kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dzisiaj losują tylko pary 1/16 czy od razu będzie znana drabinka?
1
Ciekawe na ile na zachowanie Ansu ma wpływ jego ojciec który jak wszyscy wiemy ma bardzo duże mniemanie o sobie i swoim synu. Ciekawe czy to On zabrania Ansu odejść z Barcelony.
17
Kasa kasą ale przede wszystkim musimy odbudować ranking. Te 2 odpadnięcia za Xaviego bardzo ciągną nas w dół.
2
@eMBeeR W 1/8 tak ale w 1/4 już trudnego rywala nie unikną
36
Chyba jednak przesadzacie. W naszej części drabinki jest tylko PSG i Borussia, do tego 2 drużyny z Francji, Aston Villa i Atalanta. W drugiej części jest Real, Bayern, City, Arsenal, Bayer, Atletico, Inter i Juventus.
Nie oszukujmy się, takie rozstawienie na początku wszyscy wzięliby w ciemno.
0
@Culer9002 Chyba 20 :)
0
Kto by się spodziewał że tylko w naszym meczu nie będzie bramek?
Edit, jeszcze Young Boys
1
https://www.marca.com/futbol/champions-league/2025/01/28/uefa-saca-pecho-nueva-champions-historica-ultima-jornada.html
Fajny kalkulator jest na Marce. Tak powpisywałem najbardziej prawdopodobne wyniki i wychodzi na to że odpadnięcie Realu wcale nie jest takie pewne. Wychodzi na to że awansuje 1 drużyna z 15 pkt i wychodzi że będzie to Real, Bayern, Juventus lub Borussia i będą brane pod uwagę bramki.
Generalnie moim zdaniem ta faza ligowa to mega sukces UEFY. Mamy 2 na 18 meczów o nic, różnice są minimalne i ruchy o 10 pozycji w górę czy w dół to nic nadzwyczajnego.
2
@lukkobe mam :)
https://www.fcbarca.com/120849-prawie-25-miliarda-euro-zostanie-rozdzielone-pomiedzy-uczestnikow-ligi-mistrzow-w-tym-sezonie.html
2
@lukkobe Był niedawno artykuł, nie mam teraz jak poszukać z telefonu.
Generalnie ostatnia drużyna w lidze dostaje 275 tys, przedostatnia 2x275, trzecia od końca 3x275 itd. Dodatkowo drużyny 1-8 dostają ekstra 2 mln za bezpośredni awans.
1
@lukkobe Mylisz się każde miejsce w tabeli jest warte 275 albo 375 tys euro(nie mam teraz jak sprawdzić) czyli 4 miejsca to już ponad milion a dodając to tego premię za zwycięstwo wychodzi że ten mecz jest wart 3 miliony. Nie tak mało.
0
@4Fabregas4 No wiesz, ja tam się cieszę że moi rodacy grają w moim klubie zwłaszcza że to się dzieje pierwszy raz w historii. Ale oczywiście dla innych może to być nie ważne.
3
Nawet jeżeli Lewy jest w słabszej formie a Szczęsny czasem robi głupoty to cieszmy się, bo sytuacja gdzie w składzie Barcelony w Lidze Mistrzów gra dwóch Polaków może już za naszego życia nie nastąpić.
2
W weekend tam będę to spojrzę i dam znać
0
Dobra wiadomość, trzeba to wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Luty zapowiada się trochę luźniej i będzie szansa porotować przed decydującą fazą sezonu.
1
@pax Niestety problem tu jest taki że nie ma definicji "tej samej akcji". Pytanie czy Garcia mając kontakt z piłką przez sekundę tak naprawdę tą akcję przerwał czy nie? Moim zdaniem akcja jest przerwana wtedy kiedy sędzia używa gwizdka i gra jest zatrzymana.
0
@karszun No właśnie coś tu jest mocno nie tak...
