pax

1

Co to znaczy że głos na boisku stracił już dawno ??

pax

2

Opinia redaktora FCBarca.com - to opinia redaktora Jana Kidawy.

Walczyłem z atakowaniem Messiego przez kilka miesięcy i w felietonie i w opisach i ocenach, jest troszkę lepiej. Troszkę :-)

pax

3

Challenger w felietonie "Uniezależnieni"

„[...z wiekiem sam sportowiec robi się zazdrosny o pozycję kolegów z szatni, staje się ekspansywny w swych zachowaniach, postanawia wpływać na dotychczasową hierarchię... To rola nie lidera już, lecz dominatora... symptomy dyktatorskich zapędów Messiego... stopniowe narastanie w nim buńczuczności, sportowej arogancji, chorobliwej überwiary we własną doskonałość i postępującego egoizmu boiskowego... uzależnienie od Leo ewidentnie zainfekowało Barcelonie wyniki].

itd...

pax

11

Kolejny przykład "antymessi" redakcji.

"Opinia redaktora FCBarca.com

Wyjątkowo pozwolę sobie tutaj na krótki komentarz jako redaktor FCBarca.com, gdyż tłumacząc powyższy artykuł, nie mogło ujść mojej uwadze, z jaką ostrożnością dziennikarze MD piszą chociażby o MOŻLIWOŚCI zasugerowania Leo Messiemu zmiany pozycji. Chyba nie tak to miało wyglądać? Jest to kolejny dowód na to, że od odejścia Pepa Guardioli (a może nawet nieco wcześniej) to nie trener rządzi w szatni, a piłkarze, a właściwie to chyba jeden. Ten małomówny Messi już chyba dawno odszedł do lamusa i zaczynam mieć poważne obawy, że to właśnie „skromniutki Leoś” zaczyna być najbardziej toksyczną postacią w szatni".

Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

pax

0

To jest taki typ ludzi. nic z tym nie zrobimy, można ich uświadamiać, ale co to da.

pax

7


Od razu przypomina mi się wywiad z zeszłego roku a i w tym roku można mnożyć przykłady "antymessi" redakcji.

Wywiad z zeszłego roku.

Pytanie redaktora challengera do redaktora bystrzyckiego

Czy Messi nie stał się na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów „nadpiłkarzem" w składzie Barçy? To trend ze źródłami już podczas obecności na Camp Nou Zlatana Ibrahimovicia, ale pewnych zachowań Messiego nie widzieliśmy wcześniej wcale, a ostatnio widzimy je regularnie. Czy Messi czuje się pana zdaniem za pewnie, jak można by to zmienić i przytemperować zapędy egoistyczne Argentyńczyka?

Odpowiedź redaktora Bystrzyckiego

Nie powinniśmy także postrzegać Messiego jako nadczłowieka, którego przywileje w szatni są ponad wszystkimi innymi. Nie jest najlepsze dla drużyny, gdy Messi decyduje o tym, kto i na jakiej pozycji ma grać w pierwszym składzie, a tego typu historie w ostatnim czasie docierały do nas niemal regularnie. To nie Messi jest od ustalania, kto ma grać, i nie Messi jest od wyręczania trenera w decyzjach taktycznych.

I jak bezmózga gimbaza ma tego nie łykać, jak redakcja pisze takie rzeczy ??

pax

6

OOOO, redakcja wypuściła pozytywny przekaz o Messim.
Widać światełko w tunelu.

Może chociaż jeden sezon nie będzie o arogancji, bucie, egoizmie, dyktatorstwie Leo.

pax

1

Dla hejterów nie jest ważna kto jak gra, ale kogo można powyzywać.

pax

0

Tego nie powiedziałem, ale skoro tak twierdzisz.

pax

1

akurat na obrażanie Alvesa redakcja nie ma w zwyczaju reagować

pax

1

Nawet bym mógł się założyć, że redaktorek nie omieszka wspomnieć o tym w swoim felietoniku.

