pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Masz rację.
Wiarę może tak, chociaż u barcelonismo zawsze jest wiara z początkiem nowego sezonu, dumę - hmmm, duma że jest się kibicem wielkiego zespołu jest zawsze, duma za osiągnięcia i postawę zawodników- chyba się redaktorek zagalopował, po 2 oficjalnych spotkaniach i średnim presezonie.
1
Ok, tylko bardzo dobrą a nie przyzwoitą. Co więcej wymagać od bocznego obrońcy - zero z tyłu, jeden błąd, spektakularna gra z przodu - jak Messi i Neymar mogli zmarnować te 4 idealne sytuacje po jego podaniach.
1
Jednak zmieniłbym jedną ocenę u Was - ocenę mathieu. Popatrzyłem jeszcze raz na wszystkie sytuacje podbramkowe i ten gość jest wszędzie. cały czas w ruchu - kryje zarówno strefą jak i indywidualnie. Popatrzcie na jego grę właśnie w 26 i 27 minucie II połowy na cała akcję, (popatrzcie tylko na niego), jak on się porusza w polu karnym. dwa dośrodkowania od strony Alby, przy takich niskich , mocno bitych piłkach można zrobić błąd i wpakować piłkę do własnej bramki, on jednak czyści pola karne naprawiając błędy bocznego obrońcy. To wybicie pod nogi z 27 minuty, to była trudna piłka, dość sytuacyjna - mocne wstrzelenie piłki przez pozostawionego bez krycia zawodnika na skrzydle, mathieu cofa się, asekuruje zawodnika wchodzącego (z numerem 7) i jeszcze wybija piłkę. Z tym strzałem w słupek było podobnie. Obciąża go tak naprawdę ta głupia sytuacje z Busquetsem. Jednak ocena wyjściowa byłaby chyba sprawiedliwsza. Grał ambitnie i uważnie, ale brakowało w tej jednej sytuacji doświadczenia którego powinien mieć. Chyba nie zasługuje aby napisać, że mecz w jego wykonaniu był słaby, ale tutaj jedynie daję swoje argumenty pod rozwagę.
1
dwa sezony temu Alba grał naprawdę dobrze, zeszły sezon był w jego wykonaniu nieudany i do tego kontuzja
1
Alba w ofensywie nic nie zagrał, a Barcelona 75% meczu była w posiadaniu piłki, więc prawie cały czas atakowała. W defensywie był bardzo niepewny, przynajmniej przy dwóch sytuacjach był winny błędów mogących skończyć się utrata bramki. Do tego duża ilość strat (najwięcej z obrońców). mathieu dostaje trochę za sytuacje w których ratował Barcelone przed konsekwencjami błędów Alby.
1
Odpowiesz dlaczego ??
2
Co tu komentować - kłamstwa ??
Wszystkie wrzutki miały adresata, mocne, na dobrej wysokości. Z dograń w pole karne Alves stworzył 6 doskonałych sytuacji bramkowych, miał najwięcej kluczowych podań. Wszystkie wrzutki stwarzały zagrożenie, kilkukrotnie obrońcy ratowali sytuacje wybiciami na rzut rożny.
Portale światowe oceniają Alvesa najwyżej po Messim w tym meczu, Enrique mówi że zagrał spektakularnie, nawet redakcja tutaj daje mu 7 i określa że zagrał bardzo dobry mecz, ale zawsze znajdzie się ktoś kto urodził się tylko do hejtowania. Żeby po świetnym meczu, był w taki zakłamany sposób hejtowany ech, szkoda słów.
1
Złego stwierdzenia użyłeś, nie zaciekle broniłem tezy jakoby Alves był najlepszym zawodnikiem końcówki zeszłego sezonu, ale obroniłeś tezę Alves był najlepszym zawodnikiem końcówki zeszłego sezonu. Dziwne, że nikt nie przedstawił tam żadnych argumentów jakoby było inaczej.
2
Szkoda, że meczu nie oglądałeś. Bo Alves nie poleciał do sędziego i chciał kartki dla przeciwnika. Alves osłabił zespół, napisz coś z sensem. W ofensywie najlepszy kreator spotkania, wypracował 6 sytuacji bramkowych, gdy już grał z żółta kartką , jego gre w drugiej połowie Enrique określił jako spektakularną. Ty piszesz o obiektywizmie ??
