panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Z Jerrym Miną zarząd ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony, jego cena wzrosła teraz dwu lub trzykrotnie i można na nim zarobić, ale też pozbyć się zawodnika, który być może w przyszłości będzie następcą Piquenbauera. Z drugiej strony nie sprzedanie go, spowoduje spadek jego z miesiąca na miesiąc, bo gość prawdopodobnie będzie grzał ławę. Może się okazać, że w Barcelonę się nigdy nie wkomponuje i będzie klops. No i zawsze można wybrać trzecią, wydaje się najbezpieczniejszą opcję, tzn wypożyczyć, albo sprzedać za mniejsze pieniądze z możliwością odkupienia po dwóch, trzech latach .
1
podsumowując, Valverde jak Nawałka, potrzebuje zawodnika typowo "zadaniowego"
28
Luka Digne to zawodnik bardzo solidny, ale w tej solidności trochę jednak przeciętny. Został kupiony jako zmiennik Jordiego Alby, ale w moim przekonaniu klub liczył na to, że chociaż na jakiś czas nawiąże z Albą rywalizację o pierwszy skład. Tymczasem jego pozycja nie była zagrożona ani przez minutę, częściowo przez to, że Jordi jest genialnym piłkarzem, a częściowo przez brak tego czegoś, może ciągu na bramkę, może trochę szaleństwa, może zgrania z innymi zawodnikami. Jestem przekonany, że transfer Digna przyniesie korzyści każdemu, Cucurelli (chociaż przyznam bez bicia, nie widziałem go nigdy w akcji), Digne'owi (jestem przekonany, że rozwinie skrzydła w nowym zespole) i klubowi )odzyska kasę wyłożoną na jego transfer.
1
No i wzajemnie ! :) super, że możemy tu dyskutować i się dogadywać, na forum nie ma nic cenniejszego od merytorycznej wymiany zdań i poglądów, ważne żeby wzajemnie szanować się i pozostawać merytorycznym :)
0
no właśnie dlatego nie chcę się rozwodzić nad szczegółami i konkretnymi zawodnikami. De jonga widziałem raptem w trzech meczach Ajaxu, więc nie czuję się kompetentny by go oceniać, Lozano podobnie jak Ty, a San Jose, no cóż, ponoć ma dobre papiery :) Ja raczej mam na myśli ogólną strategię kupna/sprzedaży zawodników :)
2
nie chciałem już edytować poprzedniego postu, dlatego dopiszę tutaj, że niefortunnie napisałem w pierwszym zdaniu "zawsze zagiąć parol" oczywiście to zawsze pasuje tam jak kwiatek do kożucha i masz racje, że nie było tak zawsze i mogło to wkurzyć :) chodziło mi tutaj o to i poprzednio okienko transferowe i przykłady Verattiego, Cou, Paulinho i teraz Williana :)
3
Nie mam krótkiego horyzontu czasowego, ja po prostu w tym konkretnym poście komentuję to co jest teraz, a raczej wypowiadam swoją opinię. Jest okno transferowe i plotkami, domysłami, żyją obecne gazety, a ja nie komentuję plotki, którą sam stworzyłem tylko pochodzącą właśnie ze Sportu, Mudno Deportivo i innych. Co do ostatniego zdania, zgadzam się z nim oczywiście, problem jest tylko taki, że ja chciałbym bardzo, aby tak właśnie pozostało, nawet jeżeli klub wpadnie czasem na minę nazywającą się Ander Gomes czy Douglas.
2
Gomes był młodym zawodnikiem o którego licytowało się wiele klubów, my go "wygraliśmy", nie sprawdził się trudno, ale ten transfer z wielu względów miał sens, w przeciwieństwie do transferu np Ardy Turana, dla którego nie było miejsca w drużynie, a mimo wszystko został sprowadzony.
Poza tym, uważam, że to jest forum, stworzone po to by dyskutować i wymieniać się poglądami, a nie po to, że by sobie wzajemnie słodzić i rozpływać nad każdym pomysłem, czy doniesieniem medialnym. Każdy ma prawo do innego zdania, a na forum także to jego wyrażania, a ja na pomysły sprowadzenia chociażby Lengleta, Rabiota, Arthura czy De Jonga nie narzekam, no ale chyba nie ma sensu licytować się z kimś, kto już dopisał całą resztę do "mojej" wypowiedzi.
0
i rozumiem, że właśnie przyszli do nas odpowiednio z Sevilli i Valencii sprowadzeni przez Abidala ?
