messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@mat32 sam używam takich małych dousznych Xiaomi, kupione za 80zl na promocji kiedyś. Świetnie grają, naprawdę polecam, mam też Huawei Freebuds 4 które normalnie kosztują 250zl, ale ostatnio dorzucali do smartwatcha więc wziąłem za free i szczerze nie widzę różnicy w jakości dźwięku, nawet wolę te Xiaomi bo lepiej trzymają się w uchu podczas biegania
19
Tiki Taki? Na co to komu, Xavi podpisał pakt z diabłem gdy ten wygasł Zidanowi
0
Oby po tym więcej pewności siebie nabrał bo mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie
0
Mingueza zalicza taki zjazd względem poprzedniego sezonu że to aż syndrom Coutinho przypomina
2
Dziwią te plotki o Olmo. Pomocników mamy wybitnie utalentowanych. Brakuje typowych skrzydłowych, jeśli Olmo miałby tam grać to powodzenia. Doceniam jego umiejętności poruszania się między formacjami, ma też wyborne uderzenie z dystansu, ale nie jest to zawodnik który zrobi różnice na skrzydle. Raczej profil zbliżony do Griezmanna, a Xavi tak narzeka na brak szybkości na skrzydłach. Nie sądzę by dał na tej pozycji więcej niż Gavi. Do tego pewnie ponad 30mln.
Moim zdaniem jeśli ta transakcja dojdzie do skutku bo będzie to transfer Laporty który chce sprawdzić do domu kolejnego wychowanka, bez większego pomysłu jak jak trener miałby go wykorzystać. Za słaby na pierwszy skład, za drogi na uzupełnienie kadry
0
@Rewolucja123 a nawet rozwinę: jestem trenerem drużyny trampkarzy (u-13). Mam kilku zawodników którzy na hali mnie by ośmieszyli, bajeczna technika, dobra wizja, ale mam kilku którzy są techniczne tylko przeciętni, bardzo prostym wyprowadzają piłkę. Gdy zrobiłem jednak gierke to ta druga grupa wygrała strasznie wysoko. Dlaczego? Motorycznie to są bestie, może surowi technicznie, ale tak jak Araujo dogonią każdego nawet jeśli najpierw przegrają 1v1. Druga sprawa, każdy z nich zasuwa, aż milo. W ataku? Co z tego że on wygra jeden pojedynek na 3 jak jeśli już kogoś minie to nikt zupełnie go nie dogoni? Wynik 12-4. W tej drugiej, technicznej grupie byli zawodnicy zapraszani na testy przez Polonię Warszawa i Wisłę Płock, w wygranej grupie pewnie nikt by na nich nie spojrzał. To smutne, ale w młodzieżowej piłce fizyczność bierze górę nas wszystkim innym i moim zdaniem dlatego to nasze szkolenie jest tak złe, bo ci lepsi techniczne by dogonili, za parę lat, ale w tym czasie odbija się od wielkich klubów i skończą grać, a Ci lepsi motorycznie będą kopać się po czole za 2-4 lata bo taka Benfica nie da im piłki powąchać
0
@Rewolucja123 za bardzo mordo się wkręciłeś w analizę gry poszczególnych zawodników. Podajesz 2-3 sytuację dla każdego z nich na 90minut. Taki Vinicius w tym czasie objedzie pół obrony 8razy. Niestety to już nie te czasy wirtuozów i wyznawców Johana. Tu trzeba konkretów pod polem karnym i indywidualności, zrozumiał to Carlo tak pompując Viniego, dobrze że widzi to Xavi, że to dobra fizycznych, szybkich i przebojowych skrzydłowych a nie fałszywych 10. Kto tak gra obecnie? Nikt z czołówki i fajnie że Xavi nie chce tak grać. Nikt obecnie nie wyobraża sobie takiego Davida Silvę na skrzydle, każdy wolałby szybkiego Salaha. Szanuje że starasz się mocno analizo podchodzić do tematu, ale czasem ze zwyczajną motoryka nie wygrasz, a napewno nie w bocznych strefach boiska które obecnie wyglądają fatalnie
