1

Trzeba byłoby pomieszkać trochę w Italii, żeby zrozumieć. Bo trudno to opisać w kilku słowach. Mieszkałem tam przez 4 lata, oglądałem z nimi MŚ w Korei i Japonii.
Tam im nie zaśpiewają, jak naszym: "Polacy nic się nie stało". Choć Bastoni i tak ma dużo szczęścia, że urodził się i mieszka w cywilizowanej, północnej części kraju, a nie w regionie Kampanii, gdzie mają dość gorący temperament.
Nie wiem, czy pamiętasz, w 1994 roku na MŚ w USA Andreas Escobar strzelił samobójczego gola, Kolumbia nie przeszła dalej (wybacz, nie pamiętam jaka faza turnieju). Któregoś wieczora, chyba na dyskotece, został otoczony przez kilku gości a jeden oddał do niego kilka strzałów.
To nie jest oczywiście Italia, ale pokazuje, że nie wszędzie piłkarze mogą liczyć na wyrozumiałość kibiców.
Dziś Włosi są sfrustrowani, że 3 raz z rzędu nie będą mogli oglądać swojej drużyny na najważniejszej imprezie piłkarskiej. Kibice ślą petycje, by już nigdy żaden trener nie powoływał go do kadry.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@Kazragore 1/3 setki to jest całkiem przyzwoita skuteczność.

6

Piękna ta ostatnia akcja i gol.

0

Chyba się temu agentowi sufit na łeb sp... ł.

4

Chłopaki niech biorą przykład.

3

Ja też nie piałem z zachwytu gdy przychodził Cancelo, choć lubię tego Portugalca. Nie spodziewałem się zupełnie niczego, a już na pewno nie tego, że będzie wymiatał w defensywie.
Ale ostatecznie ten transfer był potrzebny właśnie po to, bysmy mogli sobie uświadomić, jaka marność biega po lewej stronie. Balde ani nie jest dobry w defensywie, ani w grze do przodu.Ja jestem rozczarowany jego grą . Talentu z pewnością mu nie brakuje, ale piłkarz nie bardzo ma ochotę wykorzystać potencjał, jaki w nim drzemie.

0

W Italii jest spalony. Włosi nie mogą przeżyć, że kolejny mundial odbędzie się bez nich. W Italii piłka nożna to religia.
Ale czy taki Bastoni to realne wzmocnienie Barcelony? Speca od przypałów już mamy i kolejny nie byłby mile widziany. Mam nadzieję, że to przejściowe u niego i z dniem, w którym przyjdzie do Barcelony te historie się skończą.

2

Powtarzam to już setny raz, nie byłem entuzjastą tego transferu i wolałbym, aby dalszą karierę Lewy kontynuował poza Barceloną. Ale jaką Barca ma dziś alternatywę?
Wyda 50 baniek na piłkarza, który zrobi 15-20 G/A?
Mam natomiast problem ze zrozumieniem argumentów, które tłumaczą poniekąd transfer Lewego, a poniekąd jego rolę w drużynie.
Czy Barca to jest banda amatorów, że potrzebowała Lewego, by zrozumieć, jak się trenuje, jak odżywia, jak regeneruje? To po jaka cholerę klub zatrudnia masę ludzi za grube siano, a każdy piłkarz do tego swój prywatny sztab?
Ten argument pojawia się niemal w każdym materiale o Lewandowskim i jego znaczeniu dla Barcelony.
Jeśli tak jest to po jaką cholerę te sztaby magików, biorące kupę kasy za swoją robotę?
Wiem, że młodzież potrzebuje autorytetu, ale czy trenerzy nie są wystarczającym?
Po co w takim razie Laporta pozbywał się Leo?
Właśnie dlatego ten transfer nie miał głębszego sensu, bo minęły 4 lata i Barca znów musi szukać napastnika, a dziś na rynku jest ich deficyt. 4 lata temu był wybór. No, ale przynajmniej ambicje polskich kibiców Lewego zostały zaspokojone

0

@kamyk_23 Tak sobie przypomnialem, miałem kumpla w średniej, też miał ksywkę Kamyk z racji tego, że nazywał się Kamiński. On akurat był twardy pancur przez długie lata. Dziś jest dyrektorem MOPS w moim rodzinnym mieście.

1

@kamyk_23 To stary grzbiet jesteś. Przynajmniej wiem, że nie jestem sam. Myślałem, ze starszych ode mnie tu nie ma. Był Don Corleone, ale on na banie siedzi. Ja słuchałem za małolata metalu, ale masa moich kumpli słuchała punka.
Ja dopiero po jakimś czasie zacząłem słuchać Thr Clash i Sex Pistols. Piękne czasy...

5

Czy to w czerwcu, lipcu, w maju czy grudniu, nie ma to znaczenia. Chłop niech wraca do United.
Szacun za strzelone gole i asysty, ale Rash nie ogarnia. Ma swoje zalety jeśli będzie chciał, może być bardzo użyteczny w innym systemie.

2

31 wyrazów w zdaniu, nawet ja takich tasiemców nie tworzę.

0

Kongo, Uzbekistan, Jordania, Panama- skąd się to wszystko wzięło? Kiedy tam zaczęli grać w piłkę? I co to za polityka, że jest taki Uzbekistan czy Jordania, a brak jest choćby Italii? Skoro to mistrzostwa świata, to i eliminacje powinny być rozgrywane między drużynami z różnych kontynentów.

