4

@Janiama to co odwalają menadżerowie to kpina, Taco też już ładnie wyjaśnił. Myślę, że takich osób będzie tylko przybywać

22

fajnie gdyby powstał artykuł aktualizowany na bieżąco przedstawiający sylwetki i sztab kandydatów na prezydenta, no ale to zapewne później bo teraz wciąż nie wiadomo kto wystartuje

0

@kamilo0066 faktycznie wybitny musi być skoro gra 3 sezon i nie dobił do 2000 minut, a lwa część tego co zagrał to krajowe puchary. Gdyby Klopp potrafił lepiej rotować to na 3 ofensywne pozycje spokojnie można mieć 5 wyrównanych graczy (patrz City czy nawet my) szczególnie za Live czasem gra 4-2-3-1 lub 4-4-2.

1

@lucca87 ogólnie uważam że wygląda to u nas nieźle. Priorytetem powinno być pozbycie się graczy zbędnych by zredukować wydatki na pensję i ewentualnie transfer Depaya, ale to też głównie przez kontuzje Ansu - nie uważam holendra za zbawienie naszego ataku, ale stosunek jakości do ceny jest po prostu świetny.
Na Po jest Dest i Roberto,
Na So Araujo, Pigue, Lenglet i Umtiti - powinno być to jego być albo nie być, jak nie będzie w stanie wejść na swój poziom na wiosnę to w lato za niego Garcia za free
Na LO Alba i Balde - widziałem go dwa razy w młodzieżówce Hiszpanii i robił wrażenie,
Na Spd Busi, FDJ, Pjanic i Roberto
Na 4 ofensywne pozycje Pedri, Fati, Dembele, Trincao, Messi, Coutinho, Griezmann, Depay jeśli dojdzie
Podsumowując na każdą pozycję dwóch zawodników - mało który klub może się tym poszczycić (prócz nas chyba tylko Real i City ale tam też mają braki np, brak zmiennika Casemiro czy brak klasowego LO w City).

Odejść powinni Aleña i Puig na wypożyczenie, oraz definitywnie Firpo, Braithwait, Neto.
Nie uważam żeby Mats i Alba potrzebowali takich zmienników

6

Pisałem o tym już jakiś czas temu, że z tak wąską kadra jaką ma Liverpool i Bayern w tym sezonie mogą mieć duże problemy bo mecze są co 3 dni. O ile Bayern może sobie pozwolić na rotowanie zawodnikami typu Zirkzee bo w lidze kogo by nie wystawili to i tak zgarną mistrzostwo o tyle Liverpool potrzebuje już klasowych zmienników których moim zdaniem nie ma.
W ataku jedynym sensownym zmiennikiem jest Jota, na 3 pozycje zawsze grała ta samą trójka, a gracze typu Minamino czy Shaqiri to nie jest kaliber który mógłby zapewnić Jurgenowi jakieś sensowne rotację. W pomocy jest jeszcze nieźle, Thiago, Gino, Henderson, Keita, Fabinho czy Jones - na papierze nieźle, problem robi się jak weźmiemy pod uwagę częste kontuzje Thiago czy Keity.
Obrona moim zdaniem najgorzej obsadzona jeśli chodzi o głębię składu w całej big 6. Prócz pierwszej 4 jako-takie rotację może zapewnić jedynie Milner i Matip, a mimo wszystko nie są to gracze których Jurgen chciałby wystawiać w najważniejszych meczach. Wypadła im cała linia defensywna i szczerze mówiąc w ogóle mnie to nie dziwi. Klopp gra kolejny sezon tą samą 11, mało rotował w poprzednich sezonach a biorąc pod uwagę intensywność jego treningów i grę co 3 dni taki scenariusz był do przewidzenia i jeśli kibice Live chcą mieć do kogoś pretensje, to do zarządu bo obecna sytuacja w Liverpoolu zupełnie mnie nie dziwi - to było do przewidzenia. I tak w poprzednich sezonach mieli ogromnego farta, że przy tak wąskiej kadrze dłuższe kontuzje ich omijały

1

@FCB24 a czy czasem z grupy nie wychodzą 3 drużyny z 4? Jeśli tak to brak wyjścia będzie kompromitacją

0

@damianex10 też nie pasuje bo mimo wszystko dał kilka dobrych spotkań w meczach o punkty. Bardziej chodziło mi o totalną bezproduktywność gdy jakiś "wonderkid" dostał szansę

0

@student97r kliknięcia na stronie się zgadzają, więc po co coś zmieniać?