0
@Rewolucja123 tak, ale brakuje konkretów, fajnie wygląda to do 20m od bramki przeciwnika. Później taki Gavi czy Nico gasną, czasem zagrają fajna piłkę do osamotnionego Depaya, ale gdyby tam był Fati czy Ous który mógłby odstawić na 5m jednego obrońcę i szukać strzału czy dośrodkowania to byłoby to moim zdaniem bardziej skuteczne, a napewno bardziej zaskakujące
4
Jak to jest kurka możliwe, że Xavi jest od czasów Enrique pierwszym trenerem który naciska na posiadanie typowych skrzydłowych. Nikt nie zrobi więcej przestrzeni na boisku niż gość o profilu Comana, który zawsze szuka dryblingu i absorbuje 1-2 obrońców, to jest straszne. Wierzę w Xaviego, do tej pory nie pojawił się żaden news który miałby dla mnie negatywne przesłanki o tym jak chce budować drużynę. Wróci Fati, oby wrócił Dembele, zarejestrują w styczniu Abde i Iliasa w LM/LE i będzie dobrze. Bo będą zawodnicy którzy zapewnią szybkość której tak nam ostatnio brakowało. Fajnie że nie jest to klepanie dla samego klepania, przynajmniej na razie. Jestem pozytywnie zaskoczony Xavim
8
Araujo możesz wystawić na każdej pozycji w obronie i wszędzie będzie skałą przez swoją szybkość i fizyczność. Niesamowity wybryk natury. Z takimi warunkami mieć taką szybkość i zwrotność.. materiał na top stopera, ale zdrowie musi dopisać
0
@jeyx77x Zależy. Niektóre kolonie były naprawdę dobrze zarządzane względem tubylców. Inne fatalnie. Świetnie to obrazuje dziś Dominikana (niegdyś kolonia hiszpańska) i Haiti (francuska). Do tej pierwsze latamy na wakacje bo ma piękną infrastrukturę, zabytki, ogólnie bardzo dobrze rozwinięte miejsce turystycznie. Druga to smród, bród i ubóstwo z bardzo dużym wskaźnikiem zabójstw i rabunków, ludzie boją się tam latać a tubylcy starają się uciec do Dominikany. A to przecież ta sama wyspa..
0
@takisobiektos Saka poprzedni sezon bardzo fajny, ale w obecnym zagrał jeden dobry mecz. Ligowy ze Spurs, w reszcie bardzo przeciętnie
0
@FC1899Barca serial fajny ale nawet nie w top10 u mnie. Osobiście wolę Suburre w trochę podobnym włoskim klimacie, a serial nr 1 to zdecydowanie Peaky Blinders
4
Brawo Pedri! Obyś szybko wrócił i dalej się rozwijał. Ciekawy jestem w którą stronę pójdzie Xavi w linii pomocy. Sam mówił kiedyś że Frenkie to dla niego nie jest 6, więc ta pozycja będzie rotowana zapewne między Busim i Nico. Wyżej Frenkie/Gavi i Pedri/Gavi.
Gavi nie może grać na skrzydle, traci dużo atutów. Ma chłopak niesamowity potencjał i ciekawy jestem w którą stronę się rozwinie. Z jednej strony czasem wygląda jak Vidal - pitbull spuszczony ze smyczy biegający i kasujący teoretycznie wyższych i bardziej doświadczonych rywali (w ramach ciekawostki - Gavi ma już 3x więcej żółtych kartek niż Pedri w całym poprzednim sezonie), a z drugiej strony widać w nim tą smykałkę do gry ofensywnej, dużo więcej niekonwencjonalnych zagrań i prób dryblingu bliżej pola karnego niż Pedri. Docelowo pozycjami wyżej powinien grać moim zdaniem Gavi. Pedri jest może mniej produktywny, ale dużo bardziej odpowiedzialny taktycznie, moim zdaniem pod tym względem to po Busquetsie najlepszy nasz pomocnik. Tak czy inaczej żaden z nich nie powinien grać na skrzydle.
