0

@Rewolucja123 Puig nie rozegrał nawet spotkania w tym sezonie. Jeśli odejdzie 3 dziadków to De Jong, Arthur, Puig, Thiago i Roberto - 5 zawodników na 3 miejsca? Nawet dla Aleni minuty się znajdą. Riki niech wchodzi do składu w swoim tempie, nie widzę w nim zawodnika który byłby częścią Once De Gali, nie z tymi minutami które rozegrał do tej pory

0

@barteq w sumie nie chodziło mi o to że jest rezerwowym bo nie jest (w lidze 9 spotkań na 11), (w lm 3 na 4) gdzie tylko 2 razy wchodził z ławki a na 15 spotkań aż 11 zaczynał od początku . Bardziej chodziło mi o to, że nie jest nietykalny jak np Lewy czy Manuel.

2

@Zip dlaczego? Zawodnik z magią w nogach, praktycznie nie traci piłek, gra na bardzo wysokim procencie celnych podań, potrafi dołożyć niekonwencjonalne zagranie oraz kilka dryblingów na najwyższym poziomie co mecz. Do tego ogarnia grę w obronie. Moim zdaniem obecnie jest jedynym takim zawodnikiem na rynku (nie licząc Kevina z City) który mógłby wejść w buty Iniesty od pierwszego meczu. Do tego do wyjęcia w dobrych pieniądzach (no, chyba, że trener który przyjdzie nie da mu odejść)

7

@ViscaBarca123 brak Wague to decyzja trenera czy co?

5

Jeśli odejdą Vidal i Ivan po sezonie (niech wezmą ze sobą Busquetsa) to chętnie widziałbym powrót Thiago który jest realny bo w Bayernie jest on tylko zmiennikiem (mimo, że umiejętności ma ogromne - wystarczy zobaczyć co wyprawiał ostatnio ze Spurs) - chłop od odejścia Pepa jest pomijany, a polityka Bayernu w promowaniu Niemców i stawianiu na Goretzke i Kimmicha w środku odbiła się na Jamesie, Thiago, teraz też na Cou. Pomoc De Jong - Arthur - Thiago wydaje się mega wyważona, cała trójka jest szybka jak na pomocników, wybiegana, technicznie bajeczna. Brakuje nam zawodnika o profilu Iniesty - świetnego dryblera i rozgrywającego, ale jednoczesnie zapewniającego dobrą grę w pressingu i stabilizację w obronie (Thiago grywa ostatnio jako defensywny pomocnik w Bayernie). W obwodzie Puig, Roberto i Alenia/Busquets. Czego chcieć więcej?

0

@Commando Naprawdę fajnym gościem go jest Ter Stegen który jest chyba moim ulubionym piłkarzem po Leo. Gość który jest mega skromny, ma święty kontakt z kibicami, bardzo często można spotkać go na mieście bo porusza się głównie komunikacją miejską. Sportowo? Top2 na świecie na swojej pozycji od 3 lat. Młody, ale już z dużym stażem w pierwszej drużynie. Mówi biegle po niemiecku, hiszpańsku i angielsku. Dla mnie gość zasługuje na opaskę kapitana bardziej niż Umtiti czy De Jong (chociaż ten drugi sprawia wrażenie, że może być mocnym kandydatem do opaski właśnie po Marcu)

0

Nie ma jeszcze ocen, a wczorajszy mecz był jedynym którego nie mogłem obejrzeć w tym sezonie. Straci ktoś w kilku słowach jak zagrali poszczególni zawodnicy? Głównie Grizzi, Ansu, Firpo i pomoc

0

@Colon Wrangler. Zdecydowanie

0

Jasper asysta? Trzeba szukać skrótu, pewnie walnął długą piłe z dropa w swoim stylu.

1

@piotr_styk 4-3-3 docelowo (potem w czasie meczu zmieniasz na 4-2-3-1). Od prawej Ter Stegen/Areola - Semedo, Lenglet, Militao, Mendy - De Jong, Fekir, Sissoko - Bale, Dembele, Martial. Dembele na 7 zgrania na napastniku (zmieniasz pozycje na PN. W czasie meczu Bale na atak, Fekir na 10 i Dembele z Martialem skrzydła. Tak grałem kiedyś i chodziło kozak, potem doszedł Neymar, Mbappe i Guardiola za Martiala, Sissoko i Fekira, niedługo że swapów dojdzie Ferdinand.