0

Znacie jakiś piłkarzy którzy niesamowicie wyróżniali się w zespołach młodzieżowych żeby później nie zaistnienieć w dorosłej piłce? (Nie chodzi mi tu o przypadek taki jak Bojan, bo ten z powodzeniem dobiutował i grał w pierwszej drużynie, bardziej jak Halilović czy Hachim Mastour)

0

@LioMessi10 7 spoko, ale poniżej 5 zawodnik staje się dużo mniej grywalny. Sam mam skład gdzie 9 zawodników ma 10 zgrania, a dwóch ma 7 zgrania i szczerze mówiąc zupełnie mi to nie przeszkadza.

1

@Criss18Barca lepiej po prostu się zaszczepić

0

@DaPi a masz jakiś poważniejszy skład? Ja w tym roku trochę pohandlowałem i udało się skleić coś fajnego, ale nie mogę wbić tego G1, zawsze zatrzymuje się na G2 a Elita to już w ogóle mokry sen :D. Obecnie gram czymś takim ingame:
Mbappe
Fati MOTM - Neymar - Salah
Llorente IF - Valverde IF (wchodzi z ławki w 1')
Mendy - Lenglet - Joe Gomez - Walker
MATS

Llorente i Valverde oczywiście z picków, prócz nich jeszcze z ciekawszych graczy za picki Felix i Kimmich. Najdroższa karta jaką trafiłem to IF Upamecano wtedy za 150k, cały skład prócz niewymiennego Salaha kupiony z handlu.

0

@Encore Ramos, ewentualnie Ney/Lewy/Suarez, ale imo Ramos

4

@grubiorz ostatnia gra Busquetsa czy Rakiticia w porównaniu do Goretzki, Kimmicha czy Hendersona pokazuje, że samym staniem nic już nie wygrasz. Piłka za bardzo poszła do przodu od czasów Johana, żeby teksty z "tamtych czasów" w ogóle brać teraz na poważnie.

7

@Arkadio90 jeśli miałby być zmiennikiem Desta to czemu nie. Technikiem wybitnym nie jest, ale ma żelazne płuca i potrafi dobrze wejść za plecy + oczywiście świetna szybkości i siła. Przypomina trochę Maicona. Ja dałbym mu mimo wszystko szanse, chyba że trafi się oferta nie do odrzucenia.

14

Oby Balde i Moriba od przyszłego sezonu zostali przesunięci do pierwszej drużyny. Nie ma sensu ściągać takich zawodników jak Firpo gdy ma się dobrych wychowanków, liczę też, że Miranda na wypożyczeniu się ogarnie ale chyba nie pasuje do końca do koncepcji obecnego Betisu.
Dorzucić do tego Garcie, Depaya i Emersona i wychodzi fajna, młoda kadra - oby już bez Umtitiego, Firpo, Braithwaita i Alenii

9

@mesi8191 to jest nieistotne, wczoraj grał z 9 i bramkę strzelił więc na atak go.

2

@bari_94 nie macie litości, 5 raz to widzę a redakcja cały artykuł na głównej wczoraj o tym napisała

2

@msmsms choci ci i ten kluczyk ze szpilką na końcu? Ja to zawsze spinaczem otwierałem :D

4

@Slazmi polski Kante

0

Ogląda ktoś Holandię z Hiszpanią? Jak Eric, Depay, FDJ?

1

@Jacu327 ponoć razem z Ukraińcami mamy zorganizować Euro i dzisiaj jest mecz przyjaźni i pojednania

Edit: przeczytałem "z jakiej okazji jest dzisiejszy mecz" ;DD

0

@Rewolucja123 mimo wszystko wygrali w ostatnie dwa sezony zarówno LM jak i Ligę.

