0

Ja pierniczę co za kpina…

0

Widać że Camavinga dzisiaj słaby. Każda piłka powinna prawą iść

3

Nie ma co gadać o przekroczeniu linii. Nie było pewności więc nie mogli uznać. Karny to kpina i wstyd.

0

@qbuteq Mam dokładnie tak samo, jak przed PSG myślałem że się przekręcę to teraz całkowity spokój.

0

Kręcidło dobrze gada

1

@regatta52 Dlatego lepiej oglądać c+

0

Tutaj kłania się sposób liczenia pieniędzy w FFP i ta słynna amortyzacja. Jeżeli sprzedamy i kupimy zawodnika za 100 mln to pozornie wydaje się że jesteśmy na 0, ale tak nie jest. Do wpływów liczymy 100 mln ale koszty rozbijamy na lata na które zawodnik podpisuje kontrakt. To dlatego swego czasu zamieniliśmy Arthura na Pjanica, czy Cillessena na Neto. To dlatego pomiędzy angielskimi klubami są tak potężne i przepłacone transfery, to jest po prostu rollowanie długu i pewnego rodzaju dozwolone naciąganie przepisów.
I nie mówię tu żeby sprzedać akurat Araujo, ale zawodników trzeba sprzedawać i kupować bo to się po prostu opłaca. Tylko że Barcelona ma wielki problem w sprzedaży zawodników którzy są dużo warci i to jest jedna z długoletnich przyczyn naszej sytuacji finansowej. Popatrzcie na Real, jak dużo więcej wydają na pensję i jak gigantyczny mają jeszcze margines. To jest właśnie sprzedaż Cristiano czy Casemiro za duże pieniądze. A my jak mieliśmy okazję sprzedaży Rakitica to woleliśmy Go za 2 lata oddać za darmo i jeszcze do pensji dopłacać.

0

@Stinger_ No właśnie nawet nie masz przewagi w kwestii meczów u siebie i na wyjeździe, bo zapewne będzie 1 tu i 1 tu z drużynami ze wszystkich koszyków.
Myślę że ten format może być ciekawszy niż nam się wszystkim wydaje, chociaż wydaje się że będzie łatwiej awansować do 1/8 to w środku będzie walka. Teoretycznie nie ma znaczenia (poza kasą z wygranych) czy jesteś na 1. czy na 8. miejscu bo później i tak będzie losowanie.

0

Pozwolę sobie wkleić mój wczorajszy wpis bo w nocy już mało ludzi było.
Liga Mistrzów 2024/2025. W sumie całkiem mi z głowy wyszło że w przyszłym sezonie nastąpi radykalna zmiana formatu rozgrywek więc trochę o tym poczytałem. Do LM wchodzi 36 drużyn które będą podzielona na 4 koszyki (po 9 jak łatwo policzyć), każdy gra po 8 meczów i wszyscy są klasyfikowani w jednej dużej tabeli. Jak na razie wszystko jasne. Losowanie odbywa się tak, że każda z drużyn dostaje po dwóch rywali z każdego koszyka, czyli niezależnie w którym koszyku jesteś dostajesz i tak 2 z pierwszego, 2 z drugiego, 2 z trzeciego i 2 z czwartego. Czy ja jestem głupi czy wychodzi na to że niezależnie w którym koszyku jesteś to i tak nie ma znaczenia, bo i tak dostajesz jakby to samo? Przecież idea koszyków polega na tym że nie możesz trafić na rywala z tego samego koszyka, czyli jak jesteś w pierwszym to unikasz tych najlepszych (co akurat nie zawsze się sprawdzało w przypadku LM ale mniejsza z tym teraz).

Koszyki będą rozdzielane z rankingu UEFA, w tym momencie jesteśmy na 12. Miejscu a wyprzedzają nas m.in. United, Borussia, Chelsea i Lipsk. Wygląda na to że zarówno United jak i Chelsea nie awansują, podobnie jak jedna dwóch drużyn z Niemiec, co pozwoli nam wskoczyć na 9. miejsce i bycie w pierwszym koszyku. Tylko czy to jest jakaś różnica w którym koszyku się jest?


0

150 + Kimmich za Araujo i de Jonga, wchodzicie w taki deal?

