pax

1

zawsze daje, a jak nie daje to nie daje nie więcej od innych

pax

1

Dlaczego Alves i Roberto out ??

pax

1

Oczywiście nie rozumiesz na czym polega zarządzanie w klubie. nowy kontrakt nie oznacza, że zawodnik będzie grał, ani że nie zostanie sprzedany, ale jedynie że za rok nie odejdzie za darmo. Jeżeli dalej nie będzie spełniał pokładanych w nim nadziei zostanie z pewnością sprzedany i wtedy barcelona weźmie za niego kilka milionów, tak nie wzięła by nic za zawodnika którego szkoliła przez kilka lat. W przypadku zainteresowani nim innego klubu kwota 30 milionów jest kwotą wyjściową - Barcelona może tyle żądać, ale może obniżyć swoje wymagania, ale zawodnik czy potencjalny klub bez zgody Barcelony nie dojdą do porozumienia za mniej niż te 30 mln.

pax

1

Zgadzać się nie musisz. Fakty mówią same za siebie. Szkółka była kapitalna 10-15 lat temu - wyrosło wtedy złote pokolenie. jednak od kilku lat jest kryzys. jest jedną z najlepszych szkółek na świecie, jednak od czasu messiego nie Wyprodukowała" ani jednej super gwiazdy a od czasu Busquetsa i Pedro nikt z niej nie ostał się w pierwszej jedenastce.

"Poza tym talent trzeba odkryć a potem go odpowiednio oszlifować i poprowadzić a do tego potrzeba wysiłku i czasu". - to od tych 6 lat nikt tam nie pracuje ?? nie było naboru, treningów ??

pax

1

Szkółka aż taka kapitalna nie jest ( na pewno była) - nikt z szkółki od 6 lat nie stał się graczem podstawowej jedenastki.

pax

4

Dasz wykładnie na tym przykładzie ? Powiesz czy to ironia czy sarkazm ? Czy to dobrze, że redakcja pisze sarkastycznie czy ironicznie o grze innych zespołów - szacunek dla przeciwnika ? Po co, zawsze można go wykpić, pokazać wyższość w sposób nie przesmiewczy. To oceńcie sobie sami.

Dla mnie mimo, że to przekład, powinniście jednak pewne elementy redagować.

"Dzięki temu Onana, bramkarz Blaugrany, nie miał zbyt wiele do roboty i często ograniczał się do roli biernego obserwatora wydarzeń na boisku" - czy zdanie poprzednie było ironiczne czy nie, to zdanie odwołujące się do poprzedniego jest bezsensu.

pax

2

Kto pisze takie bzdury ??
Z jednej strony to tłumaczenie ale z drugiej redaktorzy powinni "recenzować" lub redagować tekst.

"Młodzi zawodnicy chcieli jednak przestrzegać zasady „fair play", szeroko promowanej przez UEFA, i zdecydowali się uspokoić nieco grę".
- czyli wbrew zasadom, przestali się starać, odpuścili, zagrali specjalnie poniżej swoich możliwości , to jest fair play ??


"Dzięki temu Onana, bramkarz Blaugrany, nie miał zbyt wiele do roboty i często ograniczał się do roli biernego obserwatora wydarzeń na boisku".
- dzięki temu że Barcelona odpuściła to bramkarz Barcelony miał mniej do roboty, bo jakby nie odpuścili i strzelali kolejne bramki zapewne miały roboty więcej.

pax

2

Carl byłby największy gdyby nie doping. 9 medali, ale jednak cień pozostaje. Pamiętam jak przegrał z Benem Johnsonem finał olimpijski i jego wypowiedzi że doping zabija rywalizację i Johnson powinien się smażyć w piekle, a potem wyszło że na tej samej olimpiadzie był naszprycowany dopingiem (tak jak połowa reprezentacji USA - po kilku latach wypłynęły dokumenty wewnętrznej kontroli - pamiętam że pozytywny wynik miała tenisistka Mary Joe Fernandez w Barcelonie w 1992). Pełna zgoda że nie wszystko da się porównać, dla jednego szklanka do połowy pełna dla drugiego pusta. Jeszcze sporty indywidualne łatwiej - ale zespołowe ciężko. Piszesz Jordan contra Ferdinand Lewis Alcindor - ale jak porownac centra z rzucającym obrońcą, jak porównać np. Oliviera Kahna z van Bastenem ? Messi i Ronaldinho to przynajmniej prawie ta sama pozycja i jednak również przyznaję Leo wyprzedza Ronaldinho - pomijając mega statystyki, tytuły, rajdy, czy poszczególne akcje - Ronaldinho miał 3-4 magiczne sezony, Leo zaczął swój 8 magiczny sezon.

pax

1

Skład składem, jednak mam nadzieję, że czeka nas dzisiaj ostre strzelanie. Można powiedzieć że to najłatwiejszy mecz w lidze mistrzów w tym sezonie.. Dlatego nie zapominając o defensywie postawiłbym na ultra ofensywny skład.

pax

1

Małe przejęzyczenie :-). Miał 18/19 dograń - niektóre portale piszą o 18 nie zaliczając prostopadłej piłki do messiego, gdy dzięki niej znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelać podawał do Neymara. Łącznie z presezonem Alves ma 22 dogrania w pole karne w tym ani jednego w trybuny :-)

pax

1

Alves przez prawie cały presezon nie grał bo wrócił dopiero pod koniec, gdyż Brazylia grała do końca turnieju (mecz o III miejsce). Grał dopiero w ostatnim meczu presezonu z Pedro Leon.

pax

0

Nie ważne jakim stosunkiem Rosja by wygrała z Brazylią a my nieważne jakim stosunkiem przegralibyśmy z Rosja to awansujemy. Ważne aby jutro Brazylia nie wygrała, bo może być bardzo ciężko awansować.

