pax

1

W Douglasie nic się nie da zobaczyć, na plus ani na minus bo zagrał 1 mecz w druzynie. nie można z tego spotkania wyciągnąć wniosków, szczególnie że był to mecz w którym cała drużyna zagrała poniżej oczekiwań. Więc pożyjemy - zobaczymy.

pax

1

To chyba dobrze, że gość w formie gra, a jak gra to było widać w meczu z Grenada czy Villareal.

pax

3

Mam nadzieję że odzyska formę sprzed co najmniej pół roku i uczci swój jubileusz 100 występu w lidze mistrzów przełamaniem i nie będzie 15 meczu z rzędu bez bramki lub asysty Iniesty.

pax

1

Ja powtórzyłem po Stopie (może on gdzieś znalazł takie twoje taksty), mi chodziło o niepochlebne i niepotwierdzone pełne krytyki i negatywnego piaru teksty challengera i Jana Kidawy o Messim. Ze swojej strony przepraszam, jeśli Ciebie to uraziło.

pax

2

Na początku kariery Messi grał typowego skrzydłowego, w ataku - Eto, Larsson, czasem Ronaldinho, trochę Henry, później Messi i tak grał jako cofnięta "9". Jego akcje sam na sam z bramkarzem można wyliczyć na palcach, bo on wchodzi z głębi pola.
Zawsze śmieszył mnie argument jak Messi poradził sobie w Anglii, z pewnością doskonale, jednak to gdybanie, na razie grał w lidze hiszpańskiej i jak na razie Ronaldo strzelił w tym okresie mniej bramek od Messiego, więc co tu porównywać, widać że z tymi samymi przeciwnikami Ronaldo prawie dorównuje, prawie.
Messi 174 spotkania - 194 bramki, 74 asysty
Ronaldo 170 spotkań - 174 bramki, 49 asyst

O skuteczności strzałów nie ma co pisać.

pax

1

Dasz radę, dla oglądania Leo w akcji ....

pax

6

Fajny, lekki, może troszkę infantylny, ale przyjemnie się czyta. Szkoda tylko że nic nie ma o la Rambli i o palcu Kolumba jasno wytyczającym zwycięska ścieżkę :-)

pax

1

To zależy czy wliczona jest bramka Ronaldo z rundy kwalifikacyjnej, wtedy jest 69 do 67.

pax

28

MESSI

3 bramki od wyrównania rekordu wszechczasów bramek w La Liga
2 asysty od wyrównania rekordu wszechczasów asyst w LaLiga
4 bramki od wyrównania rekordu bramek wszechczasów w Lidze Mistrzów

I TO WSZYSTKO PRAWDOPODOBNIE CZEKA NAS W PAŹDZIERNIKU :-)

pax

1

Według Wikipedii Pele ma 703 bramki, nie wiem na ile to dobre wyliczenie, tyle podają.

pax

2

W sezonie ligowym 18, w sezonie klubowym 29. osiągnął to w rekordowym sezonie gdy strzelił 73 bramki w sezonie.

pax

0

Messi ma 166 asyst a nie 163

pax

3

no, faktycznie :-)

pax

1

Ten mecz do ciekawych raczej należąc nie będzie. Skończy się jak zawsze z Niemcami.

pax

4

Chodziło im o trzy tygodnie :-)
wtedy by się zgadzało Bilbao i pierwszy mecz z PSG

pax

2

Na pewno postawi. To, że andres jest bez formy od miesięcy pisałem wielokrotnie, ale wtedy się atakowano mnie że bluźnię. Iniesta będzie grał z PSG, dlatego teraz odpoczywał. Mam nadzieję że odzyska formę i w 15 meczu bez bramki lub asysty się wreszcie przełamie.

pax

2

Grał fenomenalnie w swoich czasach. pewnie by nie rzucał, pewnie teraz Pele by tyle nie trafiła do bramki. To gdybanie, Wilt był gwiazdą jest legendą.

pax

2

Niby dobrze niby nie, przynajmniej dla oka. Wolałbym go widzieć nie w roli Phila ale Pata Rileya. Sport to rozrywka, wspaniała uczta dla oka i emocji, wole "showtime" niż parcie na obronę. nie oznacza to zaniedbywania w obronie, ale fajerwerki są ucztą dla oka.

pax

2

Messi ma 7 asyst w tym sezonie (6 w lidze i 1 w LM)

pax

4

dzisiaj wspomniałem o tobie w jednym z moich komentarzy a propo nocnych postów :-)