1
Moim zdaniem jeszcze nie do końca mają dopracowaną wersję na phona. Oceny redakcji już były na komputerach, a na komórkach jeszcze ich nie było widocznych, ba, wciąż można było zmieniać swoje oceny.
1
Oceny bardzo zbliżone do moich. Nie zmieniłbym chyba żadnej.
Alves-ta 23 minuta, to faktycznie Alves się zagapił i nie zobaczył że ma przeciwnika na plecach, gdyż kurczowo trzymał linie spalonego. Gdyby padła bramka obciążałaby jego, chociaż... zawodnik byłby na spalonym gdyby nie błąd Rakiticia, który "został" w polu 5-metrów. Ten słupek Mathieu poszedł stroną Alvesa. W ofensywie wykreował 6 sytuacji. Szacun dla redakcji za obiektywną ocenę.
Alba-brakuje mi opisu jego słabej gry obronnej (nie tylko ta 84 minuta) gdy, np. poszły dwa dośrodkowania z jego strony z 71-72 minuty, zakończone najgroźniejszym strzałem Villarael - strzelał Pina w wewnętrzną część słupka, brakło 3-4 centymetrów od utraty bramki. Mathieu ratował sytuację niepewnymi aczkolwiek rozpaczliwymi wybiciami z pola karnego. W ofensywie nic za zagrał-4 wrzutki-4 niecelne,0 strzałów, 0 kluczowych podań.No i najwięcej start z obrońców, a mało kreował.
Rakitic- no, niestety nie podołał i to trzeba napisać, w defensywie jeszcze nie źle, ale trzeba pamiętać, że przy nieobecności Iniesty, defensywnym Busquetsie i mało doświadczonym Rafinhy to on miał dowodzić ofensywnymi poczynaniami II linii, a tu był mało aktywny, wręcz nie kratywny. Nie było w jego wykonaniu prostopadłych podań, baa, nawet prób takowych. oddawał piłkę do cofającego się Messiego lub Alvesa i niech sami sobie radzą.
jednak oceny spoko.
1
Redakcji czy użytku. U mnie na komórce wyświetlają się tylko oceny użytkowników i które wciąż można zmieniać. Więc raczej nie ma ocen redakcji. Zobaczymy czy alvesma wwyższą ocenę od alby. Jeżeli mieliby taką samą to byłby kolejny przekręt. A coś tak czuję że tak może być.
0
Jeszcze nie ma ocen redakcji.
1
Zarzuciłes mi coś z czym się zgadzasz. O wonderze pisałem apropo strzału, i tylko tego. Dlatego nie do końca rozumiem zarzutu. Pozdrawiam i na tym też proponuje zakończyć dyskusję. Dzisiaj będą oceny, więc będzie jeszcze sporo tematów do polemiki.
1
Nie widzę w mojej krytyce niczego zdrożnego. Ty tez nie za bardzo odpowiadasz na to co ja napisałem. Oddałem co jego jeśli chodzi o wyjście na pozycję, jednak sam strzal był taki jak napisałem - nawet stevie Wonder by strzelił. Piłka kulająca się pół metra od bramki gdzie nie ma bramkarza, a Ty chcesz pisać że sandro wykazał się kunsztem strzeleckim precyzyjnym, technicznym strzałem umieścił piłke w bramce ? Można go chwalić, ale bez przesady, w samym strzale nie było nic fenomenalnego. Można sie cieszyć że dał 3 punkty, można się cieszyć że fajnie wyszedł na pozycję, ale samozachwyt nad dobitką z najbliższej odległości to naprawdę przesada. ja nic więcej nie napisałem i nie deprecjonowałem tego zawodnika. Deprecjonuję jedynie zachwyt nad SAMYM strzałem.
4
"Ciągle jednak irytujące są pozapiłkarskie maniery 31-latka. Na El Madrigal Brazylijczyk otrzymał głupią żółtą kartkę. Za zupełnie zbędne i daremne protesty".
Alves nie dostał żółtej kartki za protesty, oczywiście redaktorek jak zawsze (w poprzednim felietonie też atakował Alvesa tym razem za filmiki) szuka czegoś negatywnego u Daniego. Alves dostał żółta kartkę za to że przebiegając obok liniowego powiedział mu kilka słów. I Oczywiście nie gestykulował wściekle tylko pokazywał ślad po wejściu korkami zawodnika Villareal za co nie został odgwizdany rzut wolny. Ani protestów ani ściekłej gestykulacji nie było - ale redaktorek wie lepiej.