2

Pomyłka, jest i Olmo, a Ferran kapitanem. Świat się wali.

0

@Filarrr11 Masz Android czy iOS?

0

I dlatego dostaliśmy Lewego, który ma tyle lat co Leo. Trzeba było przed wyborami zdobyć się na tę "szczerość".

5

Człowiek sukcesu, w czepku urodzony i do tego bardzo bystry gość. Nie zdziwi mnie zatem, jeśli Andora któregoś dnia zagra w UCL. Wolałbym jednak, by został sternikiem Barcelony. Jestem niemal przekonany, że byłby świetnym prezydentem.

0

Inter oglądałem naprawdę sporadycznie, a jak już oglądałem to raczej nie zwracałem na Bastoniego uwagi. Więc trudno mi się wypowiadać. Czytałem gdzieś, że niejaki Sensi jest dostępny "gratis". Wiem o nim tyle co o Bastonim.
Ale może ktoś śledził bardziej uważnie i się wypowie.

1

@Coltrane Schlotterbeck zostaje w BVB. Podobno zaoferowali mu nowy kontrakt i godziwe zarobki. Był nawet artykuł na stronie w ostatnich dniach.

1

Przedstawicieli wysłali? Przecież taki grajek jak Olmo wchodzi tam z buta i jest najlepszym graczem drużyny. Jest bardzo prawdopodobne, że on nawet nie miałby z kim grać w tym Al- coś tam.
W jego przypadku tylko raporty medyczne budzą poważne wątpliwości, bo cała reszta się zgadza.
Niech wykładają stówkę i Olmo jest ich.

5

Redakcja lubi prowokacje. A może nas tutaj jest za dużo, jak ludzi na świecie. I powstał plan redukcji zbędnych elementów?
Tak na wszelki wypadek .
Proszę nie traktować poważnie tego co napisałem, poza pierwszym zdaniem.

1

To dwaj różni piłkarze, jak pisałeś i wybór Flicka będzie determinowany jakością rywala i sposobem, w jaki gra.
Gdybym stanął przed wyborem, nie miałbym większego problemu, jak większość, wskazanym Bernala.
Na szczęście, póki co, nie ma takiej potrzeby. Frenkie przed kontuzją był ważnym elementem drużyny i mam nadzieję, że konkurencja dobrze mu zrobić i zmobilizuje do jeszcze cięższej pracy.
Na pewno trzeba podziękować Flickowi za to, w jaki sposób wprowadzał Bernala do gry po kontuzji i za to, że nie kombinował i nie bał się postawić na niego, gdy FdJ doznał kontuzji. Bo przecież to nie było takie oczywiste.

3

Ciekawe te ustawienia drużyn. 5-4-1 Madrytu, a i tak dostają w palnik. Kobitki nie mają problemu z murarzami.

1

Bardzo ciekawy pomysł i gratki dla @FCBGrzesiiek . Ale w tym przypadku akurat doniesienia El National nie rozmijają się aż tak znacząco od tych, które produkuje Sport czy inne "bardziej wiarygodne media". Przynajmniej w przypadku Ferrana. Dorzucono małą plotkę (o szukaniu mieszkania) i to też jakoś nie dziwi, bo jest dość powszechną praktyką.
W drugim przypadku to faktycznie bzdury.
FdJ i Bernal to piłkarze o nieco odmiennych charakterystykach i obaj mają rację bytu w drużynie Flicka. Pomijając już, że FdJ nie grał bo był kontuzjowany. Na mecze z AM Holender zagra już w podstawowej 11, tak przypuszczam.
Dopiero 3 news można potraktować jako sf, ale i Salahu pisały też inne źródła, jeśli pamięć mnie nie zawodzi.
Nie mniej bardzo użyteczna rubryka, El National potrafi naprawdę nieźle odjechać.

7


Nie trzeba tłumaczyć...

17

To nie ma prawa wypalić, po prostu. Rafa jest koniem pociągowym drużyny, Rash ledwie uzupełnieniem kadry. W podejściu do zadań defensywnych dzieli ich przepaść. W rozumieniu gry jeszcze większa. Chciałbym napisać "obym się mylił", ale Anglik nie dał żadnych podstaw do tego, by sobie robić jakieś nadzieje.

0

Transfermarkt wycenia dziś Fermina na 100 baniek. Wycena Alvareza to 90 baniek. Ciekaw jestem jakie kwoty uzyskałyby kluby dokonując transferów?
Ja mam nadzieję, że dla Fermina to nie koniec, że jego wartość będzie systematycznie rosła.

0

Doceniam pracę Redakcji, ale z mojego punktu widzenia kataloński Sport bardzo optymistyczne widzi najbliższe okienko transferowe. Powiedziałbym, że pisze bzdury, przynajmniej w kwestii zainteresowania Interu Ferranem. Nie mam jednak żadnego pojęcia o planach transferowych Nerazzurrich. Odejście Olmo i Torresa za godne pieniądze nie bardzo mi się mieści w głowie. Zaś przyjście Bastoniego i Alvareza w zamian to dla mnie juz sf. Jedno jest pewne, im bliżej końca sezonu, tym więcej będziemy czytać takich doniesień. I tak do września...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?