7
Wiesz, w przeciwieństwie może do Ciebie nie siedzę w zarządzie Barcelony i nie mam innych informacji niż to, co podają media. Natomiast Twoje bajania o Rakiecie czy Albie uważam, że są z dupy, bo to jest przeszłość, a my jesteśmy tu i TERAZ, a teraz w mediach pojawiają się informacje o kolejnych ofertach za Williana, zatem generalnie wolę komentować tę informację niż rozpływać się nad transferem Rakiety czy Alby.
Swoją drogą, ciekawe rozumowanie i wyciągnie wniosków o moim kibicowaniu Barcelonie od wczoraj. Czy gdybym napisał jakieś ciepłe słowa o transferze Kubali wysnułbyś wniosek, że kibicuję od lat 50 ? No ale niektórzy po prostu tak lubią pojechać, niezależnie od tego jak idiotyczne to jest, byle by komuś trochę osobiście dopi****ć
2
to bardzo źle rozumiesz, chodzi mi dokładnie o składanie ofert za Williana czy wcześniejszy cyrk z Verattim
a co do poprzednich przykładów i transferów tak bardzo "ostatnich" w stylu Rakitic, Alba, pozostaje się cieszyć, że nie wymieniłeś Stoiczkova i Koemana. Przykłady Ter Stegena, Umtitego, Semedo, pokazują, że właśnie warto podążać tą drogą.
8
nie chcę tutaj podawać przykładów De Jongów, Lozano, San Jose czy innych piłkarzy z Portugalii, ja powiem, że uważam ich za odpowiednich kandydatów, Ty powiesz, że się nie nadają, ale do rzeczy. Spójrz sobie na politykę transferową Manchesteru City, ostatnio kupili Mahreza za 65 mln z takiego niby nic nie znaczącego Leicester iiiii uwaga !!! Mahrez to najdroższy zakup Manchesteru City. Konkluzja ? Kupując zawodników za pieniądze < 65 mln zbudowali drużynę na miarę Mistrz Anglii, będącej jednym z faworytów Ligi Mistrzów. Nie pisz mi, że LM nie wygrali, bo Barcelona od trzech sezonów nie przeskoczyła 1/4, dokonując znacznie, znacznie droższych transferów. Guendogan, De Bruyne, Gabriej Jesus itd itd... dało się ich wyciągnąć za mniejsze pieniądze ? A o konkretne nazwiska mnie nie pytaj, to nie ja jestem w zarządzie dyrektorem sportowym i to nie ja biorę ciężkie pieniądze za to, żeby takich zawodników wyszukiwać i transferować. W zeszłym sezonie Monaco było klubem, który brutalnie mówiąc nadawał się do rozszarpania przez inne kluby pod względem wyciągania z nich zawodników... City, Liverpoo PSG, Atletico... wszyscy to zrobili jak był czas ku temu.... gdzie wtedy był Fernandez i reszta ?
17
Czy Barcelona zawsze musi zagiąć parol na zawodników dzianych klubów jak: PSG, Chelsea, liga chińska ? Naprawdę nie można wyszukiwać piłkarzy z klubów nastawionych na eksport jak kluby ligi holenderskiej, portugalskiej, francuskiej (wyłączając z tego PSG) czy słabszych klubów ligi hiszpańskiej ? A później wygłupiać się i składać astronomiczne oferty za relatywnie wiekowych zawodników ? 40 mln za Paulinho było śmieszne, ale 80 mln za Williana już nawet nie jest nie zabawne... Oczywiście, można liczyć że pogra dwa sezony i pójdzie do Chin za podobną kwotę, ale czy na tym właśnie polega budowanie drużyny na lata ?
23
top 5 najhuczniejszych celebracji piłkarskich w 2018 roku :
miejsce 5) celebracja piłkarzy reprezentacji Belgii po odrobieniu strat w meczu z Japonią i zwycięstwie 3:2
miejsce 4) radość piłkarzy Romy po remontadzie w meczu z Barceloną i zwycięstwie 4:1
miejsce 3) świętowanie piłkarzy Realu po wygranej w Lidze Mistrzów trzeci raz z rzędu
miejsce 2) olbrzymia radość piłkarzy reprezentacji Francji po zdobyciu Mistrzostwa Świata
...długo długo nic ...
miejsce 1) eksplozja radości piłkarzy Lecha po bramce honorowej z armeńskim Gandzasarem dającej awans do II rundy eliminacji Ligi Europy
0
już pół roku temu to zrobiłem, przeniosłem zabawki do ING i bardzo polecam #dobrazmiana
1
z jednej strony piękne wspomnienie radości, którą nam dawał i którą przywołuję od czasu do czasu starymi filmikami, z drugiej strony olbrzymi żal, że jego przygoda i magia trwała tak krótko. Nie wiem jak to się stało, że to on trafił do Barcelony a nie Beckham, ale jako kibic zawsze chcę dostawać takie "nagrody pocieszenia"
23
uratowali awans, bo honor raczej zostanie w Armenii
0
Żeby spokojnie awansować to Lech musiałby chyba wylosować drużynę z Watykanu.
