michal26
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Oleśnica
41 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Oby jutro wiało. Widać, że przeszkadza to mocno Sabalence (zresztą...nic dziwnego. Gra płasko)
1
@Barca_Big_Moment ja śledziłem w miarę, bo jakoś tak mam, że co ładniejsza, to śledzę xD
Uruchamia mi się tutaj zwyczajnie męska natura hahaha xD
Haha no tak. Była wtedy dziewczyną Sinnera. Pamiętam.
Ogólnie Anna nie jest mocną mentalnie zawodniczką. Daleko jej np. do Svitoliny, czy chociażby Kostyuk
1
@Barca_Big_Moment patrz nawet o Mai możemy powiedzieć, że jej mocne strony, to poruszanie się po korcie, skróty, loby, slajs. Dużo tych aspektów. A tam? Nic praktycznie. Wszędzie jest po prostu średnia, lub dobra. Forehend dobry do bardzo dobrego.
1
@Barca_Big_Moment wiesz. Kalińska nigdy nie była w top10. Ciężko tutaj mówić o jakimś wybitnym peaku.
2024 rok był powiedzmy takim, gdzie doszła do ćwierćfinału AO.
No i teraz ćwierćfinał RG.
Ona ŻADNEGO turnieju rangi WTA nie wygrała. Jakiś jeden WTA 125, ale to się nie zalicza, bo liczą od WTA 250.
Kumasz? Żadnej 250 nie wygrała. Mają zaraz 28 lat.
3 razy była w finale i tyle. W Szlemie sobie totalnie nie radzi.
Cholernie chimeryczna, musi mieć dzień. Do tego, jak mówię - łatwo ją wyprowadzić z równowagi i poza Forehendem? Nie ma za bardzo mocnej strony
5
Maja Chwalińska w półfinale RG!!!
Piękna sprawa!
1
@Barca_Big_Moment co nie zmienia faktu, że jest zawsze tenisistką, którą można ograć. Zwłaszcza na mączce. Inna sprawa, że często się to zawodniczkom nie udaje, dlatego jest wysoko w miarę w rankingu.
No, ale charakterystykę jej opisałeś wybitnie. 100% racji
3
@mekston Sabalenka jest 3 klasy wyżej od Kalińskiej.
Ogólnie w tourze teraz to jest tak, że jest Sabalenka, potem długo nic, potem Kostyuk, Rybakina, Świątek i może parę jeszcze i długo długo nic. Dopiero potem jest ten sznureczek z Kalińskami
2
@Mario96w no ma hahaha xD
5
4:1. Jest super. Pani Maju. Proszę fatality jej teraz zrobić i wygrać 6:1.
Edit. No to nie będzie fatality xD
0
@Eklerek i nie. Nie pisałem, że Fonseca na wygrać tie-breaka. Napisałem, że Czech musi go wygrać, bo inaczej zapewne przegra cały mecz, bo już ledwo stoi. I wygrał go.
I tak. Był moment, że była najlepsza, natomiast już dawno nie jest.
0
@Eklerek czytaj to, co ja napisałem. Nie mówię, że Maja ją ogra, nie mówię, że wygra z nią.
Mówię tylko, że to jest zawsze tenisistka do ogrania.
Chodzi o charakterystykę gry tej tenisistki. Nigdy też nie była wybitnie regularna.
Myślę, że kolega tenisista @Barca_Big_Moment potwierdzi moje słowa.
3
Ależ ważny teraz gem na 3:1.
2
@Mario96w krzyczą "AaaAAAAaaaauuuut" :D
Albo "FAAAAAuuuuLLLttt"
3
@Eto'o9 R10 ktokolwiek z ligi Hiszpańskiej, ale też się skłaniam ku temu, że nikogo z Atletico nie powinniśmy brać..
1
@Encore Kalińska była, jest i będzie zawsze zawodniczką do ogrania. Ma niezły forehend i tyle.
0
@BillyButcher a ja Cię zapewniam, że USA ma w poważaniu tę całą wojenkę i szybko można tymczasowo zamrozić wsparcie i zobaczymy, czy tacy hardzi będą. No, ale to by musiał Nawrocki załatwic.
0
@Gall no więc właśnie...trzeba ich wyciskać jak cytrynkę.
2
Dobra. Wytrzymała. Wygrała seta. Uffff
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@zadafcb podniosła się
5
@Cochise to powinna być w ogóle rozmowa w postaci krótkiej piłki:
"Walczycie z Rosją, pomagamy Wam i macie nasze wsparcie, ale dość tego! Czas naszej cierpliwości się skończył i przechodzimy do interesów. Macie tydzień, by podjąć decyzję, co w sprawie: ekshumacji, czczenia zbrodniarzy Wojennych zaangażowanych w Wołyń, etc. (Tutaj możemy dorzucić inne rzeczy, które chcemy uzyskać w zakresie gospodarki, czy czegoś innego).
Nie podejmiecie działań, będziecie odwlekać, będziecie próbować to obejść, cokolwiek - Jasionka w remoncie, złamanego grosza od nas nie dostaniecie, zablokujemy wszelakie wsparcie dla Was, a wiecie, że z USA mamy dobre kontakty. Będziecie sami.
A tak? Będziecie z nami i my Wam pomożemy pokonać Moskali, bo to w Waszym i naszym interesie.
Przypomnę. 7 dni. Czas start.".
I w tym czasie wiadomość leci mailem do nich i tyle.
