mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kanver_ dał ciastko
1
Olmo co dał pile...
0
@Ryoumen nie wszyscy bo City 2:0 i PSG też nie remisuje :)
2
Nie obchodzi mnie wynik tego meczu, może wygramy 5:1 mam to w D.... Ale powiedzcie czy żebyśmy przestali tracić bramki w pierwszych minutach meczu to na prawdę Flick musiałby odejść ? Jak długo ten facet jeszcze nie będzie umiał tego naprawić . To trwa już dwa lata, przecież to jest niebywałe. Możesz stracic raz, może drugi, ale to jest nie wiem 15 mecz w ciągu dwóch lat że my tracimy gola w pierwszych kilku minutach gry i to z słabymi zespołami..
0
A ilu było oburzonych jak Kross powiedział parę słów prawdy o naszej genialnej grze
1
@wyrek niby spoko ale już na oko widzę że jest z tym (jako całość) troszkę zabawy ;p szczególnie jak chcesz ukryć kable żeby nie wisiały po całym aucie.
6
dosyć wypasione
1
@July_6_BcN jakby któraś była chętna to kolega kolegi chce mieć trzecie i czwarte dziecko ale żona nie bardzo chce
2
@D10SLEO talent to ma Messi, Robert to "rzemieslnik" typu CR, który właśnie pracą doszedł tam gdzie jest. moje zdanie.
0
@mientusek1407 powiem tak żaden szanujący się komentator nie odchodziłby z c+ mając pewną i fajną robotę, będąc szanowanym. Wybrał własną ścieżkę ze względów finansowych. Coś nagra -> BĘDĄ KLIKI , oglądalność , będzie kasa i to łatwa. U siebie. Tak też działa -> żeby kliki i wyświetlenia się zgadzały, nie ma co oczekiwać nadmiernej obietywności, choć jakieś minimum u niego akurat jest.
1
@July_6_BcN nie no to musi być fejk. To niech sie rozwiedzie i weźmie sobie operatora maszyn w jednej z gliwickich fabryk :) albo kontrolera biletów.. Wtedy będzie realizować swoje projekty. I dofinansowywać męża. O opiece nad córką już nie wspomnę.. troszkę słabo to wygląda.
0
@Arden dobra jestem laikiem. Powiedzcie jak to działa, jest sobie kamera i z czego ona bierze zasilanie? Czy kręci również na postoju? Jak długo zapisują się filmy i na czym? Na kartę pamięci wewnątrz kamery rozumiem tak?
poleci ktoś jakiś sprzęt fajnie wywazony cena/jakość?
1
@CLS63AMG obejrzałem ten filmik Kusmierczyka bo też go słucham i zwróciło moją uwagę jedno, "strategiczna niejednoznacznosc" to już Bartosiak mówił o tym z dobry rok temu. Jaki by Bartosiak nie był to upłynnia pewne pojęcia jak lewar, drabina eskalacyjna itd a ludzie to powtarzają po nim , mimo że de fakto nie on je wymyśla to on je popularyzuje. To pokazuje jaka chłop ma charyzmę.
0
@arasz1819 Wojczal faktycznie odlatuje bo tez mimo wszystko go słucham, lubię mieć obraz z różnych stron , nawet z tych skrajnych, wtedy jestem pewien że mój osąd jest względnie najbardziej obiektywny z możliwych. Dlatego też słucham i Ciebie bo ludzie o poglądach pokroju Twoich są po drugiej stronie barykady.
Zasadniczo ja jestem po środku. trump może i jest irytujący, jest prosty, jest obcesowy, ale przy tym wszystkim jest też zaskakujący. Uważam że cała brygada rzadząca USA próbuje na kanwie tych jego cech i bycia nieprzywidywalnymi ugrać jak najwięcej dla USA. Jest to pewne nowum w polityce, a podobać nam sie to nie musi. Ważne że jest skuteczne.
Co do Chin ja osobiście mam PRZECZUCIE - nie jest to żadna pewność, że Europa nawet nie tyle co potajemnie, ale wciąż nie w pełni oficjalnie zmierza w kierunku Chin, układa się z Chinami i temu USA próbuje zaradzić. Europa w kierunku Chin mam na myśli gospodarkę/ekonomię.