1

Liga Mistrzów 2024/2025. W sumie całkiem mi z głowy wyszło że w przyszłym sezonie nastąpi radykalna zmiana formatu rozgrywek więc trochę o tym poczytałem. Do LM wchodzi 36 drużyn które będą podzielona na 4 koszyki (po 9 jak łatwo policzyć), każdy gra po 8 meczów i wszyscy są klasyfikowani w jednej dużej tabeli. Jak na razie wszystko jasne. Losowanie odbywa się tak, że każda z drużyn dostaje po dwóch rywali z każdego koszyka, czyli niezależnie w którym koszyku jesteś dostajesz i tak 2 z pierwszego, 2 z drugiego, 2 z trzeciego i 2 z czwartego. Czy ja jestem głupi czy wychodzi na to że niezależnie w którym koszyku jesteś to i tak nie ma znaczenia, bo i tak dostajesz jakby to samo? Przecież idea koszyków polega na tym że nie możesz trafić na rywala z tego samego koszyka, czyli jak jesteś w pierwszym to unikasz tych najlepszych (co akurat nie zawsze się sprawdzało w przypadku LM ale mniejsza z tym teraz).


Koszyki będą rozdzielane z rankingu UEFA, w tym momencie jesteśmy na 12. Miejscu a wyprzedzają nas m.in. United, Borussia, Chelsea i Lipsk. Wygląda na to że zarówno United jak i Chelsea nie awansują, podobnie jak jedna dwóch drużyn z Niemiec, co pozwoli nam wskoczyć na 9. miejsce i bycie w pierwszym koszyku. Tylko czy to jest jakaś różnica w którym koszyku się jest? Czy ja coś źle tutaj rozumuję? Poprawcie mnie proszę.



0

Jakbyście mieli wybrać mistrzostwo Hiszpanii Barcelony i wygraną LM Realu albo drugie miejsce w lidze i porażkę Realu z Bayernem to co wybieracie? Moim zdaniem odpowiedzi nie będą tu oczywiste.

0

Po pierwsze jeszcze nie odpadły a po drugie nie przesadzajmy, ciężko wymagać żeby wygrywały co rok. To już półfinał, żaden dyshonor odpaść na tym etapie.

3

@Alicja3500 Musisz przestać chodzić, ja mam na razie 3/3 wygrane w tym 6-1 z PSG :)

0

Ktoś mi przypomni jak to jest z rostawieniem koszyków w LM? Jak mistrz jest jednocześnie wygranym LM to jego miejsce w pierwszym koszyku przepada czy wskakuje wicemistrz?

3

Xabi podjął bardzo dobrą decyzję o pozostaniu w Leverkusen. Na razie wszystko było proste ale teraz zacznie się presja i oczekiwacia, ciekawe jak im pójdzie.

1

@JarekS Ja znam twoje podejście: odpuścić sezon lub dwa, sprzedać z 2 piłkarzy i pieniądze przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Wyczyścić finanse i zaczynać od nowa. Rozumiem to, ale Laporta ma inne podejście a czy jest ono właściwe osądzi historia. Na pewno Laporta wie więcej niż my bo żaden kibic nie ma pojęcia ile tak naprawdę jesteśmy winni byłym piłkarzom. (Swoją drogą to trochę dziwne że nikt tego oficjalnie nie poda).
Wynik z PSG jest niespraiwedliwy, my naprawdę zaczęliśmy grać lepiej. Pamiętajmy że Frankie i Pedri wrócili po długich kontuzjach, nasza defensywna podpora czyli Christensen nie mógł zagrać i nawet Roberto który ostatnio grał dobrze wypadł akurat na ten mecz. I nawet pomimo gry w 10 ani Dembele ani Mbappe nie pokazali nic ciekawego i nie mam pojęcia dlaczego wszyscy się tak nad nimi spuszczają.
W lidze też odpadliśmy w głównej mierze przez brak MATSa, co spowodowało kompletne rozsypanie się obrony. Przecież to nie jest tak że Xavi jest beznadziejny i traciliśmy w ciul bramek a nagle po powrocie Niemca Xavi okazuje się być geniuszem i od setek minut nie tracimy w lidze gola.
Niestety, mieliśmy pecha a zawodnicy popełnili indywidualne błędy, zdarza się. Ale nie jest z naszą drużyną tak źle.

2

@JarekS Tylko że my tak naprawdę wcale nie mamy takiej drogiej tej kadry, przecież rocznie płacimy dużo mniej niż Real. Nasz limit płacowy wynika z zaległości wobec piłkarzy których już dawno nie ma i siedzą sobie w cieplutkim Miami. Zresztą Nike dobrze wie że jesteśmy na musiku, taki wyższy kontrakt a przede wszystkim ta premia za podpis wreszcie spowodowałaby powrót do zasady 1:1 a wtedy przy sprzedaży np. de Jonga mamy już jakieś możliwości transferowe, jak choćby sprowadzenie w jego miejsca Nico i Kimisia.

1

@korn234 Tak, na pewno to strach. Lewy czyta tu wszystkie komentarze, znalazłby ich i wpier.....

