mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Messi w pucharze Gampera:
2011 - 2 gole (Napoli)
2013 - 1 gol (Santos)
2014 - 1 gol (Leon)
2015 - 1 gol (Roma)
Chociaz w wikipedii jest 6 bramek.. dziwne, chyba niczego nie pominalem
0
bedzie kolejna motywacja na nastepne lata
0
Czemu nie? Jezeli jest tak dobry to trzeba wykladac i brac (do tego wychowanek, a to sie ceni). Mieliby w koncu zmiennika na "9". Moim zdaniem zrobili dobry deal jak na tamten moment.
Mimo, ze zagral niezly dwumecz przeciwko Realowi i dolozyl dwie bramki, to jednak na Real zbyt wysokie progi.
Tak czy inaczej nie mozna powiedziec, ze to 'wielka wtopa'.
6
swietny pomysl...
Gramy w 1/4, 1/2 czy w finale LM - i jakis pilkarz obraza przyszla zone Messiego. To co Messi powinien mu z dyni wyjechac i dostac czerwo?
A pozniej kolejny pilkarz druzyny przeciwnej obraza matke Neymara. I co Neymar tez powinien np. zlapach go za szyje, a sedzia wlepi mu czerwien...
Blagam - to bysmy wiele osiagali.
Niech na boisku utrzyma nerwy na wodzy, a wszelkie kwestie zalatwi sobie poza nim (ew. odpowiedz slowna).
To chyba dosc oczywiste, ze slabsi pilkarze (slabsze druzyny) czesto imaja sie roznych sztuczek zeby zwiekszyc swoje szanse. Takim elementem sa boiskowe prowokacje. Leo jako nasz kapitan tym bardziej powinien sie na nie uodpornic.
0
jakby to powiedzial Mourinho: on nawet nie wiem kim on jest - dlatego malo sie mowi :)
4
slowa slowami, ale zawsze mozna cos odpowiedziec. Przeciez w kwestii Zidane'a wszyscy mowili o nim, a nie o Materazzim, ktory go sprowokowal.
Na boisku dochodzi do wielu prowokacji (nie tylko slownych) - nalezy jednak zachowac zimna krew - ewentualnie skutecznie sie odgryzc (bez skojarzen z Luisem) i nie dopuszczac jednak do sytuacji, gdzie mozemy grac w oslabieniu.
Dodatkowo Messi gral w tym spotkaniu z opaska kapitanska i z uwagi na fakt, ze jest drugim kapitanem bedzie sie to powtarzac coraz czesciej, wiec tym bardziej musi jednak zachowac wiecej nerwow nawet w takich sytuacjach.
3
Odnosnie wczorajszej sytuacji z Messim - smiesza mnie niektore wypowiedzi onodsnie tego, ze Messi nie zostal ukarany bo jest grzecznym chlopcem itp itd.
Messi zostal ukarany za swoje zachowanie zolta kartka - w standardowym meczu pilkarskim o stawke (NIE TOWARZYSKIM) powinno byc czerwona oczywiscie - bo jednak nerwy mu puscily. Jednak sedzia zastosowal lagodniejszy wymiar kary i dal zolta - wiec Messi zostal za to ukarany.
Pisanie i porownywanie, ze np. jak CR11 zachowywal sie karygodnie i kopal rywali, to dostal czerwona kartke jesty zupelnie nieadekwatne.
W tamtej sytuacji uwzgledniajac jego zachowanie z tego spotkania oraz fakt, ze to nie pierwsza taka sytuacja w jego przypadku - to kara nie powinna objac dwoch spotkan, a co najmniej kilka wiecej. Jednak status gwiazdy zrobil swoje i CR11 dostal jedynie 2 spotkania.
Jedyna analogia to fakt, ze obaj zostali zbyt lagodnie potraktowani.
0
Morata? Sprzedali go za 20 mn i maja prawo odkupienia za 30 - a jednak tego nie robia.
Poczatkowo wydawalo sie, ze Juventus mega przeplacil za Morate - teraz okazuje sie, ze transfer byl wart swojej ceny - jednak Morata wcale nie jest az tyle warty, zeby Real dal za niego 30 mn z powrotem.
