pax

1

Widzieliśmy w ostatnim meczu. Alves wyłożenie dołem do messiego i strzał obok bramki , setka do neymara i nad bramką. Po pierwsze to że daną sytuacje można nazwać akcją to tylko zasługa alvesa. Po drugieponad 80% akcji po wrzutkach jest kontynuowana np. Rzutem rożnym.

pax

1

To jest gdybanie. Postawiłby może masipa, może, może...
Iniesta prawie nie gral na tej pozycji za Martino, nawet jak brakowało z powodu kontuzji neymara, już prędzej stawiał na Cesca ale go nie ma.
A kogo by dał na prawą stronę ??
Iniesta idzie na skrzydło, z skrzydła schodzi Rafinha na jego pozycję, bo byłyby braki w II linii, więc kogo dał byś na prawe skrzydło Pedro, Suarez, neymar - out. Kto zostaje.

pax

1

Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie napisałem, że nie stawiał bo nie mógł, ale że nie był zmuszony do tego, tak jak jest Enrique. Teraz w ofensywie ławka jest bardzo mizerna i jak odpada Iniesta, Suarez, neymar i Pedro, to po prostu nie ma kim grać.

pax

1

Oczywiście się nie zgadzam, Martino miał więcej graczy o typowo ofensywnym nastawieniu i którzy tak gremialnie nie byli woutowani z gry z powodu kontuzji czy zawieszeń. Oczywiście były momenty gdy messi czy neymar mieli kontuzje, ale oni mieli że raz ten a raz ten miał, Fabregas i Alexis zagrali cały sezon bez kontuzji prawie, Do tego dłuższa ławka rezerwowych.
Gracze ofensywni Martino
Messi
Neymar
Alexis
Fabregas
Pedro
Tello
Affelay

Gracze ofensywni Enrique z podstawowego składu w podstawowej drużynie w II pierwszych meczach.
Messi
Neymar - kontuzja
Suarez - zawieszenie
Pedro - zatrucie
Iniesta - kontuzja
Rafinha

W systemie gry Barcelony jest co najmniej 4 bardzo ofensywnych graczy - "9", skrzydłowi i co najmniej jeden pomocnik, głównie Iniesta. W trakcie 2 pierwszych meczy sezonu kadra zdolna do gry w obu spotkaniach wykruszyła się o 66 procent włącznie z ławką rezerwowych.
Enrique stawia na młodzież - bo nie ma innych opcji. Barcelona nie ma innych typowo ofensywnych zawodników.
O Martino to jest gdybanie, nie był nigdy w takiej sytuacji.

pax

11

Dziwne są te zestawienia, bo Martino nie korzystał bo nie był do tego zmuszony.
Enrique był - to nie jest jeszcze stawianie na młodzież, ale jedyne rozwiązanie - w pierwszym meczu - suarez zawieszony, neymar kontuzja , Pedro jakies problemy żołądkowe - z 4 atakujących odpadło 3 podstawowych, więcej w składzie nie ma. Kogo miał wystawić - został Montoya i Bartra i Masip - nikt do aaku si nie nadaje?? Kogo miał jeszcze w kadrze ?? - nikogo.
W drugim meczu - Suarez zawieszony, Neymar wraca po kontuzji lepiej aby nie grał 90 minut, Pedro wrócił, ale Iniesta odpadł i znowu nie ma zmienników. W ataku i pomocy zagrali wszyscy zawodnicy którzy mogli wystąpić. bez sensu jest zdanie - "Munir jest wielkim beneficjentem zaufania Luisa Enrique dla młodych zawodników i ma już na koncie 125 minut. Oznacza to więcej czasu na boisku niż zawodnicy pierwszej drużyny tacy jak Xavi czy Neymar". neymar miał zwichnięty staw skokowy, więc jak miał grać ??