1
spokojnie :) nie odbieram tego jako atak, a sam zdaję sobie sprawę, że typowanie pierwszej czwórki w Anglii bez MC wygląda co najmniej dziwnie, ale w Anglii często dochodzi do niespodzianek :) City niedawno było już całkiem blisko piątego miejsca :) Zobaczymy, na pewno liga będzie znowu kosmicznie interesująca
0
bardzo dziękuję ! :) Obu Panom, chociaż ten drugi adresior to znam :D
0
w zasadzie to prawda, ale spójrzmy na czołówkę: City, Tottenham, MU, Liverpool, Chelsea ... a miejsca w Lidze Mistrzów tylko cztery, dla któregoś z tych klubów i tak wydarzy się katastrofa, wbrew logice mam przeczucie, że twarde lądowanie może na dupę może zaliczyć właśnie City, ale tak jak napisałem, jest to tylko przeczucie wbrew zdrowej logice.
2
Rabiot sprawdzał się, kiedy projekt PSG kroczył normalną, racjonalną ścieżką. Pamiętam jak obserwowałem Rabiota porównując go do Krychowiaka, z którym Grzesiek walczył o pierwszą jedenastkę. Krycha nie miał startu do Francuza, a ja dziwiłem się, że w PSG mimo takich gwiazd wychowanek może wejść do pierwszego składu. Pamiętam jak w dwumeczu zakończonym wielką remontadą w pierwszym spotkaniu Rabiot robił naszym piłkarzom z dup wiatraki. W zeszłym sezonie Francuz obniżył loty, kiedy do drużyny wkroczyli Neymar i Mbape. Mam wrażenie, że piłkarze grający przed nim trochę uwiązali mu nogi, ale zasadniczo to samo można stwierdzić o verattim, który również miewał przebłyski, ale to nie był ten sam piłkarz co wcześniej. UWażam, że w Barcelonie Rabiot mógłby się super rozwijać i wolałbym jego niż szklanego Thiago (to jedyne co mam do Thiago), aczkolwiek to też nie są piłkarze o tej samej charakterystyce i profilu, więc porównywanie ich to może nie jest najlepszy pomysł.
1
1) LFC
2) MU
3) Tottenham
4) Chelsea
0
czy orientuje się ktoś, czy są na jakieś stronie podawane, aktualizowane co kilka minut informacje o transferach ? Kiedyś strona Przeglądu Sportowego prowadziła taką akcje, w tym roku niestety już tego nie praktykują, a było to fajne :) Nie tylko transfery ale też plotki i w sumie całkiem wiarygodne to było :)
0
ehhh widocznie to było, proste ! :) następnym razem postaram się znaleźć mniej charakterestyczną, ale równie smutną minę kibica Realu :D
0
mała zagadka na wieczór ...
z którego Gran Derbi pochodzi ta zawiedziona gęba kibica realu ?
https://zapodaj.net/a1b906b45d823.jpg.html
0
luuz :) miłego dnia ! :)
0
wrzuć trochę na looz, tylko żartowałem, więcej dystansu życzę :)
2
no dobra, nie sprzedamy go
0
a przepraszam bardzo dlaczego nie można Dembele ocenić po pierwszym sezonie ? Co jest w tym nie tak ? Dlaczego Andre Gomesa można było ocenić po pierwszym sezonie, a Demebele nie ? Przecież to jest jasne, że miał dwie ciężkie kontuzje i nieprzepracowany okres przygotowawczy, ale kurna, nie zmienia faktu, że z tego co grał to w większości był to piach i żadne płacze ani krzyki nie zmuszą nas by uwierzyć, że czarne jest białe itd. Obiektywnie trzeba też dodać, że miał przebłyski i że swoją wartość pokaże w drugim sezonie, lub też pokaże bezwartościowość. A ja Dembele nie oceniłem negatywnie, napisałem, że jest niewiadomą, negatywnie oceniłem jego tych kilka meczy, ale nigdzie go nie skreśliłem.