1

@lysy1015
https://www.realmadryt.pl/news/134128-real-madryt-zrobil-dzwignie-finansowe-z-miejsc-vip-na-santiago-bernabeu
https://www.realmadryt.pl/news/134170-niepokoj-ktory-dotad-nie-pojawial-sie-w-finansach-realu-madryt-i-mala-dzwignia-by-go-ukryc

Oczywiście finanse Realu są na nieporównywalnie lepszym poziomie niż nasze ale do tej pory były wręcz nieskazitelne i mówiło się że Real może kupić wszystkich za każdą cenę.
Trzeba też pamiętać że Real wydaje na pensje około 30% więcej niż my (wg Capology)

3

@GREGRTS Mają mniejsze bo skala ich budżetu jest nieporównywalnie mniejsza. Skala oczekiwań też, a jak radzą sobie hiszpańskie kluby w pucharach wystarczy zerknąć na tabele. Przecież dla tak uznanych klubów jak Betis, Villareal, Valencia czy Sevilla kupienie i zarejestrowanie gracza za 20 mln graniczy z cudem. O mniejszych klubach nie wspominam bo oni muszą bazować głównie na wypożyczeniach. Przecież nawet Real który podobno jest wzorem zarządzania musiał zrobić dźwignię i to nie małą żeby zaklepać Mbappe.

1

@GREGRTS Jakby problemy miała tylko Barcelona to można by było tak powiedzieć. Ale zablokowane są wszystkie kluby, nie zapominaj że Real też musiał zrobić dźwignię w poprzednim sezonie.

2

Ja już sobie dawno odpuściłem ten temat. Tebas wg tylko sobie znanych zasad wylicza limity które przekraczamy o pierdyliard euro a i tak na koniec wszystkich rejestrujemy. Ja się tylko dziwie że kluby nie protestują przeciwko temu cyrkowi a Tebas cały czas ma ich poparcie.
A już koronnym idiotyzmem było policzenie Felixowi dużo większej pensji niż faktycznie miał bo zdaniem Tebasa „tyle właśnie powinien zarabiać”.

5

Zła pogoda w Barcelonie? To w Polsce by ten stadion robili 42 lata… brak siły roboczej i zmiany w harmonogramie? Za to chyba odpowiada wykonawca więc dlaczego to ma być okoliczność łagodząca?
Ja jestem bardzo ciekawy jaki faktycznie firma Limak ma wpisany w umowie termin zakończenia prac.

0

@karolup Mój błąd, chodziło oczywiście o Leganes.
Wyznacznikiem oczywiście nie jest bo nikt nie może nik być ale moim zdaniem to najbardziej obiektywny dziennikarz zajmujący się ligą hiszpańską. I tak, dla mnie porażka u siebie z Leganes jest mega kompromitacją, zwłaszcza jak się popatrzy jak przeciwnik zagrał w tym meczu. Oczywiście porażka może się zdarzyć, z RSSS nic nie mówiłem, z Osasuną też, nawet Las Palmas mi jakoś przeszło, ale Leganes było zwyczajnie niedopuszczalne. Nie przy poziomie tych drużyn, nie przy zarobkach piłkarzy, nie przy klasie klubów.
A z Atletico zagraliśmy świetnie i tą grę Ćwiąkała też chwalił pomimo porażki. Ja z jego ust nie słyszałem o kompromitacji w tym meczu, wręcz przeciwnie.

1

@karolup Dlaczego nazywasz Ćwiąkałę kompromitacją Barcelony? Akurat chłop jest obiektywny, rozpływał się nad naszą grą jak graliśmy dobrze i nazywa po imieniu mecze jak gramy źle. Z Atletico też chwalił zespół pomomi porażki.
No chyba że dla Ciebie porażka u siebie z cieniutkim Levante nie jest kompromitacją.

11

Ale że Casado mniej niż Olmo i tylko 0,5 więcej niż Torre? O ile z pozostałymi ocenami mniej więcej się zgadzam to to jest nieporozumienie. Casado pokazał że jest piłkarzem wręcz niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania drużyny grał genialnie i bardzo pewnie, do tego dodawał „punkty” w ataku.

