie do obrony naszego DM tak się kończy.
SKoro mógłbyć Traore w obronie to gdzie był Busi?
2
@DickSet ty tak serio z tym Dembuzem?
Koleś jest 1 miesiąc od podpisania intratnego kontraktu. Bez różnicy czy z Barcą, PSG czy kimkolwiek. Dodatkowo ma świadomość łapania częstych kontuzji z dupy. Nawet od stania w miejscu. Dobrze, że on w ogóle coś gra. A nie oddaje piłkę do najbliższego.
A ty oczekujesz, że koleś będzie nogi łamał aby zagrać w meczu pokazowym?
Pokazowym dla nas. Natomiast przeciwnik gra na ambicji. Nie chce dostać manity. Więc tam na pewno nogi nie odstawią, bo bla nich to mecz gdzie można się pokazać na tle naprawdę mocnych zawodników.
0
Problemem zakupów Ligi Angielskiej jest i będzie cena.
Tam za podrzędnego grajka startują z pułapu 20mln...funtów.
Wiec za dobrego gracza 40 mln to lekką ręką krzykną. I nie ma co liczyć, że będzie taniej.
6
@Herbert to już zależy od zapisu kontraktowego. 45 minut to nie połowa. W dosłownym brzmieniu to 45x 60sek. 1 połowa trwa często 46 minut. A to już może mieć znaczenie.
Wpuszczenie go w 56 min też można tłumaczyć tym, że nie stawiali aby doliczył 11 minut. CHoć tu mogliśmy się przejechać.
To jest mniej więcej jak z zabraniem prawa jazdy w Polsce po jeździe pod wpływem.
Zabiorą na ROK, robisz uprawnienia od nowa. Zabiorą na 12 miesięcy. Nie musisz od nowa wyrabiać.
10
Przynajmniej rozegrali go z głową.
0
@SirChuck ja Barcelonie kibicuje od 1991, właśnie dlatego, że na ryneczku stadionowym mieli ich koszulkę i była NAJPIĘKNIEJSZA.
Ale określenie kibic sukcesu ma inne znaczenie.
Bo wiadomo, że sukces przyciąga fanów, a nie ma znaczenia co powoduje, że zostajesz fanem danego zespołu.
Kibic sukcesu oznacza tu właśnie trwanie przy tym, że REAL ma tradycję, Barca ma tradcyję.
Super im MOŻNA kibicować!!. I zgadzać się na transfery do nich.
Jeśli koleś z podparyskiej miejscowości wybrał klub jego DZIECIŃSTWA. Wybrał grę w lidze gdzie mówi się jego językiem (a nigdzie nie mówili, że Mapet podjął naukę hiszpańskiego), gdzie i tak masz status ikony i mega gwiazdy, a dodatkowo masz w sumie NAJLEPSZE warunki fiansowe jakie mogłeś dostać, to oczywiście musisz być:
- obsrańcem bojącym się sięgnąć po coś wyżej
- pazernym na kasę młodziakiem
- graczem bez żadnej ambicji
Ja powiem tylko tak. W Realu to Lucas Vasquez wygrał 3 ligi mistrzów. A kto wygrał ją w PSG?
Ponadto przypomnę tylko, że PSG w ostatnich czasach dochodziło wyżej niż my.
Przypomnę też, że choć ich sponsoruje Szejk, to my wydaliśmy więcej niż oni, i to my mamy ból dupy, że ocieramy się o granicę bankructwa.
Śmieszne są komentarze o zabawkach w rękach szejków.
Proponuje wejść na Google Maps i zobaczyć ośrodek MC i PSG. Zobaczyć jakie pieniądze zostały zainwestowane w infrastrukturę, rozbudowę stadionową, medialną klubów SZejkowych.
A tak naprawdę czym różni się Legia w skali naszej Eksktralkasy od takiego PSG? Też ma prywatnego właściciela, który w nią ładuje kasę na poziomie przekraczającym ligę. ALe tu nikt nie płaczę. Bo to nie jest skala TOPu.
A przecież top robi wszystko aby innych nie dopuścić do koryta.
Śmieszy mnie też pieprzenie o tradycji. To jak wyzywano OGÓRKÓW z Frankfrurtu, którzy nas pokonali. ALe przecież to wielki klub z tradycjami. W czasach Piątki Sępa bił się jak równy z równym z Realem w ówczesnej LM. Nottingam Forrest? Ogórki. ALe to zespół z 2 LM!!!! Tylko w tych klubach coś poszło nie tak. I nie ma w nich milionów euro/funtów. Mimo wszystko na arenie międzynarodowej porażka z nimi to śmiech.
BO przecież tradycję mają tylko Milany MU Reale i Barcelony.
Swoją drogą ciekawe czemu nie ma hejtu na Chelsea budowaną za miliardy Abramowicza. Czemu nie było hejtu na Milan z prywatnej kasy Berlusconiego będącego w rządzie Włoch. Z kasą nieosiągalną wtedy dla innych.
Hipokryzja goni hipokryzję.
Ja jestem właśnie za otwarciem piłki na mega bogatych sponsorów. Bo przecież Reale, Barcelony chcieli zrobić dokładnie to samo. Zamknąć się w złotej klatce finasowej nieosiągalnej dla innych poprzez SL, której też byłem zwolennikiem.
A tak? Mamy system piłkarski LM, Uefa i CL gdzie czołowe zespoły z Lig 3 europy biją się z 7 zespołami top lig, pomijając fakt JEŚLI uda się im w ogóle tam awansować. Bo żeby wyrobić współczynnik dana liga musiała by mieć sezon konia przez lata.
