2

Masz prawo do własnej opinii.Kiedyś ten facet był moim idolem,teraz najbardziej krytykowaną osobą na CN i słusznie.Ale należy pamiętać,że nie wszystkie wybory to jego sprawka.Niektóre zachcianki to wymysły LE a Andoni był po to by je spełniać.Zgadzam się,że to nieudacznik i rola go przerosła,coś jak u nas Grzesia Latę ale gdyby kiedy Puyolowi (zakładając,że wróci) przydarzyło się coś równie tragicznego czy mielibyśmy prawo napisać "Odejdź i nigdy nie wracaj".Może należało dodać "W szeregi zarządu".Bo facet mógłby się okazać przydatny w sztabie szkoleniowym.Ale jak widać po karierze w Bilbao i Barcelonie ambicje jego sięgają znacznie dalej.Jego odejście ze stanowiska to z pewnością dobra wiadomość dla Barcelony ale nie rozwiązuje to na razie niczego.Pozostał równie nieobliczalny trener,i jeszcze mniej obliczalny Bartomeu ze swoją świtą.To całe towarzycho trzeba pogonić,zacząć od zera i mieć nadzieję,że efekty przyjdą szybciej niż się spodziewamy.Nie łudźmy się ,że Bartomeu robi to dla dobra klubu.To klasyczna walka o stołek.Teraz pytanie,ilu da się nabrać.

1

Trzeba sie zgodzić,że Barca kupowała drogo a sprzedawała tanio albo wręcz oddawała.Ale trzeba też pamiętać,że większość transferów to nie tylko wymysły genialnego Zubizarrety ale równie genialnego treneiro.Jeśli Zubi był nieudacznikiem to trzeba jasno sobie wyjaśnić,że zwolnienie LE nie było ani troche przypadkowe a kibice mieli rację oceniając jego pracę.
Barca to nie pierwszy klub,w którym Zubi piastował funkcję dyrektora sportowego.Również w Bilbao robił to samo . Jego osiągnięcia w Athleticu powinny dać wiele do myślenia tym,którzy go zatrudniali.Nie ma go i spadł mi kamień z serca ale jego odejście wiele nie zmieni.Ten klub potrzebuje kompleksowej przebudowy i zmiany struktur rządzących a Bartomeu widać,że stołek chce zatrzymać za wszelką cenę pozbywając się po kolei wszystkich swoich zaufanych ( do tej pory) ludzi.Bo nie wierze,że na Zubim się skończy.Nie wierzę też,że Bartomeu dopiero teraz zauważył,że klub zmierza w niewłaściwą stronę.

2

Nie byłem zwolennikiem Zubiego ale w tytule autor artykułu przesadził pisząc "Nie wracaj".Z całą pewnością w roli dyrektora sportowego się nie sprawdził ale czy to wystarczający powód by pisać " (...) nigdy już nie wracaj"?

1

Nie myślałem ani przez chwilę,że Puyol weźmie stołek po Andonim.Ten człowiek (Puyol) powinien spełniać rolę dydaktyczną w klubie.
Powoli jednak wszystko się sypie,na to wygląda.Cały ten projekt LE to totalny chaos a Bartomeu chce chyba za wszelką cenę stołek utrzymać więc zaczyna sprzątanie.

0

trafny komentarz

6

Dla mnie to jest tragedia.Nie wiem co musiała zrobić ta pieprzona kukła Rosella,że największa legenda klubu z niego odchodzi.Mam takie nerwy ,że mnie szlag trafi za moment.

6

Dzięki Bogu.Natomiast decyzja Puyola o opuszczeniu klubu każe wnioskować,że ten zarząd to największe jaja w klubie od czasów jego powstania.

1

W systemie 3-5-2 (gdy atakują,5-3-2 gdy się bronią) trzeba sporo się przemieszczać,zmieniać pozycje,takim systemem gra teraz Pep (najczęściej).Może LE obawia się,że będą mu wytykać,że brak mu własnego pomysłu.To jest dobry pomysł,tylko komu tam chce się teraz ruszać? Masche,Leo i Ney to zbyt mało.Choć ostatnio Pedro łapie formę i nie chodzi bynajmniej o strzelane gole.

3

FF to przecież nie byle szmatławiec a piszą o tak nierealnych transferach,że człowiekowi nasuwa się natychmiast myśl ,ze czyta Fakty.

0

ciekawe teorie (15 zn)