11

Czyli podsumowując:
1. Pena jest słabym bramkarzem
2. Jest fatalny na przedpolu
3. Jest najgorzej ustawiającym się bramkarzem w lidze
4. Ma fatalny % interwencji, broni tylko to co leci w niego
5. Fakt jest taki że nie wpuszcza szmat

Ten wspóczynnik xG też jest jakiś dziwny oglądając mecze wygląda to dużo gorzej.
Pena jest po prostu słabym bramkarzem i absolutnie wszyscy którzy cokolwiek się znają to potwierdzają. I tu nie chodzi o to kto siedzi na ławce, tylko o to że Pena jest słabym bramkarzem. Tylko że do listopada drużyna grała na tyle dobrze że to nie miało znaczenia. Wygrywaliśmy nie dlatego że Pena stał na bramce tylko pomimo tego. Mam nadzieję że Flick wreszcie się opamięta, może przerżnięty Superpuchar zgo otrzeźwi.
P.S. pomyślcie ile Lig Mistrzów wygrałby Real w ostatnich latach gdyby w ich bramce stał ktoś kto „nie zawala meczów”

0

Dlatego właśnie powinniśmy docenić naszą grę pomimo tego że wyniki nie zawsze są zadowalające. W krótkim czasie straciliśmy 4 najbardziej decydujących piłkarzy w drużynie, Pepowi wypadł 1 i widać co się dzieje

2

Komentarz usunięty

6

Niezależnie od tego jak skończy się przygoda Flicka w Barcelonie to ja bardzo się cieszę że tu przyszedł. Wreszcie się okazało że można wszystko robić inaczej, bez mitycznego DNA. Wreszcie po długim czasie (nawet jak ostatnio wyniki są słabe) nie mogę się doczekać kolejnego meczu i oglądam go jak na szpilkach bez miski na ewentualny rzyg na kolanach.

1

Nie wierzę że ktoś ma jeszzce wątpliwości…

1

Ja rozumiem że demencja i te sprawy ale ja nie wiem po co upubliczniać takie bzdury. A już z „zostawaniem na ziemi” to pojechał.

3

@norbi77 I właśnie dlatego trzeba było Go sprzedać zachowując kontrolę żeby grał w niezłym klubie a nie siedział na ławce w Barcelonie.

0

@ViscaBarca123 Mnie niezmiennie ciekawi po co to wszystko. Po co tak utrudniają życie tym sędziom? Pamiętam w tamtym sezonie takie zdarzenie że chyba w meczu Realu obrońca de facto zatrzymał piłkę lecącą do bramki i nie było karnego bo się podpierał albo przewracał. Zresztą przywołana tu już przez kogoś sytuacja Cucurelli z ME była w miarę podobna. O co chodzi władzom że wymyślają takie durnoty?

0

@ViscaBarca123 Wybacz że tak to opisałem ale niesamowicie irytuje mnie to tłumaczenie że obrońca nie chciał zagrać ręką. Moim zdaniem obecne standardy dyktowania karnych za „ręce” są totalnie absurdalne i kompletnie ich nie uznaję. Czy się podpierał, czy chciał, czy nie chciał, czy piłka najpierw trafiła w nogę, czy w brzuch, czy upadał, czy go zaskoczyła… kiedyś ręka to była ręka i o ile nie była przy ciele to był karny. Teraz ta mnogość interpretacji powoduje tylko kontrowersje.
Swoją drogą jak ostatnio Vinicius był faulowany po tym jak już dawno nie miał piłki i był praktycznie poza boiskiem to karny był, jak w poprzednim sezonie Carvajal wywrócił się na leżącym Cubarsim a de Jong miał już piłkę pod nogami to też odgwizdali.
Dobra decyzja co do Flicka, ustawienie było super, to był absurdalny mecz i fajnie to omówił Ćwiąkała. Tak jak pisałem po meczu przy takiej grze wygrywamy 99/100 meczów z Leganes i 49/50 z Atletico. Pech, pech i jeszcze raz pech ale wierzę że będzie dobrze.

5

Czekałem na oceny żeby jest skrytykować bo z góry było wiadomo jakie będą. Ale 6,5 dla trenera? Przecież ustawienie na ten mecz było trafione nie w 100 tylko w 200%. Postawienie na Gaviego i Fermina było świetnym planem który totalnie zdusił Atletico. Zmiany też maiły sens ale to już nie wina trenerów że Olmo kopie się po czole a Ferran nie potrafi dryblować.
Dziwią mnie też oceny dla obrony, przecież Atletico tylko 3 razy podeszło pod bramkę. Przy pirewszej zawalił Casado a przy drugiej po prostu była to dobra kontra.
Ja wiem że wynik jest zły ale przecież to był jeden z 3 najlepszych meczów Barcy w tym sezonie, zagrali świetnie, totalnie zgnietli przeciwnika który jest ostatnio w świetnej formie.
Porażka jest frustrująca ale te oceny to grube przegoęcie.
P.S. Jak przeczytałem że zawodnik się nie spodziewał że piłka Go dotknie w rękę i dlatego nie powinno być karnego to się zesr*** ze śmiechu. A jak już się po tym umyłem to zapytam: jakby On tam złapał tą piłkę i wyrzucił ją za linię końcową to też nie powinno być karnego? Przecież się nie spodziewał a piłka i tak by wyszła za linię końcową…

0

@OldMc84 Tyle że Atletico „w gazie” właśnie tak wygląda, nie oczekuj po nich pięknej gry.

