0

@michal26 Ja słyszałem, że w tym kraju często alkohol otwiera drogę kariery, więc zdania podzielone.

1

@Death_voice ehh, naprawdę mi się nie chce, ale skoro muszę...

1. Nie było porównywalnej reakcji mediów. Na pewno? Nie gadali o tym na prawicowej Republice, wRealu itp? Czy może nie było reakcji lewicowych mediów? Na jedno wyjdzie w drugą stronę, jakbyś nie zauważył, bo zamiast wejść na szczyt góry patrzysz na temat z jej prawego zbocza.

2. Do którego ambasadora ma się zwrócić prezydent? Bo jeszcze nie widziałem, żeby prezydent Izraela zwracał się do ambasadora Izraela z przeprosinami, bo judaizm coś zrobił judaizmowi, to samo z Arabią i islamem, czy prawosławiem i Rosją.

3. Z tym żadnym katolikiem to niezły argument, bo jest nieweryfikowalny, biorąc pod uwagę, że każdy z nas zna może z 1000 takich osób. Jesteś pewny, że jak pójdę na twitter, to nie ma żadnego domagania się w tym okresie? Mógłbym stracić te 20 minut, tylko mi się nie chcę. A powód jest prosty, bo nie prowadzę złożonych konwersacji z osobami, które stosują szufladkowanie i osobiste wycieczki, i odnoszę się tu do Twojej pierwszej odpowiedzi: "[...] a drogie lewaczki jak ty będziecie [...]".

Tak więc ponawiam. Nic nie udowodniłeś, chyba że samemu sobie w głowie, wycieczki osobiste zastosowałeś pierwszy. Nie chcę mi się więcej tracić czasu na takiego peta.

0

W sumie mało kogo, bo #manga, ale z racji wolnego czasu w ostatnich dniach wkońcu znalazłem trochę czasu, żeby przeczytać jedną z pozycji, którą już jakiś czas temu polecił mi @Cochise. Padło na "Billy'ego Bat'a" i muszę powiedzieć, że świetne to było. Głównie na plus mnogość wątków, które zaliczają nieoczywiste zwroty akcji. Całkiem pomysłowy i wyróżniający się jest też sposób w jaki poznajemy głównego bohatera. No i oczywiście genialne kończące przesłanie.

Łyżkę dziegciu jednak dorzucić muszę. Jak na mój gust za dużo teorii spiskowych, a co za tym idzie momentami nie szło brać tego na poważnie. I jak zestawiam to sobie z inną mangą Urasawy "Monster", to mam taki kontrast. Tam zachaczając zaledwie o jeden wątek historyczny, czyli niemieckie próby stworzenia Übermenscha, nawet na chwilę nie miałem poczucia jakbym czytał/oglądał fikcję. Do tego stopnia, że nawet uwierzyłem w istnienie książki, której nie ma/powstała na potrzeby fabuły.

Tak, czy inaczej, jeżeli ktoś, tak jak ja przespał istnienie tego tytułu, to z całą pewnością pomimo drobnych mankamentów mogę polecić tę pozycję dalej.

W sumie szkoda, że póki co nie powstała adaptacja anime tego tytułu, ale może MADHOUSE zamiast robić adaptacje jakiś crapowych isekai i adventurerów wróci te ~20 lat wstecz w swojej historii i zrobi adaptację czegoś na poziomie. W sumie jestem ciekawy jak animatorzy podeszli by do kwestii oddzielenia świata mangi, od mangi w mandze.

1

@Death_voice Niczego dobitnie nie pokazałeś, ale możesz tak sobie myśleć. Jest mi to naprawdę obojętne.

5

@Luciano99 mówi się: "mieliśmy po 16 lat, to było 60 kilogramów temu".

0

@Death_voice Widzę, że ładnie główka sprana. Pisałem ostatni raz 28 kwietnia, bo generalnie to mam życie i pojechałem na przedłużony urlop majówkowy. Więc jak mogłem napisać coś o tym 3 dni temu jak nic nie pisałem. Widzę jednak, że trafiłem w punkt, żeby pisać dwa eseje po jednym zdaniu xD trzymaj się

0

@tristan87 Chyba już skasował xD

0

@Death_voice Czekam na fikołki w tym zakresie, gdy następnym razem będzie to budynek KK.

