1

@NeroTFP1 i to jest właśnie problem, bo każdy wie, że Eurowizja nie ma za dużo wspólnego z muzyką, co zresztą wiedziała Viki Gabor i za to szacunek dla niej.

Natomiast reszta podeszła poważnie do tematu i oceniała WYŁĄCZNIE aspekt muzyczny. Obiektywnie. Świetnie zaśpiewane, a utwór też w sumie spoko. Aczkolwiek mi by ręka nie pozwoliła dać wyższego miejsca niż 24.

1

@Kgorecki2500 niesamowicie tam ciasno. Zauważ jednak, że tak jest co wybory xD w sensie tam. Ona już 4 razy tak przegrała.

Jeszcze liczą w Peru zwłaszcza (choć procentowo więcej zostało zza granicy). Niby już po ptakach.

0

@Safrani ale pełnomocnik. I to w tej konkretnej sprawie.

0

@Nieznajomy to, że np. sprzęt zostanie wyprodukowany w Polsce, lub zakupiony do Polski, a następnie wcielony "do służby" SZ RP.
Dopiero po czasie zostanie przekazany. Formalnie zostanie spełniony warunek, czyt. - nie trafi od razu do Ukrainy.

Skomplikowane to, ale wiesz jak jest w biurokracji...liczy się zapis.

0

@Safrani to po cholerę ta minister wygaduje takie rzeczy?

Zaatakowaliście wszyscy jak jeden mąż kolegę @Roobo , który zwyczajnie przedstawił absurdalną wypowiedź Pani Minister.

Zatem do wywalenia, skoro twierdzi, że Polska złamie warunki umowy, tak?

Ja, żeby była jasność - jestem zwolennikiem SAFE o czym doskonale wiesz.
Natomiast z definicji nie ufam rządom. Jak Konfa dojdzie do władzy (pewnie kiedyś się to wydarzyć) to także będę im patrzył bardzo na ręce i krytykował za wszystko, co moim zdaniem będzie nie tak.
Władza deprawuje. Tam są grube interesy, szantaże, haki, pieniądze.

4

@Lionel_Messi10 no nie. De Paul ma asystę

2

@maroon w Polsce występuje więcej niż jeden porządek prawny akurat xD

To jest cholernie niebezpieczne, co się u nas odwala. Rozporządzeniami się forsuje rzeczy, które powinny przejść przez Sejm, Senat i Prezydenta xD

4

@Roobo no kolego szacun, że wytrzymałeś tę nawałnicę komentarzy negatywnych pod Twoim adresem.

Udowodniłeś tezę postawioną, że takie słowa padły ze strony przedstawiciela Rządu, więc albo P. minister się myli, albo kłamie, albo tak po prostu jest i z tego programu pójdzie hajs/sprzęt na Ukrainę.

Niełatwo wytrzymać taki napór, bo komentarzy i herbów było sporo.

Jako urodzony nonkonformista szczerze gratuluję :)

1

@Roobo no to, albo kłamie Pani Minister, lub się zwyczajnie myli (nieświadomie), albo nasi koledzy usmiechnięci się mylą. Nie ma tutaj innej możliwości.

Jest nagranie, wyraźnie powiedziała, że z SAFE popłynie 4-5% na Ukrainę.

Ja jestem już cięty mocno na Ukrainę, jako Państwo, więc zwyczajnie jestem nieobiektywny. Powstrzymam się jednak od sformułowań typu "skandal" etc.

Poczekam na to, jak finalnie to będzie wyglądało.
Naturalnie byłem i jestem zwolennikiem SAFE.

5

@macio_944 kurła tak, jakby Was łatwo nie było manipulować xD

Zwyczajnie Polaków łatwo jest omamić, bo mamy wszechobecną polaryzację. Każda strona wali w bęben. Konfa także, żeby nie było.

@Safrani jak wspominałem wcześniej. Po owocach poznamy. Liczę, że tak właśnie będzie. Niemniej...w Polsce potrafimy rozporządzeniami wprowadzać coś, co musi być zrobione ustawami i prawnie to obowiązuje, więc...powiedzmy sobie wprost, że akurat porządek prawny od co najmniej kilku lat, a upierał się będę, że spokojnie od 10 lat, to leży i kwiczy xD
Także...my to akurat jesteśmy świetnie w łamaniu zasad, podważaniu wyroków sądów, łamaniu konstytucji, czy też wpieprzania się w kompetencje kogoś innego.

2

@Nieznajomy dobra. Nie mówię, że tak finalnie nie będzie, ale jeśli z funduszu zostanie zakupione do sił zbrojnych RP a dopiero później przekazane Ukrainie, to przecież logika zdania Kosiniaka się zgadza.

Akurat polskim rządom nie ufam. Zwłaszcza PiSowskim w tym zakresie. Niemniej jestem bardzo ciekawy, jak wyjdzie w praniu.

Ostatnie na co warto się powoływać, to deklaracje polityków. Wszelkiej opcji. Czyny, a nie słowa.

1

@Arkon jak poszedł Bosak do Konfy, jak on Konfę zakładał? I jakby nie patrzeć - obecnie są trzecią siłą polityczną, choć jeszcze nie w parlamencie

2

@Arkon jako wyborca Konfy...no cóż.

Do samorządowych - PL2050 (na tym poziomie mają powiedzmy ciekawych ludzi...do kraju totalnie się nie nadają).

Parlamentarne - KO
Europarlamentarne - PSL

Wolałbym nie iść na wybory. Wiadomo. No, ale jest jak jest...

0

@partymaker nie do końca. Obejrzałem wiele super meczów. No, ale tak. Jest potrzebna jakaś reforma.