Taki news mógłby się ukazać, gdy wszyscy będą zdrowi i dopuszczeni, zobaczymy wtedy czy Munir wygryzie ze składu Suareza, Sandro Neymara a rafinha Iniestę, dopiero można byłoby wtedy napisać, że Luis Enrique stawia na canterę, a teraz to jedynie łatanie dziur wszystkim co ma, a oprócz Barcelony B , to nie ma za dużo.

pax

1

Messi strzelał a nie podawał, chciał zmieścić piłkę między nogami bramkarza, a Sandro tak jakby dobijał jedynie strzał.

pax

1

2. xavi gra słabo w obronie poza tym, on mimo że nominalnie ustawiony na prawej pomocy od lat tam nie grał, on schodził zawsze na środek i grał jako nominalna „6-tka”. Barcelona grała bez prawego pomocnika a Alves zapieprzał za dwóch i jak nie zdążył wrócić a xaviego tam nigdy nie było to na niego sypały się gromy za bramki lub dośrodkowania jego stroną. W niedzielę, Rakitic nie asekurował Alvesa, on po prostu był na swojej pozycji, Alves szedł na skrzydło a dopiero za nim był Rakitić , był bo to jego pozycja. Może się wydawać, że to jakaś asekuracja, że LE poukładał zespół itd., nie, rakitic jest tam gdzie powinien i nie mu czegoś w tym wielkiego. Czytam teraz na forum, że alves zagral świetny mecz bo jego strona była asekurowana przez innego zawodnika, to k... znaczy że wcześniej nie było asekuracji, a jak teraz jest to wszyscy ją nagle zauważają!

pax

1

1. Nie rozumiem jednego. Napisałeś odpowiedz na mojego posta, w którym krytykowałeś zachowanie obronne Alvesa, w drugim swoim poście napisałeś o Alvesie że jego gra była następstwem asekuracji rakiticia, a w trzecim że głównie chodziło ci żeby pokazać Alvesa jako słabego obrońcę, gdyż mój wywód odnośnie Alby do użytkownika konikroni pokazywał że Alba gorzej bronił a ty zrobiłeś wywód na temat zlego zachowania Alvesa w obronie dla zrównoważenia proporcji. Po czym w dwóch postach piszesz, że tobie chodzi tylko i wyłącznie o wrzutki Alvesa - albo ja nie umiem czytać, albo ty masz problem z zapamiętaniem swoich wcześniejszych wpisów.

pax

1

napisz coś o tej rewelacyjnej grze ??

pax

1

Nie, nie sądzę, tzn. że za wysoko ??
Nie grał oszałamiająco, ale grał dość poprawnie i nie powinien raczej dostać niższej noty. To byłoby niesprawiedliwe.

pax

2

thx

jak Alves zagrałby słabo to też bym to napisał,
lubię krytykę ale nie lubię hejtowania, a Alves od miesięcy dostawał za cały zespół

pax

2

Alves zrobił więcej w ofensywie niż wszyscy gracze Barcelony oprócz Messiego.
gdyby nie było bramki Sandro a Neymar nie zawalił świetnej wrzutki na głowę Alvesa w 90 minucie i z 6 metrów wpakował piłkę do bramki to inaczej byś napisał ? Alves miał też świetne dogrania dołem - piękne wyłożenie piłki Messiemu i Neymarowi czy nawet Munirowi.
Alba w ofensywie nic nie zagrał.

pax

2

Wytłumacz mi jedno - cała ta dyskusja sprowadza się do 4 sytuacji, dwóch Alvesa - w jednej dopuścił do dośrodkowania i słupek Mathieu, druga (23)- nie zauważył zawodnika który był za nim i przy dośrodkowaniu miał powiedzmy czystą sytuację, mimo że Alves łącznie z pozostałymi obrońcami zrobili piękną linie spalonego którą zawalił Rakitic który został w polu bramkowym, a gdyby nie to to byłby spalony, ale niech będzie - strzał ponad bramką ale powiedzmy wina Alvesa jest. Sytuacja Alby 71-72 - Alba przegrywa pojedynek na skrzydle i dopuszcza do dośrodkowania, piłka po tym błędzie ratuje Mathieu (czy w tej sytuacji gdyby Mathieu strzelił w niepewnej sytuacji samobója też byś pisał że akcja była niegroźna?) piłka jednak wraca na skrzydło Alby ale jego tam nie ma bo pobiegł do pola karnego, kolejne dośrodkowanie strona alby i rozpaczliwa interwencja mathieu (cofa się, kryje strefą środek pola karnego, kryje indywidualnie gracza z numerem 7 i czyści strefę), piłka wpada pod nogi Piny i strzał w słupek (dwa dośrodkowania z lewej strony), druga sytuacja z 84 gdy Alba zgubił krycie i zawodnik miał przed sobą tylko Bravo i obija kolejny slupek.