pax

1

Jak ktoś Cię miażdży argumentami, podaje statystyki to piszesz że jest to z kosmosu, w sumie co masz powiedzieć jak nie masz argumentów.
Źródło statystyki kluczowych podań.
http://www.fcbarca.com/druzyna/2-fc-barcelona/zawodnik-496-dani-alves

pax

2

A co do krytyki to największą ma tu na portalu, za ubiegły sezon w jednym z największych portali piłkarskich whoscored został oceniony na 5 miejscu z piłkarzy Barcelony, przez portal fcbarca na 16, są redaktorzy którzy pilnują, aby odpowiednio ocenić czy napisać odpowiedni tekst i w ten sposób nastawić opinię przeciwko piłkarzowi. Mogę podac przykłady.
potem przez ta propagandę powstają takie wyobrażenia gry Alvesa jak u ciebie - wrzutki w gołębie, inni graja lepiej, nie wraca, nie strzela, nie asystuje, gra źle w ofensywie i defensywie, prowadzi niesportowe zycie itd..., potem takie osoby jak Ty łykają każdą bzdurę. Jest kilku hejterów, którzy oficjalnie przyznają się do NIENAWIŚCI do Alvesa. Jak widzę Twoje oceny Alves 3 a Alba 8,5 to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

pax

0

Hejt za rana jak śmietana.

Co źle gra ??

Tam gdzie Alves tam i jego hejterzy

pax

2

Ty go nie oceniasz tylko hejtujesz.
Piszesz bzdury, że grał słabo, a inni grali lepiej. Podałes jeden przykład braku powrotu z finału CdR gdy zostawił asekurowaną swoją stronę, nie piszesz, że przy pierwszej bramce po drugiej stronie zawodnik zostawił całą stronę bez asekuracji i poszedł do przodu i di Maria miał pół boiska wolnego ?
Dani nie nadążą ?/ Popatrz na finał CdR i jego dwa powroty w 91 i 93 minucie przez całe boisko gdzie wybijał piłkę spod nóg Bale po stronie Adriano, który nie wrócił.

pax

2

Widzę, że mecz z Elche nałożył wam na nos różowe okulary ale ja oceniam go przez pryzmat co najmniej 4 miesięcy a nie pojedynczych meczów.

Ostatnie 4 miesiące:

Wcześniej w Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych, a żadna z jego 17 wrzutek nie skończyła się na aucie czy ponad bramką, wszystkie były bite w pole karne, najwięcej odbiorów.
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie (asysta) do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie.
Presezon z Leon - asysta i bardzo dobra gra
Elche - dobra gra w defensywie,
Villareal- najlepszy obok Messiego na boisku, 6 sytuacji bramkowych, 4 kluczowe podania

pax

2

Nie robiłem pełnych satystyk dośrodkowań, ale wypisujesz kolejny bzdury pisząc że straszy gołębie strzałami czy wrzutkami.

W tym sezonie miał 22 wrzutki
2 z Pedro Leon
2 z Elche
18 z Villareal

I ŻADNA NIE BYŁA W TRYBUNY

W ubiegłym sezonie wrzutek w trybuny było bardzo mało, w finale CdR miał 17 wrzutek i wszystkie w pole karne. Znowu naczytałeś się bzdur i hejtujesz.

pax

1

'Alba który jest bardziej produktywny w ataku musiał grać asekuracyjnie bo król dośrodkowań idzie pod pole karne".
Poprzedni sezon
Alba - 24 spotkania - 0 bramek, 2 asysty, 24 kluczowe dogrania
Alves - 44 spotkania - 4 bramki, 4 asysty, 66 kluczowych dograń.

Kiedy Alba był bardziej produktywny ??

W ostatnim meczu:
Alba
0 kluczowych podań
0 penetracji pola karnego
0 wykreowanych sytacji bramkowych
0 strzałów
4 dośrodkowania- 3 straty z tych dośrodkowań
Alves
4 kluczowe dogrania
3 wejścia w pole karne
6 wykreowanych sytuacji bramkowych
19 dośrodkowań - 2 straty z tych dośrodkowań

Co Alba robił więcej w ofensywie ??

pax

1

naczytałeś się hejtów i powtarzasz bzdury

Mecz CdR.
Alves zagrał jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie i należałaby mu się nota 5-6.
- największa liczba odbiorów
- jedyny z dodatnim bilansem odbiorów do strat
- największa liczba zagrań w pole karne
- największa liczba celnych zagrań w pole karne
- najwieksza liczba ex-aequo liczba kluczowych podań
- drugi po Xavim z najwieksza liczbą podań co pokazuje zaangażowanie.
itd...
- wszystkie wrzutki w pole karne, ani jedna nie była posłana w trybuny
- 8 dograń znalazło adresatów z Barcelony w polu karnym, w pozostałych w 70% piłkarze Realu ratowali się wybijając na rzut rożny lub aut - więc strat z tego za bardzo nie było.
- pracował na całej długości, nie zawalał powrotów tyle razy co Alba.