Łącznie Alves rozegrał trzeci dobry mecz od początku sezonu, jednak redaktorek w to nie jest w stanie uwierzyć, woli jak pozostali hejterzy, być w modzie i atakować Barzylijczyka, za wszystko - jak sportowo dobrze, to trzeba atakować za niesportowe zachowanie:
"Luis Enrique twierdzi, że Dani Alves jest klasowym piłkarzem. Ba, Asturyjczyk stwierdził, że cieszy się z obecności Brazylijczyka na Camp Nou. Być może to jedynie kwestia kurtuazji, socjotechniki. Jeśli nie, to zadzierzgniętemu romansowi nie wróżę świetlanej przyszłości. Bo Lucho nie znosi półśrodków, substytutów, wszelkich niedoskonałości, a Alves, oprócz oczywistej degradacji sportowej, wzbudza kontrowersje również poza boiskiem. Po meczu z Club León, w którym rozegrał 60 przyzwoitych minut, 31-latek zabłysnął kolejnym filmowym popisem infantylizmu".
Dla redaktorka-60 przyzwoitych minut-to bardzo dobra gra na skrzydle, bieganie od linii do linii, bardzo solidna i pewna gra w obronie, świetne dogrania-zakończone asystą.
Czekamy aż redaktorek zobaczy Alvesa przechodzącego na czerwonym świetle - ale wtedy wysmaruje mu felieton.
1
"Ma masę opcji, rozegrać, przytrzymać piłkę pociągnąć skrzydłem...cokolwiek".
On to robi, to, że ty tego nie widzisz to wszyscy już na tym portalu zdali sobie sprawę.
"Prawie każda wrzutka Alvesa jest skazana na niepowodzenie, to się równa stratą piłki i końcem akcji".
Alves miał 19 dograń w pole karne-Villareal przejął 2 piłki to jest około 12 procent dla Ciebie 12 procent to prawie każda. 6 sytuacji bramkowych, 4 kluczowe dogrania, kilka wrzutek gdzie obrońcy rozpaczliwymi wybiciami posyłali piłkę na rzut rożny.
"Popatrz się jak sprytnie i inteligentnie gra Alba, czasem wyjdzie z kimś na klepkę"
Alba- 0 strzałów, 0 penetracji pola karnego, 0 kreacji sytuacji bramkowej, 0 kluczowych podań - no, faktycznie spryciarz z niego. Może faktycznie spryciarz, nie bierze ciężary gry na siebie, a tym samym odsuwa od siebie nienawiści hejterów jak coś zepsuje. Budująca postawa. Do tego błędy w obronie Alby, z Villareal znowu zawalił krycie - przez jego błędy poszła najgroźniejsza akcja Villareal z strzałem Piny w słupek w 71-72 minucie - dwa dośrodkowania jego stroną.
NIe będę pisał przejrzyj na oczy bo to nie ma sensu, po prostu napiszę nie ośmieszaj się.
1
Z tym gościem nie ma sensu prowadzić dyskusji, on napisał : "O mojej nienawiści do Alvesa to mógłbym książkę napisać....nie życzę nikomu nic złego ale kontuzja /zawieszenie Alvesa to najlepsze WZMOCNIENIE jakie może być! ... Najgorszy piłkarz Barcelony "EVER"!".
Przekonywanie go że Alves zagrał dobre spotkanie to walka z wiatrakami, on jest zaślepiony NIENAWIŚCIĄ do tego zawodnika o czym sam pisze.
1
Wczoraj dobrze grał Alves a piłke meczową zagrał Neymar
2
W kilku sytuacjach miał te niby złe wybicie dość sytuacyjne, jak w 71-72m minucie gdy dwa dośrodkowania poszły stroną Alby a Mathieu musiał ratować sytuację.
4
Omówmy więc dogrania Alvesa w pole karne w meczu z Villareal
2 – mocna piłka (dość niska) do Messiego na 6 metr, obrońca ratuje sytuację wybijając na rzut rożny.
6- dokładne dogranie po ziemi do Munira – ten na 5 metrze nie trafia w piłkę.
13 – obrońca strąca piłkę skierowaną na głowę Messiego, aut dla Barcelony.
19- piłka skierowana do Pedro który wchodzi w pole karne po czym się zatrzymuje, piłka przechodzi przez pole karne bez kontaktu.
