pax

4

Skoro widzę tu redakcyjną twarz, a to jest rzadkością. Mam prośbę, aby zwrócić uwagę na zakładkę o klubie, ostatnia aktualizacja była tam 3,5 roku temu i kilka kwestii wymaga aktualizacji - głównie rekordy klubowe są nieaktualne.
Poza tym bardzo się raduję, że redakcja w postaci płci pięknej schodzi z Olimpu i od czasu do czasu bierze udział w dyskusjach szaraczków.

pax

1

Ale kto jest uciśniony ??

pax

0

Kabyl - sorry literówka :-)

pax

0

Kobyl to też Berber :-)

pax

6

Przecież on zdecydował. On sobie ustalił takie kryterium.

pax

9

Akuratnie to nie jest istotne, jak pisałem Arab to pojęcie raczej kulturowe, związane z tradycja, wiarą (niekoniecznie), językiem itd...
Skoro sam nie wiedział dla kogo ma grać to nie ma ścisłe określonej przynależności narodowej. Jest Hiszpanem bo urodził się w Hiszpanii, ale czy czuje się Hiszpanem ??
Tak jak z Klose i Podolskim, jeden i drugi urodził się w Polsce - jeden czuje się Niemcem a drugi Polakiem grającym w reprezentacji Niemiec.

pax

2

Zapewne jest muzułmaninem - sunnitą, ale raczej nie wahabitą (zbyt radykalny i raczej to AS chociaż ostatnio wchodzi do Maghrebu), raczej też nie ma związków z sufizmem. jak sądzę to umiarkowana wersja islamu z możliwymi naleciałościami berberyjskimi jeśli chodzi o tradycję (Zidane jest Berbrem).
A po co Ci to ??

pax

18

I co z tego. Arab to pojęcie dość enigmatyczne, bardziej kluturowe niż narodowościowe czy wyznaniowe. raczej adekwatne to muzułmanin, bo chyba o to Ci chodziło..
Inny wychowanek Gai Assulin jest żydem.
Co ma wiara czy narodowość do gry w piłkę ? Nie rób z portalu pudelka :-)

pax

20

Naprawdę zmieńcie sobie drużynę do kibicowania.

Alves - pajac, nieudacznik
messi- dyktator, arogant, człapacz
Neymar - aktor, lalka
Pedro- patałach
mathieu - rudy, palacz
Pique - hazardzista, gwiazdor
Busquets - wypalona miernota
itd...


Zubi - największy nieudacznik
Bartomeu - przyjaciel złodzieja i łapówkarza Rossella

jak macie przy każdym newsie o zawodniku pisać bluzgi na temat zawodników Barcelony, to naprawdę zmieńcie drużynę do kibicowania, albo grajcie sobie w te wasze fify, ale nie obniżajcie już i tak niskiego poziomu wypowiedzi na tej stronie.

Kogo jutro zbluzgacie ?? Już niewielu wam zostało

pax

1

Wrzucał dobre piłki, zawsze w pole karne i zawsze gdy zobaczył zawodnika swojej drużyny, nie zawsze on wygrał pojedynek główkowy, ale zawsze piłki były na kogoś.

