0

Lewandowski po otrzymaniu piłki jak ja przy tablicy na matematyce dyskretnej.

0

Dawno już Lewandowski nie strzelił w Champions League

0

A co to się stało, że Wielki Polak w podstawie zamiast rozpędzonego Rekina?

0

Ławka w Barcelonie, czy pierwszy skład w liderze Serie A? Ach te wybory, wybory...

1

@Derean Kij tam w te wzloty i upadki. Generał zawsze powinien być pamiętany za to, jakich zawodników wprowadził do składu... Yamal, Balde, Cubarsi, Fermin... Do tego to on sprowadził Raphinhę, Kounde, Lewego... Bez tego nie byłoby Flickswagen. Bez tego dalej bylibyśmy w ciemnym dole, bo nie ma co się łudzić, że byłyby jakiekolwiek transfery topowe.

1

@Frimpong Norwegia, wiadomo. A tak poza tym, to Portugalia i mundial dla goata siuuuuu.

1

@fracek13 Zakładając, że jego ego zmieści się u nas w szatni, że odbuduje formę relatywnie szybko, że Yamal sprawdzi się na 10tce, zakładając, że to nie zaburzy równowagi drużyny, gdzie już mamy swoich liderów i to wokół nich musimy budować skład. Zwłaszcza, że Rapha to chyba dość podobny profil.

0

@fracek13 Nie no, gdzie tam. Trzy razy na nie. Nie ma żadnego powodu by go tu sprowadzać.

2

Ładnie to ujął, tak, bardzo ładnie. Herbować tego pana.

0

W sumie, Mohamed Salah do Realu Madryt? Mają tam już tyle ego w szatni, że więcej nie zaszkodzi. Do tego braki na prawym skrzydle, a Salah to potencjalnie jakościowy, kreatywny skrzydłowy, sprawdzony w topowej drużynie.

9

Tak sobie patrzę na tą powtórkę, no i jednak widać tego Negreirę. Trochę wstyd się przyznać, ale mecz zwałowany...

0

Wg. Business Insidera, centra danych obsługujące modele AI już teraz odpowiadają za ok. 6% zapotrzebowania na energię elektryczną w USA.

W 2030 roku ta wartość ma się prawie podwoić i wynosić 11%, chociaż tutaj wątpię, że ktoś jest w stanie przewidzieć co się będzie dalej działo z AI za rok, a co dopiero za 5 lat.

W każdym razie, podobnego zjawiska można spodziewać się w innych krajach uczestniczących w wyścigu o AGI. Rekordowe ceny prądu nadchodzą?

20

Welcome to Real Madrid - Amazing Skills & Beautiful Shots.

0

@sokot Parę razy już mu się zdarzyło wziać na barki mecz, zobaczymy jak będzie dalej, gdy będzie grać regularnie (o ile będzie).

10

Quintero González długo sobie nie posędziuje w Hiszpanii, niestety.

0

@Rifek Paaa! Prawie ci się udało mnie nabrać, że wiesz o czym piszesz.

0

Kontuzje, sędziowanie... Jakieś inne problemy jeszcze Xabi zdiagnozował, czy tylko te?

2

@Consigliere On go pompchnoł renkom...

2

Co jak co, ale Joselu robił im robotę dwa lata temu. W takim momencie pewnie wszedłby na ostatnie 5 minut i załadował dublet.

2

Zapraszam na relaksującą sesję - nalepsze aktorstwo w historii kina, edycja Real Madryt. Nie ma co oglądać meczu - zaraz wcisną jakiegoś farfocla.

0

@mmaciass To też nie do końca prawda. Owszem, Ferran potrafi popisowo spartolić wspaniałą okazję, ale często ci sami ludzie mówią, że lepszą opcją jest Lewandowski. A wiemy, jak to u niego wygląda... On potrafił zmarnować taką patelnię (jak z Realem na Bernabeu, albo słynna akcja z Atletico z czasów Xaviego), że ludzie to będą pamiętać po latach.

Szczerze mówiąc, to nie wiem, dlaczego Ferran jest tu deprecjonowany, wydaje mi się, że ludzie mają zawyżone oczekiwania i porównują go do napastników absolutnie klasowych, pokroju Mbappe, Kane'a, Haalanda, albo tego Lewandowskiego który pojawia się raz na sezon na 3 miesiące i znika.

0

@Rifek Teraz zaś odwołujesz się do zasad IFAB, które są niżej w hierarchii ligi hiszpańskiej, jeśli porównamy je do wytycznych skierowanych do arbitrów z La Liga.

Mówiłeś, że taki zapis znajduje się w pliku od RFEF, ale nie udało ci się go znaleźć, czyli wcześniej kłamałeś, pisząc:
"bo właśnie w tych przepisach jest dokładnie napisane kiedy ten warunek
ma być wykluczony a ty raczej tego nie czytałeś skoro prosisz mnie o
źródło. "

Mniejsza z tym.

Jak chodzi o przepisy samego IFAB, to sprawa jest akurat jasna, bo tam z tego, co widzę, to nie ma żadnego przepisu / wytycznych dotyczących takich sytuacji wyjątkowych w polu karnym. Nie ma przepisu o ręce w podparciu, nie ma o odbiciu po własnym zagraniu, ani żadnych podobnych, więc tutaj nawet nie ma o czym mówić.

0

@Rifek No to podaj mi punkt albo zapis, który popiera twoją tezę, nadal czekam.

0

@Rifek Po pierwsze, wysłałeś link do wytycznych z zeszłego sezonu XD.
https://rfef.es/sites/default/files/circular_3-1.pdf
Tutaj jest aktualny.

Po drugie, ja nie sprecham po hiszpańsku, więc nie na wiele mi się to zdaje. Wrzuciłem do tłumacza sekcję 5, czyli tą o której mówimy i wyszło to samo co w artykule z fcbarca.

Po trzecie, a tak właściwie drugie i pół, prosiłbym o konkretne miejsce, gdzie tam jest zapis o tym, że blok nie jest celowym zagraniem według rfef.
Aha i o tym wykluczeniu warunku też, jak można.

0

Nagle się cicho zrobiło o transferze Papszuna do Legii. Czyżby jednak nie widziały mu się przenosiny z potencjalnego lidera Ekstraklasy do obecnego spadkowicza?

0

@Arden Ten karzełek paskudny Messi, terrorysta z Rosario, zniszczył klub kompletnie finansowo, oszukał miliony ludzi że jest lepszy od goata Cristiano SIUU.

0

@Rifek Okej, to ciekawe, bo nigdy nie spotkałem się z taką definicją bloku. Wiesz, gdzie może być coś takiego zapisane?

0

@Rifek Nie wiem, jak chodzi o tę konkretną sytuację, to ciężko jest mi sobie wyobrazić niecelowy blok piłki, kiedy obrońca robi w jej stronę wślizg. Może wskażesz mi jakiś inny cel, który przyświecał obrońcy? Chciał się porozciągać? Poślizgnął się? Powiedz mi.

0

@Rifek No nie, są na to osobne paragrafy, na podparcie, na nabicie... Zderzenie głów w ogóle nie jest traktowane jako faul.
Do czego zmierzasz?

0

@PatrychoO To jest to słynne sprzężenie zwrotne - przez jakiś czas był tu bardzo chwalony i typowany na następcę Lewego, więc teraz przy jego słabszej formie idzie fala w drugą stronę, proste.

A tak poza tym, to po prostu mi nie pasuje do nas :/ Jak tu trafi, to będę uprawiał cosplay Alexa Ciemnego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?