Brak powrotów (lub spóźnione) powroty do obrony bocznych obrońców przy kontrach Realu.
Alba 45 minut – 4
Alves 90 minut – 3
Adriano 45 minut – 2

Skuteczne powroty ponad 50 metrowe z wybiciem lub odzyskaniem piłki przy kontrach Realu
Alves – 4
Alba – 1
Adriano – 0

Odbiory
Alves – 8
Busquets – 6
Mascherano – 2
Bartra – 5
Adriano – 5
Alba – 2

Gdzie zawalił przy bramce, przecież jego strona była asekurowana przez Busquetsa i Bartrę, który zawalił.

pax

1

Dla hejterów takich jak SinMistico on zawsze gra fatalnie. W ostatnim meczu dał mu najniższą ocenę a Albie dał o 4 stopnie wyższą, mimo, że Alba praktycznie nic nie zagrał. Alves może mieć 5 asyst i tak będzie najgorszy bo to Alves.

pax

0

Wytłumacz mi dlaczego uważasz Alvesa za najgorszego zawodnika a Albę za najlepszego w ostatnim meczu ?

Albie dałeś 8,5 a Alvesowi 3 ??

pax

1

Ale on od miesięcy gra dobrze, od miesięcy nie za bardzo mu cokolwiek można w grze zarzucić. Nigdzie nie wypowiadał się że mu się należy. Mówił o Cuadrado, że cieszy się gdyby przyszedł bo liczy na rywalizację. Napisz coś konkretnego, co mu zarzucasz.

pax

0

Gra dobrze a nawet bardzo dobrze. Nie przedstawiłeś nawet przykładu słabej gry, tylko hejt bez jakichkolwiek argumentów.

pax

1

Od miesięcy gra dobrze,
Zgodzę się że stał się symbolem upadającej Barcelony, nie grał borzej od innych ale hejterzy zrobili z niego kozła ofiarnego.

Już minutki w swoim pokoju nie można zaśpiewać, bo jakiś Polak ma pretensje.

pax

2

On tak gra od miesięcy, w ubiegłym sezonie w najważniejszej części sezonu to on ciągnął cały zespół. Skoro piszesz że z żółtymi grał nie najgorzej, a był obok Messiego najlepszy na boisku, to jak określisz pozostałych zawodników ??

pax

1

Nie miał w ubiegłym sezonie więcej błędów w obronie od pozostałych obrońców. A kluczowych podań w ubiegłym sezonie miał 66.
Na razie piszesz jak w ubiegłej dyskusji same ogólniki powtarzane przez hejterów.
Napisz po czyjej wrzutce zdobyliśmy jedyne trofeum w ubiegłym sezonie ??

pax

0

Które sezony pokazały że jest gorszy od innych ? Konkretnie
Wyrzutki są tragiczne i mało przydatne ?? Konkretnie które, w których meczach.

pax

5

Ktoś musi. Skoro gość nie jest gorszy od innych a dostaje za całą drużynę. Nie liczę, że będzie grał tak dobrze jak teraz przez cały czas, ale sprzeciwiam się hejtom gdy na to nie zasługuje.
To nie jest tak, że się cieszę z jego gry, jedynie pokazuję bzdury jakie są wypisywane na jego temat.

pax

1

Tu masz wszystkie

pax

4

Ale on tak gra od miesięcy. Nie widzę poprawy, nie dlatego że gra źle, ale że tak gra od miesięcy. Postęp jest jedynie w tym że hejterzy (niektórzy) zaczynają samodzielnie myśleć i widzą jego dobrą grę.
Jak przypomnisz sobie sytuacje z końcówki ubiegłego sezonu - zobaczysz dobre wrzutki Alvesa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?