Co do końcówki Twojego wpisu nie wykluczone , że USA będzie "podpalone". Akurat o tym mówił ostatnio właśnie Wojczal w rozmowie z Bojke na sam koniec, możesz zerknąć. Mówił że paradoksalne największym zagrożeniem dla USA (i Chin również bo demografia, zwróć też uwagę na sytuację ze wczoraj z dymisją wysoko postawionego generała) są ich problemy wewnętrzne. W Europie również największym zagrożeniem są problemy wewnętrznę związane z demografią, drożejącą energią i imigracją której do dziś nie potrafi zachód EU okiełznać, przykłady we Francji , Niemczech są na porządku dziennym.
Podsumowując, ja nie z każdym się zgodzę to oczywiste, nie da się tak, ale od każdego, również Wojczala czy Bartosiaka coś mądrego można wyciągnąć, inne spojrzenie na sprawę , nawet jeśli jest "lekko skrajne"
0
@arasz1819 nie ma człowieka, który przepowiada przyszłość i ja nigdy Bartosiaka za takiego nie uważałem. Myślę że on również się za takiego nie uważa i ja słuchając go od czasu do czasu widzę że w kilku kwestiach się mylił. Mimo wszystko warto się czymś interesować. Powtórzę jednak , że to nie o nim dyskusja.
Co do Trumpa to nie uznałbym go za "inteligentniejszego" ale też na pewno nie miałbym jego DZIAŁAŃ (nie mówię o słowach strikte bo może to być taka właśnie strategia) za głupie. Czas to zweryfikuje, gdzie wylądują USA, bo mieli już odpadać w grze o czym notabene mówił min Bartosiak a teraz widzę że delikatnie wszyscy się z tego wycofują.. Nie docenili USA.
0
@Bykunn spoko szanuje że masz inne zdanie. Ja jednak nie wyciągałbym takich wniosków, bo nie mówimy tu o słowach Bartosiaka ale przecież o słowach Niala Fergusona, który swoim dorobkiem naukowym przewyższa jednak całą LR , a pewnie i 90% polskich ekspertów. Jeśli zaś chodzi o samego Bartosiaka to nie kręciłbym beki z tego powoływania się na zagraniczne kontakty, bo przeciez na YT śmigają min jego rozmowy (na stopie koleżenskiej) min. z Elbridge'em A. Colby'm czyli Podsekretarzem obrony do spraw politycznych Stanów Zjednoczonych, który jest uważany za głównego autora lub współautora kluczowych koncepcji w amerykańskiej strategii bezpieczeństwa, w szczególności Narodowej Strategii Obrony z 2018 roku (NDS) ale z tego co pamiętam również obecnej. Nie jest to więc jakaś płotka a raczej grubsza ryba amerykańskiej polityki obronnej.
3
Bartosiak przytoczył ciekawą opinię Niala Fergusona nt Donalda Trumpa, którą można usłyszeć od około 16minuty i myślę że wielu z forumowiczów musiałoby się z nią zapoznać. Kim jest Nial Ferguson? to szkocki profesor historii Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Harvarda. Autor np: "Dom Rothschildów" (polecam) , "Rynek i ratusz. O ukrytej sieci powiązań, która rządzi światem" czy "Imperium. Jak Wielka Brytania zbudowała nowoczesny świat".
Poniżej film, około 15-16 minuty @Safrani wiem że lubisz długie filmy więc daję Ci już na srebrnym talerzu ;)
1
@Criss18Barca jedynie pod warunkiem właśnie przyjścia Hallanda. Inny napastnik to nie. Bramkarza nieco łatwiej zastąpić jak piszą poniżej - mimo że Joan jest kozakiem.