0

@LinekMichal Ale jak zajechał skoro wczoraj zagrali jeden z trzech najlepszych meczów w tym sezonie?

1

Jeszcze taka refleksja mnie naszła że nasza drużyna przez 3 z 4 miesięcy grała najlepszą obok Liverpoolu piłkę na świecie a ma mniej punktów niż mizerna Xavinieta. Football, bloody hell.

6

Moim zdaniem to był jeden z 3 najlepszych meczów Barcelony w tym sezonie. Nie zapominajmy z kim graliśmy, Atletico jest naprawdę w wielkim gazie a my potrafiliśmy ich totalnie zdominować. Prawda jest taka że grając w ten sposób wygrywamy 99/100 meczów z Leganes i pewnie minimum 19/20 meczów z Atletico, niestety te pojedyncze mecze trafiły się raz za razem.
Pech, gigantyczny pech i niesamowity fart Atletoco. Strasznie mi szkoda naszej drużyny. Ale udowodnili że wracają do formy i ja się z trgo cieszę bo grając na takim poziomie jesteśmy faworytem nadchodzącego SPH. Liga jest jeszcze długa a Atletico spuchni i to już niedługo.

0

@Azglahal Nabity? A przez kogo? Przecież piłka leciała długo i po prostu nikt jej nie dotkną, nabity by był jakby ktoś z małej odległości w niego strzelił.

1

@Koriolan Bo w polu karnym się nie gwiżdże ale poza nim już tak. To co jest przewinieniem na środku boiska nie jest przewinieniem w polu karnym, czego nie rozumiesz?

0

@Sebolinho Ja nie mówię że nie, przecież napisałem że to kompromitacja. Zresztą w wywiadzie sam przyznał że gra gorzej. Nie zmienia to jednak fakru że nawet jakby strzelił to i tak gol byłby anulowany

4

@Sebolinho Przy kompromitacji Lewego był spalony Ferrana, nawet jakby strzelił to i tak by anulowali.

3

Ja pier…. To już nawet oceniamy czy akcja jest logiczna? Przecież oni sami się wszyscy pogrążają…

0

@JarekS
"1) Gwarancja stabilności rozwoju (to nie zmarnowany poprzedni sezon na grę w 3 klubowych zespołach - Marquez rozwinął Guiu, ale ile czasu stracił w innych zespołach - wystarczyło żeby bez cyrkowania klub zaproponował mu grę w rezerwach z możliwością przeprowadzania treningów z pierwszym zespołem oraz zaplanował mecze w których mógłby się pojawić na boisku - np wczesne fazy PK lub słabiaki z LaLiga)"
A co, nie było tak? Przecież grał. A teraz w Chelsea poza Konferencją nie gra wcale.

Nie do końca rozumiem o jakich gwarancjach (i na jakiej podstawie) mówisz. Tak jak pisałem jedyną "przewagą" Chelsea nad Barceloną w tym momencie jest to że grają w Konferencji i tam Guiu może grać bo na razie Chelsea fazę grupową traktuje dość rozrywkowo. Ale można się spodziewać że jak zacznie się faza pucharowa z poważnymi przeciwnikami to do głosu dojdą zawodnicy pierwszego składu. W PL murawę powąchał przez 23 minuty, w pucharze nie gra. Założę się że gdyby został u nas zamiast Pau Victora, a nawet jakby zostali obaj to miałby więcej minut. Gwarancja uczciwej rywalizacji? Nie wiem o czym mówisz, chyba się nie spodziewasz że gdyby nagle zaczął grać super to by nie dostawał minut? Plan na ścieżkę kariery w pierwszym zespole? A dlaczego w Barcelonie miałby nie mieć takiej ścieżki? Co do lekarzy i psychologów się nie wypowiadam bo zupełnie nie znam struktur.
Nie mam pojęcia skąd wnioskujesz że w Chelsea jest Mu tak świetnie, że wszystko jest tak zaplanowane, stały rozwój, awans do pierwszego składu itd. Dlaczego u nas nie miałby mieć takiej szansy? Przecież w poprzednim sezonie trochę pograł i nic nie wskazywało na to żeby nie miał pograć i w tym.

0

@Szymemdymek Frankie jest w topowej formie ostatnio przecież

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?