0

Trzeba przyznać, że ostatnio dwa europejski walce Liverpool i Bayern mają bardzo wąskie kadry i w ostatnich dwóch-trzech sezonach miały bardzo dużo szczęścia, że bardzo rzadko kiedy ktoś z podstawy im wypadał. W Live się to zmienia, właśnie wypadł Joe Gomez i dołączył do van Dijka, Thiago, Oxa i Trenta. Jurgen ostatnie 2 sezony męczył tą samą obronę i atak w 99% spotkań. Trent, Virgil, Joe, Robertson i Manę, Salah, Firmino - czuje, że odbije im się to czkawką patrząc na ten pandemiczny terminarz, dołączył oczywiście do nich Jota, ale w obronie brakuje głębi składu.
Teraz czekam aż Bayernowi wypadnie Lewy/Muller - na tą pozycję nie mają alternatyw zupełnie, a wypadł im już Kimmich więc prócz Goretzki i Tolisso też alternatyw za wiele nie ma (na siłę Alabe przesunąć wyżej).

Bądź co bądź Barca nie ma tak wąskiej kadry jak się może wydawać. Na 4 ofensywne pozycje jest 7 zawodników + Braithwait, na Pivocie FDJ, Pjanic, Busi + Roberto. Jak wyleczy się Umtiti to i obrona nie będzie źle wyglądać i biorę pod uwagę tylko zawodników którzy już swoje szanse dostali, jest jeszcze przecież Konrad czy Puig.

6

@Janiama szkoda, że nie zachowałeś resztek godności i nie opuściłeś tego forum tak jak to zapowiedziałeś

0

@pikass14 @Dziomek chodziło mi bardziej o letnie okienko niż zimowe. Garcia i Depay w lecie mogą przyjść za darmo, a transfer Gayi i ŚP może być sfinalizowany ze sprzedaży Braita, Firpo, Umtitiego i Alenii. Nikt nie mówił tu i wydawaniu kwot rzędu 100mln. Gaya byłby do wyjęcia za 30-40mln, a dodatkowy ŚP to bardziej chodziło mi o kogoś takiego jak Marc Roca który kosztował 15 mln a jest wciąż młodym i perspektywicznym graczem. 50mln po sprzedaży tych 4 paralityków byłoby nas stać. Są jeszcze zawodnicy na wypożyczeniu za których też klub może zgarnąć kilkanaście mln euro jak Todibo. Jeśli Emerson i Dest mają być naszymi PO ma przyszły rok to można odpuścić pomocnika i przesunąć tam Roberto, wtedy Depay i Garcia za free, tylko za Gaye trzeba będzie sporo zapłacić

1

Christo Stoiczkow - cham i gbur czy dobry ziomek? Ja mam co do niego mieszane uczucia, z jednej strony kilka jego tekstów jest legendarnych jak ten o znaczkach pocztowych i Realu Madryt, a z drugiej strony ta nienawiść do białych podjeżdża trochę przesadzoną obsesją. Jedno jest pewne: bałbym się zamknąć go z Gutim i Figo w jednym pokoju.

2

Gaya, Garcia, Depay + jeśli dalej mamy grać 4-2-3-1 to przyda się jeszcze jeden środkowy cofnięty pomocnik do rotacji, młody Hiszpan za stosunkowo niską kwotę jest jak najbardziej do znalezienia. Roca już w Bayernie, ale jest w lidze kilku ciekawych graczy jak Zubeldia czyż Zubimendi z Sociedad.
Nie widzę w tym klubie Alenii, Umtitiego, Firpo i Braithwaita. Najciężej będzie sprowadzić tu Gaye, ale dla mnie to obowiązek na LO, Alba młodszy nie będzie a Gaya to najlepsza opcja do zastanowienia go i jednocześnie do wyjęcia. Reszta to raczej formalność, Depay i Garcia przyjdą za symboliczną kwotę lub za darmo w lato.

1

@Fenelon miejsce Thiago i Kimmich to porażka, tak samo Muller. Bayern to był walec w tym roku i jak można stawiać wyżej Kyliana, Neymara czy nawet Ronaldo przy zawodnikach którzy robili co chcieli z każdą drużyną w LM?

3

Swoją drogą Semedo jest najlepiej dryblującym obrócą w tym sezonie w Anglii - wśród wszystkich piłkarzy na 7 miejscu, wyżej między innymi od Salaha, Sterlinga, Lucasa czy Rashforda.
Też macie pewien niedosyt z jego pobytu w Barcelonie? Technika nienaganna, fajnie czasem potrafił zakręcić obrońcom, niestety pod bramką strasznie bezproduktywny. Nawet przeciętną grę w obronie dało się wybaczyć, ale jego ilość asyst była po prostu żenująca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?