messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ghotti United nie ma ławki. Tam jest Martial, Rash, Bruno i Greenwood, ale żaden z nich nie ma wartościowego zmiennika bo Jamesa czy Maty nie liczę. Nie ma bata by cała ta czwórka zagrała 50 spotkań w sezonie bez kontuzji więc myślę, że muszą zrobić 2-3 takie transfery jak właśnie VdB który byłby dobrą opcją albo za Bruno, albo obok Bruno w 4-3-3 jak wypadnie np. Pogba
4
Kogoś serio dziwi że odpuszczamy VdB? Pisałem już nie raz w tym serwisie, że u Koemana młody był 4, a nawet 5 wyborem w linii pomocy. Każdy mecz z trudniejszym przeciwnikiem przesiedział na ławce, albo wchodził na końcówkę. Ronald dużo bardziej ceni Wijnalduma i De Roona.
Dla samego VdB też nie bardzo jest miejsce. To taki Paulinho z trochę lepszą techniką, ani nie jest to rozgrywający, ani drybling czy ostatnie podania nie są na jakimś wybitnym poziomie, gra w defensywie co najwyżej na średnim poziomie. Jego największą zaletą jest dobre wejście w pole karne, ma świetny timing i dobre wykończenie.
Serio taki gracz jest nam teraz potrzebny? To fajna wartość dodana do kadry, ale moim zdaniem najbliżej mu do Griezmanna, z całą pewnością nie jest to zawodnik na pozycję 6 czy 8. Ewentualnie jako ten najbardziej ofensywny w 4-3-3. Myślę po prostu że nie pasuje do pomysłu Koemana i ten go w ogóle nie brał pod uwagę, ale media podłapały że idzie rewolucja to z pierwszego lepszego młodego Holendra zrobili niby cel transferowy.
Tak jak mówię, wystarczy prześledzić ile VdB grał u Koemana by widzieć, że panowie raczej nie mają ze sobą "po drodze"
0
@Ghotti jak nie Sancho to inny skrzydłowy. Mam nadzieję, że Coutinho wróci na "10", Griezmann też 10 lub 9. Więc teoretycznie razem z Jesusem mielibyśmy 3 zawodników na 2 pozycje. Cou na 10, Jesus na 9, Griez tu i tu.
A dobrego skrzydłowego na rynku obecnie łatwiej wyrwać niż dobrą 9.
8
Szczerze mówiąc liczę już tylko, że Leo odejdzie szybko i za dobrą gotówkę. Nie wierzę już w jego pozostanie. Mam nadzieję, że wraz z nim pójdzie Suarez, Rakitic i Vidal. Busi niestety raczej zostanie. Jeśli przyszedłby Gabriel Jesus, Eric i trochę gotówki to Koeman miałby jeszcze możliwość wzmocnienia składu zawodnikami których potrzebuje (gotówka za Amigosów + zwolnienie w granicach połowy budżetu płacowego). Taki Gabriel + Sancho + Garcia w miejsce Leo brzmi bardzo rozsądnie. Do tego VdB lub Ndombele i wygląda to naprawdę dobrze. A Leo życzę wielu bramek na angielskich boiskach.
2
@jacobFCB dlatego Bartek jako kapitan (prezydent) opuści go ostatni :)
4
@Woland10 Messi jest najlepszym piłkarzem w historii, ale ma mental na bardzo niskim poziomie. Jak dobrze idzie to jest dobrze, ale widziałeś kiedyś że motywował kogokolwiek? Nie, głowa w dół i tyle. Porównywanie go do Puyola to kpina i obraża dla Tarzana. Nawet Ronaldo jest lepszym motywatorem niż Leo, pokazał to w finale ME z Francją.
2
@Jaca27 Kante to dobry napastnik jak na tą ligę, tylko Vuko uparł się na tego drewniaka. Inna sprawa, że Kante dopiero co wrócił po urazie
0
@Woland10 PO 70mln czyli łącznie 140 za obu. Czytaj ze zrozumieniem
3
@LightningStrike jeśli tak to Gabriel byłby najbardziej interesujący. Eric i tak przyjdzie, a Bernardo to 10 lub prawe skrzydło. Na tą pozycję mamy niezłych zawodników/można łatwiej znaleźć takiego na rynku
0
@szkutnik91 nie no to nie jest realne. Patrzac nawet na dzisiejsze ceny to Gabriel i Bernardo powinni kosztować jakoś po 70mln, Eric 10-20 więc 250mln za Leo z rocznym kontraktem? Nie sądzę
0
@Mihcim ja osobiście równie mocno co na Cyberpunka czekam na AC
0
@DenisioHMB widzę że skoro kibicujesz Realowi to już jesteś przyzwyczajony uświadamiać każdego ze sędzia jest nieomylny i drużyna wygrała zasłużenie ;)
1
O ile przy czerwonej dałbym 50/50 tak teraz można mówić o kradzieży. To powinien być karny dla Legii i nie ma co do tego żadnych wątpliwości
1
Plus jest taki, że Legia i Celtic na jednym kuponie :D więc inne kupony wciąż z szansą
1
Oj Igor.. to po awansie
0
Składać PSG ofertę Messi, Suarez i Griezmann za Mbappe. Amigos znów stworzą legendarny tercet MSN + Griezzie, a Kylian na twarz nowego projektu.
