2

@nitey De Jong zawsze taki był jak grał najbardziej defensywnego pomocnika. Problem w tym, że u nas zagrał tak może z 5 spotkań i każde z nich były bardzo dobre. On nie potrafi grać wyżej bo nigdy tak nie grał. W Ajaxie grał albo na stoperze albo jako defensywny pomocnik (jeden z dwóch) i nagle został wyrzucony do gry na 8. Dziwisz się?

13

Intensywność w piłce doszła do granic możliwości. Kiedyś Best czy Cruyff palili fajkę przed meczem, a po nim butle whisky. Teraz zawodnicy ubierają specjalne skarpety na podróże samolotem, sztab fizjoterapeutów, hejt na nich spada jak zjedzą pizzę. Wymaga się dużo, bo zarabiają dużo, ale trzeba im oddać że dzisiejszą piłka nie ma nic wspólnego z tą sprzed 30 czy 40 lat. Ba, jest dużo szybsza i intensywniejsza niż jeszcze 10 lat temu. Gegen press to kolejny wyznacznik gry po tiki-tace, dlatego uważam, że tacy zawodnicy jak Busi powinni już odejść na emeryturę. Z całym szacunkiem bo to legenda, ale w dzisiejszym futbolu równie ważne co technika są motoryka, wydolność i ogólne przygotowanie fizyczne. Nie ma miejsca dla takich graczy jak Sergio, może gdyby był młodszy to zdołał by się dostosować i nadrobić braki w inny sposób, ale teraz?

Ciekawy jestem jak wyglądałby Pirlo, Xavi, Iniesta czy Zidane wychodzący spod pressingu Liverpoolu czy Bayernu - drużyn które całe 90 min grają na 100% intensywności. Czy te wybitne jednostki dałyby radę z taką łatwością robić różnice na boisku w dzisiejszej piłce?

Dlatego dla mnie absolutnie wybitny jest De Jong. Gość ma wszystko "na papierze". Szybkość, wzrost, siłę, genialne penetrujące podania, gra na jeden kontakt, świetne wslizgi, dobry taktyczne: można powiedzieć, że do pomocnika idealnego brakuje jedynie strzału.

0

Ogląda ktoś tego potężnego Lecha? Mają szansę na 3 punkty czy po 3 meczach skończą na 2 punktach?

0

@tobiasson92 no też tak uważam. Tylko problemem nie są młodzi, bo Puig, Trincao, Dembele, Pedri nie grali dziś na pozycjach mocno obsadzonych w Barcelonie. Problemem jest to, że Leo blokuje Griezmanna i Coutinho i że Roberto i Busquetsa już tu powinno nie być ;)

11

@MemphisDepay00 fakt, ale na wyróżnienie zasługuje też De Jong i Puig.

1

@Moriarty 4-2-3-1 - Frenkie jako najbardziej defensywny bardziej z lewej, Puig jako cofnięty rozgrywający bardziej z prawej i Cou na 10

0

@amanter @DIPENNN no tak, jest zero-jedynkowy. Piłka na lewe skrzydło do Alby i czeka na 16 aż Alba wycofa. Nie ma uruchomienia prawego skrzydła, nie ma gry kombinacyjnej na 1 kontakt z wejściem Leo za plecy jaka była kiedyś, mało strzałów z dystansu, operując głównie w środku daje się ciągle podwajać w kryciu, brak jakiegokolwiek elementu zaskoczenia bo opiera cały atak na lewej stronie całkowicie pomijając środek i prawą stronę więc tak - uważam że to nie jest stabilne, to nawet nie jest Messidependencia - to jednozagraniedependencia

Jeden wyuczony schemat który zna już każdy.

2

@DIPENNN bo obecnie ten pierwszy mimo genialnej lewej nogi nie potrafi zapewnić drużynie ani stabilizacji w ofensywie ani defensywie. Obrażony przechodzi obok akcji stojąc i czekając aż mu Alba poda. Dobrze że Koeman wystawił Messiego z Albą a nie z Firpo bo wtedy w ogóle kapitan byłby zagubiony

1

@Avatarr i z trójki Messi, Pedri, Cou moim zdaniem najlepiej ten ostatni

0

@tobiasson92 bo Salah w żadnym z tych 3 meczach przedsezonowych nie grał?..

