kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Klasyczny mecz Barcelony z tego sezonu: przewaga, wręcz dominacja, kilka zmarnowanych okazji, gol w drugiej połowie (chociaż wczoraj dość wcześnie strzelony), odpuszczenie, znowu jakieś niewykorzystane sytuacje i nagle przeciwnik zaczyna naciskać i robi się nerwowo.
Kompletnie tego nie rozumiem, można było zamknąć ten mecz na kilka sposobów a zrobili sobie problemy i jeszcze nałapali kartek (część celowo).
Po raz kolejny potwierdza się też to że mamy problem z drużynami które się zamykają, oby to był dobry prognostyk przed PSG.
7
@Pustelnik Dopiero w drugim sezonie zobaczymy ile Xabi jest wart. Teraz grają bez presji, w następnym sezonie pojawią się oczekiwania.
1
@4Fabregas4 Akurat tutaj muszę sie z Boro zgodzić chociaż moim zdaniem troszkę nieprecyzyjnie się wyraził. To nie jest tak że de Jong nie umie bronić, bo jak się Go postawi na obronie to z grubsza ogarnie. Chodzi o to że zbyt często odpuszcza granie w obronie, lub/i bardzo źle się ustawia. W tym sezonie straciliśmy conajmniej kilka bramej które idą na jego konto.
0
W sumie to terminarz dobrze się ułożył, teraz nie-reprezentanci mieli wolne a po meczu z Las Palmas przez finał PK znowu będzie ponad tydzień odpoczynku. Do meczu z PSG powiniiśmy podejść w pełni wypoczęci.
1
@Midast coś z zerami pokręciłeś w tych ułamkach
3
Tam jest VAR w tym meczu?
2
Neymar nawet ze złamaną nogą i tak byłby najlepszym dryblerem w naszej drużynie. Jeżeli przyszedłby za darmo z naprawdę małą wypłatą to ja bym się cieszył. Nie zapominajmy o jego wartości marketingowej.
0
@Ramek Czy ja wiem... Fermin robi furorę z racji swojej przebojowości, walki i umiejętności wejścia w pole karne. Ale czy daje wiele w konstrukcji? Ja już wiele razy pisałem że nie rozumiem fascynacji Ferminem na naszej stronie. Fajny chłopak ale moim zdaniem nie jest tak dobry jak większość tutaj pisze. Zresztą podobnie jest z Gavim, walka, ambicja, szaleństwo ale kreacji wiele nie ma, przecież wielu komentatorów o tym mówiło.
Liverpoolem to my nie zostaniemy, walka jest potrzebna ale Barcelona to Barcelona.
0
Od dawna twierdzę że Barcelonie brakuje intensywności a zawodnicy tacy jak Fermin i Gavi nam ją dają. Pytanie jednak czy jest w drużynie Barcelony miejsce dla dwóch takich zawodników? Fermin to taki Gavi tylko słabszy, jak bym miał wybierać to zdecydowanie wybieram Gaviego. Nauczmy się wreszcie zarabiać na naszych zawodnikach, wszystkich w składzie nie zmieścimy.
7
Ja zawsze będę się upierał że sprzedaż z opcją odkupu to sytuacja win-win-win. Win dla nas bo mamy pieniądze tu i teraz ale zachowujemy kontrolę, bo jak się okaże że za 2 lata Faye będzie najlepszym obrońcą świata to będzie się Go opłacało odkupić nawet 2x drożej. Win dla zawodnika, bo wie na czym stoi a nie pląta się po wypożyczeniach albo rezerwach. I w końcu win dla tej drugiej drużyny bo mają zawodnika i świadomość że warto na niego stawiać bo w najgorszym razie na nim zarobią, co się nie zdarzy w przypadku wypożyczenia.
Faye jest w tym wieku że musi grać, branie Go do pierwszej drużyny jako czwartego środkowego obrońcę nie ma sensu bo Go zmarnujemy.
0
@JarekS Ja rozumiem o co chodzi. I uparcie będę twierdził że choćby połączył Fermina i Roberto i pomnożył ich przez 2, to pomimo całej sympatii do nich i tak twierdzę że wyjdzie z tego piłkarz słabszy niż de Jong. Poza tym uważam że to co piszesz jest bez sensu, jak można łączyć umiejętności dwóch piłkarzy i porównywać ich z jednym? Przecież jak ci dwaj są wspólnie na boisku to pozostaje 9 do obsadzenia, jak jest de Jong to pozostaje 10. Równie dobrze można wystawić Holendra i dołożyć do niego chociażby Christensena i też będziemy mówić że mają większy wachlarz umiejętności.
Sorry, ale kompletnie nie rozumiem twojego toku myślenia.