0
Real nie dość, że sprzedał Di Marię za taką kasę, to jeszcze teraz zgarnął dodatkowe 8 mln EURO za transfer Angela do PSG.
0
Messi powinien sie spokojniej zachowac - bo za takie zachowania nawet czerwo mozna zobaczyc. W meczach o stawke musi miec chlodniejsza glowe - nawet jezeli koles mu cos nawrzucal i zrobil ruch glowa w jego kierunku.
0
u nas problem jest taki, ze sprowadzi sie to do kibicow Realu - a tego i tak jest tu duzo
0
mogla by byc brana sprzedaz, ale pod takim warunkiem jak to Real robi, czyli z moliwoscia pierwokupu np. przez 3 kolejne lata za x milionow.
2
no wlasnie zasady nie byly do konca te same - bo w pierwszych edycjach PE gralo znacznie mniej druzyn, po drugie w zasadzie grali sami mistrzowie.
Aczkolwiek tutaj trzeba oddac, ze wlasciwie do reformy z poczatku XXI wieku, druzyn grajacych w LM tez bylo 16.
0
dokladnie - na szybko nie pamietalem tyh dwoch nazwisk - ale fakt. Maja 4 czolowych juniorow swiata (Hiszpanow) i przymierzaja sie do piatego.
Moze sie zdarzyc tak, ze za 4-5 lat bedzie sie mowila, ze to Barca kupuje, a Real wychowuje....
1
Real po raz kolejny pokazuej jako robic dobre deale:
Deal odnosnie Jose Rodrigueza:
"Płatność za zawodnika odbędzie się w czterech ratach: 800 tysięcy euro w pierwszym i drugim roku, 850 tysięcy euro w trzecim i czwartym. Dodatkowo na konto Królewskich trafi 10 tysięcy euro za każdy mecz rozegrany przez José. Real Madryt zapewnił sobie także 30 procent kwoty z następnego transferu zawodnika i prawo do wykupienia go za 10 milionów euro do czerwca 2018 roku."
Wniosek: 3,5 mln za transfer, +10 tys. EUR za kazdy jego mecz (nie wiem czy to w pierwszym roku tylko? czy dluzej), opcja wykupu przez 3 lata na poziomie 10 mn EUR (tanio jak na dzisiejsze realia) i jeszcze 30% z jego ewentualnego nastepnego transferu. Kosmos po prostu, ze inne kluby sie na to godza.
Teraz tez Madryt mocno rozbudowuje sekcje mlodziezowe - maja juz kilku bardzo utalentowanych Hiszpanow (Asensio, Vallejo, szykuja sie na Ceballosa). A w La Masii troche posucha ostatnio
1
tak - inna sprawa, ze rok 2010 byl idealny pod tym wzgledem - bo final byl w Madrycie. Byla wiec szansa na przelamanie klatwy obroncy tytulu - bez koniecznosci mierzenia sie z klatwa stolicy ;).
Do tego tytul zdobyty na boisku najwiekszego rywala
0
tylko fakty (ciekawostka) - do tej pory wygralismy PE/LM zawsze wygrywajac to trofeum w stolicy - wiec jezeli chcemy powtorzyc nasz wyczyn z przed roku to czeka nas koniecznosc przelamania tego 'trendu' (klatwy) - czy jak to zwal.
0
Inna sprawa, ze LM bedzie sie rostrzygac (w zaleznosci od losowania) w kilku meczach na wiosne (zakladam 5 - 2 x 1/4, 2x 1/2 i 1x final). Moze sie tez okazac, ze trzeba bedzie zagrac 3 swietne mecze (1x w 1/4, 1x w 1/2 i final)
W ostatnich latach obroncy tytulu najczesciej konczyli gre na 1/2 - czyli wiele nie brakowalo.
2015 - Real odpadl w 1/2
2014 - Bayern odpadl w 1/2
2013 - Chelsea chyba z grupy nie wyszla
2012 - Barca odpadla w 1/2
2011 - Inter - chyba w 1/8
2010 - Barca w 1/2 z Interem
2009 - Manchester w finale
Poza Chelsea w ostatnich latach, obronca tytulu zawsze zwykle dosc komfortowo wychodzi z fazy grupowej. Comfortowe wyjscie z fazy grupowej czesto rowna sie latwemu losowania w 1/8 (Real dostal Schalke, Bayern Arsenal (w ostatnich latach potega nie jest), 2012 (dostalismy Leverkusen), w 2010 dostalismy Sttutgart.