1

Swoją drogą teraz wyszło jak "dobrze" zaplanowano kadrę na te sezon: w kadrze pierwszego zespołu, nie ma jakościowego zawodnika na lewe skrzydło i ofensywnego pomocnika - jedyny ofensywny pomocnik odszedł na wypożyczenie do Bayernu (Puig nie dostaje szans, a Alenia z całym szacunkiem to poziom max Betisu/Sevilli a nie Barcelony), Dembele znacznie lepiej gra na prawej stronie więc biega tam nominalny cofnięty napastnik - czyli grając 4-3-3 nie mamy obu skrzydeł gdy grają tam Messi i Griezmann i ofensywnego pomocnika. Ciekawy jestem jak ustawiłby to bardziej ofensywny trener jak Setien: 4-2-3-1 gdzie cofnięty może być De Jong i Arthur/Busi - przed nimi Griezmann na 10, czy 5-2-3/5-3-2 jak kiedyś w Betisie (swoją drogą, gdyby Umtiti był zdrowy i patrząc na duże braki na lewym skrzydle i prawej obronie Taki Alba i Dembele na wahadłach (rok temu zagrał tam jeden - przyzwoity mecz) Leo na 10 i Griezmann z Luisem jako dwóch napastników - mogłoby to grać.

No nic, pozostaje czekać do końca sezonu, bo nie wierzę, że Ernesto wygra z tym klubem tyle, by zostać na kolejny sezon

0

@NeroTFP Mam to samo, u mnie o 22 wjechały żeberka z fasolką po bretońsku. Bez maski nie podchodź

2

Gallardo, serio? Nie mam do niego zaufania, uważam, że nie pasuje tutaj. Wyniki robi dobre, ale ten trener szczególnie kojarzy mi się z małą stabilnością w formacji i rzucaniem zawodnikami po różnych pozycjach. Raz grają 4-4-2, raz 4-1-3-2, raz 4-3-3. Zaraz by się skończyło jakimś De Jongiem, czy Arthurem na bocznym pomocniku. Takie mam wrażenie, ale możliwe, że w tak wielkim klubie i tak szerokiej kadrze nie musiałby tego robić.

Osobiście wolałbym papcia Wengera lub Setiena, gdyby się sprawdzili to spoko, jak nie to w lato zostaje Koeman

15

Rodrygo.. tak dojrzale z piłką przy nodze wygląda w porównaniu do Dembele, masakra

0

@Barca_Big_Moment Arsene dawaj tu na dwa sezony póki Xavi nie przyjdzie :D

0

Ciekawe co poszło nie tak w tej akcji?
https://imgur.com/xRXtPUR

5

On musi polecieć, nie wierzę, że Bartomeu jest na tyle ślepy...

0

Vidal nawet nie wchodzi z drugiej linii, on gra równo z Messim. Nie lepiej było ustawić tam równie walecznego Griezmanna który mógłby na małej przestrzeni poklepać coś z Leo a na lewym skrzydle Fatiego? W tej chwili mamy pomocnika box to box który odgrywa 9 i 10 na lewym skrzydle. Jak to ma dobrze wyglądać?

1

Nie ma Arthura, moje oczekiwania: O! Może wreszcie spróbujemy zagrać na dwóch Pivotów (FDJ, Busi), Leo na 10 i dwoma skrzydłowymi.

Ernesto: fu*k, narzekają na styl, nie ma Luiska - Roberto do ataku.

7

Dziwny mecz bo do formacji pomocy nie mam wiele do zarzucenia, obrona trochę we mgle, szczególnie Pique u Roberto. Atak po japońsku - jako tako, a dostajemy 3-1 od Levante?! W czym problem, skoro nasi zawodnicy mają umiejętności by zamknąć mecz w pół godziny a my go przegrywamy. Moim zdaniem problem siedzi w głowie, w projekcie tak naszpikowanym gwiazdami żaden taktyk nie jest potrzebny - tu potrzeba motywatora jak Klopp. Tu leży problem, ale jeszcze pół roku (oby)

3

Nigdy nie narzekałem na naszych piłkarzy. Każdego z nich, czy to Gomes czy Rakitic bardzo szanuję bo sam chciałbym osiągnąć 10% tego co oni w piłce. Ale fakt jest taki, że w tej chwili trzeba zrobić dużą rewolucję w składzie. I nie chodzi mi o odstrzelenie zawodników rotacyjnych, tu trzeba wymienić kręgosłup. Suarez i Busquets mają ogromne umiejętności, ale już nie dadzą nic w tym klubie. Wypalili się kompletnie. To samo Pique (chociaż on jak się skupi na piłce to wciąż może dać dużo sportowo). Najwyższy czas odstawić na bok sympatię Leo i jego dobre relacje i stworzyć z tej kadry potwora na jakiego ma zadatki.