0

Ja coś czuję że Gundogan odejdzie po sezonie, chłop się nie spodziewał w jakie bagno się pakuje.
Miałem nadzieję że wreszcie odpuszcą sobie Olmo ale sprawa wraca, nie wiem na czym polega jego fenomen w naszym klubie. Piłkarz całkowicie przeciętny, taki Ferran tylko słabszy.

8

Ja tam nie rozumiem zachwytu nad meczem Dembele. Strzelił z prostej sytuacji i wypracował karnego po wielkim błędzie Cancelo. A dryblingi Mu wychodziły? Mijał jakoś naszych wyjątkowo często? Dużo większe zagrożenie było ze strony Barcoli który mieszał naszymi jak chciał.

3

Zmaścił, trudno. Ale to cały czas jest świetny zawodnik. Nie pamiętacie już jak grał w Paryżu? Na pewno ta sytuacja zostanie z nim do końca kariery.

1

Wszyscy krytykowali Dembele ale to co odjeb....... Enrique to też jest hańba... ale czego się spodziewać, jak ktoś zdradził raz zapewne zrobi to znowu

0

@jamal00 Którego kupimy za...?

1

@creativeopinion Jakie triplete? Kto o tym mówi w dzisiejszych czasach? Barcelona przechodzi przez największy kryzys sportowy od 20 lat, największy finansowy od nie wiem kiedy i ogromny wizerunkowy przez sprawę Negreiry. Jeszcze kilka tygodni temu gra w 1/4 była marzeniem a teraz gdy pojawiła się szansa na półfinał ludzie mówią o kompromitacji bo głupia czerwona kartka zabiła mecz.
Kompromitacja to była w Liverpoolu, tutaj po prostu nie dali rady ale przynajmniej walczyli do końca.

0

@creativeopinion Z tym Yamalem to się tak nie rozpędzaj, nie pamiętasz już ile głupich i niewłaściwych decyzji podejmował w tym sezonie? Jak w ogóle można porównywać obrońcę - którego błąd jest katastrofalny w skutkach - do skrzydłowego, który jak spartoli akcję to de facto nic się nie dzieje?

0

@jamal00 I kto będzie grał w ataku, Roque?

17

Nie wierzę, absolutnie nie wierzę że ktoś może napisać "weźmy Marqueza bo super Mu idzie w rezerwach". Ludzie, czy Wy myślcie chociaż trochę? W pierwszej drużynie jest presja x 1000000, zawodnicy którzy są gwiazdami, rozgrywki na wszystkich frontach... jak Marquez przegra mecz to wszyscy mówią że nic się nie stało, bo to nie o wynik chodzi. Jak Xavi wygrywa mistrzostwo i superpuchar wyciągając drużynę z gruzów po Koemanie to wszyscy narzekają że za dużo razy wygrywał 1:0. Pewnie nie wszyscy kibice pamiętają Xaviego z czasów gry w Barcelonie ale przecież to była siła spokoju, Generał, profesjonalista a teraz? Kłębek nerwów, wybucha o byle błąd sędziego, przecież żaden trener nie dostaje tylu kartek. Zresztą sam Guardiola mówił że po pracy w Barcelonie był wykończony a przecież jakie sukcesy odnosił.
Xavi tego nie udźwignął, po prostu nie dał rady. Do tego jeszcze miał pecha bo jak drużyna zaczęła grać dobrze to przytrafił się błąd Araujo. Pomysł na mecz z PSG był świetny i wszystko wychodziło dobrze, przecież do czerwonej kartki PSG oddało tylko 1 groźny strzał.
Ja do Marqueza nic nie mam, niech zostanie najlepszym trenerem Barcelony w historii. Ale czy jest jakakolwiek gwarancja że udźwignie tą presję? Przecież On nigdy nie trenował dorosłej drużyny, Xavi przynajmniej w Katarze tego spróbował.
Weźmy w końcu dla odmiany jakiegoś zimnego i doświadczonego trenera bez DNA, kogoś kto pracę w Barcelonie będzie traktował jako pracę a nie jako relikwię. Ta drużyna naprawdę ma spore możliwości nawet jak nie dojdzie do wzmocnień. Przecież gdyby nie kontuzja Ter Stegena to zapewne najbliższy mecz z Realem byłby o mistrzostwo, a w LM w końcu zaczęliśmy dużo lepiej niż jeszcze na początku sezonu.

1

Wymaganie od Lewandowskiego blokowania strzału Vitinho to absurd, przecież dużo bliżej miał de Jong który stał i patrzył

3

@ArcziArtt Nie pieprz głupot, wczorajszego meczu nie da się porównać z tymi poprzednimi

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?