Moje pytanie jest takie - ciągle piszesz że Alves grał jako skrzydłowy, że jego stronę zabezpieczali inni, że Alves miał głównie zadania ofensywne a potem piszesz że Alba grał cofnięty i miał głównie zadania defensywne, a potem piszemy że obaj mieli po 2 sytuacje z błędami w defensywie, więc pytanie jest takie który był bardziej pewny w obronie - ten który miał głównie zadania ofensywne czy ten który miał głównie zadania defensywne?

pax

1

Walczyć może każdy. Kilka piłek Alves posłał dołem i były z tego niezłe akcje, a górą - świetna prostopadła do Messiego - leo sam na sam, Górą do rafinhy i strzał z 16 metrów, górą do Neymara i ten z 6 metrów przy bardzo dobrej wrzutce strzela ponad bramką. Poza tym wrzutki były mocne na dobrej wysokości, zawsze może być błąd obrońcy - w zeszłym sezonie Villareal stracił dwie bramki samobójcze po mocnych, kąśliwych wrzutkach Alvesa.

pax

3

Po pierwsze pisałeś o propagandzie co nie było kulturalne, skoro nie wytknąłeś mi przekłamań. Po drugie w moim poście dotyczącym ocen sam skomentowałem zarówno sytuację z 23 minuty, jak i napisałem o sytuacji słupka mathieu co redakcja nie napisała. Więc też widziałem te dwa zdarzenia. Po trzecie nie ja piszę nieobiektywnie że błędy jednego dopuszczające do dośrodkowania są groźne a drugiego już nie.
jeśli krytykujesz Alvesa za niepotrzebne wrzutki a piszesz że zawiodłeś się na rafinhy jako kreatorze, że rakitic grał z tyłu, Alba z tyłu, to jaki miałbys pomysł ?? Pomoc nie gra nic z przodu, obrońcy (pomijając teraz Alvesa) nie grają z przodu, Munir słabo wypada w tym meczu, Pedro jeszcze gorzej. Co proponujesz ?? Messi aby była jakakolwiek akcja ma biegać po piłke do Bravo i rozpoczynać akcję od walsnego pola karnego ??

pax

2

Owszem,Alves przez większość swojej kariery w Barcelonie grał bardziej skrzydłowego,niż obrońcę-wszyscy o tym wiedzą,nie rozumiem po co o tym wspominasz. - Jak to ?? Ciągle go rozliczasz z gry jako obrońcę.

"A ty jak mantrę powtarzasz bzdury, takie jakoby po błędach Alby Villareal miał najgroźniejsze sytuacje (tylko zgubienie Gio w końcówce zaliczyłbym jako jego błąd,cała reszta to tylko TWOJA INTERPRETACJA rzeczywistości)" - uważasz że w 71-72 minucie nie było błędu Alby gdy poszły dwa dośrodkowania jego stroną ?? Bo winę za dośrodkowania prawą strona ponosi Alves a za dośrodkowania lewą Alba nie ponosi. Piszesz że akcja nie była groźna- mimo że zakończyła się strzałem w słupek przeciwnika, za to akcja strona Alvesa była groźna bo mathieu przypadkowo strzeliłby sobie swojaka. Hmmm, viva obiektywizm.