0

Myślicie, że gdyby nie imprezowy charakter Ronaldinho to Pep zostawiłby go w drużynie i próbował odzyskać jego dawną formę? Atak Ronaldinho - Eto/Henry - Messi przebiłby MSN zdecydowanie

5

Antonella Cavalieri o swoim związku z Dybalą:

"Chodziłam na jego wszystkie mecze. Po ostatnim gwizdku przytulałam, całowałam, mimo że był spocony i zmęczony. Naśladowałam jego cieszynkę po strzelonej bramce. Byłam z nim, kiedy był nikim. Niestety sukces go zniszczył. Sława i inne dziewczyny zrujnowały nasz związek. Pewnego dnia przejrzałam na oczy. Rosnąca popularność Paulo powodowała, że oddalaliśmy się od siebie. Kochałam go. Przeprowadziłam się dla niego z Argentyny do Italii, ale to był koszmar. On widział to inaczej, opowiadał różne historie na temat poznanych kobiet, ale przestałam mu wierzyć. Spakowałam się i odeszłam"

To oczywiście wypowiedź z 2017 roku.

Polska Myśl Szkoleniowa na FB

0

Masip nawet się ucieszył :D

6

De Jong, Arthur i Vidal to powinna być Once De Gala w pomocy. Frenkie na swojej ulubionej pozycji ustawiony centralnie, Arthur lekko cofnięty mogący wyprowadzać piłkę i Vidal który agresywności, zaangażowania, waleczności ma za całą pomoc z zeszłego sezonu, no i wciąż potrafi dołożyć bramkę czy dobry przerzut. Takich zawodników się nie sprzedaje. Jak Inter chce niech bierze Ivana

2

@AllBundy Ronaldinho/Neymar za Davida i podpisuje się czym umiem :D

1

@monsterrize ja gram 4-2-2-2 i 4-2-3-1 od ponad roku. Bardzo ważne jest by dwaj cofnięci pomocnicy byli ogarnięci zarówno jeśli chodzi o tempo, poruszanie sie z piłką przy nodze i odbiory. U mnie Kante i De Jong dają radę. Wyżej mam Dembele i Martiala na skrzydłach, Bale i Rashford na ataku. Chociaż duet z United chce w niedalekiej przyszłości wymienić na Mbappe - Neymar ale tu muszą dobre nagrody za FUT Champions wlecieć

14

Martwi trochę sytuacja Wague. Chłop nie dostał nawet minuty jako jedyny z kadry pierwszego zespołu. Skoro Ernesto uważa, że będzie mógł grać tylko w pucharze to czemu nie został w Barcy b? Chłopak w wieku 20 lat był podstawowym PO reprezentacji Senegalu a teraz nawet powołań nie dostaje.

5

Właśnie wróciłem z Łazienkowskiej. Ależ gwałt (sam na mecze nie jeżdżę, po prostu Legia dała darmowe bilety dla młodzieży i zabraliśmy chłopaków z klubu w którym trenuje). Niesamowite wrażenie zrobił na mnie jeden zawodnik - Karbownik. Nominalnie prawy obrońca który dziś zagrał na lewej obronie. Filigranowy zawodnik, ale mega szybki, dynamiczny, technicznie świetny. Wszystkie podania z pierwszej pilki, solidne dośrodkowania z lewej i prawej nogi. Szuka gry na jeden kontakt. Fajny gracz, warto śledzić jego rozwój, razem z Gumnym mogą zwojować kadrę za kilka lat

1

Kurła wreszcie wbity gold w FUT Champions. Ledwo bo 14-16. Rok temu regularnie wbijałem golda 2, czasem 1. W tą Fifę nie mam zupełnie skilla

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?