"NIESTETY
Widzę wielki entuzjazm wielu osób na tym portalu. Zwykłych użytkowników którzy swoja pasję do Barcelony przelewają na wpisy na forum. Ponad dwa miesiące temu proponowałem naczelnemu tej strony, aby poświęcić newsa dotyczącego informacji z forum - czegoś w rodzaju sprawozdania z najlepszych wpisów w których zawarte są analizy spotkań, zawodników, ciekawostki, mimi felietony, a takie często można tu spotkać. Niestety redakcja po wstępnej analizie propozycji olała temat, aby portal stał się bardziej interaktywny. Dzisiaj widzę wiele statystyk Bravo - minut bez utraty bramki, czy ciekawe porównanie Leo-Ronaldo w którym dniu życia zaliczyli swój gol 400 w karierze. Szkoda, że redakcja zamyka się na sugestie forumowiczów...Nie zawsze polecenia pokrywają się z merytorycznością. czasem wystarczy wpis : "Messi najlepszy i nikt mu nie podskoczy" i dostanie 20 poleceń. Tu chodzi o pewien wybór, selekcje tego co warto przeczytać. Często po przeczytaniu newsa nie śledzi się na bieżąco wszystkich wpisów, a wiele ciekawych pisanych jest np. późno w nocy przez co nie mają poleceń (tak było z wpisami np. sojerrra)".

pax

2

Messi gra podobnie jak do poprzednich sezonów, ale pomoc gra bardzo słabo od wielu miesięcy - Iniesta jest bez formy, xavi bardziej z tyłu, teraz rakitic także raczej defensywny. wcześniej inni potrafili stworzyć więcej sytuacji Messiemu, teraz on tworzy je innym a swoje strzela po swoich akcjach. Iniesta dwa sezony temu miał w samej lidze 16 asyst , teraz ma 14 kolejnych spotkań bez asysty. Leo wypełnia zadania pomocy i ataku. Chociaż teraz ma więcej kluczowych podań w meczu, jednak to nie wynikają z altruizmu tylko z gry bardziej cofniętej dziewiątki, większość tych asyst to ni był wybór pomiędzy dograniem a strzałem a po prostu dogranie z pozycji w której najrozsądniej było dograć i robi to doskonale.

pax

2

Lucho az tak dobrze się raczej na koszykówce nie zna, po drugie Jordan chociażby nie wiem jak się starał tego rekordu Szczudle nie zabrał. Poza tym Jordan chociaż był wielki to Jabbar zdobył więcej od niego punktów w historii NBA, a Messi pobije raczej wszelkie rekordy strzeleckie, może oprócz dwóch - największej ilości strzelonych bramek w rozgrywkach klubowych (ligi) w Europie i na świecie.

pax

1

Dlatego wyszedłem z taka propozycją do redakcji. Mógł być ktoś kto zbiera te wpisy i w różnym przedziale czasowym 1-7 dni, przybliża wpisy, pisze dlaczego warto to czy tamto przeczytać i np. podany jest link. Czasem są dobre analizy taktyczne, czasem bardzo ciekawe statystyki, czasem felietony które wrzucane są przedzielone na 3-4 części ze względu na objętość postu.

pax

1

Nie wiem czemu ale mam wrażenie że nie oglądałeś Messiego w poprzednich sezonach i pisząc o Leo iż nie było altruizmu pod bramką w dogrywaniu do kolegów. Messi jest najlepiej dogrywającym do kolegów zawodników od 10 lat w lidze hiszpańskiej. Co do większego zaangażowania się w odbiór mogę się zgodzić. Liczba dograń Leo raczej nie zaskakuje, od wielu sezonów miał największa liczbę kluczowych podań.

pax

1

Nie zawsze polecenia pokrywają się z merytorycznością. czasem wystarczy wpis : "Messi najlepszy i nikt mu nie podskoczy" i dostanie 20 poleceń. Tu chodzi o pewien wybór, selekcje tego co warto przeczytać. Często po przeczytaniu newsa nie śledzi się na bieżąco wszystkich wpisów, a wiele ciekawych pisanych jest np. późno w nocy przez co nie mają poleceń (tak było z wpisami np. sojerrra).

pax

0

NIe, tu chodziło o rzeczowe, merytoryczne posty, które po prostu wyróżnione czy polecane byłyby innym użytkownikom.

pax

3

NIESTETY
Widzę wielki entuzjazm wielu osób na tym portalu. Zwykłych użytkowników którzy swoja pasję do Barcelony przelewają na wpisy na forum. Ponad dwa miesiące temu proponowałem naczelnemu tej strony, aby poświęcić newsa dotyczącego informacji z forum - czegoś w rodzaju sprawozdania z najlepszych wpisów w których zawarte są analizy spotkań, zawodników, ciekawostki, mimi felietony, a takie często można tu spotkać. Niestety redakcja po wstępnej analizie propozycji olała temat, aby portal stał się bardziej interaktywny. Dzisiaj widzę wiele statystyk Bravo - minut bez utraty bramki, czy ciekawe porównanie Leo-Ronaldo w którym dniu życia zaliczyli swój gol 400 w karierze. Szkoda, że redakcja zamyka się na sugestie forumowiczów.

pax

1

Messi ma 6 asyst

pax

1

139 w Barcelonie i 27 w reprezentacji

pax

1

Sorry, z dzisiejszymi 166 :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?