0
Wie ktoś gdzie w Lwowie można obejrzeć dziś mecz Polski?
28
Za samego Pedriego i Araujo czapki z głów. Todibo też dostarczy trochę grosza do klubowej kasy bo Nicea na 99% go wykupi, jedynie wypożyczenie Boatenga na minus.
Dla mnie wykonał świetną robotę
7
Dla fanów Europy Universalis IV
Chłop zrobił w 50lat WC :O. Dla przeciętnego gracza jest to osiągalne w całej rozgrywce (400lat), nigdy nie widziałem czegoś podobnego. To musiał być azjata. Cały timelaps na max speedzie trwa 8sekund
0
Jechał ktoś do Lwowa? Warto to robić swoim autem? Prawda że czasem kilka godzin stoi się na granicy?
0
Był ktoś na Ukrainie ostatnio? Jak to wygląda dla osoby zaszczepionej? Internety mówią o jakimś ubezpieczeniu przy wjeździe? Chodzi o jakieś dodatkowe teraz czy ogólnie wystarczy takie standardowe jak pracuje?
1
Szkoda. Nie było w szkółce takiej 9 od dawna. Teraz by się przydał
1
@Commandement no to będzie to właśnie ta ostateczność jeśli tysiące ludzi zdecyduje się szturmować granice
0
@HansFCB Demir i Collado to nie skrzydłowi. Brakuje im szybkości, a jeśli Xavi faktycznie ceni sobie typowych skrzydłowych o czym piszą media, to nie powinno się ich w ogóle rozpatrywać. Iliasa widziałem ze dwa razy, więc się nie wypowiem, ale nie wyobrażam sobie żebyśmy na Real czy Bayern wychodzili właśnie nim na skrzydle, najrozsądniejszą opcja wydaje się Abde, chociaż szczerze mówiąc jakoś mnie nie porywa, zobaczymy co będzie z nim dalej
0
Szukam damskiego Smartwacha dla żony, ale zupełnie się na tym nie znam. Może ktoś mógłby coś polecić? do 1200zł
1
@Jakub1513 nie no, Roberto w formie mimo wszystko to był dobry PO. Nie wybitny, ale takie top 20 na świecie raczej tak
0
Mingueza dziś w swoim stylu. Każda groźna akcja poszła jego strona. Przy pierwszej bramce cała prawa strona odkryta, teraz ograny na skrzydle przy drugiej bramce. Przy nieuznanej bramce Nolito nie zablokował uderzenia i źle przykrył, o mało nie zrobił karnego gdy mocno wszedł ciałem. Sporo tego jak na jeden mecz
6
Nico 8 udanych dryblingów w tym meczu :OO. Niesamowite jak na środkowego pomocnika. Takie liczby wykręcał u nas tylko Leo i czasem Dembele. Oby nic poważnego
0
To co jedziemy jak po Dembele?
12
Ależ forma Nico. Niesamowity jest ostatnio, duży ból głowy robi się w pomocy bo Gavi też robi świetną robotę, a wraca powoli Pedri. Obecnie chyba najgorzej wygląda.. FDJ
2
Terrorysta z Rosario nie gra i nagle Wijnaldum przypomniał sobie jak się gra w piłkę. Ciekawe, ciekawe
0
@Kidd przy zastrzyku gotówki to trzeba szukać skrzydłowego i środkowego napastnika. Bo prócz Depaya który gra w kratkę to na razie nie mamy zawodnika który zapewni jakąś pewność w ataku. Dembele i Fati to gracze którzy mogą niestety wypaść na dłuższą część sezonu przez swoje ostatnie dolegliwości, Aguero raczej nie wróci do poważnego grania, pozostaje więc Coutinho i Braithwait. To tam są obecnie największe braki. Dodatkowo niewiadomo czy francuz przedłuży kontrakt. Na tą chwilę na skrzydle musi grać prawy obrońca lub środkowy pomocnik a ty chcesz teraz wydawać na stoperów gdzie mamy 2 bardzo zdolnych młodych graczy + Pique i Lengleta