Napisz mi który z pomocników miał zadania ofensywne i się z nich wywiązał ?

pax

1

liczbę celnych strzałów - kogo ??

pax

1

co to znaczy zepsuć akcję ??
Podać do obrońcy ?? Strzelić niecelnie ?? Poślizgnąć się ??
jak jest wrzutka i piłkę z głowy zawodnika w ostatniej chwili "strąca" obrońca na rzut rożny - to jest to akcja zepsuta, czy wywalczenie rzutu roznego jest jej kontynuacją ?? Kto zepsuł - ten co dośrodkował, czy ten co nie wygrał pojedynku główkowego ?

pax

1

ja też sądzę, że dośrodkowania powinno się ograniczyć, ale tylko w przypadku gdy pomoc prezentuje jakikolwiek poziom. Rakitic był jedynym kreatywnym pomocnikiem - chyba nie oczekiwałeś że Busquets zacznie rozgrywać i kreować sytuacje bramkowe ? Nie ważne jest czy rakitic zagrał słabo w ofensywie czy zagrał słabo w ofensywie bo miał zadanie bardziej defensywne - po prostu pomoc w ofensywie nie istniała. Brakowało Iniesty i to na Rakiticiu spoczywała odpowiedzialnośc za kreowanie sytuacji.
Można chcieć aby obrońcy byli od bronienia, ale w momencie gdy przeciwnik broni 11 zawodnikami i zamyka dostęp do własnego pola karnego to przejście bocznych pomocników , nie tylko zwiększa liczbę zawodników atakujących ale daje nowe możliwości taktyczne. W tym meczu Barcelona miała posiadanie piłki 75% - więc boczni obrońcy mieli mozliwośc wykazywania się na skrzydłach, robił to tylko jeden.

pax

2

tak bezcelowo że stworzył najwięcej sytuacji bramkowych dla Barcelony.

pax

1

Po co ?? Czytał komentarze hejterów w czasie wakacji.

pax

1

Najgroźniejsze sytuacje w tym meczu były po błędach Alby do niego też nie masz zaufania ??

pax

1

Ile akcji zepsuł i podaj definicje zepsucia akcji ??

pax

2

Najpierw sprawdź znaczenie słowa propaganda w słowniku.
Rakitic nie zabezpiecza tej pozycji dla Alvesa, bo to jest jego naturalna pozycja, to że Alves przez 6 lat grał bez prawego pomocnika, bo na papierze był nim xavi, a tak naprawdę schodził na "6" i grał na srodku i Alves wypruwał płuca od obrony po atak i z powrotem, teraz jak Rakitic w miare trzyma się prawej pomocy, to nagle wszyscy zdziwieni że taka pozycja istnieje w Barcelonie. Alba tak samo podłączał się do ataków, tak samo wrzucał, jednak nic z tego nie wychodziło, grał asekuracyjnie, większość podań w szerz lub do tylu.
Troche dziwnie dalej piszesz: "Alby nikt nie asekurował-to raczej on zabezbieczał tyły Rafinhii", jak szedł na obieg to zabezpieczali go, kilka przejść miał z których nic nie wynikało. Przy każdym wejściu Alvesa cos się działo pod polem karnym, przy wejściach Alby było wiadomo, że piłka wróci na środek boiska.
Widzę , że nie przeczytałeś moich komentarzy pod ocenami, bo tam zwróciłem uwagę na obie sytuacje z Alvesem - w jednej przeciwnik odbił ponad bramką , w drugiej własny zawodnik niefortunnie interweniował, przy błędach Alby przeciwnicy stwarzali groźniejsze sytuacje- dwa razy obili słupki.
Wiesz co to znaczy zdeprecjonować ?? Alba w ataku nie istniał - według Ciebie miał zadania defensywne- z których wywiązywał się źle bo po jego błędach Villareal miał najgroźniejsze sytuacje bramkowe. merytoryczna krytyka a bezpodstawne zdeprecjonowanie jest chyba różnica. Rakitic miał zadania ofensywne z których się nie wywiązywał - proste.

pax

1

J ateż jestem za ograniczeniem jego wrzutek, ale niech druga linia robi swoje, a w tym meczu nie robiła nic i Alves za nich brał się za kreowanie.
Alves - 4 kluczowe podania
wszyscy pomocnicy razem wzięci - 2 kluczowe dogrania

pax

9

Alba
0 kluczowych podań
0 penetracji pola karnego
0 wykreowanych sytacji bramkowych
0 strzałów
4 dośrodkowania- 3 straty
Alves
4 kluczowe dogrania
3 wejścia w pole karne
6 wykreowanych sytuacji bramkowych
19 dośrodkowań - 2 straty

Co Alba zrobił więcej w ofensywie ??