0
@Safrani po części system (rozmowa Rockefellera z Jaruzelskim) , bieda i zacofanie po PRL a mozna i się tu nawet cofnąć do drenażu w trakcie zaborów.. Wszystko to miało wpływ na naszą mentalność z której dopiero te nowe pokolenia ur. po 89r wychodzą - ja tak uważam. Czujemy gorsi choć wcale nie jesteśmy, no i jednak nie mamy w kraju czegos takiego jak fundusze inwestycyjne pokroju Black Rock. Mają takie skandynawowie, mają w europie zachodniej, u nas niestety nikt nic nie skupuje, działamy w skali kraju raczej "na drobno"
2
@michal26 aż sobie załączyłem highlights z jego wczesnych lat kariery a chyba nawet z pierwszego roku(!). No Messi koszykówki zdecydowanie. Czy na równo z Jordanem, a czemu by nie ;) też potrafił być spektakularny co widać na filmie:
0
@Karol145 badania są różne, niejednokrotnie sprzeczne ze sobą, niektóre są nieaktualne
0
@Karol145 no zgadza się, dlatego nie za często ;) żadne smażenie nie jest zdrowe, ale sprawdź kwestię temp. dymienia co się dzieje i co się wytwarza np podczas smażenia na słonecznikowym. A olej rzepakowy to zaś syf sam w sobie raczej, nawet nie smażony. Rafinacja to b.skomplikowany proces. Wole proste składniki jak właśnie masło klarowane czy smalec. Zobacz tez do czego był kiedyś stosowany olej rzepak.
0
@Karol145 no zdrowsze niż na słonecznikowym np. Na rzepakowym uważam że też. Poczytaj o produkcji oleju rzepakowego, o glifosacie w nim, o technologii wytwarzania oleju rzepakowego. O temperaturze dymienia (np słonecznikowy się w ogóle nie nadaje do smażenia). Smalec ma najwyższą. Smażenie ogólnie nie jest za zdrowe, ale jak już smażę - to smalec/masło klarowane.
3
@Safrani co ja na to?
Polska owszem rośnie szybciej, ale startuje z niższego poziomu niż Francja i Niemcy. To trzeba pamiętać. Trzeba też pamiętać że większość userów tej strony nie pisało takich newsów jak rządził PIS :)
Owszem, mamy znacznie niższe bezrobocie i silniejszy rynek pracy (Polska około 2,8% gdzie Francja okolice 7%). Pamiętajmy jednak o kluczowej sprawie. O ile na tle unii wyglądamy całkiem dobrze, o tyle w skali światowej to niestety nie znaczymy dalej za wiele. NIemcy i Francja od kilku lat szorują gospodarczo w dół to też istotne. Nie mamy też za dużo swoich firm, co niestety na tle szczególnie Niemiec wygląda dramatycznie słabo. Także poziom życia zasadniczo in plus i to mega, ale globalnie niestety nie przekłada się to na wzrost znaczenia, przynajmniej nie jakoś szczególnie znaczący. Mimo wszystko dobrze mi się żyje, przzy wszystkich wadach, jest ok.
Poniżej fajne porównanie.
https://zapodaj.net/plik-Nibfkjl42V
edit; porównujmy się w niektórych aspektach do np KOREI w kontekście swoich produktów (samsung) czy np do Izraela w kontekście dzietności :)
4
@Kgorecki2500 kwestia jakim. Zasadniczo jednak nie polecam, placuszki raz że smaczniejsze na smalcu, dwa że zdrowsze ;p ewentualnie masło klarowane też ;) no ale oczywiście Twoje sprawa.
1
@marcin62 połowa tych bramek to jest Arjen Robben style, zejście do lewej i nawet zbliżona trajektoria lotu.
no jest crack ;)
0
@Kgorecki2500 na czym smażycie placuszki?
11
@Safrani "Czasami się zastanawiałem skąd się wzięli niemieccy sadyści w obozach koncentracyjnych. Albo ubecy po wojnie." też miałem i mam taką rozkminęale za młodu mając do czynienia z kilkoma menadżerami uświadomiłem sobie że to po prostu siedzi w człowieku, jest częścią natury ludzkiej.. kwestia ukształtowania ale też okoliczności. Przykre ale prawdziwe.
5
w pracy sprzedałem rok temu moją e46 w 3.0 benzynie (231km) tylny napęd. Jeździłem nią z 6 lat, niestety kupujący został szybko zweryfikowany w ten weekend i pokonała go gołoledź ;p autko skasowane, trochę łezka się kręci.
1
@maroon ja w pracy pije z filtra odwróconej osmozy a w domu tylko butelki 5l ustronianki (5zl) i pije ze szkła. Mniej plastiku, mniej problemu, tanio.