1. liczba zdobytych punktów;
2. większa liczba wygranych meczów;
3. wyższy stosunek setów;
4. wyższy stosunek małych punktów.

pax

0

nie masz racji. Nie ważne jakim stosunkiem Rosja by wygrała z Brazylią a my nieważne jakim stosunkiem przegralibyśmy z Rosja to awansujemy.

1. liczba zdobytych punktów;
2. większa liczba wygranych meczów;
3. wyższy stosunek setów;
4. wyższy stosunek małych punktów.

pax

0

Mogą wygrac i 3-2

pax

0

Do półfinału daleka droga. Teraz Brazylia pokona Rosję tak jak było w grupie i wystarczy że Rosja pokona potem Polskę 3-1 i Polska odpada. wszystko rozstrzygnie się pojutrze. Brawa za to zwycięstwo, ale z szampanem jeszcze trzeba poczekać.

pax

0

NIe, nie nie, wszystkie portale, analitycy i statystycy przyznali ten gol pepe, wszyscy oprócz dziennika Marca, która prowadzi statystykę Pichichi, ale Ronaldo nie ma tej bramki w statystykach wykazanej.

pax

0

Już tyły z Brazylią

pax

0

był karny ?? nie wiem , bo nie oglądałem ?? pytam czy zasłużenie przyznany ??

pax

0

Czym innym jest gdy ostatni piłkę dotyka zawodnika drużyny przeciwnej a czym innym swojej drużyny.
poza tym tutaj się tworzy bardzo dziwne przykłady. Prawda jest taka: Messi strzela, bramkarz broni, piłkę dobije Sandro, dlaczego Messi ma mieć asystę ?
Popatrz na powtórkę i co Messi robi z piłkę i w jakim kierunku ja uderza.

pax

1

Adriano nie za bardzo wraca, a w pojedynkach jeden na jeden jest najsłabszy z obrońców - przypomnij sobie jak Robben go wkręcał, albo jak w CdR Alves z naprzeciwległej strony biegł i łatał jego strone i wybijał piłkę spod nóg Bale w 93 minucie bo mu sie nie chciało wracać.

pax

1

Zgadzam się, powinien wybrać tego najlepszego, Alves ostatni mecz 7.7, Montoya 7.7. Dlatego nigdzie nie napisałem że Montoya nie powinien grać, tylko sprzeciwiam sie skreslaniu Alvesa.

pax

1

Zwykły wywiad, jedno z 15 pytań dotyczy Alvesa, ale sępy już zwietrzyły okazje na hejty. To dawać

pax

1

Za mało dostałes komentarzy po powtórzyłeś to samo stwierdzenie drugi raz. Jak na razie w Barcelonie jest najlepszym prawym obrońcą, może nie gra jak kiedys, ale nikt nie gra w Barcelonie lepiej na tej pozycji.

pax

1

Niestety nie ze wszystkim mogę się zgodzić. Jeżeli w dwóch ostatnich spotkaniach obrońcy mają 7 kluczowych podań a pomocnicy 4 to znaczy że nie jest tak super. Jeżeli rakitic jest od czarnej roboty w defensywie, busquets praktycznie głównie zadania defensywne a iniesta od miesięcy pod formą to nie wygląda to dobrze.

pax

0

Przepraszam. Nie sądziłem że mmogę cię tak dogłębnie poruszyć.

pax

1

Bramka zaliczana jest ostatniemu zawodnikowi który dotknął piłkę. Chyba że to bramka samobójcza. Wyobraź sobie rzut karny , bramkarz broni ale wybija piłkę przed siebie, podbiega inny zawodnik i dobija. Czy strzelający karny ma asystę? Messi. Strzelał sandro dobił. Cała zagadka

pax

0

W rozegraniu nie jest tak różowo.

pax

1

Zawsze można coś poprawić i nad czymś pracować. W stosunku do rakiticia wolałbym go widzieć bardziej ofensywnie usposobionego. Przy słabej formie iniesty rakitic mmogły bardziej angażować się w ofensywie. Pomoc jest narazie najssłabszą formacją, atak też nie błyszczy ale tam messi robi za trzech.

pax

1

Kiedyś grałem w kosza dość intensywnie - 8-10 godzin dziennie. Troche po klubach się porozbijałem. Jednak skąd ksywa? Taką dostałem od kolegów z parkietu - Wzrost jak na koszykarza trochę lichy, do tego biały, z dobrym rzutem z dystansu. Coś świta ??

pax

1

Myślałem że taki człek jak Ty z parciem na Byki od razu się domyśli. Nie przepadałem za Bykami a i przyznam się za Jordanem również, szanowałem go i uważałem za najlepszego, ale jego styl gry mi nie pasował, nie przepdam za takimi zawodnikami. Wolę ludzi którzy naprawdę mysla w czasie gry - np. Jason Kidd, Magic itd..., raczej rozgrywajki. Chicago nie miało nigdy rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia - ani Harper czy BJ Armstrong nimi nie byli - po zbiórce czy po koszu piłka szła do MJ i albo trafił albo nie, czasem komus podał i tyle i jeszcze jak nie w porządku załatwił Isiaha Thomasa. Akcje wspaniałe - ale z taktycznego punktu widzenia wolałem Pistons, lakers czy nawet Celtics z Larrym, Mchallem, Philadelphia z Charlsem Barkleyem. Ja zawsze tak jak tutaj na portalu raczej nie szedłem z mainstremem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?