2

@Tomo1989 nie grał, nawet nie truchtał, człapał. Dla mnie ławka, Cou 2x więcej wnosi

1

@masq i 3x piłkarzem miesiąca w klubie, najlepszym dryblerem w lidze i mvp mistrzostw Europy u19

17

@neeed tak, jest wciąż juniorem mimo że gra w seniorach

1

@Arn3th tititititi 14

0

@ObiektywnyKibic121 kiedyś było info, że test szybkościowy wygrał Araujo, Semedo był 3 (nie pamiętam kto był 2, ale chyba Fati/Konrad)

1

No dobra na ławce został Ilaix i Miranda. Tego pierwszego chętnie bym zobaczył, tylko aż żal ściągać kogoś z pomocy FDJ - Puig - Cou bo wygląda to naprawdę dobrze

3

@Jaca27 Od Roberto i Busquetsa powinno się zacząć tą rewolucje, a odejście Leo też by wyszło nam na dobre z biegiem czasu

0

Mam nadzieję, że na pierwszą połowę wyszła 11 z zawodnikami potencjalnie do odstrzelenia, a w drugiej ta na której będziemy budować nowy projekt (no Griezza i Martina bym miejscami zamienił).

0

Ależ ciasteczko od Trincao, szkoda spalonego

3

@cchesterr43 zszedł w 81'

0

Gra 5x lepsza niż przed przerwą, widać że tym się bardziej chce i nie ma hamulcowych Amigosów.

Trincao - oglądałem kilka spotkań Braggi specjalnie dla niego, chłopak ma nieziemski drybling i technikę użytkową, ale to co mi się najbardziej podoba to przebojowość. Jest podanie napędzające akcje? To podaje, nie ma miejsca na takie podanie? To szuka dryblingu i stara się robić przewagę, nie wycofuje do obrony gdy drużyna stara się przesuwać akcje do przodu. Tego ostatnio strasznie tutaj brakowało

0

@Hubso nie no ok jest jednak mistrzem świata i po prostu tu nie pasuje. Jak gra w kadrze ustawiony na 10 to zazwyczaj gra świetne mecze. Roberto z 10mln bardziej mnie przeraża, bo on do swojego CV może wpisać jedynie bramkę z PSG na 6:1 a ogólnie powinien być zmiennikiem na ostatnie minuty

0

@kaligrad no oglądałem wczoraj Depaya i był najsłabszym ofensywnym zawodnikiem Lyonu.

1

Wolałbym Karbownika z Legii niż Aleñe

2

Griezmann na 9 dziś daje radę, stara się być pod grą cały czas. Pedri bez szału ale odwala dużo czarnej roboty na prawym skrzydle. Za to Messi na 10 wygląda jakby miał kulę u nogi, albo w ogóle wstydził się grać w takim meczu. Tu nie chodzi o brak biegania, on nawet nie truchta. Jak cały sezon ma tak grać to oby Ronald miał jaja i nie bał się wrzucić za niego Coutinho - dobitego mięśniami i sprawiającego wrażenia mocno nakręconego na ponowne założenie tej koszulki.

24

Ja rozumiem, że Pique mu zasłonił strzał, ale ogólnie patrząc na te kilka spotkań Neto w Barcelonie to nie rozumiem co on tu robi. Skoro nie potrafi obronić nic prócz tego co obronić bramkarz na tym poziomie musi, a w klubie jest bardzo perspektywiczny Inaki Peña, który Barcy B kilka spotkań wygrał w pojedynkę. Gorzej bronić nie będzie, zaryzykuję że nawet jest lepszy, a nie kosztował 30mln i pensje pewnie ma kilka razy mniejszą.

0

@dafik85 ginie na tym prawym skrzydle

0

@KamilZ jest Busi, jest piłeczka i grają chłopaki. Pewnie mecz mistrza Anglii z beniaminkiem bardziej ekscytujący

4

Świetnie to wygląda. Rywal wysoko podniósł poprzeczkę, ale dwie piękne bramki francuskich wirtuozów dają dobry wynik na trudnym terenie. Suarez trochę niewidoczny, ale on tak gra i pewnie pod koniec meczu zmarnuje dwie setki żeby strzelić z przewrotki. Tylko ten Pedri i Dembele trochę za chudzi są, pressing i ich zaangażowanie są bez sensu, nie lepiej wpuścić Vidala który się poprzepycha z zawodnikami i sędzią zamiast tak głupio biegać i próbować odzyskać piłkę?

0

Ciekawe czy Leo czy Pedri na skrzydle

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?