Inna sprawa, ze ja ze swojej strony chcialbym zeby Barca wygrala Lige w tym roku. To bylby kolejny cios w strone Realu, ktory w ostatnich siedmiu latach tylko 1 liga. Jednak wlasnie z tego powodu moze byc bardzo ciezko - bo motywacja w tym roku bedzie na pewno po ich stronie.
0
Dodatkowo jak do tej pory wygrywalismy LM tlyko wtedy gdy final byl grany w stolicy (Londyn, Paryż, Rzym, Londyn, Berlin) - więc w naszym przypadku dochodzi jeszcze klatwa stolicy.
0
to jest mecz towarzyski - moze ustalili z Martino, ze Messi nie pojedzie, bo potrzbuej troche wiecej odpoczynku. Na mecze o punkty pewnie bedzie gotowy.
2
nawet nie wiadomo o co chodzi - to jest mecz towarzyski - moze tak ustalili z Martino. Messi mial wyczerpujacy sezon, a zaraz zaczyna nowy - wiec moze to tylko z tego wynika.
Zobaczymy jak przyjdzie do gry o punkty - czy bedzie gral czy nie.
1
Teraz jak nie ma Douglasa - to Adriano moze grać trz na PO za Alvesa jakby co zabim jeszcze Vidal dołączy - wiec dobra decyzja. Za kilka milionów to nie warto
0
tak od 3 lat? Bez przesady - fakt, ze swoj najlepszy sezon mial 2010/2011, ale pozniej wielokrotnie tez pokazal sie z dobrej strony:
hat trick w spotkaniu z Getafe (przy 0-2), gol na wage awansu z PSG, do tego duza pracowitość w odbiorze.
Tak czy inaczej - Barca powinna miec dobrego rezerwowego na kogos z trojki MSN - to, ze w tym sezonie obylo sie w miare bez kontuzji tej trojki to super, ale wiadomo ze rozne rzeczy sie dzieja - zwlaszcza, ze sezon dlugi.
Ani Sandro, ani Munir nie sa narazie lepszymi graczami od Pedro - wiec dobrze aby z nami zostal przynajmniej do stycznia.
0
cos nie tak wyszlo z ta matematyka - rocznie powinno byc cos kolo 80 mn zł.
0
na ten moment ciezko to widze - choc trzeba powiedziec, ze wiele zalezy do tego jak sie sezon potoczy.
W negatywnym scenariuszu, gdy odpadlibysmy z LM na wczesnym etapie, gdybysmy nie dotarli do finalu PK (jest duza przerwa miedzy 1/2 a finalem), a sytuacja w lidze bylaby rozstrzygneita na nasza korzysc (wczesnie przegrana), to de facto na poczatku maja moze byc juz spokoj.
Jezeli do konca bedziemy grac o wszystkei trofea jak w tym roku, to niestety ale Neymar powinien wybrac, bo wroci do nas zajechany (bez odpowiedniej regeneracji), co tez moze wplywac na urazy
0
dokladnie tak - Barca nie ma nic do gadania, jesli chodzi o zaplate klauzuli, ale w przypadku zaplaty klauzuli bez zgody Barcy powstaje obowiazek zaplaty tego wysokiego podatku.
Sytuacja jezeli sie potwierdzi ze ManUtd zaplaci 32,5 mozna powiedziec, ze bedzie analogiczna do tej z Thiago.
0
Czyli dwie ekipy grające na CA
0
Kontuzjowany to bedzie jak Argentna bedzie grała na wielkim turnieju
0
Moze są to tylko karne w lidze. Jeśli chodzi o różnice w wykonywanych karnych to dziwić nie moze - poza jednym sezon Real od 5-6 lat zawsze miał więcej karnych. Messi w tym sezonie oddał tez 2 karne, w poprzednim miał długo kontuzje a wtedy Barca dostała kilka jedenastek.
0
Niby inne ale w 2009 niewiele brakowało a tez by skończyło sie porażka - a wtedy Barca wygrała wszystko.