1
@JarekS Co???!!??!! De Jong jest gorszym piłkarzem biż Fermin i Roberto? Dobra, to ja już się rzeczywiście nie odzywam bo chyba jednak w ogóle się nie znam…
0
@denying Nigdy się nie odważę napisać że się znam, staram się tylko opisać to co widzę :)
4
@JarekS Chociażby pomyślenie o tym że Fermin daje drużynie więcej w rozegraniu niż de Jong jest tak absurdalne, że nie wierzę że ktoś może to pisać na poważnie. Przecież Fermin gdyby nie gol z Atletico zasłużyłby max na 4. To fajny chłopak, daje dużo walki, dużo skoków, umie fajnie wejść w pole karne a w rozegraniu jest zwyczajnie słaby, przynajmniej na razie. Piszesz o statystykach - ok, ale po pierwsze de Jong gra dużo niżej a po drugie pomijasz że ma 9 asyst drugiego stopnia, zdecydowanie najwięcej w drużynie.
Podobnie Sergi Roberto, bardzo gościa szanuję, jestem chyba jego największym obrońcą na tej stronie i uważam że powinien jeszcze zostać na 1 sezon bo za takie pieniądze lepszego uzupełnienia składu Barcelony nie znajdziemy. Ale porównanie Go do de Jonga to jakaś aberracja.
0
@Lokusekpl 300 mln rocznie? Przecież to niebjest możliwe.
7
@45 I naprawdę twierdzisz że nasza poprawa jest dzięki nieobecności de Jonga? Przecież to bzdura.
11
No tak, romantyzm, tiki-taka.... gość chyba zapomniał że czasy się zmieniają i teraz gra się bardziej bezpośrednio i że czasy Xaviego, Iniesty i Busquetsa w środku pola już się skończyły. Frankie bywa czasem wkurzający ale często swoim podejściem do przodu w 5 sekund zyskuje więcej terenu niż 150 podań w 10 minut z których nic nie wynika.
0
@Arczi87 Daj Perezowi budżet i limit płacowy Barcelony i zobaczymy czy będzie taki chojrak
0
Ja już kompletnie tego nie rozumiem, czy ten bandyta (tfu!) Bartomeu w ogóle nie płacił naszym piłkarzom i wszystko szło na odroczenie? Przecież to jest coś niemożliwego żeby Real choć płaci swoim piłkarzom dużo więcej niż my miał w ogólnym rozrachunku dużo mniej. Wg Capology płacimy 214 mln rocznie a tam Frankie zarabia prawie 40. Wg tego samego Capology Real płaci 290 mln rocznie. Real ma w budżecie 400 a my 600 to znaczy że ponad 300 mln rocznie (doliczam trochę na inne sekcje i niedokładności Capology) idzie na zaległości - to przecież jest jakiś kosmos.
Dopóki to się wreszcie nie skończy dopóty nie wyjdziemy na prostą. Jedna cholera wie ile my tak naprawdę wisimy starym piłkarzom.
0
@BORO_12 Podpowiem jeden pozytyw: ten klub nadal istnieje
19
@Rarenzio A jego zadaniem jest przebieganie kilometrów i odbiory czy strzelanie goli i robienie asyst?
21
Ciekawe jak pójdzie śledztwo w sprawie organizacji MŚ przez Katar
6
Ale wtedy nie było Viniciusa, temat do zamknięcia :)
0
Jak przejdzie Gianni to będę oglądał.
1
Co qr???? Chyba kogoś cycki swędzą...
0
@gracianho7 Tylko że wtedy zostajemy z dwoma prawdziwymi skrzydłowymi, a nie wiadomo co będzie z Felixem. Moim zdaniem trochę mało. Raphinia spokojnie może zająć miejsce za napastnikiem jak będzie trzeba a skrzydła Nico Yamal to marzenie. Tylko że to są ciągle bardzo młodzi zawodnicy więc wahania ich formy będą znaczne, nie możemy tak ryzykować.
3
Raphinia to jeden z bardzo niewielu zawodników który może zagrać bardzo dobry mecz grając bardzo słaby mecz. Bywa irytujący i nieporadny ale trzeba powiedzieć że ma liczby. Jeżeli przyszłaby oferta nie do odrzucenia to na pewno powinniśmy ją przyjąć, jeżeli będzie to coś w okolicach 50 mln to moim zdaniem nie ma sensu Go sprzedawać.
0
32 lata, ciężko będzie wrócić do formy po takich dwóch kontuzjach
0
Fermin ma to coś, umie wejść w pole karne, umie strzelić. Ale niech to nie przysłoni faktu że z Atletico zagrał po prostu słaby mecz. Ja niedawno pisałem że Fermin mało daje w rozegraniu i dalej to podtrzymuje. Jest dobry do pressingu, umie wejść i się odnaleźć i takich ludzi też potrzeba.
0
@Dako ja rozumiem że Fermin strzelił 2 ważne gole ale Frsnkiemu może na razie co najwyżej buta zawiązać