27- piłka skierowana do Munira – obrońca wybija na rzut rożny.
34- piłka do Munira- wybija obrońca, przejmuje Pique.
34- podanie w pole karne po ziemi do Pedro, który traci piłkę przy dryblingu.
37- Alves po ziemi do wychodzącego Messiego, obrońca ratuje sytuacje wybijając na rzut rożny.
45- dokładne dośrodkowanie na 16 metr i strzał Rafinhy.
47- piłka do Pedro, ale łapie bramkarz.
50- wrzutka do Munira, wybija obrońca, piłka trafia z powrotem do Alvesa.
63- wrzutka do Rafinhy- wybija obrońca, aut dla Barcelony.
63-wrzutka do Munira – wybija obrońca, przejmuje Alba.
67- dogranie Alvesa za plecy obrońców, Messi sam na sam, zamiast strzelać dogrywa do Neymara.
71- idealne po ziemi dogranie do Neymara który nie trafia z 9 metrów.
76- wrzutka do Messiego, obrońca wybija, przejmuje Busquets.
77- idealne wystawienie Messiemu po ziemi który nie trafia z 11 metrów
77- Wrzutka do Pique, wybija obrońca, przejmuje Busquets
90 – bardzo dobra wrzutka do Neymara – który nie trafia z 6 metrów
6 sytuacji bramkowych
4 kluczowe dogrania
0 dograń w trybuny
19 dograń w pole karne -ilość przejętych przez Villareal-2
II połowa – 4 wypracowane bardzo dogodne sytuacje do strzelenia gola, nie bez podstawnie Luis Enrique nazwał występ Alvesa w drugiej połowie SPEKTAKULARNYM. Polskie gimboforum wie lepiej od trenera Barcelony.
2
Obejrzałem jeszcze raz mecz i Alba tak samo się podłączał do gry ofensywnej, obiegał Rafinhę i tyle, jak dostawał podanie to źle dośrodkował (4 wrzutki-4nieudane), albo wycofywał do tyłu. Villareal nie stwarzał praktycznie zagrożenia i obaj boczni obrońcy szli do przodu, a w tyle zostawali Pique-Mathieu i Busquets czasem ubezpieczał rakitic i Rafinha. Alba bywał z przodu, ale to nie dawało żadnego efektu.
1
To nie ma sensu, gość meczu nie oglądał, naczytał się hejtów gimboforum i redakcji, przepisuje tylko to co inni napisali.
1
Rakitic- pomarańczowe/żółte jak chcecie
1
Przepraszam, pomyliłem się, bramkarz Villareal złapał 6 procent z dośrodkowań Alvesa - złapał 1 z 18 piłek w 47 minucie. Ciekawe czy odpowiesz ??
1
rozliczaj go za ten mecz a nie za błędy w innych spotkaniach
1
NIe zdeprecjonowałem, więc nie można mi czegos na siłę zarzucać.
Jeżeli było inaczej to napisz to, że strzał nie był oddany z bardzo bliskiej odległości a w bramce stał bramkarz. Tylko tyle napisałem.
Nie napisałem, że występ Sandro był zły, bo znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, tylko że na zielone światełko byli inni którzy bardziej zasługiwali, całymi 90 minutami. Nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałem.
1
Busi w tym meczu nie miał straty i chyba 13 odbiorów - takie prezentowane były statystyki.
1
A czy ja napisałem że stał ?? Napisałem że strzał oddał do pustej bramki z najbliższej odległości, uważam, że byli zawodnicy którzy bardziej zasłużyli na zielone światło.
Zobaczymy przy ocenach - będą jaja jak Alves będzie miał gorszą albo równą ocenę co np. Alba.
1
Powiem szczerze - na pomarańczowym widziałbym Rakiticia. Wczoraj brakowało Iniesty, w pomocy defensywny Busquets i mało doświadczony Rafinha. Rakitic miał dowodzić Barceloną, rozdzielać piłki, na jego barkach miały spoczywać ofensywne zagrania Barcelony. Niestety kompletnie sobie nie poradził, jak cały blok pomocy. Jeszcze z zadań defensywnych sobie radził, to w ofensywie nic nie potrafił zdziałać, zero kreacji, zero penetracji, wejść w pole karne, zmiany tempa akcji, kilka udancy przerzutów w szerz boiska i klepanie na 40-50 metrze.