mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Szmulek Chelsea zapłaci rachunek
0
@Sysia11 u Japończyków dalej skacze Kasai ?
0
Ciekawe ile strat nastuka Yamal
0
Matko co to było
1
@Colon czyli kogiel.mogiel z kawą i orzechówka. Może byc Dobre
1
@Safrani super daj znać, może coś ogarniemy.:)
1
@Safrani mam nadzieję że było smacznie :P ja akurat byłem w Gliwicach na obiedzie , polecam knajpkę PKP, napoje przywożę pociągi takie z makiet, fajny klimacik :) cały lokal w makietach pociągów które jeżdżą w koło i rozwożą towary :D
3
@novy1899 i tak byśmy zarobili 6mln. Czyli klauzle. Wtedy PSG zapłaci podatek niemal 50procent. Czyli około 9mln wyjdzie ta operacja psg. A jeśli my zgodzimy się na negocjacje i nie dojdzie do opłacenia klauzuli to sprzedamy go np za 8MLN I WTEDY PSG oszczędzi bańkę a my zarobimy dodatkowo dwie. Takie obejście przepisów . Wilk syty i owca cala
0
@maroon no nie jesteś zjeść tyle naraz to wiadomo ale przecież ten arsen się odkładana w organizmie , to jest metal ciężki. Jeśli ktoś je dużo ryżu to niestety skręcasz sobie drogę do dębowej lodzi
2
@Safrani no też nie lubię tego zapachu to prawda, ale zaciekawił mnie ten temat bo kiedyś jak jeszcze wariowalem na punkcie siłowni to wcinalem ryż brązowy niemalże na codzien (najwięcej arsenu). Kilka lat później rak nerki :) dlatego tak jestem przeciwny merkosur, boje się skażonej pestycydami żywności. To samo z żywnością z Ukrainy.
Oczywiście to nie oznacza że u nas takiej na pewno nie ma, ale jednak prawdopodobieństwo jest mniejsze..
0
@Gall aha to ciekawe nie wiedziałem , nieźle Wikingowie sobie poczynali i liczne filmy o nich niejednokrotnie nie są przesadzone.
1
Rozmawiam ostatnio z AI troszkę i zadałem takie pytanie , czy w ryżu znajduje się ARSEN?
https://zapodaj.net/plik-ZNjdzVJo4B
Nastepnie żądałem pytanie czy arsen jest szkodliwy dla organizmu człowieka?
https://zapodaj.net/plik-ZMC8eFk8Df
Smacznego sobotniego obiadku wszystkim :O
0
@Gall a wikingowie odkryli Amerykę :P? Chyba że masz na myśli Grenlandię bo faktycznie to zasadniczo część Ameryki :P aczkolwiek jako odkrywce Ameryki z reguły wymienia się Kolumba :D
1
@pt9 szłam ludzki
0
Piggulka świata:
Przełomowe odkrycie w Szwecji. Europa zyska największe złoże metali ziem rzadkich.
W północnej Szwecji, w rejonie Per Geijer koło miasta Kiruna, państwowa firma wydobywcza LKAB dokonała przełomowego odkrycia, identyfikując największe znane w Europie złoże metali ziem rzadkich. Złoże, zlokalizowane na głębokości od 900 do 1300 metrów pod ziemią, zawiera szacunkowo ponad milion ton tlenków pierwiastków ziem rzadkich. Obejmują one m.in. neodym, cer, lantan i praseodym, które są kluczowymi komponentami w produkcji silników elektrycznych, baterii, turbin wiatrowych, a także zaawansowanej elektroniki użytkowej.
Odkrycie to jest postrzegane jako strategiczny krok w kierunku zwiększenia europejskiej samowystarczalności surowcowej. Obecnie Unia Europejska importuje niemal 98% potrzebnych metali ziem rzadkich, w dużej mierze z Chin, które dominują w globalnym wydobyciu i przetwarzaniu tych surowców. Zmniejszenie tej zależności jest priorytetem dla UE w kontekście transformacji energetycznej i bezpieczeństwa łańcuchów dostaw, a prezes LKAB określił znalezisko mianem "dobrej wiadomości dla Europy i klimatu".
