4

@macio_944 przez chwilę była nadzieja.

2

@Ojciec5tkidzieci Jakie to uczucie być jednoosobowym organem decydującym kto jest merytoryczny, a kto nie? Jak uzyskać piastowanie tego urzędu?

1

@Mario96w w sumie po wypadku przy 200km/h, głowa, ciało, ręce i nogi potrafią leżeć kilkadziesiąt metrów od siebie. Więc z tym "motocykliści są wszędzie", to czasem prawda.

0

@FcPortoFan1999 Nie chce gasić entuzjazmu, ale oni przyjadą jak zwykle na kadrę, zapominając jak gra się w piłkę.

3

MSN w prime takie było.


1

@Jakchcesz może Ci na stadionie go nie wyzywają, ale Ci przed telewizorem robią to za trzech.

2

Pedri z ławki czy oddychający rękawami po 30 minutach? Słucham państwa.

0

@Hosh W sumie to chore.

3

Yamal z Rafinią kasują akcję W polu karnym xDDDDD

0

@PW27 jest washlet, jest zabawa.

5

@BulaKG nie wiem czy Ty tak na poważnie, czy trolujesz ;p

Obrót trwa tyle ile trwa, ale podział tego okresu czasu na 24 jest czysto ludzkim konceptem. Moglibyśmy podzielić ten okres na dowolny inną liczbę i miałbyś inną długość trwania tego co umownie nazywamy sekundą, ale tak już to dzielono w Babilonii i po prostu zostało.

0

@Uukasz_93 mam jeszcze bardziej racjonalne wyjaśnienie, sezon ogórkowy w dziennikarstwie...

15

Wiele starożytnych cywilizacji (jak Egipt, Babilonia czy Chiny) wykorzystywało system dwunastkowy do liczenia czego skutki możemy zaobserwować do dziś.
Być może kiedyś zastanawialiście się czemu odmierzamy czas przy użyciu 24 godzin (2×12) i 60 minut (5×12) lub dlaczego w przeszłości używano tuzinów? Dlaczego wybrano akurat wielokrotność liczby 12?

Ze względu na podział jaki wyznaczają stawy w palcach dłoni u człowieka, co po prostu ułatwiało liczenie.


0

@doc mnie natomiast zastanawia, co mają w głowach ludzie, którzy myślą esencjami.

1

@NeroTFP1 To nie jest zły dzień, tylko zaniechanie procedur. Dane osobowe trzyma się na szyfrowanych nośnikach.

1

@głardiola Na dobrą sprawę Xavi powiedział to co Koeman, tylko tamten miał gorszą personalnie kadrę.

1

@Ls0811 Nie rozumiem, gdzie tu brak logiki. Urzędy to nie miejsca kultu religijnego, są przeznaczone do tego specjalne budynki w zależności od religii.
Natomiast instytucje państwowe nie powinny nikogo dyskryminować ze względu na płeć, kolor skóry, pochodzenie etniczne czy preferencje seksualne, więc przyjazność gejom czy lesbijkom jest też między innymi wskazana.

2

Nie ma już możliwości dźwignii i wyprzedaży aktywów, że sprzedajemy pamiątki? No popatrz Pan...

2

@don'T.R.I.P.e nic dziwnego, że tak jest. Xavi krąży w okół super masywnego obiektu jakim jest bebzon Laporty. Żeby go tylko nie wciągnęło pod horyzont zdarzeń...

1

@Lukiss Przecież sam filmik mówi o indirect importingu - op nie rozumie co ogląda i słucha.

4

@Arden Xaviemu już dostępy wejściowe zabrali ;P?

3

@Kgorecki2500 incelizm, a co ma być?

0

@Salchent era Messiego/Cristiano chyba co poniektórym wypaczyła postrzeganie na tę nagrodę. Wynik ani to kosmiczny, ani komiczny.

0

@kanver_ jak można doniesień z mediów około sportowych brać do siebie nieironicznie, po uprzednim podzieleniu przez 10?

1

@Peciak dla mnie z ich obiecanek, które się nigdy nie wydarzyły na top liście było jednak "nie klękanie przed górnikami".

3

@JohnA wiadomo, stwórz listę 50 rzeczy, jeden czy dwa punkty się sprawdzą.

- haha, mIaŁeM rAcJę. cO tErAZ?

1

Czas leci, a pewne rzeczy od 20+ lat pozostają takie same.


0

@TR3YWAY nie będziesz spał do grudnia?

0

He he, a pamiętam hejterów co mówli, że czasem ledwo 1:0 się ślizgaliśmy. Dziś pewne 2:0 na ciężkim terenie i co teraz?

0

@GeneralXavi obiecujesz wymianę czipa?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?