pax

3

Zauważ, że nie podałeś żadnych argumentów, a jedynym Twoim argumentem jest kwestia, iż dla ciebie statystyki nie mają znaczenia. Alves jest doceniany na całym świecie oprócz tego portalu, gdzie redaktorzy rozpoczęli nie poparta argumentami hejterke na Alvesa w zeszłym roku.
Piszesz braki w grze obronnej - ale jakbym spytał czy zawalił więcej przy bramkach , to zapewne mi odpiszesz że nie prowadzisz statystyk, no bo nie zawalił.
Kwestia kluczowych podań jest istotna, gdyż one kreują bramki. Nie jest tak, że każde podanie jest kluczowe przy wyprowadzaniu akcji, rozmawiałem na ten temat z redakcją, kluczowe podanie to podanie po którym pada strzał na bramkę. Z pozycji dogrywającego, on zrobił swoje - dograł piłkę na pozycję strzelecką, nie jego wina że ktoś marnuje jakąś sytuację.
Hejterami określam wszystkie osoby hejtujące a nie krytykujące, czyli te które krytykują za nazwisko, lub wypisują bzdury które nie mają pokrycia w rzeczywistości. ja się opieram na faktach a nie na wyobraźni.
Napisałeś dłuższy tekst super, ale w nim nic merytorycznego nie ma, nie odnosisz się do jakichkolwiek danych, - sytuacji boiskowych, czegokolwiek, piszesz o ogólnym wrażeniu. Jakie to ogólne wrażenie - nie kreował - kreował (nawet za dużo), miał kluczowe podania (miał, ale dla ciebie to mało istotne), dobrze dogrywał w pole karne (ale dla ciebie ważne jest 1/30 wrzutek która pójdzie nad bramką niż 29/30 w pole karne), nie wracał - wracał i to najwięcej z bocznych obrońców (ale zawsze w grze obronnej coś znajdziesz), zawalał przy bramkach - tyle samo co pozostali (no ale to Alves jemu trzeba liczyć podwójnie).

pax

2

Jaki cyniczny komentarzyk. Kto by się spodziewał.
Mi się za rok nie przyda, chyba że napiszę felieton na temat jego wspaniałej kariery w Barcelonie, na zakończenie jego gry. Tobie pozostaje jeszcze rok z Alvesem a jeszcze dłużej ze mną ;-). Kto wie, może Alves zostanie do 2016, tylko czy ty to przeżyjesz ?

pax

9

jesteś urodzonym pesymistą, hejt na Alvesa, teraz krytyka gościa który nie rozegrał jeszcze minuty w Barcelonie.

pax

1

pozdrawiam

Staram się nie zestawiać Alby i Alvesa, ale jak Alba jest uwielbiany i dostaje za ostatnie mecz np.8,5 a Alves 3 od użytkowników - to pokazuje statystyki. Nie krytykuję Alby że jest słaby, że gra źle, jedynie patrzę pod kątem konkretnego spotkania.

pax

3

Wypalonego ?/ Od miesięcy pokazuje że jest w formie

pax

0

Chodziło zapewne mniej perspektywicznym

pax

2

Tylko przyznam szczerze nie jestem jakimś wielkim fanem Alvesa. Zacząłem o nim pisać dopiero 4 miesiące temu, jak redakcja napisała bzdury w ocenach i opisie jego meczu w CdR, opis zawierał kłamstwa na jego temat. Wypunktowałem te kłamstwa. I to tak trwa. jestem za tym aby go krytykować a nie hejtowac, jak źle gra to niech go wszyscy krytykują, ale on dostaje hejty za nazwisko. spotkałem się z sytuacja gdy był hejtowany za mecze w których nawet nie grał. Alves jest najbardziej hejtowanym zawodnikiem Barcelony, wyzywanym i ośmieszanym, jednak o jego grze niewiele się pisze, a jak się pisze to zakłamuje się obraz. Gdyby nie było hejtów na Alvesa (nieprawdziwych , obraźliwych komentarzy) to ja nawet bym zdania o nim nie napisał. Przeważnie był tekst o Alvesu - że w meczu miał wrzutki w trybuny - pytam się ile, okazuje się że ani jednej i tak to trwa. Ciebie denerwują moje odpowiedzi hejterom, mnie wypowiedzi hejterów. Może pisz do nich komentarze, jak oni nie będą pisać, ja nie będę odpowiadać i nie będziesz się denerwował.

pax

1

A co to fanboy ??

Jezu ?? Do mnie ?? Wiem, że jestem boski, ale do Jezusa mi jeszcze trochę brakuje :-)

pax

2

Nie zauważyłem aby stoperzy na niego wymyślali, podaj przykłady, naprawdę nie zauważyłem.
To nie jest, że Alves się nie wraca, ale gdy ma zadania ofensywne Barcelona przechodzi do systemu z 3 z tyłu w ataku pozycyjnym. Tak jak np. Bartra asekurował prawe skrzydło ta Mathieu przez ostatnie 3 spotkania lewe, gdy Alba szedł do przodu. taka taktyka, przy kontrataku piłka jest szybsza od zawodnika to normalne że trzeba mieć kogoś z tyłu.
Alves zagrał wiele dobrych spotkań, tylko hejterzy nie chcieli tego dostrzec. Dobrze grał w wszystkich spotkaniach końcówki sezonu (Villareal, Elche, Atletico, Bilbao, itd...).
Znacznie lepszy Montoya ? - 7 kluczowych podań w 19 spotkaniach.
Ma najlepsze statystyki z bocznych obrońców, jest najbardziej kreatywny i biega za dwóch.