0

Panie Xavi, nieeee...

3

@Xaviball @Jakchcesz Amatorzy. Ja nie płacę od 8 podwyżek, z 5 lat już będzie.

0

@Comentateiro 3 dni, do 3 rocznicy, gdzie w meczu padły 3 bramki. Pszypadeg?

4

@Popitek12 The special one?

2

@DragonxNF Sztukę w jednym akcie, "Huis-clos" Jeana Paula Sartre, bo nie mogłem zrozumieć z braku kontekstu o co chodzi z cytatem "L'enfer, c'est les Autres".

1

Kto pracuje w IT, w cyrku się nie śmieje.



A za te nadprogramowe umiejętności miękkie, to trzeba jakąś premie naliczyć. 2137 złotych minus pope-datek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@Ojciec5tkidzieci Tylko ETS, to nie jest kwestia lewo czy prawo skrętnych poglądów. Nawet jeśli w krajach, gdzie ta emisja jest niska nastąpi zmiana w kierunku prawo, to nikt tam nie będzie rezygnował z ETS, bo im się to najzwyczajniej opłaca. Musieliby być głupi. Polska sobie nie radzi z transformacją i będzie za to płacić. Naiwnym jest myśleć, niezależnie czy to prawica czy lewica z innych państw Europy, że ktoś się będzie pochylał nad tym, że nie ogarniamy w politykę unijną.

1

@Kessie Fake, nie było trocin pchanych do silnika.

0

@Afterlife Po pierwsze po kasę podatników, żeby sobie za nią wygodnie żyć, co oczywiste.
A po drugie by ku uciesze swojego mało rozgarniętego elektoratu "orać lewakufff", bo przecież nie ma takiego scenariusza by mieli na coś realnie wpływ, więc mogą sobie conajwyżej pogadać. Pogadają sobie, wezmą kasę, biznes i zasięg się kręci. A problemy z ETS i wysoką emisyjnością jak były tak będą, ale co niektórzy poklaszczą to ich.

0

@Rewolucja123 wrzucałeś już to rano. Wszystko ok?

2

@Jakchcesz Kibice Realu chwalący się, że ich klub głosował przeciwko podwyżce Tebasa, gdy 19 było za są jak Mentzen który dumnie ogłasza jak to nie wszedł w koalicję z PiS, bo razem mają < 231 głosów w Sejmie.

8

@alianta2 No do czasu gry 11 na 11 biliśmy się jak równy.

1

Kszawi wychodował cohones.

1

Był gol czy nie w spornej sytuacji? Jest już gdzieś jakaś profesionalna analiza? Bo to było turbo wątpliwe.

0

@4drian0 Ja nawet nie chce wiedzieć co by się w tym kraju działo, jak każdy mógłby wejść do Biedronki czy Lidla i kupić broń bez pozwolenia.

4

@TheNekro94 daj typowi spokój on myśli, że jak wyjdziemy z Unii, to nie ɓędzie ETS, bo Norwegia, Lichtenstein czy Islandia wcale nie muszą spełniać wymogów ETS. Prawda?

https://climate.ec.europa.eu/eu-action/eu-emissions-trading-system-eu-ets/scope-eu-emissions-trading-system_en

No więc muszą mając gunwo do gadania na jego temat jak i wszystkich innych regulacji, jeżeli chcą być częścią wspólnoty gospodarczej. Jak mówiłem daj tej chorej jednostce spokój, tu nic już nie pomoże.

4

@koksik2700 Powodzenia.

1

@BORO_12 Był już okres, gdy spekulowano, że wypycha się go z klubu, a on się nie dał. Sądzę, że będzie podobnie...

2

@qbuteq świetna wiadomość dla Polski.

1

@barcelonaLM nvm zrozumiałem dopiero co napisałeś. Ciężki chyba mam dziś dzień xD

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

8

Kruk grający w kółko i krzyżyk.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?