2

Jak jeszcze raz, ktoś mi powie, że w latach 90 była defensywa i solidna obrona w NBA, a dzisiaj nie ma, to go wyśmieje i każę mu oglądać całą tą serię finałową i do tego w bonusie mecze OKC vs. Spurs.

Wybitna, bo taktyczna, ale też siłowa, wytrzymałościowa defensywa..
Bez porównania z koszykówką z lat 90, gdzie było wszystko wolniejsze i mniej wydolnościowe, ale za to była brutalność..

@Encore @mekston @adi7adi8 @takisobiektos @lithotripter @fart @partymaker

2

@The Game 10 oby się skompromitowali i odpadli w fazie grupowej. Na cud jednak nie liczę. 1/8 realna, a tam w cymbał

2

@blakkudium no dokładnie..nie no super opcja, by wzmocnić naszą ofensywę i kontrolę środka pola.

8

@blakkudium to jest ten transfer, który broni się w każdym aspekcie:
- fenomenalny technik
- doświadczony
- naturalny zmiennik dla Pedriego
- wiek taki, że 3-4 lata pogra jeszcze na poziomie
- zdrowy, nie łapie kontuzji
- nie płacimy klubowi. Piłkarz za darmo. Pensja nie jakaś wygórowana.

No autentycznie nie ma wad ten transfer. Zwłaszcza w kontekście odejścia Casado - Gavi wtedy będzie bardziej defensywnie grał, na "6".

1

@blakkudium nawet niech mnie nie wkurzają. Akurat im brakuje takiego profilu gracza...

Oby Szwagry ugotowały i zgarnęły Bernardo jeszcze przed mundialem..

0

@partymaker zgaduje, że kibicem Knicks jesteś xD

No trzeba przyznać, że Nowy Jork w końcu ma pakę mega. Brunson jest niemożliwy. KAT to najlepszy KAT w historii. Rewelacyjnie się to ogląda.

15

Powiem tak. Może Maja nie wygrała Roland Garrosa, ale wygrała nasze serca. Mocno jej kibicowałem od mniej więcej Czerwca 2022. Zaimponowała mi swoją grą na trawie.
Super dziewczyna.

Oby wszystkie problemy zdrowotne miała już za sobą. Oby też dostała dziką kartę na Wimbledon. Drugi taki turniej zaczynać od kwalifikacji, to już byłoby mega ciężko :/

Co do meczu.
Mirra Andreeva zagrała niezły mecz. Maja Chwalińska niestety nie miała już sił w nogach. Widać to było, jak ten wiatr po prostu jej bardziej przeszkadza. Niby pod dachem byłoby prościej, ale wtedy Mirra by na pewno mocniej atakowała..
Ogólnie zasłużone, bardzo zasłużone zwycięstwo, jak i cały turniej.
Była do pokonania. To nie była dewastacja, ale na pewno w pełni sprawiedliwa wygrana.
Mai brakowało dokładności w kluczowych momentach. Coś, co jej towarzyszyło w poprzednich meczach, w tym tego zabrakło. Nie widziałem statystyk. Nie wiem ile było winnerów i niewymuszonych, ale zgaduję, że obie miały sporo niewymuszonych (co u Mai jest rzadkością), a winnerów dużo miała Mirra, a mało Mają.

Szkoda. Niemniej. Zrobiła mega robotę i mega sukces.

@Encore @FcPortoFan1999 @agaFCB @mekston @barcelonaLM @Barca_Big_Moment @tbas @adi7adi8

0

@FcPortoFan1999 nie no. Była do pokonania. Justyna Kostyra brednie opowiadała o tym, że jakoś wybitnie Mirra grała..
Maja po prostu strasznie dużo błędów niewymuszonych

0

@partymaker ja zasnąłem na 3 kwarcie xD drugi mecz z rzędu haha xd
Wstałem, patrzę wynik, obejrzalem sobie końcówkę..
Super sprawa!

1

@BojanKriKicz no i tu się zgadzamy! Też kibicuje Knicks

0

@APTAPT ja myślałem swoją drogą, że jak zawodnik kopnie piłkę nogą, a dopiero później faul, to ten faul się nie liczy. A tu proszę xD

Sędziowanie trochę pod SAS, fatalny Wemby, wybitny KAT.
Super mecz.

0

@Hindus ja też. Jednak, jak mielibyśmy mieć Balde a Grimaldo, to wolę Grimaldo..tańszy i większy potencjał.

Plus obiektywnie - lepiej kozaka jakiegoś na 9 i na ŚO + Bernardo

0

@jacobFCB Hiszpania zajdzie wysoko, więc siłą rzeczy wartości skoczą takiego Oyarzabala i innych.

8

Jeśli mamy możliwość kupienia Grimaldo za 10 milionów, ale warunkiem jest sprzedaż Balde (pewnie by poszedł gdzieś za 30 baniek), to nie ma się co zastanawiać. Z Balde lepszy piłkarz w Barcy już nie będzie.

Mnie bardziej martwi Kounde, bo on nawet za bardzo momentów w tym sezonie nie miał...

Pytanie też, czy zarząd ma jakąś opcje B za Alvareza..

5

Prawda jest taka, że skoro Flick go chce, to znaczy, że jest nam potrzebny, ale do cholery Atletico próbuje nas wykantować na kwocie i pewnie za mniej niż 130 baniaków nie pójdzie. Nie jest tyle wart.

3

@Verore ja nie czytałem projektu ustawy, nie wiem, co tam jest zawarte.

W Polsce jest ten problem, że często to, co ktoś chciał zawrzeć, a co zawarł w ustawie, często się rozjeżdża.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?