pax

1

Musisz mieć straszny kompleks na moim punkcie, że po raz kolejny mnie przywołujesz.

pax

1

Radaru nie mam, po prostu jesteś hejterem. Ty nie krytykujesz tylko hejtujesz. Krytyka polega na tym że piszesz iż zawodnik zagrał słabo w takim i w takim meczu bo zawalił to czy to. Ty natomiast wyzywasz piłkarza i kłamiesz na temat jego gry. Ty hejtujesz zawodnika za nazwisko a nie krytykujesz za grę. To co robisz jest oczywiście wbrew regulaminowi tego portalu. Do myślenia cię nie namówię to przynajmniej do nie łamania regulaminu.

pax

1

Dalej nie pokazujesz konkretów. Jest słaby bo ...

pax

2

Ty nie przywołujesz żadnych jak zawsze argumentów, a odrzucasz statystyki bo mogłyby zaburzyć Twoje postrzeganie rzeczywistości. Założyłeś że Alves jest słaby, mimo że w ostatnim meczu stworzył 6 sytuacji bramkowych i miał 4 kluczowe podania z czego 3 można nazwać setkami. Wijesz się w pokrętnym tłumaczeniu własnego postrzegania rzeczywistości. Piszesz Alves słaby ? to napisz w którym z ostatnich 10 spotkań w Barcelonie był słaby ??

pax

0

Kto może zastąpić Alvesa ?? każdy jeden czyli kto ? Montoya , Douglas ??

Iniesta grał fatalnie przez ostatnie miesiące ubiegłego sezonu, ale pomału dochodzi do formy.

pax

0

Tu chodzi o redakcję a nie o userow

pax

1

NIe potrafiłeś pisać kulturalnie ?
Ty napisałeś swoje, ja napisałem swoje - ok. Tylko pamiętam że na moje argumenty nie byłeś w stanie sklecić zdania - tylko że piszę te wypociny i nic więcej.
Pisałem że Alba grał gorzej od Alvesa w konkretnych spotkaniach, a nie że jest gorszym obrońcą, to jest krytyka a nie hejtowanie - co ciągle uprawiasz. Pisałem tak np. po finale Cdr czy np. teraz po meczu z Villareal. jak kogoś krytykuję to wiem za co, kiedy i gdzie, ty krytykujesz kogoś jedynie za to że jest moda na hejt na Alvesa. nie pamiętam abys cos konkretnego napisał.

pax

0

Wyzywasz bo nie potrafisz nic merytorycznego napisać.
Ja ciebie nie wyzywam, więc to zachowanie pewnie wyniosłeś z domu. Nic o mnie nie wiesz, a oceniasz. Kim ty jesteś.

pax

1

czekasz na obrońców, a więc prowokacja - żałosne. Merytorycznie nie jesteś w stanie się wykazać to próbujesz prowokacji i po raz kolejny otwierasz wątek wiedząc, że nie masz nic do powiedzenia.

pax

3

On nie miał słabego sezonu, słabszy a nie słaby miał środek sezonu, na początku grał bardzo dobrze zapewniając idealną wrzutką do Neymara superpuchar potem strzelał bramki, Pod koniec sezonu przez ostatnie dwa miesiące grał bardzo dobrze i on ciągnął z Messim całą grę. Żądasz szacunku a piszesz , że był bezwartościowy. Obejrzyj ostatnie 8 spotkań poprzedniego sezonu.
A to że hejterzy po nim jeżdżą to tylko o nich świadczy.

pax

0

Ale gra dobrze, raczej nie obniżył "głosu" jak pozostali.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?