Dobra, czas odstawić FM na bok
4
Da się zmienić nick? Np na Busquets564 czy coś.
0
@BarcaInfo Jesus/Bernardo + Garcia i bym brał
0
Czyli opaska dla Semedo to nie fejk :D
0
@RosjaninBut jest Monchu i De Jong. W reprezentacji nie miał takiego typowego silnego pomocnika bo najczęściej grał pomocą De Roon - De Jong i przed nimi Wijnaldum. Tam De Jong był najbardziej defensywny i moim zdaniem tu też tak będzie, że albo 4-3-3 albo 4-2-3-1 gdzie za zadania defensywne będzie odpowiadal De Jong i Pjanic. Pomocnikiem "zadaniowcem" może być Monchu. Jeśli ktoś jest potrzebny to zawodnik taki jak Aouar czy Thiago dobrze operujący piłką
0
@RosjaninBut silnego pomocnika :DDDD czyli wy dalej swoje. Brakuje rozgrywającego przede wszystkim.
Polecam mój komentarz na temat tego, jak powinny być teraz budowane drużyny w dobie Gegenpressu https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8879188#comment-8879188
5
Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie chce żeby Leo odszedł, ale jeśli City byłoby w stanie wyłożyć np. 100mln + Jesus to moim zdaniem trzeba to przemyśleć. Klub jest w sytuacji finansowej jakiej jest, wiadomo. Leo odciąży klub 90mln pensją z miejsca, dorzucając do tego Suareza, Ivana, Vidala - zwolni się pewnie w granicy połowy budżetu płacowego. Można wtedy pomyśleć nawet o zakontraktowaniu jednego młodego skrzydłowego jak Sancho.
Sam Messi też by na tym skorzystał, skoro Koeman chce zrobić taką rewolucję to najbliższy rok-dwa będą przejściowe. Raczej o nic więcej niż La Liga nie powalczymy, a Messi w City z miejsca bedzie walczył o LM. Dla mnie każdy by na tym skorzystał. Warunkiem jest jedynie, by Leo nie odszedł za darmo.
0
@Maurolkit z Umtitim przedłużyli kontrakt gdy był w formie top3 obrońcą na świecie, a musieli go przedłużyć bo miał klauzule w okolicach 60 - wtedy wiele klubów było gotowe ją wpłacić. Realne jest więc, że skoro chcieli mu podnieść klauzulę to Samu wynegocjował sobie ogromną podwyżkę. Dla mnie skandalem jest pensja zawodników którzy wchodzą do klubu jak Griezmann, Dembele, De Jong. Skoro ktoś udowodnił swoją jakość to rozumiem podwyżkę, ale dawać takie pieniądze na starcie?
0
Grał ktoś w Nioh 2 albo Ghost of Tsushima? Jak oceniacie?
57
Nie wiem kto pracuje w Bayernie nad formą fizyczną poszczególnych graczy ale moim zdaniem to był czynnik decydujący o wygraniu LM.
Goretzka to bestia, Coutinho rozbudował sylwetkę bardzo mocno, Lewy wygląda jak Atleta, 19-letni Davies wygląda świetnie, Gnabry też. Praktycznie każdy gracz wygląda tak, jak piłkarz w nowoczesnym footballu powinien wyglądać. Do tego świetna motoryka i wydolność całego zespołu.
A w Barcy? Busquets wygląda jakby miał zanik mięśni, Suarez od 3 lat nie potrafi zgubić kilku kilo, Umtiti rusza się jak wóz z węglem, cały zespół wygląda fatalnie motorycznie, nie tylko gramy, ale też biegamy wolno.
Jedyny progres uczynił Dembele - no ale skoro nie grał rok w piłkę to wypadało chociaż tą sylwetkę poprawić.
0
@coolesha86 wszystkie media w Anglii zgodnie podają, że Auba finalizuje podpisanie nowego kontraktu z Arsenalem. Jest nie do wyciągnięcia. Obecnie ze sprawdzonych na najwyższym poziomie napastników do wyciągnięcia jest Depay i Lautaro. Ewentualnie wynalazki jak Boadu czy Malen, ale tu jest bardzo duże ryzyko, że skończą jak Keirrison.
2
Dużo bardziej wolałbym żeby gruby został jako rezerwowy a odszedł Busquets. Jeśli Luis miałby chciałby przedłużyć o rok umowę, ale jednocześnie obniżyć znacznie pensje (powiedzmy o 50procent) to czemu nie, niestety mało realne
0
@robsesh przecież sam sobie przeczysz. Piszesz żeby brać przykład z Bayernu i stawiać na szkółkę? Przecież wychowankami Bayernu są jedynie Alaba i Muller. Całą resztę zawodników kupili
0
@pazio23 TAA? To już Thiago lub Kimmich bardziej zasługują.
1
@barteq już nie raz o tym pisałem, że skoro Lewy, Ronaldo czy Neymar mogą brać czynny udział w pressingu to Suarez i Messi też mogą to robić