Ataki Elche szły po równo jedną i druga stroną - najbardziej niepewny był Alba, który odpuszczał totalnie krycie. W 71-72 minucie przez jego błędy Villareal miał najgroxniejsza sytuacje - dwa dośrodkowania po jego stronie - w pierwszym zawodnik mu ciekł i nie był w stanie zablokować dośrodkowania, w chwilę później drugie dośrodkowanie i Alby nie było na pozycji bo poszedł do pola karnego, dwa razy rozpaczliwie ratował jego błędy Mathieu, ale akcja zakończyła się strzałem Piny w wewnętrzną część słupka i 3-4 centymetry dzieliły barcelone od utraty bramki, potem przy dośrodkowaniu w 84 minucie zgubił krycie, udając faul i znowu strzał Villareal w słupek.

pax

1

Napisałem już swoją ocenę ocen :-). Dobrze zrobione - gratuluję, tylko o Mathieu bym się zastanawiał.
W moich Ocenach Sandro ma drugą co do najwyższych ocen, więc nie deprecjonowałem jego występu. Jeśli chodzi o ten zielony kolor to nie napisałem, że nie zasłużył na zielony ale byli tacy którzy zasłużyli bardziej (mimo, że nie dali 3 pkt). Zasłużył tym, że był to jego debiut i strzelił bramkę. Jednak sam strzał był taki, że tylko ślepy i bez nóg by nie trafił i tylko tyle napisałem, jeśli chodzi o resztę to wydawało mi się że chcesz złapać mnie za słówka :-)

pax

19

Omówmy więc dogrania Alvesa w pole karne w meczu z Villareal, bo o to są pretensje.
2 – mocna piłka (dość niska) do Messiego na 6 metr, obrońca ratuje sytuację wybijając na rzut rożny.
6- dokładne dogranie po ziemi do Munira – ten na 5 metrze nie trafia w piłkę.
13 – obrońca strąca piłkę skierowaną na głowę Messiego, aut dla Barcelony.
19- piłka skierowana do Pedro który wchodzi w pole karne po czym się zatrzymuje, piłka przechodzi przez pole karne bez kontaktu.
27- piłka skierowana do Munira – obrońca wybija na rzut rożny.
34- piłka do Munira- wybija obrońca, przejmuje Pique.
34- podanie w pole karne po ziemi do Pedro, który traci piłkę przy dryblingu.
37- Alves po ziemi do wychodzącego Messiego, obrońca ratuje sytuacje wybijając na rzut rożny.
45- dokładne dośrodkowanie na 16 metr i strzał Rafinhy.
47- piłka do Pedro, ale łapie bramkarz.
50- wrzutka do Munira, wybija obrońca, piłka trafia z powrotem do Alvesa.
63- wrzutka do Rafinhy- wybija obrońca, aut dla Barcelony.
63-wrzutka do Munira – wybija obrońca, przejmuje Alba.
67- dogranie Alvesa za plecy obrońców, Messi sam na sam, zamiast strzelać dogrywa do Neymara.
71- idealne po ziemi dogranie do Neymara który nie trafia z 9 metrów.
76- wrzutka do Messiego, obrońca wybija, przejmuje Busquets.
77- idealne wystawienie Messiemu po ziemi który nie trafia z 11 metrów
77- Wrzutka do Pique, wybija obrońca, przejmuje Busquets
90 – bardzo dobra wrzutka do Neymara – który nie trafia z 6 metrów

6 sytuacji bramkowych
4 kluczowe dogrania
0 dograń w trybuny
19 dograń w pole karne -ilość przejętych przez Villareal-2
II połowa – 4 wypracowane bardzo dogodne sytuacje do strzelenia gola, nie bez podstawnie Luis Enrique nazwał występ Alvesa w drugiej połowie SPEKTAKULARNYM. Polskie gimboforum wie lepiej od trenera Barcelony, przynajmniej raz redakcja zauważyła jego dobra postawę.

pax

2

To Alves odebrał piłkę, potem przejął ją Neymar który podał świetna w tempo do Messiego.

pax

1

Ale to były dobre, mocne piłki, które miały swojego adresata.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?