Przykładem jest Bate. Od lat dawali radę wejść dpo LM, w której nie uzyskiwali za dużo pkt przegrywając z topką. ALe nagle brak współczynnika i zespół nie istnieje na arenie międzynarodowej.
Pominę już komiczny ranking ZŁotego Buta z przelicznikiami dla Lig.
Słyszałem bajki o Messim strzelającym 100 bramek poza Hiszpanią. No to se Messi nastrzelał w drużynie DOMINUJĄCEJ ligę, do której nikt nie ma podjazdu.
Ale przecież miało być tak łatwo przyjemnie.
Ale spoko może kiedyś może doczekamy ZB w jakieś lidze. Tylko gracz będzie musiał strzelić ok 100. Nie ważne, że zespoły tyle nie strzelają. Bo przecież można robić wałki. W czasach gdy przecież wszystko jest obwarowane bukmacherką a Uefa trzyma pieczę. Nagle koleś strzeli 20 bramek w 1 spotkaniu.
0
@Magicc89PL zgadzam się. U nas od długiego czasu jest problem z pozycjami. Wystawieasz gracza ofensywnego nie na swojej pozycji i nagle zapomina jak grać.
Gdzie te czasy gdy Guardiola wyszedł Puyolem na Real na DM i walną ich 6:2. Gdzie hasajacy na skrzydle środkowy napastnik po otwartym złamaniu piszczela, który robił 10x wiecej zamieszania niż wszyscy nasi skrzydłowi razem wzięci poza Dembele.
Gdzie wyrobnicy ze średnią techniką użytkową (Pedro, Sanchez), którzy po prostu trafiali w światło bramki gdy mieli okazję.
I gdzie przedewszystkim jakiś rozgrywający. Bo jak Pedri nie ma dnia. To nie ma naprawdę kim kopnąć piłki.
Ja bym się chyba wszystkie siły skupił na Bernardo Silvie jeśli jest jakakolwiek szansa wyciągniecia go. Na Leao nas nie stać niestety.
0
Trzeba było zostać z ta wysoką i pożegnać go za rok.
A teraz jeszcze sobie poczekamy. Bo nawet po obniżce ma za wysoki.
Swoją drogą. Kluby na pewno stać.
Tylko po co brać kota w worku, co nie grał 2 lata regularnie. A cały zeszły sezon nie grał nic. A na dodatek jest podatny na DŁUGOTRWAŁE kontuzje niewiadomowego pochodzenia.
Umtiti2025
0
Całkowity brak pomocy która rozgrywa. Amy walczycych zawodników, ale w chwili obecnej bez Pedriego wyraz "rozegranie" nie istnieje.
0
@SirChuck uwielbiam komentarze ze gracze idący do Psg są bez ambicji.
No ale czego oczekiwać po kibicach sukcesu.
4
@MrCropeck tylko jeśli kupujesz cracka do zbudowanego zespołu + gracz ten jest kompletny: sam kreuje sytuację prawa, lewa noga a dodatkowo świetnie gra glowa, to jest plan.
My natomiast chcemy Lewego, który potrzebuje pomocników, skrzydłowych a my obecnie jesteśmy bez skrzydł, pomoc nie posiada zmienników.
Nic nie da wielki gracz bez drużyny.
0
Dobrze grały.
W 82 min powinno być 3:2 po strzele Paredes, bo bramkarka nawet nie ruszyła. I może by się zrobiło jeszcze mrczycho.
Od 88 min Lyon już totalnie kontrolował mecz.
1 bramka Lyonu niesamowite trafienie. Pozniej nasze błędy własne.
Wiadomo że po porażce jest ból tyłka. Ale wstydu nie było. Gra otwarta. A Lyon to jedna z najmocnijeszych kobiecych ekip.
0
Mingueza to błąd. Na resztę już chyba pora.
0
Mało kto da za Lewego z rocznym kontraktem 40 mln . A już na pewno nie Barcelona.
0
Nie!
Koles ma kontrakt. Sezon był u nas. Dwa sezony na wypożyczeniach by stracił. I nagle szukanie 0rwcodawcy na gwałt.
Sądzę że przy dobrych planach da radę wziac za niego 15-20 mln z uwagi na wiek.
Wiec lepiej to zrobić tak. Niż w przyszłym sezonie wypychać na siłę bo kontrakt się kończy.
2
To znajdźcie jego zastępcę na poziomie 5-10mln i z taką niska pensja.
W ostatni meczu pokazał, że stać go na grę na wysokim poziomie.
Nie jest to obrońca na topowe kluby. Ale w LaLidze jest 38 także ze słabszymi. W ramach rotacji na Levanty, Getafe wystarczy.
Uważam, że tańszej opcji na takim poziomie nie znajdziemy. Dodatkowo praw/lewe skrzydło tez moze zająć.
Klub był by glupi gdyby się go pozbył rpzy wyzbyciu się Langleta i Umttitego.
Klub to 23-25 zawodników. Ktos musi być tym 17/18.
A Oscar jednak jakimś pewniakiem jest. Klub zna. I wstydu nie przynosi. Gdy gra więcej zyskuje pewność i gra naprawdę w porządku.
0
Nawet jako rezerwowy pewien poziom trzyma. A tak naprawdę gra konkretnie przez 60 min.
0
Nie stać nas na transfer i na taką pensję.
Proste.
Alw fantazjować możemy.
0
@Dalhi jeśli go zatrzymają będą musieli wykupić.
Problem jest teraz. O ile zaczną próbę renegocjacji.
1
@Dalhi wiec należy zapytać kto podpisał taka umowę, że tamci mogą a nic nie muszą?