pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Niestety taka gra pomocników to nie jest tylko od tego sezonu. Końcówki ubiegłego grali tak samo, albo gorzej. W ostatnich 10 spotkaniach ubiegłego sezonu Alves miał tyle samo kluczowych podań co Iniesta i Fabregas razem wzięci. Wcześniej też grał Messi, ale Xavi potrafił zagrać wyżej, Iniesta wziąć ciężar gry na siebie, przedryblować, wejść w pole karne - teraz już tego nie ma. Najgorsze jest to, że nie ma pomysłu pomocników, nie ma prób nieszablonowego podania, prób prostopadłych podań. Pomoc strasznie spowalnia grę i prawie nic nie daje w ofensywie. mathieu nie był taki tragiczny, Alves - na pewno najsłabszy mecz w tym sezonie - w środę wpuścił bym Montoyę, Pedro niestety dobry, ale jako zmiennik. Rakitic przede wszystkim słabo w rozegraniu, podobnie jak Iniesta który od 13 spotkań nie miał bramki ani asysty. Mam nadzieję że odzyska formę.
1
Znowu najsłabszą formacja okazała się pomoc. Strzał Rakiticia super - a poza tym ? Iniesta od pół roku chłopak we mgle - bez formy, Rakitic - potencjał, ale jeszcze zbyt asekuracyjnie, nie próbuje nawet prostopadłych piłek. Pomoc fajnie zagęszczają środek pola, ale w kreacji grają straszny piach, podania do najbliższego albo do tyłu. Brak robienia przewago w sektorach boiska, penetracji pola karnego, rajdów (kto widział Iniestę wchodzącego w pole karne po udanym dryblingu?), do tego największa bolączka ofensywnych pomocników - podania, brak przeglądu pola. Iniesta i Rakitic potrafią to doskonale tylko fajnie by było aby to pokazali. Praktycznie nic nie kreują. W wczorajszym meczu wystarczyłoby mi dwa palce aby zliczyć dobre podania Iniesty.
Ostatnie 4 oficjalne spotkania Barcelony
Kluczowe podania
Atak - 29 w tym Messi 21
Obrona - 12
Pomoc - 9
1
Wolałbym aby inni podnieśli poziom. Iniesta bez formy, Neymar nie skuteczny. Messi niech gra na obecnym poziomie, ale nich inni tez cos grają.
0
On nie musi wyglądać, błędy taktyczne czy straty przed własnym polem karnym nie zależą od wyglądu, wzrostu itd...
1
Ok, ale jakieś konkrety ??
1
Gra pomocy szczególnie widoczna jest przy autobusach. To pomocnicy maja tworzyć przewagę w sektorach, mamy pomocników którzy potrafią penetrować pole karne, przedryblować 2-3 obrońców - widziałeś jakieś takie wejście Iniesty ??
Iniesta to przez 3 lata najlepszy pomocnik świata w pierwszej tróce do złotej piłki, najlepszy asystent ligi 3 sezony temu, w ubiegłym sezonie nie załapał się nawet do drugiej jedenastki la liga. Zobaczymy czy w kolejnym meczu obrońcy nie będą mieli więcej kluczowych podań od pomocników. Uważasz że 3-4 dobre piłki w meczu z czerwona latarnią od jednych z najlepszych pomocników świata to dobry wynik ?? każdy z nich powinien mieć tyle na swoim koncie.
4
Co o dzisiejszym meczu można powiedzieć.
Kolejny mecz z słabą pomocą-jeden strzał rakiticia i to wszystko co przy 5 bramkach miała udział cała pomoc. Iniesta wciąż bez formy - 13 mecz z rzędu w Barcelonie bez bramki lub asysty, messi jak zawsze poziom-tylko szkoda karnego, neyamr dobrze, ale swoje zmarnował, Pedro oprócz bramki znowun niewidoczny, rakitic oprócz bramki dużo strat z groźnymi kontrami, Alves- najsłabszy mecz w tym sezonie, Alba lepiej od Alvesa zdecydowanie, mimo że kilka razy nie wrócił to nadrabiał w ofensywie, Mascherano i mathieu mieli mało pracy, busi również, chociaż swoje zrobili.