1

Można dyskutować nad oceną poszczególnych graczy ale nie można dyskutować z faktem,że transfer Rakiticia to strzał kula w płot.Nie widziałem go i nie widzę w Barcelonie.Nie wiem,może LE nie umie wykorzystać jego potencjału?Ale wg mnie facet może ciągnąc takie ekipy jak Sevilla czy Schalke 04,które występują w innej lidze niż Barcelona.Chłopak sprawia wrażenie,że nie rozumie co tu się gra.Ile spotkań musi jeszcze rozegrać by ostatecznie wszyscy zrozumieli,że nie pasuje do układanki z Camp Nou.Zachwyty po meczu z Huescą...Nawet nie warte jakiejkolwiek polemiki.
Dlatego podzielam Twoją opinie o zawodniku.
Drugą niewiadomą dla mnie jest transfer najdroższego zawodnika ostatnio kupionego.To świetny napastnik ale jak bardzo różni się jego gra o tej jaką prezentował w FC Liverpool.
Busquets faktycznie powinien usiąść na kilka spotkań,może przemęczony a może brak motywacji ( ale już w tym wieku).
Xavi może i nie jest za młody ale wciąż jest lepszy od Ivana.
Ter Stegen-z Paryżem w I-szym meczu faktycznie popełnił błedy ale w II przy golu Ibry cóż miał zrobić?Nie obwiniam go.Młody zdolny i świetnie gra nogami, doskonały refleks,poprawny na linii i przedpolu.Ale bramkarz to pozycja,na której zawodnik powinien mieć absolutne zaufanie trenera,musi byc pewny siebie.Roszady w bramce jakich dokonuje LE są- moim zdaniem-niewłaściwe.Ter Stegen nie gra w lidze a wychodzi do najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich.Absurd.

0

Słabiej?Jak dla mnie poezja.Facet wrzuca piłki na stopę tylko niektórzy mają problemy z przyjęciem.

2

Marc pokazał się dzisiaj z bardzo dobrej strony.Mam nadzieję,że będziemy częściej go widzieć w wyjściowym.

0

Leo sama poezja dzisiejszego wieczora jak zwykle zresztą.

1

To będzie ciężka przeprawa.PSG będzie chciało utrzymać pozycję lidera w grupie a dobry wynik na Camp Nou będzie dodatkową motywacją.Nie wierzę w to,co powiedział Blanc,nie widzę jakoś PSG ,które "stawia autobus" we własnym polu karnym.Gra na remis,moim zdaniem,to wątpliwy scenariusz ,ale mogę się mylić.Zbyt wiele ambicji mają Paryżanie by odjechać z Barcelony bez albo z 1 punktem.Mam jednak nadzieję,że Barca wyjdzie podwójnie zmotywowana i mimo nie najlepszej sytuacji kadrowej rozegra doskonałe spotkanie i zgarnie komplet punktów.

3

Lubię oglądać filmy tego aktora ale nie wiedziałem,że kibicuje Realowi...

7

Trzeba przypomnieć,że ZP to również nagroda za fair play.Nurkowanie nie jest fair play.

0

To bluf i każdy o tym wie.

0

Nie wyobrażam sobie by w meczu walki o I miejsce w grupie zabrakło Masche.Rozumiem,że spekulacje MD są dalekie od realiów.Sergio pokazał już wiele razy,że jest nie w formie.Rozumiem zaufanie trenera ale ławka na 2,3 mecze dobrze by mu zrobiła.

2

50 baniek to naprawdę dużo.W obecnej sytuacji byłby sporym wzmocnieniem ale nie za takie pieniądze...

1

Arsenal bardzo długo płacił za swój nowy stadion.Pensje piłkarzy były ubogie i tylko Wenger plasował się zawsze w czołówce najlepiej opłacanych trenerów świata,bo z niczego robił coś.Być w 4 BPL każdy rok,każdy sezon grać w LM to naprawdę nie tak źle.Tam też udziały ma rosyjski magnat ale nie jest tak chojny jak Abramowicz,dlatego piłkarze woleli kasę (Adebayor,Nasri,Clichy )+ szanse na trofea niż tylko status młodej utalentowanej drużyny,która kiedyś może odpalić.

1

Bayern dostaje potężne pieniądze od głównego sponsora czyli grupy Alianz,to również Alianz postawił Bayernowi stadion i Bayern za ten stadion nie płacił.To ogromne odciążenie.Poza Alianz duży udział mają BMW i Mercedes.W Bawarii nigdy kasy nie brakowało i pewnie nie braknie.Bayern to prawdziwy bamber wśród europejskich klubów.Chelsea ma Abramowicza,MU też mają nowego właściciela.To kluby sprywatyzowane.Inny status prawno -ekonomiczny.
Nie wiem czy socios Barcy byliby zadowoleni,jakbyjakiś szejk,magnat czy inny potentat kupił sobie na własność klub z Camp Nou?

2

jeśli restrukturyzacja zajęła 10 lat a nie 4 to znaczy,ze ten Laporta tak strasznie klubu nie zniszczył

3

W maju 1999 ,w finale tej imprezy natomiast ,spotkaly się po raz drugi MU i Bayern.Kapitalny mecz.Bayern miał puchar w kieszeni jeszcze w 89 minucie by przegrać 2-1.Cieszyła mnie ta wygrana bo nigdy nie znosiłem Bayernu

0

Valls to może i kibic Barcy ale szmata jakich mało.

1

tak ważnym,że CN ogląda zwykle z trybun.A może właśnie tam Zubi przewidział dla niego jakąś znaczącą rolę?Chłopina się mota,już nie wie co mówi

1

Puyol to człowiek honoru i nie roztrwoni tego na co pracował tyle lat pakując się w politykę tego zarządu.Póki co stoi z boku ,nie ma mocy decyzyjnych,więc nikt za błedy nie będzie go rozliczał.I bardzo słusznie.

3

Tyle,że Leo nie strzela seryjnie karnych,których być nie powinno.Ot taka delikatna różnica.

3

Z kontry to nieważny...

1

Któżby inny jak nie geniusz...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?