Mimo euforii związanej z odkryciem, eksperci ostrzegają, że droga do komercyjnego wydobycia jest długa. Proces uzyskiwania niezbędnych pozwoleń środowiskowych i rozpoczęcia faktycznej eksploatacji złoża może potrwać od 10 do 15 lat, a sama kopalnia nie rozwiązuje problemu braku infrastruktury przetwórczej w Europie. Wyzwaniem są również potencjalne opóźnienia związane z prawami rdzennej ludności Lapończyków (Sami) i obszarami chronionymi Natura 2000.
✍️ Marcin Rudyński – redaktor Pigułki Świata
ℹ️ The Guardian / Interia
13
@marcin62 kurde ale co ma jedno do drugiego.
3
@Safrani no to prawda, ja teżpamiętam dużo bardziej snieżne zimy i również zimniejsze. Choć ta mimo wszystko jest całkiem fajna, dużo się też mówi o pompach ciepła a ja nie narzekam na duże zużycie. Jest ok
4
@Deathwing112 o***jałeś? koszulkę PSG? :)
2
planeta wciąż płonie, wiem infantylne.
Amerykańskie media, cytując ekspertów ze stacji Fox Weather, podkreślają, że tak potężnego i rozległego układu pogodowego nie odnotowano od co najmniej 15 lat. Zjawisko to nie ogranicza się jedynie do tradycyjnie zimnych regionów północy. Anomalie dotykają aż 33 stany, rozciągając się od Arizony na południowym zachodzie, przez stany Środkowego Zachodu i Południa, aż po Nową Anglię na wschodnim wybrzeżu."
"Gwałtowne załamanie pogody, które rozpoczęło się w piątek i ma potrwać co najmniej do poniedziałku, postawiło w stan gotowości służby meteorologiczne w całych Stanach Zjednoczonych. Skala zjawiska jest szeroka – Narodowa Służba Meteorologiczna poinformowała, że bezpośrednimi ostrzeżeniami przed intensywnymi opadami śniegu oraz marznącego deszczu objęto aż 132 miliony osób. Jednak całkowita liczba mieszkańców, którzy mogą odczuć negatywne skutki arktycznego uderzenia, jest znacznie większa i szacuje się ją na blisko 200 milionów.
Jutro w Saint Paul w stanie Minnesota temp około -32 stopnie, gdzie np w górzystym stanie Utah tylko -2 :)
21
za dużo gada ostatnio. o ile nasza obrona to żart, to niekoniecznie Joan nielubi sobie pobronić :)
0
@RinooniR pewnie to że był widziany w klubie gogo jak siedział i nic nie robił, nie był widziany jak korzysta z jakichkolwiek usług.. Afera polega na tym że ma żonę i dziecko.
2
@Safrani hehe, dobre. Mój dziadek (90lat) pasjonat i mogę powiedziec znawca historii powiedział coś podobnego, że sojusz że Szwedami to nie bardzo bo historycznie źle z nimi nam współpraca wychodziła , że lepiej USA ;p
Pozostawmy to bez komentarza z szacunku dla dziadka :)
1
@Rupert_Haubica do piłki nożnej oprócz oczywistych skillsów technicznych i fizycznych trzeba też mieć głowę a np z tego filmiku (poniżej) już widac że Di Stefano ją miał. Jest wielu piłkarzy którzy pięknie prowadzą piłkę, pięknie wszystko robia z tzw "luzem" ale nie są efektywni. Przykład tego przeciwieństwa to np Zidane, czy Ibra. Wysocy, raczej nie mają tego luzu a ich zwody takie nieco siermiężne ale swoją robotę robią. Nie jest to styl Robinho, czy Nazario, czy nawet Neymara. A jednak pozwalało to osiągać wielkie rzeczy. Tak bym ocenił Di Stefano.