Mecz typowy z przewaga na połowie przeciwnika, jednak obrona przeciwnika pozostawiała zbyt dużo swoboty, dzięki temu jest 5:0 a mogło być 8-9.
1
Messi straty przy podaniach, ale to są podania niekonwencjonalne, prostopadłe za plecy obrońców, czekam aż pomocnicy takie piłki zaczną zagrywać (jak na razie jedna piłka taka pomocników w meczu).
1
Iniesta tak jak ostatnie miesiące wciąż nie może złapać formy
1
Podobno nie umył rąk jak się wysikał.... w ogóle porażka.
1
Alby często nie ma w obronie. za często.
1
Xavi tak Fabregas nie
1
ostatnie dwie wrzutki poszły strona Alby, jedna nawet ze strzałem.
1
Pisałem o przeciętności w ataku Alvesa, nie miał dobrych sytuacji, kilka klepek.
1
Oczywiście nie Pique tylko Mascherano :-)
1
Messi - aktywny, asysta, niewykorzystany karny na minus, ale cała gra na plus
Neymar - aktywny ale mało skuteczy
Alves- dzisiaj przeciętny w ataku, w obronie zawsze na miejscu
Alba-w ataku na początku próbował, ale zwalił dobrze sytuacje, w obronie wszystkie wrzutki ida jego stroną
Iniesta - aktywny, ale bez błysku, jedno dobre dogranie do Messiego przy karnym to za mało, nie próbuje sam wejść w pole karne, a miał takie sytuacje
Rakitic - dużo niedokładności, walczy w defensywie, bramka
Pedro - słabo, jak zawsze
Busquets - dobrze, oprócz faulu
mathieu - dobrze czyści, łata dziury po Albie, w polu karnym bezbłędny
Pique - średnio , niby bez błędu, ale i bez możliwości jego popełnienia
1
Przestań pisać pierdoły, raz na 15 się zdarzy a Ty takie pierdoły, popatrz na ubiegły sezon i mecz z Realem
1
Iniesta od miesięcy jest bez formy
1
hejterem jesteś nie dlatego ze ja o tym pisze ale jak widać sam się przyznajesz
1
Alves zbyt nonszalancko, Iniesta za mało odważnie
1
Iniesta strzał w obrońcę, - piłka zeszła, który to już raz
2
znowu hejter i wulgar, neymar i Alba zrąbali setki a gość przeklina na Alvesa, szkoda gadac
2
Jak ktoś ogląda siatkę to niech ogląda i kibicuje, jak zdecydował się Barcelone to nirch kibicuje i komentuje. Siatkarze nie spamujcie.
0
zwykły hejt, eh , szkoda gadać
7
Gdyby to Alves strzelał a nie Alba już byłyby wyzwiska
0
Gdzie był Alba !!!!
1
był pomocnikiem, w Barcelonie od 5 sezonów jest stoperem to chyba już powinien się nauczyć grać jak stoper
1
Mascherano słaby na stoperze - straty pod własna bramką, przegrane pojedynki główkowe, błędy taktyczne w ustawieniu - kilka bramek padło przez jego błędy w ubiegłym sezonie, mocny jest w pojedynkach jeden na jeden - nie przegrał żadnego który skutkowałby utrata bramki. Najgorsze są te błędy taktyczne i zabawy pod własnym polem karnym.
1
Wygrali LM bo sędzia nie uznał prawidłowo strzelonej bramki przez MU.
2
Jednak dawno nie było tak nie strzelającej pomocy, nie mówię już nawet że dzisiaj piąty mecz a żaden pomocnik nie ma choćby asysty. Napastnicy zawsze czegoś nie wykorzystają, ale tych sytuacji nie mają, a jak maja to niestety sami sobie je tworzą.