1
@pax Wiesz, ja się nie znam. Ale przecież wiele razy było tak że przy potencjalnym karnym VAR sprawdzał akcję do tyłu czy np wcześniej nie było spalonego. Wiele razy tak było że karny nie został podyktowany bo dajmy na to zawodnik który był faulowany wcześniej był na spalonym. Nie za bardzo widzę różnicę między taką sytuacją a tą z wczoraj. Dlaczego VAR przy karnym może się cofnąć do spalonego a nie może do wcześniejszego faulu?
1
Sędziowie są sami sobie winni. Zamiast dać jasne wytyczne że akcja trwa do momentu zatrzymania gry, czyli faulu, autu, rożnego itp to jest tu pole do interpretacji. Wczoraj rzeczywiście Eric przejmuję na chwilę piłkę ale czy to jest ta sama akcja czy nie to sam nie wiem.
A tak na marginesie to to "puszczanie" spalonych przez sędziów jest coraz bardziej irytujące. Liniowi boją się przerywać grę bo jest VAR, ale jak po ewidentnym spalonym jest rożny albo np faul i z tego pada gol to już nikt tego nie sprawdza. Dla mnie to idiotyzm nie raz wypaczający wynik.
0
@pax Dlaczego? Przecież tutaj brak odgwizdania faulu doprowadził do przyznania karnego. Nie za bardzo widzę różnicę między tą sytuacją a analizą np bezpośredniego faulu w polu karnym. Karny to karny i można go analizować.
4
Aktualizacja statystyk po meczach z Benfiką i Valencią
Benfica:
1. gol Lewandowski asysta Balde
2. gol Raphinha
3. gol Lewandowski asysta Yamal
4. gol Eric Garcia asysta Pedri asysta 2 stopnia Fermin
5. gol Raphinha asysta Ferran as 2 Fermin
Valencia:
1. gol de Jong as Yamal as 2 Fermin
2. gol Ferran as Balde as 2 de Jong
3. gol Raphinha as Fermin as 2 Yamal
4. gol Fermin as Cubarsi as 2 Balde
5. gol Fermin as Raphinha as 2 Yamal
6. gol Lewandowski as Fermin as 2 de Jong
7. gol samobójczy asysta Ferran (tak liczyła Redakcja w poprzednim sezonie)
Czołówka klasyfikacji:
1. Raphinha 29 meczów 23 gole 14 asyst 6 asyst 2. stopnia w sumie 43
2. Lewandowski 28 29 3 3 35
3. Yamal 26 9 15 10 34
4. Pedri 28 4 5 16 25
5. Kounde 30 3 7 3 13
6. Balde 25 1 7 5 13
7 Fermin 19 3 6 4 13
0
@PoGGi To jest kolejny głupi przypadek gdzie sędzia ma pole do interpretacji. Co prawda Garcia na chwilę przechwytuje piłkę ale zaraz ją traci i bądź tu mądry czy to już nowa akcja czy nie.
Sami sobie utrudniają.
0
Kto jest kapitanem po zejściu Frankiego? Nie mogę dostrzec opaski
2
Super Lewy, dobrze że to nie jakiś dobijak na pustaka tylko ładny gol
1
Dobrze że prowadzimy wysoko bo by był wylew w Madrycie za tego karnego
0
Karny jak stąd do Krakowa, kolejna kompromitacja sędziów
0
Ale jaja... bardzo ciekawe
12
Qrde Fati w takich dobrych pieniądzach do wzięcia a ci miliardy na Pedriego będą wydawać, bez sensu.
0
@GREGRTS To nie ma nic do rzeczy, nie piszę o zdobytych punktach tylko o formie Realu. My potrafimy wygrywać z mocniejszymi Real ze słabszymi, punkty takie same.
0
Ostatnie mecze nie mówią nam nic o formie Realu. Ogrywają zupełnych słabeuszy a z Celtą musiał pomóc sędzia. Za chwile Brest gdzie już będzie trudniej, później Atletico i Osasuna na wyjeździe. Jak Real wygra pewnie te 3 mecze to będziemy mogli mówić o przegranej lidze.