no ale w ogólnym rozrachunku zgodzę sie że wygląda trochę jak taki bardzo dobry amator :) taka była piłka, nieco inna niż dzisiaj. Widać jednak na tym filmiku że ma coś Di Stefano czego może brakowac wielu dzisiaj , podania w tempo, w odpowiednim momencie, dobrą decyzyjność, tu założył dziurę, tu fajnie podał na przedpole. Mi się podoba ta kompilacja biorąc pod uwagę kiedy to było. Nie wiem czy Grosik by sama wygrywał :P Na prawdę ważna jest decyzyjność, a nie sama wydolność itp. Messi np miał to wszystko, dosłownie wszystko na najwyższym poziomie, dlatego jest GOAT. Wielu ma tylko niektóre aspekty, albo wydolność, albo przegląd pola ale są wolniejsi, nie mają strzału dobrego, wykończenia itp..
2
@Azazel_Pazuzu mają masę problemów wewnętrznych spowodowanych imigracją i gangami imigrantów, strefami no go itp. ale jednocześnie mają też autorskie Gripeny, łodzie podwodne Nacken, Gotland, Västergötland i ogólnie dobrze rozwinięty przemysł zbrojeniowy. My nie mamy swojego myśliwca i swojej łodzi podwodnej, ściągamy sprzęt z półki w sklepie. Warto mieć takich partnerów, szczególnie biorąc pod uwagę patrolowanie i ochronę bałtyku.
https://defence24.pl/sily-zbrojne/szwedzkie-gripeny-laduja-na-finskich-drogach
0
@Luciano99 chodzi pewnie o to że jak już jest dostępna to gra. Jego niska ilość minut wynika właśnie z tych kontuzji, a może gdyby w trybie zdrowia grał mniej , kontuzji miałby mniej. Coś w ten deseń.
7
Francja: Sprzedawcy smartfonów muszą pracować w kamizelkach kuloodpornych.
Wstrząsające doniesienia z Marsylii. Pracownicy salonów sieci Orange muszą pracować w kamizelkach kuloodpornych. To nie strefa wojenna w Afganistanie, ale centrum francuskiego miasta. Firma wprowadziła drastyczne środki bezpieczeństwa w swoich placówkach.
Witryny sklepowe wyposażono w pancerne szyby, a personel ma kategoryczny zakaz zbliżania się do okien na odległość mniejszą niż 10 metrów. Nadège Poët, reprezentantka Orange, nie owija w bawełnę i stwierdza wprost: „Tak, to jest stan wojny”. Sytuacja pokazuje, jak dramatycznie pogorszyło się bezpieczeństwo w tym regionie, skoro sprzedaż telefonów wymaga ochrony balistycznej.
Komentarz: Marsylia to miasto, z którego biali uciekają. Zostają tam tylko ci, którzy z jakichś powodów nie mogą wyjechać.
1
@Safrani Nie no, tyle to nie.
2
@FCB24 @BojanKriKicz @capricornusjrk jak ja bym był prezesem klubu to nie kupiłbym nawet za 100 euro zawodnika po dwóch takich kontuzjach. no dobra poniosło mnie. Ale nie wiem czy dałbym 1mln poważnie..
3
@Safrani dopiero teraz skojarzyłem że Ty do tej pragi na mecz przy okazji pojechałeś ;p myslałem że typowo kawierenki z żonką , spacer po starówce..
3
@Eklerek prawda jest taka że obecnie poziom BARDZO wysoki reprezentuje Arsenal, mimo wszystko City i Liverpool (mimo słabszej formy) i powiedzmy Chelsea. Żadne Newcastle czy Totenham to nie jest najwyższy poziom i z pewnościa 6 drużyn angielskich nie będzie. Bedą 4 max. Barca, Real, PSG i Bayern. I takie jest top 8 tego świata można by powiedzieć.. Choć wiadomo jest jeszcze taki Inter czy Juve które mogą zamieszać ale to nie jest ścisły top.