Ja to powtarzałem 4 lata temu, 3 lata temu, 2 lata temu, rok temu i powtórzę teraz. Jeśli czegoś nie osiągniemy, jak oni są przyparci do muru, jak są w trakcie wojny, to potem tego nie uzyskamy, a w najlepszym wypadku - nie na takich warunkach. Teraz jest czas, by ich wziąć za mordę, WŁAŚNIE PÓKI WOJNA TRWA. To jest idealny moment, by ich wykorzystać.
9
@Cochise no nie. Nie zmieni się, to po pierwsze. Po drugie. Po wojnie to będzie presja ze strony UE, by tego nie robić.
No nie. Zacznijmy w końcu być aktywnym graczem, a nie tylko czekanie i wybaczanie.
Nie rozumiem, jak można chcieć pasywności Polski w tym wszystkim?
Moim zdaniem tutaj należy właśnie pokazać Ukrainie, że jest od nas zależna i jeszcze słowo, to stracicie kraj, bo bez nas się nie obronicie. Trzeba zmienić im retorykę. To my powinniśmy rozdawać karty, a nie patrzeć, jak inni grają.
3
@Cochise no to powiedz mi - w jaki sposób przeszkodzimy im militarnie, odbierając Zełenskiemu Order Orła Białego?
Bardzo dobrze. Niech bronią się i niech powstrzymują Moskali, ale uzyskajmy też to, co chcemy. Ekshumacje to jest wręcz pieprzony obowiązek. To już dawno powinno być załatwione i to przy okazji jednej z dostaw sprzętu.
My dajemy się dymać, plują nam w twarz i tyle. Oni dobrze wiedzą, co robią.
Nie zgadzam się z tym, że nie należy tutaj bardziej reagować. Właśnie to jest ten moment, kiedy trzeba to robić.
13
@Cochise czytałeś to, co powiedział? Za co tutaj brawa? To są puste słowa. Co zamierza więcej w tej materii zrobić?
To, co zrobił Zełenski jest zwyczajnie skandaliczne z naszego punktu widzenia. Powinien chociażby poprzeć odebranie Orderu Orła Białego.
Cokolwiek. To byłoby już wyraźnie naznaczenie, że "jakaś kara musi być".
Dodatkowo ja mam pytanie. Co jeśli Zełenski dopnie swego?
Jakiś remont w Jasionce jest planowany?
Mówię. Ja już mam dosyć słów ze strony polityków. To jest to, co robi UE, czyli "wyraża ubolewanie". Tych wszystkich polityków świetnie podsumował ostatnio Miller. Dokładnie przewidział to, co zrobi Sikorski. "Po trzech dniach wyrazi ubolewanie i że nam jest przykro z tego powodu i nie zrobi nic więcej".
1
@Karol145 piękny fikołek zrobiłeś, by dowalić jeszcze Konfie xD
Zasada jest prosta. Ocenia się tylko tych, którzy rządzą. Opozycję można krytykować tylko w dwóch przypadkach:
1. Rządzili i robili tak samo.
2. Nie rządzili i nie przedstawiają żadnych pomysłów i nie piętnują tego, co robi rząd.
Konfa akurat nie spełnia żadnego z tych kryteriów, choć oczywiście można się nie zgadzać z ich postulatami, lub zwyczajnie im nie wierzyć xD
Tutaj sprawa jest prosta KO rządzi i w tym momencie widzimy jak na dłoni, że wyniszczane są biznesy. Te mikro, małe i średnie.
Brakuje kasy w budżecie to zawsze dostają te grupy:
1. Mali przedsiębiorcy.
2. Kierowcy
3. Klasa Średnia (w biednych nie ma co uderzać, bo bunt. W bogatych - bo wspierają politycznie. Klasa średnia się nie zbuntuje, bo za dużo ma do stracenia i też zwyczajnie jest im z czego potrącać).
0
@Cochise znaczy ja jestem niemal pewny, że tak dokładnie się stało. To leży w jego kompetencjach i raczej nikt inny bez jego wiedzy by tego nie zrobił.
Jeśli by o tym nie wiedział, to tym gorzej o nim by świadczyło.
W normalnym Państwie za coś takiego leci dymisja ministra finansów.
2
@clyde tak się niszczy gospodarkę u podstaw. Mali i średni przedsiębiorcy są właśnie w taki sposób niszczeni. Mafie Vatowskie, czy inni przestępcy gospodarczy mają się świetnie, a większość uczciwie pracujących ludzi jest gnębionych przez urzędy.
1
@Cochise Domański się niestety kompromituje takimi akcjami. Takie rzeczy nie mają prawa się dziać bez jego wiedzy, a wcale nie wykluczone, że on wydał bezpośredni nakaz takich praktyk
12
Czyli akcja z pizzą i krewetkami nie była przypadkowa.
To jest po prostu klasyka gatunku. Ogólnie powszechnie wiadomo, że jeśli ktoś nie ma ogarniętej księgowej, lub samemu nie potrafi w księgowość, to naprawdę może się narazić w tym kraju na bolesne konsekwencje, a czasami na zamknięcie firmy.
Zgodzę się też z diagnozą, że problem jest SYSTEMOWY. Góra jest zepsuta. Urzędnicy na dole często nie mają wyboru...sami bowiem musieliby się sprzeciwić systemowi. Nie jest to proste.
0
@Encore no zobaczymy, czy obroni w decydującym gemie, bo myślę, że się pojawia...