@Nieznajomy Je tez jestem w stanie ale jesli mialbym wybór to bez wahania wybieram choćby ratowanie osób chorych czy utrzymanie niepełnosprawnych, czy cokolwiek innego. Natomiast przytoczyłeś jedyny powód dla którego mam jakiekolwiek opory przed przywróceniem kary śmierci.
@Barca1922 W USA masz karę śmierci i jakoś to nie odstrasza przestępców,są kraje gdzie istnieją tortury i tam też.przestępstw nie wyplenili. Te środki po prostu nie działają odstraszająco więc ich stosowanie niczego nie zmieni ani nie naprawi. Tzn kara śmierci wyeliminuje takie osobniki więc pod tym względem spełni swoje zadanie
@Hosh Umowy można wypowiedzieć,ale juz pomijając kwestie prawne to ja bym był ostrożny z ta.karą.śmierci biorąc pod uwagę stan naszego bezmiaru sprawiedliwości.
@Barca1922 Wytłumacz mi w jaki niby sposób ochroni to dzieci? O ile karę śmierci rozumiem, tak wszelkie formy torturowania to tylko ktos w emocjach może dopuszczać. Jeszcze rozumiem ze to jakiś bliski ofiary by żywił taka chęć. Ale jesli osoba postronna na serio i na zimno żywi taką chęć, to cos z nią nie tak.
@MESSIah16 Wszystko ok, tylko dlaczego do dziedziczenia? Rozumiem,że chodzi o zwolnienie z podatku od spadków i darowizn. Tutaj nie powinno być tego zwolnienia.
@Barca1922 Nie sądzę aby to była szczera i przemyślana odpowiedź. I bez żadnych gapiów jak coś. Tylko ty i on. Tak żeby psychologia tłumu i poparcie gawiedzi nie dodawały ci odwagi i nie zdejmowały odpowiedzialności abyś potem w sumieniu nie zwalał tego na innych.
6
Rambla go zjechała że go malo pytali w drugiej rundzie to teraz na siebie bierze
0
@Barca1922 Likwidować zgoda. Tylko co ci dadza tortury? Satyafakcję? Nagrasz to sobie i będziesz odtwarzał?
0
@agaFCB Źle usłyszała - zdarza się.
0
@Nieznajomy Je tez jestem w stanie ale jesli mialbym wybór to bez wahania wybieram choćby ratowanie osób chorych czy utrzymanie niepełnosprawnych, czy cokolwiek innego. Natomiast przytoczyłeś jedyny powód dla którego mam jakiekolwiek opory przed przywróceniem kary śmierci.
0
@Barca1922 No przeciez napisałem, że bliscy ofiar mogą żywić taką chęć i to jak najbardziej zrozumiałe.
0
@Nieznajomy Kosztami i takim nielogicznym zgrzytem że ofiary placą podatki na utrzymanie swego oprawcy.
1
@hayek Ważne - tym razem wajha w druga stronę na maxa. Z jednej skrajności w drugą
0
@Barca1922 No dobrze - o ile z karą śmierci pod względem moralnym nie mam żadnego problemu,tak tortury to juz niczemu nie służą.
3
@FcPortoFan1999 Dopiero zauważyłeś?
0
@Krzysztof1987 To tak nie działa. Zwłaszcza w takich przypadkach do jakich kara śmierci powinna być stosowana.
1
@hayek Lewica i edukacja. To nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
0
@Azrik Ja o czym innym - o zwolnieniach podatkowych dla zwiazków partnerskich. Temu jestem przeciwny.
0
@Barca1922 W USA masz karę śmierci i jakoś to nie odstrasza przestępców,są kraje gdzie istnieją tortury i tam też.przestępstw nie wyplenili. Te środki po prostu nie działają odstraszająco więc ich stosowanie niczego nie zmieni ani nie naprawi. Tzn kara śmierci wyeliminuje takie osobniki więc pod tym względem spełni swoje zadanie
1
@Montjuic Kurczę - faktycznie mi się z tym d....em kraśką pomyliło.
1
@Hosh Umowy można wypowiedzieć,ale juz pomijając kwestie prawne to ja bym był ostrożny z ta.karą.śmierci biorąc pod uwagę stan naszego bezmiaru sprawiedliwości.
2
@kuz Myślę,że na spokojnie się tam dogadują,a ci poniektórzy tylko biją pianę na rzecz wyborców.
2
@draxidox O atom też muszą walczyć? Koalicja jest przeciwna?
0
@Montjuic Z jednej skrajności w drugą?
0
@Barca1922 Wytłumacz mi w jaki niby sposób ochroni to dzieci? O ile karę śmierci rozumiem, tak wszelkie formy torturowania to tylko ktos w emocjach może dopuszczać. Jeszcze rozumiem ze to jakiś bliski ofiary by żywił taka chęć. Ale jesli osoba postronna na serio i na zimno żywi taką chęć, to cos z nią nie tak.
0
@MESSIah16 Wszystko ok, tylko dlaczego do dziedziczenia? Rozumiem,że chodzi o zwolnienie z podatku od spadków i darowizn. Tutaj nie powinno być tego zwolnienia.
0
@Barca1922 Nie sądzę aby to była szczera i przemyślana odpowiedź. I bez żadnych gapiów jak coś. Tylko ty i on. Tak żeby psychologia tłumu i poparcie gawiedzi nie dodawały ci odwagi i nie zdejmowały odpowiedzialności abyś potem w sumieniu nie zwalał tego na innych.
0
@Tomo1989 Samorządy rządzą się swoimi prawami.
22
@Kgorecki2500 Wygrali wybory,więc to chyba normalna procedura.
0
@gumaz Tereny graniczne z Białorusią.
0
@MessiForeverTheBest Wszystkie dzieci nasze są.
0
@macio_944 Tak swoja drogą to nadawanie nazw rondom to już przesada
0
@Barca1922 Wyciąłbyś to osobiście czy tylko tak gadasz? Tylko ty, on i tępe narzędzia. Serio bys to zrobił?
0
@Dertinho Zabrać Złotą Piłkę? Cancel culture w wersji turbo.
1
@Nieznajomy Kara śmierci nigdzie na świecie nie spełnia roli odstraszajacej. Jedyne co spełni to eliminacja takich osobników ze spoleczeństwa.
1
@AbelKabel Kradzież a zabicie dziecka to rzeczywiście nieadekwatne porównanie.